850
Gépész-, vegyész, építő-, építész-, informatikai, stb. mérnöki munkák itthon a nagyvilágban.
  • Bucser
    #610
    Az hogy műszakvezetsz, vagy valaki olyan mellett dolgozol aki műszakvezet és látod hogyan működik a dolog a gyakorlatban.
  • Timtom003
    #609
    Köszi a választ. De ahhoz h építés vagy művezető legyek kell egy technikusi végzettség+8 év gyakorlat, vagy diploma+ 5 év szakmai gyakorlat. Na az érdekelne hogy ez a szakmai gyakorlat mit takar pontosan?
  • dronkZero
    #608
    Műszakvezetés, építésvezetés a mérnök dolga kivitelben. Terelgetni a munkásokat, meg üvöltözni velük, ha hülyék vagy elbasznak valamit. Heti hat-hét nap, napi 10-12 óra, viszont pénz van benne bőven.

    Vagy mehetsz tervezni, az kevesebb pénz, viszont kevésbé macerás.
  • PrasCo
    #607
    Hiányos mondat, gondoltam, evidens a végén a "...mennyit keres". Bár mea culpa, nem ilodalomóla, beszélgetünk. :)
  • Molnibalage
    #606
    míg ha egy frissen végzett kőműves vagy burkoló jó helyre áll munkába

    Nem tudom, hogy mit akartál írni itt, de nem értem. Nem áll össze a szöveg, akárhogy nézem. Leírnád úja átfogalmazva? Túl hosszú a mondat és még zárójeleztél is gondolatjel mellett. Nem kell mindig kedélyes körmondatokban foglamazni. :)
  • PrasCo
    #605
    Természetesen igazad van, de akkor már menjünk mélyebben is bele és nézzük azt is, hogy Magyarországon milyen álláslehetőségei vannak az 55 éves "szakinak" és "vezető mérnöknek". Azt én is tudom, hogy ha mérnökként munkába állok, egy idő után kaszálhaTOK, de semmi nem biztosítja, hogy odáig el is jutok, pláne, hogy az egyetemen mindenki azért sír, hogy mechatronikai irányvonalon MO-n gyakorlatilag csak termelés van, K+F egyenlő kvázi-zéró (szak.gyakot éppen most egy fémipari helyen végzem, és szeretem ugyan, amit csinálok, de barátok közt is káva messze van attól, amit egy mechás papíron művelni képes és hivatott; mech.berendezésekkel irány a gyártósor, műszaki optikával a MOM legyilkolása óta nincs semmi, a gépészeti modellezés meg - nahát! - gépészet...); míg ha egy frissen végzett kőműves vagy burkoló jó helyre áll munkába - nem tudom, van-e közvetlen tapasztalatod, de ha nincs, szerintem magad is meglepődnél...
    Nyilvánvalóan, ha a realitásaimat, vagy a fórumozók realitásának zömét vizsgálom, nem az 55 éves vezető mérnököket fogom hasonlítgatni akárkihez is. Annak tükrében pláne nem, hogy nem evidens, hogy a mérleg másik oldalán egy "55 éves szaki" áll, hanem mondjuk egy 55 éves, szakiból felküzdött privát kis-, vagy középvállalkozás-vezető, ami abban a szférában nem ritkaság.
  • Molnibalage
    #604
    Egy kőműves nem valószínű hacsak nem ő a főnök, rangidős és valóban tapasztalt. Viszont egy 55 éves megbízható szaki tényleg jobban kereshet, mint egy pályakezdő mérnök. A 55 éves szaki fizetését viszont egy 55 éves vezető mérnökével vesd össze. Hát igen...

    Amennyire hallom egy tapasztalt és kerestt víz/gáz szerelő elég szép summát kaphat.
  • PrasCo
    #603
    Én azért ezt a "nem azért járok egyetemre, hogy..."-ot kicsit halkabbra venném. Azt még halkabban teszem hozzá, hogy egyáltalán nem biztos, hogy egy kőműves rosszabbul keres nálad manapság...
  • Molnibalage
    #602
    Hát pedig lehet, hogy ezt fogja jelenteni. Nemzetközi szinten jó dolog ez a szakma, de a magyar építőipar helyzetét ismerve...
  • Timtom003
    #601
    sziasztok!!

    Építőmérnöknek tanulok, de már most nézegetem az álláshirdetéseket. Mindenhol több éves kivitelezői gyakorlatot kérnek. Tud valaki segíteni, hogy az pontosan mit jelent? Mégis mit kell a kivitelezésben dolgozni?
    Mert nem azért járok egyetemre hogy kőművesmunkát vagy hasonlóakat csináljak.

    Köszi a felvilágosítást :)
  • tomcat1
    #600
  • Molnibalage
    #599
    Még nem. Még 3 nap és lesz egy kis szünet. Aztán még egy hónap és még egy. A héten meg végre lezárul egy 3 hónapja tartó ajánlat összerakása. Juhéééé... :
  • Borg
    #598
    Most lehetnék velős is, egy négy betűs szóval.
  • tomcat1
    #597
    Na, kolegák ? Mindenki nyaral?
  • ZilogR
    #596
    Tud vki olyan weboldalt, ahol lehet ötleteket adni a mexikói öbölben elsüllyedt fúrótorony betömésére?

    Esetleg valami jó kép/link van valakinek, ami megmutatja, miféle ez a torony?

    Híres akarok lenni :P ;)
  • Albertus
    #595
    Ahol én jártam, ott a precíziós (vákum) öntészethez, a Hg mintázáshoz használták "ősminta" előállítására.
    Reggel vittem az alkatrész rajzokat és még ebéd előtt összeszerelt, kész termék mintadarabot adtak a kezembe.Ezzel a termék, néhány óra alatt készen állt a sorozatgyártásra.
  • Molnibalage
    #594
    Nem igazán jött le nekem, hogy milyen konkrét alkalmazásra jó ez. Ha van 3D modelled, akkor miért kell kézzelfogatólag is 'kinyomtatni'? Milyen ellenőrzési funkciót szolgál? Csak szimplán prezentációs célokat? Vagy finommechanikai vizsgálatára jó?
  • Albertus
    #593
    Nagyon klassz ez a "nyomtató"is. Én eddig csak olyat láttam működni, amelyikben egy tálcát süllyesztettek fényre kötő műgyantába, és "rétegenként mindig az aktuális kép kötött rá az addig megkötött felszínekre. Úgy alakult ki a 3D-s test.
  • Borg
    #592
    Én lehet hogy elmegyek Münchenbe 19-én megnézni, mert kaptam meghívót rá. Bár nagyon nem tudom, hogy számomra mi gyakorlati haszna lenne, de jó cucc az biztos :)
    És ez messze gazdaságosabb, mint a folyékony műanyaggal dolgozók.
  • PrasCo
    #591
    Marha nagy - bár lemenne az ára "házi használatig"! =) A BME-n valami nemzetközi előadássorozaton volt szerencsém olyan 3D-printinghez, amely háromféle anyaggal dolgozott. Egy ridegebb műanyaggal, egy elasztomerrel (valamint e kettő tetszőleges arányú keverésével előállítható anyagokkal!) és a támaszanyaggal. Utóbbi vízzel kimosható volt, így bontatlan szerkezetű gömbcsuklókat lehetett vele nyomtatni. Mindenkinek csorgott a nyála rendesen... így belegondoltam - csupán elvi síkon, simán "kinyomtathatóak" akár görgőscsapágyak is így.
    Mesélte az előadó, egy mókus ilyennel csak valami modellautókhoz nyomtat finom, küllős kerekeket, és még a horribilis gépköltség mellett is messzívan megéri a munka.
    Alighanem van jövője a dolognak a formatervezés és az ilyen speciális alkalmazások területén.
  • Borg
    #590
  • Molnibalage
    #589
    Nagyon tuti!

    Támasszuk fel a topikot. :)
  • Dj Faustus #588
    A PSPad (és sok más hasonló kódszerkesztő - Komodo Edit, Notepad++, Notepad2,...) inkább programozási nyelvekre van kihegyezve szintaxisszínezés terén.

    Arra viszont alkalmasak (legalábbis amiben van reguláris-kifejezés kiértékelés - például az Ingyenes Komodo Editben van) hogy a sorok végére (ha a sorok szépen sortöréssel záródnak) valamilyen lezáró karakter tegyél.
    Az előbb említett programban ez így néz ki (feltételezve a Unixos állományformátumot - Windowsos állomány esetén a \n helyett \r\n kell).

    (C)NC szerkesztésre kihegyezett szoftverekből többségében fizetős (próbaváltozattal rendelkező) programokat találok túlnyomó többségben (1, 2, 3, 4, 5, 6). :(

    [apro]Megjegyzés: 6 éve programoztam utoljára CNC esztergát, jó rég volt. :)[/url]
  • Borg
    #587
    Jó kis cucc ez. Csak kár hogy pont NC syntax highlightingot nem tud. Úgy nézem a letölthetők között sincs hozzá..
  • Black Hawk
    #586
    Teringettét :D egy próbát azért megért :DD::D
  • Molnibalage
    #585
    Sehogy. :(

    Teljesen más szakterületen vagyok. Áramlástani problémákkal foglalkozom.
  • Black Hawk
    #584
    Ha már folyamattervező mérnök vagy akkor te hogy írnád le a Mikrométer tömeggyártását :)?
  • Black Hawk
    #583
    Inventor 6.0 :D szar a gépem és nagyobb nem fut
  • Molnibalage
    #582
    Gratula. Mivel készült egyébként?
  • Black Hawk
    #581
    Csak megcsináltam :) A tanárom meg bekaphatja :D
  • ba32107
    #580
    Reménytelen.
  • lally
    #579
    Meglátásod; Jogos ! -mer':
    "Oan vok", mint a legtöbb (,vén-faxos) dokink; aki megtanult ugyan írni, de azt;
    csak a "diszlexiás__patikusunk_tuggya_óvasni ".
    Apropó, orvos:
    Szerintetek hány százalékban lenne mérnök is egy-egy DOKI ?
    (-ne feledd: RTG; UH; Endoszkóp;.... LÉZER ... CT; MR; PET ...) !

  • I.C.ram
    #578
    Kicsit zavart az elmeállapotod. Mi a szarért nem tudsz megtanulni rendesen fogalmazni, írni?
  • lally
    #577
    Danke !- mondták helyettem is annó (Hofi-szerint,) az orosz partizánok.
    Mérnökileg most, a szerénységükről is híres "hunédzserektől" pedig sokat tanulhattam.
    Én, így re-"de_generálódok".

    (-miért nem mondtad eddig, hogy faterod konstruálta egykoron az: "EMG 666"-ot ?)
  • Papirzacsi
    #576
    Mivan, megszöktél a pszichiátriáról? Látom a kezelés eredménytelen volt, még mindig egy h...e vagy.
  • lally
    #575
    Bocs, de a 3napja még friss "OpenSuse 11.2 M-8." teszt-verzióm, tökre "InStabillá" tette a rendszerem_Stabilitást. -erről pedig senki_Főnököt sem tudok magyarul értesíteni, pedig találtam legalább 10db;
    Igen-kritikusnak minősíthető ("Kimerevedő"!) hibát!
  • lally
    #574
    -engem, már meg sem lepett ! -íme nehány "számításTökös" példával illusztrálva, mer' szerintem:
    Ami baromság csak_elkövethető gépészetileg (vegyi-gépészileg), Fémtanilag (, újabb fogalmaink szerint FémFizikailag) is, főképpen az álló_PC-házakban, hááát;
    Az aztán, el is van követve ! -pl.:

    -1; Éles, hegyes sarkok, a
    -2; Saját_súlyuktól is eldeformálódó Bili-acélból legyártva (, neszeNeked antimágneses Austenit), 's mindez a
    -3; Lefelé táguló, "nyolcasokkal"teletűzdelt Sasszi-beszorító ékpályával. -hadd repedjen még gyorsabban az a fránya alaplapod_NYÁKja! -ha már a forgó-morgó, s
    -4; Forróságot is megtermelő Rezgő alkatrészeid ott felül,
    -5; Súlypontilag is Instalibbá tették ezen PC_házat. ...
    - ...

  • tomcat1
    #573
    Amúgy nem meglepő a cikk. A 70-80 % simán kiesik a végzésig, emlékeim szerint is! :)
    Igaz régen nem ez volt, de azok az idők meg elmúltak :)
  • tomcat1
    #572
    Utóbbi 20 év?
    Van amiben visszalépés volt. Bárhol a hazai műszaki karokon. De 20 évvel ezelőtt is voltak olyan hiányosságok amik most már nem azok.
  • Molnibalage
    #571
    Nem. De akkor is sértő másra nézve. Mellesleg mire alapozod? Mert azt neked nem tanították, hogy esetleg valmivel alá is kellene támasztani azt amit mondasz. A mai helyzet az a cikk által adott. A környezetemnől (2000-2003-as évfolyamokról) elég jó tapasztalataim vannak. Aki végzett, az gyakorlatilag dolgozott. Azonnal és nem szar fizetésért magyar szemmel. Nagy részük már diploma előzz is tolta. Igazából én is, mert nyelvvizsga csak államvizsga után kb. 10 hónappal lett. A munkáltatót nem érdekelte. A nyelvet tudtam használni, ahogy kellett és a tudásommal is elégedettek eddig.