912
Cities XL
  • hatasu
    #352
    Ja és ha ezt az ötleted követed, akkor a 10.000 lakosságszám meg az ilyenek előtt állj meg egy kicsit, és gyűjtsd a pénzt, mert ugye mindenféle cuccokat kapsz ilyenkor, amik nincsenek ingyen. :)
  • hatasu
    #351
    Szóval... lassan de biztosan rájövök talán. :)

    Én azt csinálom, hogy a kezdeti 400k pénzt 50k-ig elköltöm, de a végén figyelni kell hogy annyi munkahely legyen pont, amennyi ember van. Most 8700 lakosom van, és mindenkinek van munkája, de minden munkahely tele van. Ilyenkor a pénz lassan elkezd jönni, az adókat a biztonság kedvéért 1-2%-al megemeltem. 5x-ös gyorsítással hagyom a játékot menni 10 percig, aztán a pénzt megint elköltöm 50k-ig. Lassú, de biztos gyarapodás, és nem is mész csődbe.

    Persze ha valakinek van tanácsa, hogy ezek után mit érdemes tenni, az megoszthatná, mert egyértelmű hogy ezt a taktikát nem lehet túl sokáig alkalmazni.

    Köszi: hatasu
  • Stefling
    #350
    Na, végre tudok csinálni irodákat. :D

    Azt nem tudja vlakai, hogy mit lehetne tenni annak érdekében, hogy jelentősen kilábaljak a mínuszból? Miből kell sokat építeni, hogy javuljon? Vagy lehet heavy industrisból is meg manufacture-ből, Hi-tech-ből valamint irodából is jó sokat és annyi, vagy van egy könnyeb út is?
  • bruna #349
    Az utak stílusát belehet állítani játék közben pl: Amerikairól Németre? És ha igen akk hol ?:) köszi
  • Borg
    #348
    Én nem cheatről beszéltem...
  • Stefling
    #347
    Jaja, van benne cheat de inkább a pénzt amit használok, míg nem rázódok helyre, de az irodákra még mindig nem találtam megoldást :S
  • Borg
    #346
    Be lehet állítani úgy is, hogy egyből engedjen mindent.
  • Serpa
    #345
    1es szintű zónák alapból vannak, ha nem lenne, semmit nem tudnál csinálni, se lakó-, se iparizónákat lerakni :)

    később, amint nő a népesség, lehetőség lesz 2-es, ill. 3-as szintű zónákat lerakni.
  • Stefling
    #344
    Ácsi, én azt hittem, hogy lehet egyből 2-3-as sdzintűeket is csinálni, sztem nekem egyes nincs is :D ja mondjuk ha jól emlékszem próbáltam csinálni azt is és végre rájöttem hogy jelöli a légszennyezést és msot nagyon sokat át kell rakjak messzebbre :S én ezt nem is tudtam, jól kitoltam magammal. Meg a busznak is van értelme, hogy jobban és könnyebben elérjék a munkahelyeket a polgárok, bár ez eddig is nyílvánvaló volt.
    A Hi-tech-nek nincs szennyezése, csak a heavy Industrynak meg a szemétlerakónak, legalábbis a jelzés szerint úgy látom csak azoknak,a többinek nem.
  • Serpa
    #343
    hamár ipar, akkor a hi-tech iparnak van bármiféle szennyezése?
    ill. a már meglévő 1-es szintű zónákra rá lehet húzni 2-es sznítű zónákat?
  • Stefling
    #342
    A város túlsó felén van, ahol tiszta a levegő, egy deka légszennyezés sincs. :P
  • Borg
    #341
    Az nem old meg mindent... pl ha túl közel van gyárakhoz a lakó/office negyed, akkor légszennyezés van, zajszennyezés, stb..
  • Stefling
    #340
    Hát végülis environment-et ír, de abból is van már annyi mint a szemét :S nem értem minek írják még, hogy kell kell...... abból a parkocskából van egy erületen már vagy 4.
  • Borg
    #339
    Nézni kell a statisztikákat, meg néha a házakra is külön rányomkodni, hogy mi a nyűgük. Kiderül az azért, hogy miért nem fejlődnek esetleg.
    Ha valami igényük van, akkor is módjával kell csak segíteni rajta, mert ha túl sokat teremtesz egyszerre, akkor gyorsan kibillenhet az egyensúlyból minden, csak épp egy másik irányba. Nem szabad egyszerre hatalmas területeket átadni semminek szerintem.
  • RoboKutya78
    #338
    srácok nem tudtok hozzá valami magyarítást a játékhoz kicsit szegényes az angolom sajna.
  • Stefling
    #337
    Van bizony, 51%-a dolgozik csak. Meg azt írná, ha hiány lenne munkaerőből. Nem tudom hogy csináljak irodát, miért nem engedi valyon.. pedig office services nagyon kéne már, már csak az hiányzik.
  • nyirog
    #336
    Jobb mint a 2009, teljesebb. Ha a SimCity-ket szeretted akkor ajánlom h próbáld ki, de SimCity 4 trónfosztás ne várj tőle, mert ahhoz még nem elég kiforrott a játék, azért is írtam lentebb az egyik kommentemben h várhattak volna vele még egy fél évet lazán és akkor kerekebb lenne sokkal.
  • hatasu
    #335
    Sziasztok!

    Gondoltam kipróbálom ezt az új Cities XL 2011-et, letöltöttem, meg minden. Végignyomtam a tutorialt, de lenne egy kis kérésem.
    Tudna valaki segíteni msn-en, skypeon vagy akárhogy, hogy bele tudjak merülni a részletekbe is? Egy értelmes főiskolás vagyok, szóval azért nem kell sokat magyarázni, de egy ki segítség jól jönne.
    Ha szívesen segítenél, dobj egy mailt: tom090 @ gmail.com

    Köszi előre is: hatasu
  • Malakai
    #334
    Van elég felsőosztályu lakód, főleg munkanélkül?
  • Stefling
    #333
    De nem épül fel az iroda :S pedig az élet színvonal is jó, nem értem miért nem. Most egy másik városomból szerváltam Office Services-t, így müxik minden, de az irodák nem tudom miért nem épülnek fel, nem ír ki rá semmit pirossal meg narisárgával, mi lehet a gond?
  • Borg
    #332
    Officet kell építeni, ahhoz viszont irodista seggvakargatók kellenek :) Vagyis executives, meg elites is.
  • Stefling
    #331
    Vannak olyan épületek, ahol kezd besárgulni az Office Services, valami hivatalt jelent, nade milyen hivatalt építsek ahhoz, hogy bezöldüljön? Irodát hiába építek, vagy nem épül fel, vagy tönkremennek, vagy még ahhoz is mi kell, hogy ne menjenek tönkre? Olajtermelés folyik rendesen, szeméttároló is van, újrahasznosító is.

    Tipp?
  • Stefling
    #330
    Szerintem biztos nem... :S
  • Baxo
    #329
    Vki esetleg tudja, hogy jön ki magyar változat a Cities XL 2011-ből?
  • Malakai
    #328
    Játék nem támogatja, amit megpróbálhatsz, hogy bemásolod a 2011-be a 2009-es városod .sol fileját, de lesz vele gondod.

    Itt írnak róla englisül.
  • bruna #327
    Nem tuja senki se ,hogy hogyan lehet várost átimportálni a 2009es verzióból a 2011esbe? :(
  • Serpa
    #326
    rakjál le óriáskereket (leisure-nál van ez is), az nagyban javítja.
  • hegege
    #325
    XL 2011 akkor most "teljes" v abból is hiányzik egy rakat minden?SC4-el mennyire "vethetö" össze az uj verzió?Ami ott "müködik" -demand cap- az itt is érvnyes ? V teljesen más rendszeren alapul? A sima XL-t nem néztem ,de ahogy olvasom nem is baj. 2011-et lehet megtekintem, de ha ennyire elkeseítö mint az elsö része akkor lehet nem :)
  • Stefling
    #324
    A környezeti elégedettséget mivel tudom javítani? Életszínvonal alacsony azt írja. Vannak pedig ilyen kosárpályák stb...
  • Stefling
    #323
    Olyan esetben mivan ha pl (most kicsit logikusan gondolkodtam és létrehoztam egy új várost, aminek a segítséágével olajat tudok termelni, és majd szépen átirányítom a nagyvárosomba, ahol nagy szükség van már rá, így olcsóbban hozzájuthatok) nem tudok pl az olajkitermelős városban farmokat létrehozni? Bár ha belegondolok, az olaj kitermelés is termelői iparágnak számít, tehát akkor nem feltétlenül kell farmoknak lenniük gondolom.

    Csak annyira mínuszba megyek az olajtermelőktől... :S elég sok manufacturing és heavy industry kell meg iroda ahhoz, hogy valahogy enyhítsem a mínuszt.
  • Borg
    #322
    Ahhoz, hogy office-ban tudjon dolgozni a nép, kell termelő háttér is. Manufacturing, meg heavy industrie is.
    Az csak látszat, hogy mindenkinek lehet zsíros menedzser állása valós termelő háttér nélkül. Ezek a valóságban is befuccsolnak hamar :)
  • Stefling
    #321
    A híd sikerült, csaka shift-et kellett nyomni :)

    Mostmár hiába építek irodát, nem épülnek fel, lehet egy városban nem lehet többet, nade akkor hogy teremtsek munkahelyeket, hogy növekedjen a +-om? Ha könyvtárat, iskolát építek az nem rossz, mert akkor lesz munkahelyük, node akkor mínuszba is megyek ugyebár... hogy a fenébe érjek el pénzbevételt. :S
  • Borg
    #320
    Nem építettem még hidat, csak metrót vittem át így... ott csak húzni kell a pályát át a víz felett, majd bejátszani shifttel a pályamagasságot addig, amíg az egész szaksz kivitelezhető magasságban van.. ilyenkor félig felszíni, hidas, meg földalatti szakasz is létrejön magától.
  • Stefling
    #319
    Hiába screenelem, amit kiír az épületre, azt a screen nem mutatja de gáz. :S

    A hidas dolgot nem tudod hogy kelL? Tehát hogy felhúzom a hidat és hogy le tudjanak jönni róla az autók.. mert nincs vége a hídnak, amin letudnának jönni. Ehj de jó lenne egy magyarosítás ehheza játékhoz :D Már nagyobb híd kellene, mert a mostanin akkora dugó van mint annak a rendje és csak 2 sávos, tényleg a dugók ellen mit lehet tenni, több utat építeni? Autópályát még nem csináltam.
  • Borg
    #318
    Szerintem valamit nem jól nézel mert kiírja az ott.. esetleg rakj be egy screenshotot róla.
    Az olaj kérdés egyszerű. Építettél olajkutakat? Nem, akkor nincs olajad. Tradelni mindig tudsz az omnicorppal, csak éppen kurvanagy árat fizetsz érte.
  • Stefling
    #317
    Az industrinál azt írja nekem, hogy business problem, valami üzleti probléma van, de konkrétan nem írja hogy mi, így tenni se tudok ellene :S meg egy oylasmit hogy Import, tehát az importtal is probléma van, de nem tudom milyen importal... a faromjaim is állnak, az ellen is gőzöm sincs mit tegyek. :S
    Az olajat hol tudom megnézni, hogy van-e, meg hogy venni tudok-e?
  • Stefling
    #316
    Köszönöm a választ Borg, igen ez az akadásos dolog nekem se fekszik :S nem tudom miért ilyen, először azt hittem, a gépem nem bírja, pedig nekem is erős procim van, meg 4GB ram... mondjuk csak egy 8600GT-m van :S de nem akad még amikor belépek. Jó nehézre sikeredett eza játék.

    Az nem baj ugye, ha sok irodát építek fel és sok "skill" dolgozóm lesz? Mert a plussz megy felfelé, igaz nem jelentősen, de megyeget, nem lesz baj, ha túl sok lesz az office? Végülis nincs vele baj, mert legalább van hol dolgozniuk.

    Valamint a másik degesítő probléma, a hidat ha megcsinálom, akkor milyen út kell hozzá, hogy ne zuhanjanak le az autók a híd végén, tehát egy ilyen lemenőkét vagy minek hívják azt :D mert akármilyet próbálok, nem jó :S egynél sikerült, az olyan, hogy alagútból jönnek ki a végén az autók, az rendben van, de más nagyobb hídnál nemtudom lehozni az utat a hídról :S erre rájött már véletlenül valaki?
  • bruna #315
    Sziasztok a Sima XL az hova ment ,meg hogy ha a 2009es ben volt 1 városom az ebben nem lessz benne ,meg ne mlehet beletenni ? mert én azt folytatnám pl...
  • Borg
    #314
    Kattints rá a fel nem épülő gyárak helyére, és ott is látod egyből, hogy mi kéne még nekik.

    A trading amúgy az egyik legnehezebb része a játéknak. Ha olyan mapon kezdesz, amin nincs meg minden kitermelhető nyersanyag (víz, olaj stb), akkor később kurvanehéz lesz, mert az omnicorp (beépített trade partner) kurvadrágán mér mindent. Szal valamiből keményen túl kell termelj, hogy tudj olajat venni pl. Nagyon kényes lesz az egyensúly így meg. A tutorial szerint érdemesebb több kicsi várost felhúzni, ami egy-egy nyersanyagra van specializálódva, és azokkal tradingelni inkább.

    Vannak összefüggések a játékban, amikre még én se jöttem rá annyira... például, hogy mely épületeknek kell közel lenni azokhoz a területekhez, aminek a fejlődését várjuk tőle, és melyikeket lehet messzire is lerakni... vagyis pl milyen messzire hajlandóak utazni az emberek egy-egy szórakozásért, vagy shopért...

    Még az első városom nyomom, már a térkép negyedét beépítettem, de már rájöttem néhány alapvető hibára, ami miatt sokszor lementem komoly minuszba, és nehéz volt visszajönni.
    A legfontosabb, hogy nagyon komolyan tervezni kell a lakóövezeteket. Ugyanis sok iskola, szórakozóhely, rendőrség, tűzoltóság stb kell, amiknek a fenntartása drága. Ha az ember össze vissza elszórtan kezd építkezni (én pl tengerparton), akkor túl sokat kell ahhoz lepakolni ezekből, hogy mindenki elégedett legyen. Ráadásul minél komolyabb szintű lakó övezeteket építesz, annál több kell. Nagyon könnyű kibaszni saját magaddal.
    Vagy például egy idő után hirtelen elkezd igényük támadni olcsó üzemanyagra, meg vízre, ami az én térképemen nincs. És csak kurvadrágán tudok tradelni, és a trade csak addig működik, amíg nincs hitel felvéve. Ha nem ömlik befelé komoly ütemben a pénz, akkor a trade általában befuccsol, és a farmok tönkremennek víz nélkül, az industrie meg olaj nélkül..
    A high tech speciális toronyház irodáit sem érdemes túl korán megépíteni, mert a kellő elit és executive populáció nélkül csak minuszt fog termelni, de azt keményen.
    Ezenkívül amire még rájöttem, hogy a landmarkok sem csak látványnak jók. Azokon belül is vannak specializálódott épületek, amik shop, vagy enviromental, vagy szórakozóhelyként funkcionálnak. Pl egy kodak fénykép üzlet az elit negyedet elég jól feldobja.

    Egyelőre ami a legjobban zavar az az, hogy akad. 1920x1200-ban pl mikor egy trading advice bejön, akkor 2-3 másodpercre is megáll minden... egy óra játék után meg már minden gomb nyomásához várni kell... Nem hiszem, hogy 4 magon, 4gb rammal, meg 4870 1gb-tal ennek így kéne működnie. Főleg, hogy alig terheli a gépet pár %-on. Komoly optimalizálási gondok vannak itt.
  • Stefling
    #313
    Üdv!

    Nagyon király a játék!
    Nekem cak annyi gondom lenne, hogy építetem már mindenféle rangú/szintű népet, tehát elitekből meg alsóbb rendűeket is. Mégis azt írja ha rákattintok a házukr a ajáték, hogy alacsony színvonalú munkahelyek meg nincs pl heavy industry-ból, holott hiába építenék, egyszerűen nem épül fel... :S meg a hig-tech sem, esetleg valamit kell építeni még, hogy építhessek ilyen épületeket? Építetem már nagyon sok mindent kórházakat rendőrségtől kezdve a könyvtárig, azokkal minden rendben is van.
    Vagy esetleg a Trading menüpontban kellene állítani a csúszkákon, én ott végülis csak a legfelsőt állítottam, jónagy plusszba is kerültem :D de gondolom ez nem befolyáoslja azt, hogy msot építhetek-e valami nagyobbat is. Végülis ha visszahúznám azt a csúszkát, akkor elég nagy mínuszba kerülnék, pillanatok alatt.

    A másik nagy problémám, hogy építettem, egy rakás farmot, minden féléből + silókat hozzá, amik momentán nem tudom, hogy mire valóak, de tudom, hogy 5 siló ad valami nagyobb fejlesztést, de minden farmom jelenleg áll a termelésben, egyikre olyat ír, hogy elment a főnök nyaralni vagy legalábbis olyat, hogy Tropical Island :D Vagy építeni kellene még valamit a farmokhoz, hogy működjenek? Irodából is már sok van, bár az ki is van használva.
    Ha valakinek van egy pici ideje és türelme hozzám, legyen szíves, magyarázza el ezeekt nekem, hogy hogyan is lehetne magasabb szintre lépni, tehát hogy engedje a nagyobb irodákat is (bár két hatalmas irodát már engedett, mert az valami high office volt) de azóta semmi más. Meg írja, hogy Hig-tech is kellene, ha heavy industrit akarok... hát nemtom most akkor hogyan tovább.
    Előre is köszönöm a fáradtságot a segítőkész embereknek! :) egyelőre nincs több kérdésem, de biztosan lesz még.