Gépész-, vegyész, építő-, építész-, informatikai, stb. mérnöki munkák itthon a nagyvilágban.
  • Andrex
    #751
    Köszönöm szépen a választ! :)

    Sajnos sok helyről hallom ezt, hogy ennyire rossz helyzetben van az építőipar.

    Személy szerint engem jobban érdekelne a szerkezet, mivel inkább áll közelebb hozzám a tervezés és a megértés, mint a leseggelés. Talpraesettségben és szervezőkészségben nincs hiány, szívesen foglalkoznék egy ilyen "pörgős" munkával.

    Egyenlőre legyek túl az elkövetkezendő 1 héten... :D
    Azért él bennem a remény, hogy 6 éven belül még fog változni a helyzet ... egyre több az ember, egyre több építkezés fog folyni, remélhetőleg :)
    Esetleg, tudnál mondni egy kb. kereseti különbséget a tervezés és kivitelezés között? Akár csak százalékos formában is.

    Az oroszon azért gondolkodom, mert tetszik is maga a nyelv, illetve remélhetőleg, mivel a korosztályomból kevesen veszik fel 2. idegen nyelvnek, talán jobban elkelhetek ezzel a nyelvtudással. Németből nem igazán vagyok penge, nem tanultam (sajnos) rendesen a gimiben. De egy alap tudásom azért van, amire lehetne könnyedén építkezni.

    Még azt szeretném megkérdezni, hogy engem személy szerint a magasépítő szak érdekelne, mekkora különbség van a kereslet között pl. egy magasépítő és egy más, nem annyira népszerű szakirány között?

    Köszönöm a jó kívánságokat :)