850
Gépész-, vegyész, építő-, építész-, informatikai, stb. mérnöki munkák itthon a nagyvilágban.
  • Borg
    #570
    Talán inged, hogy így magadra vetted? :)
  • Molnibalage
    #569
    Ezt én egyenesen kikérem magam és más nevében is. Miért? Mert a gyakorlat más mutat. Már egyetem alatt a végzés előtt is volt elég tudás ahhoz, hogy dolgozni tudjunk, akár önállóan is. Néha felteszünk egy-két kérdést, oszt jóvan.

    Tök jó, hogy látatlanben lehülyézel élből ennyi ember. Ez kibaszottul bőszítő és magadról állítasz ki szegénységi bizonyítványt. Elég nagyot...
  • Borg
    #568
    Az eredmény szempontjából az utóbbi 20 év egykutya..
  • Molnibalage
    #567
    Hát akkor én pont fordítva jártam igaz, még 2001-ben. A középiskolás fizkai és matek tudásommal szinte tanulás nélkül megcsináltam az első félé két tantárgyát ami arra épült.

    A BME-s gépész diplomámmal kicsit többet tudok kezdeni a seggtörlésnél, bár én még 2008-ban végeztem a régi rendszer szerint.

    A mai helyzet viszont tényleg vicc.
  • Borg
    #566
    Nincs min csodálkozni, ilyen a magyar oktatás.
    A 83%-os bukási arány szépen meg is figyelhető a legtöbb felsőoktatási intézményben. Sőt, talán csak 2-3% van, aki tényleg használható tudással kerül ki a végén, a maradék 98% vagy kibukik, vagy kettessel végigrugdossák, és a végén kitörölheti a diplomájával. De az is biztos, hogy legalább a felét az intézmény is igyekszik kitenni bárhogy is, hiszen nekik nem érdekük 4 éven át szenvedni az illetővel, ha az állami támogatást már a felvételkor megkapták utána.

    Aztán felveszik a zajudiba gyártósori "mérnök"nek, amire fel azt hiszi elért valamit, holott az egész cég egy vicc... (bármely multi frissdiplomásoknak kitalált állásai behelyettesíthetők ide)
  • lally
    #565
    "http://nol.hu/gazdasag/20091001-meg_kettesre_sem_tudjak_a_fizikat_a_muszakisok"

    Olvassátok el; Érdemes!
  • Borg
    #564
    Köszi, megnézem.
  • Molnibalage
    #563
    A megoldás itt leledzik. :)
  • lally
    #562


    Bocs;
    de a pici_kukis-kukacom is tele már a 20kB-os "sg.hu", max feltöltési kép-mérettel! -a BákFittye sem látszik meg rajta.
    (-félek, hogy a többivel már nem is kínlódok.)
    Legföljebb a WIKI-re küldöm majd fel őket!
  • Black Hawk
    #561
    minden segítséget megragadok :D köszönöm :)
  • lally
    #560
    Mikrométer-csavart belülről, "élőben" még én sem láttam !-de:
    Egykori tankönyveimből igen szemléletesen (, axonometrikusan-) illusztrált mérőeszközt be tudnék szkennerelni; ha még érdekel, és tudsz is vele mit kezdeni.
  • joebacsi
    #559
    PSPad-al be tudsz szúrni szöveget minden sor végére (Szerkesztés -> Sorok kezelése -> Szövegbeszúrás)
  • Borg
    #558
    Tud valaki olyan NC syntax editort, ami tudna minden sor végére lezáró karaktert tenni?
    Ettől a Heidenhain vezérléstől már kitépem a hajam, minden sor végére egy csillag kéne neki...
  • PrasCo
    #557
    Csináld meg solid testmodellekkel dolgozó programmal, generáld le a robbantott ábrát, passzold át .dxf-be, javítsd ki ACAD-ben. ...aztán imádkozz, hogy amikor a tanárodnak feltűnik a dolog (mert fel fog), akkor annyit mondjon, hogy "Ej, de trükkös gyerek vagy." :D Amúgy esélyesen nincs itt senkinek éppen mikrométerről rajza, jobban jársz, ha körülnézel a neten, vannak azért még ingyenes helyek. (CADparts pl.)
  • Molnibalage
    #556
    AutoCAD és 3D rajz egy mondatban? Hát ez önmagában vicces. :)

    Szerény véleményem szerint annyira gyenge ez a része, hogy erre nem szabad használni. Van erre tengernyi más, jobb progi. Soldworks, Inventor, Solidedge, ProEng, stb.
  • Black Hawk
    #555
    Valakinek teljesen véletlenül nincsen robbantott ábrája egy mikrométerről :D?
    házi dolgozatot kaptunk csak hát ez a feladat egy pöppet meghaladja a képességemet mert SOHA a büdös életbe nem tanították az autocadet ...
    Egy sima műhelyrajzot bármikor létrehozok vele de egy robbantott ábra meghaladja jelenlegi képességeimet ... (amúgy a 3D ábrázolás a tananyagunk végén van :D jó fej a tanárunk aki feladta ...)
  • Nuki
    #554
    Csak annyit írt, hogy a telepítés befejeződött hiba miatt. Semmi mást nem írt, logfile-t pedig nem találtuk meg (a 2007 kiírta hogy csinált, de semmi, még rejtett file-ként sem)
  • Dj Faustus #553
    "Elektromos motor tervezése, és az ahoz szükséges energia előállitásával"
    Villamosmérnökök foglalkoznak leginkább vele.

    "pl. egy olyan autó, ami a kerekek gurulásával álit elő energiát."
    Jelenleg is van ilyesmi a kocsikban, úgy hívják: generátor. ;)
    A belsőégésű motorra van rácsatlakoztatva, és ez tölti fel az akkumulátort.

    Elektromos kocsiknál inkább a fékezéskor felszabaduló energiát (ami kevesebb, mint a kocsi meghajtásához elhasznált energia) használják fel, és vezetik vissza az akkumulátorba. Ez troliknál, villamosoknál is így működik, csak ott a villamos hálózatba megy vissza az áram.
  • EnxTheOne
    #552
    Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy kik foglalkoznak ezzel, (bocsi a h*lye és pontatlan fogalmazásért)
    Elektromos motor tervezése, és az ahoz szükséges energia előállitásával. pl. egy olyan autó, ami a kerekek gurulásával álit elő energiát.
    Én ezt az autó nem tartom lehetettlenek, (szélerőmünél azokat a nagy izéket a szél mozgatja, és ugy álit elő áramot, ennél az autónál az aszfalt "forgatja" a kerekeket). Bocsi, nagyon új vagyok a témában, egy lelkes amatör. :D
  • Molnibalage
    #551
    Hogy néz ki a hibaüzenet?

    Az is lehet, hogy akkor döbben rá, hogy nem támogatott már esetleg a szoftver. Nekem volt olyan AutoCAD 2001-em, hogy 2005 táján már a telepítést sem volt hajlandó elindítani. Nemtom, hogy miért. A cégnél van pár fanatik, aki még 2000-es vagy valami lightos AutoCAD-et használ.
  • Nuki
    #550
    Segítsetek kérlek!
    autocad telepítési problémám van :(
  • Papirzacsi
    #549
    Nekem ez... :-D
  • ZilogR
    #548
    9 félév 9 félév alatt... ...és a diplomamunka még 2 félév (na, ez volt igazán szép)
  • tomcat1
    #547
    8 éven belül is :)
  • immovable
    #546
    Az inkább green with envy. ;)
  • bardocz
    #545
    :)
  • Molnibalage
    #544
    Vazz... :)
  • Borg
    #543
    Valaki dolgozik SolidWorks-szel? Főleg olyasvalaki érdekelne, aki a CAM részét is vágja.
  • pet0330
    #542
    Sziasztok!

    Valaki megmondaná h honnan lehet megszerezni a "solid edge" programot?
  • Papirzacsi
    #541
    Grat! Most elfogott a yellow envy, mert nekem is csak az hiányzik.:-)
  • Anaid
    #540
    Gratula dettó.
    Igazatok volt, bár finomabban is közölhettétek volna....
    Csillár - rezonancia - ingamozgás.
    Na most ha tetszik lehet megint hülyézni....
  • tomcat1
    #539
    grat :)
  • dronkZero
    #538
    Gratula!

    Akkor most kezd ketyegni az óra a tervezői jogosultsághoz?
    (Én két hete lettem Th-korl... :) )
  • Molnibalage
    #537
    Megvan a nyelvvizsgám. :)
  • lally
    #536
    A műszaki-tárgyak ( ábris; mecha; fiz-kém; ...) miatt kell a matek !
    (-ezért tartom viccesnek, hogy műegyetemeinken újabban még vallástörténetet is felvehetsz: -"Tudj imádkozni több istenséghez (?!)", hogy össze ne dőljön, legalább próbaterheléskor_NE!, az általad tervezett víztorony. -pl, mint annó: Siófok-Kilitin.)

    Baromi-gyorsan, és viszonylag pontosan tudj majd Ott "skiccelni"; most még nyakatekertnek tűnő függvényeket!-integrálni, csak így tudsz.

    Trigonometria; Logaritmusok (-ott, minden "ln"); Vektorok; ...
    A napi 1óra tanulást, már mostantól javallom!
  • Vogel
    #535
    Ha nyelvvizsga kell akkor lexinfo IT szakmai. Azért ajánlom, mert itt csak ITről kell beszélni, adott a téma. A hagyományos vizsgánál meg beszophat az ember egy "divat" vagy "ünnepek" kategóriát amiről még magyarul sem tudna semmit mondani. Ijesztő hogy IT szakmai? Annyiból áll, hogy pl a pendriveről vagy a PDA-ról beszélsz angolul. Nem felépítés, meg ilyesmi, hanem mire jó, külcsín stb. A szóbelin 2 fiatal nőci kérdezett engem a PDAról, de mivel nincs nekem így nem nagyon tudtam róla mesélni. Jeleztem ezt nekik is de ők sem tudták mi az a PDA. Mondom, olyan mint egy PC és aztán arról beszéltem. A szakmai része kimerült egy save-load-ból. Teljes értékű akkreditált központ.
  • ivjoe
    #534
    Egyik szak tárgyait sem ismerem, de analízis, diszkrét matematika/lineáris algebra, mechanika tuti lesz.
  • dronkZero
    #533
    Ja, még ez:
    "vagy szerintetek mit érdemes átnézni?"

    Áh, tökmindegy ám, ne strapáld magad feleslegesen. Hát mire való a szorgalmi időszak utsó két hete, ha nem a pótZHkra készülésre? :P :D

    Szal ne aggódj, időben meg fogod tudni, miből kéne ZHznod/vizsgáznod. Fölösleges előre rákészülni.
  • dronkZero
    #532
    Átismételni? Na olyanra nagyon ne számíts, hacsak nem valami emelt matekos helyről jössz... Integrálás, deriválás az eleje, ha jól rémlik.
  • tigeroo
    #531
    műszaki menedzser + építőmérnek szakokon miket szoktak átvenni/átismételni első körben (matek)?

    vagy szerintetek mit érdemes átnézni?