21742
  • Amiga
    #6376
    Köszi a fordítást! :-)

    "7. Az AI első versenykörének ideje most már helyesen kerül kiszámolásra (eddig a rajtvonaltól mért, most már a lámpa kialvásától)"

    Na tessék, így autózhat a mögöttetek jövő 3 másodperccel jobb időt az eső körben. A dolog megoldása sokkal egyszerűbb, mint gondoltuk.
  • JohnAngel
    #6375
    Tűrhető?
    Ez piszok jó játék lesz a patch után, ha ezek valóban benne lesznek.
  • tmisi
    #6374
    "3. Időmérő: azon autók, amelyek az időmérőn a pályán vannak és nem mért kört mennek, jobban lehúzódnak a játékos elől"
    Na végre, ki nem állhatom, hogy sok kacsázó hülyétől nem tudok rendes kört menni.
  • spiczi91
    #6373
    Remélem megcsinálják ezeket, mert akkor egy egész tűrhető kis játék lenne.
  • twi452
    #6372
    reméljük tényleg meg is valósulnak és nem csak duma :D majd ha kijön előveszem újra a játékot :D
  • burkos01
    #6371
    Nem én fordítottam.
  • burkos01
    #6370
    Helios, azaz Ian Webster, a Codemasters kommunikációs menedzsere pár perce tette közzé, mire számíthatunk a közelgő patch során. Íme:

    Jelenleg még bőven tesztelési fázisban vannak a javítások, de mihelyst kész lesznek, még egy-két hetet igénybe vehet a jóváhagyási procedúra (PS3: Sony, Xbox: Microsoft, PC: Microsoft (GFWL) és Valve (Steam)).

    1. Korrupt mentések: mint kiderült, az anti-cheat rendszer reagálta túl a dolgokat az R&D fejlesztések miatt a szabadedzésen, ez a hiba javítva lesz.
    2. Az AI nem jön ki a boxba száraz versenyen (20% vagy nagyobb versenytávnál): javítva
    3. A játékost sokáig tartják a boxban kerékcserekor: a nyalókásember AI-ja javítva, kevésbé lesz óvatos
    4. Defektek: a defekt esélye jelentősen csökkentve
    5. Lemerevedett szerelők a kerékcsere során: programhibák javítva, amik ezt okozták (csak álldogáltak a szerelőink, és nem csináltak semmit)
    6. A versenystratégia automatikus frissítése: a menet közbeni versenystratégia változásokat (a gyorsmenünk keresztül) most már hibátlanul követi a program (gondok voltak a kemény (prime) keverék választásával)
    7. Az AI első versenykörének ideje most már helyesen kerül kiszámolásra (eddig a rajtvonaltól mért, most már a lámpa kialvásától)

    Ezeken felül a következő változások lesznek:

    1. OSD: a részidők (gap times) most már az előtted lévőtől való távolságot/különbséget mutatja, nem az első helyezettől mértet
    2. Az AI kocsikra jobban fog hatni a sérülés, tehát ha egy AI vezette autó sérül, lassabban fog menni, ki fog jönni a boxba javításra, illetve ha kellően súlyos a sérülés, feladja a versenyt
    3. Időmérő: azon autók, amelyek az időmérőn a pályán vannak és nem mért kört mennek, jobban lehúzódnak a játékos elől
    4. Javított kormányvezérlés a következő modellekre: Thrustmaster Ferrari F430 Force Feedback, Thrustmaster Ferrari GT Experience, Thrustmaster RGT Force Feedback Pro Clutch, Fanatec Porsche 911 Turbo S & GT3 RS2
    5. Nedves pálya: mind vizuális, mind irányíthatósági módosítás a nedves pályákon - egyrészt a nedvességi szint növelve, másrészt a keréknyomok jobban látszanak
    6. Fejlesztett sérülésmodell: a kisebb ütközések is nyomot hagynak az autón
    7. Fejlesztett "érvénytelen kör" szabály: Time Trialban nem érvényteleníti a játék a következő körödet - minden más játékmódban marad a szabály: ha a harmadik szektorban szabálytalankodsz, a következő köröd ideje is érvénytelen
    8. AI viselkedés: javítva (sokszor nagyon furcsa végeredmények születtek a versenyeken)

    Csak PC-re vonatkozó fejlesztések:

    1. Visszajátszás: menthető és visszanézhető lesz
    2. DX11: az F1 2010 támogatni fogja a DirectX 11 megjelenítést
    3. Eyefinity: 3 vagy 6 monitoros rendszerek támogatása
    4. Optimalizációk: a többmagos processzortámogatáson sikerült javítani
    5. További hardvertámogatás: a Sandy Bridge processzorok is támogatva lesznek, valamint a program helyesen fogja felismerni az i7 processzorokat

    Ez a lista még nem teljes, csupán a jelenlegi helyzetet tükrözi.
  • broy
    #6369
    honnal lehet letölteni?
  • terencehIII
    #6368
    őt választottad ki az előző sajtótájékoztatón a reális ellenfelednek tehát ahol ő van most a vb listán az a cél reális neked :)
    amúgy győzd le és beülhetsz mellé a ferráriba köv. évben
  • GPx8
    #6367
    Az nem fér a fejembe, hogy miért nincs rendes TV-közvetítés szerű replay, ha már hivatalos a játék???
  • Leky
    #6366
    Időmérőt mentem Spa-ban és Alonso nevét feketével kiemelve írta ki. Ez mit jelent, ilyennel még nem találkoztam?
  • adam46
    #6365
    köszi :D
  • dr Kotász
    #6364
    Lefordítanám magyarra a szöveget: király lesz a patch.
  • IXEMGabeo
    #6363
    lol nevetséges megfutották folyamatosan az edzés köröket én meg szenvedve 1:27-es köröket tudtam ott menni (nem nagyon sikerült saját setup mert állandóan esett az eső az edzéseken)...17. lettem 16.ról...örülök h ezen túlvagyok, Monaco remélem nem lesz gáz ott meg leveszem a grafikát mert mindig amiatt szúrom el az utsó szektort a belaggolástól
  • adam46
    #6362
    Inkább magyarul kellett volna bemásolni. ^^
  • dr Kotász
    #6361
    Nos, igen barátságos dolgokat olvashatunk eme listában:

    1. Corrupt Save Games - We have identified an over-zealous anti-cheating check that manifested as falsely identified corrupt saves, specifically the ones relating to practice and R&D upgrades, the save-games should now load without issue. However if any of you are experiencing corrupt saves outside of this then please continue to send your PS3 save game files to us (Xbox360 & PC saves aren’t of any use to us) and we can test these against the latest patch to see whether all instances of this issue have now been fixed

    2. AI not pitting in dry races where a mandatory pit stop was required (20% or more) – This has been fixed.

    3. Player held in pit-stop too long – We’ve improved exit logic so that it isn’t too cautious in holding players during a pit-stop.

    4. Puncture frequency reduced – The likelihood of players suffering punctures has been reduced.

    5. Pit-stop lock-ups - Fixed several instances which caused the pit crew to lock-up and not be able to service the cars.

    6. Automatically updating race strategy – Selecting prime tyres from the tyre menu (over default option) now updates the strategy so that the pit-crew assign options during the pit stop as opposed to re-attaching another set of primes (in a dry race of 20% or more).

    7. First lap calculates correctly – The lap time for the first lap of the race now calculates correctly, from the lights going out as opposed to the cars crossing the start line.


    In addition to these fixes we’ve also made improvements to the game based on your forum feedback:-


    1. OSD changes – showing split times rather than gap to leader – We’ve changed how the OSD timing information functions so that split times are now displayed on the OSD, showing race time and race time differences to the other cars – I.e. how far ahead/behind are at a sector boundary.

    2. AI affected more by damage received – Damage sustained by an AI’s car will have a greater effect their handling characteristics, effectively slowing damaged AI down more. AI cars that cannot maintain a racing speed will naturally yield to faster cars & come into the pits for repairs. As before, If they receive too much damage, they will retire from the race.

    3. AI yielding to other cars when not on flying lap in qualifying - Improved AI behaviour to move off the racing line or out of the player’s way when the player is on a flying lap.

    4. Increased wheel support – Increased wheel support and force feedback tweaks (where applicable) for the following wheels; Thrustmaster Ferrari F430 Force Feedback (officially supported), Thrustmaster Ferrari GT Experience (officially supported), Thrustmaster RGT Force Feedback Pro Clutch (not officially supported but will work), Fanatec Porsche 911 Turbo S & GT3 RS2 (both officially supported).

    5. Wet weather improvements - Rebalanced graphical and handling effect of cars driving on a wet track - the level of wetness has been increased as well as tyre trails being made more prominent.

    6. Improved Damage Modelling – Tweaks to the damage system so that more damage is visible / received during lesser impacts.

    7. Next lap invalidated time trial logic - In time trial the next lap is no longer invalidated for any offence committed in the 3rd sector. It is calculated per track and is predominantly based on the final corner.

    8. AI: Driver Behaviours - Addressed some issues in driver behaviour balancing that were causing occasionally unrealistic finishing positions.



    There have also been several PC specific improvements as well:-


    1. PC 'replay saving' and playback – You will be able to save out the files to replay them later or share them with others.

    2. DX11 – The F1 2010 patch will enable the game to run on DX11. All of the graphical improvements are configurable from graphical options when in DX11. Specifically, "ultra" settings for 'shadows' and 'postprocess'. (These options require a lot of processing power, and are only recommended for high-end graphics cards.

    3. Eyefinity Support – F1 2010 now supports 3 x 1 or 3 x 2 monitor display setups (minimum requirement of 3 x monitors)

    4. Optimisations – We have made better use of multi-core processors in general, which will lead to better framerates on higher end machines.

    5. Additional Support - Support for SandyBridge processors, which also adds support for currently available 'modern' processors, like Core i7, which wasn't correctly detected previously.
  • Totti5
    #6360
    Barszelónában milyen köröket mentek? a gép nagyon erős ott...
  • JohnAngel
    #6359
    Nézzétek meg az utolsó bejegyzést!
    http://community.codemasters.com/forum/f1-2010-game-1316/432050-f1-2010-patch-news.html
  • palinho96
    #6358
    Itt van ni a Kerék Szimuláció!
  • palinho96
    #6357
    pill megpróbálom xD
  • Casillas
    #6356
    ja igen, ez alap hogy első körben még ha előzgetek is, akkor is másodpercekkel lassabb a köridőm papíron, mint a többieknek
  • adam46
    #6355
    Nem tennéd fel valahova? Nincs kedvem regisztrálni.
  • palinho96
    #6354
    Egy kis látvány, hogy ne csak érezzük a gumikopást.. : )

    Érdemes letölteni ... Meglátszik a gumi kopása és minden egyéb... mondjuk még a defekt effect hagy még kívánni valót, de amíg nincs más addig ez is jó!
    Így nem csak oldalt a kis "autó térképen" láthatjuk, hogy Citrom narancs vagy piros a gumi állapota, hanem, ha ránézünk a kerekünkre egyből láthatjuk!

    ÉS FOKOZATOSAN KOPIK(Nem egyik pillanatról a másikra)
  • Jacek
    #6353
    Nem legenden koroznek le az tuti:)

    Nemet nagydij ezen mar beszartam azert, pole (Virginel lol) elrajtolunk elsonek elfordulok, elso reszido meresnel mindenki -3 seccel jobbat ment mint en:D hade ondom elso vagyok:D:D:D:D:D ezt megis hogy sikerul.....
    Idomero idomhoz kepest alig lassulok tehat megyek egyenletes fasza koroket(idomeron 2 secet kapott pl Webber) es megis megy 1/1.5 seccel gyorsabb kort versenyen:D

    Magyarul itt igazabol nincs verseny hanem egy szindarab van:)
  • padavanHUN
    #6352
    Ausztráliában 100%-os versenytávon, Legend fokozaton, minden szimuláció bekapcsolva, helpek nélkül 11. lettem úgy, hogy volt két defektem és három áthajtásos büntetésem. Mindezt egy Lotussal. Képzeld el, ha nincs defekt és hülye büntik, akkor hol végzek... :D Szóval sajnos tényleg van mit javítani.
  • rbal
    #6351
    Az lehet hogy ugyanaz a beállítás, csak vedd számításba, hogy időmérőn mondjuk mész 5 környi üzemanyaggal, míg versenyen mész teli tankal. A gumi is ugyanaz amivel mész az időmérőn, ami már kopott a versenyre (érdemes taktikázni, és 1-2 gyors kört menni azzal a gumival amivel elrajtolsz). Ja és a motor teljesítmény is csökken, %-ban jelzi a beállításoknál a 8 motorból melyik hány %-os. Persze ha minden szimuláció be van kapcsolva, kikapcsoltban én még nem is próbáltam.
    Itt jegyzem meg ismét, hogy nem akarom elhinni, hogy normál szezonban minden segítség kikapcsolva, és minden szimuláció bekapcsolva, és űridőket lehet menni, meg alázni. Az hogy 20%-os versenyen lekörözni a 7. ig, meg még legend is, azt nem hiszem!
  • hekhubá
    #6350
    Sziasztok.
    Nekem az van a game amikor csak sima időmérőt megyek valamelyik pályán pl.melbournben megyek 1:20 időt versenyen meg nem tok menni 1:30 alá és az autónak ugyan az a beállítás és egy verseny modban sokkal hamarabb kell fékeznem mint sima időmérőn és nekem a kormány nagyon lassan mozdul el nálatok is?Mi lehet a baj.
  • Von Nyalosch
    #6349
    Sziasztok,

    A fejlesztések véletlenszerűen jönnek vagy valamit be kell állítani? A harmadik versenynél vagyok és egyelőre nem találkoztam ilyen opcióval.
  • tommygear
    #6348
    kanadai pálya nagyon könnyű és gyors pálya
  • aflamin
    #6347
    öh.., inkább link: http://img253.imageshack.us/f/f12010.jpg/ :P
  • aflamin
    #6346
    Most tolom a kanadai nagydíjat legenden, és nemtom mi történt a mezönnyel, de alázom öket eddig p1-2-3-ba. (virginnel)
    elözö versenyeken 2-3 mp3 hátrányom volt :P mostmeg...

    és ez mennyire számít jó időnek? :)
  • Shep
    #6345
    Köszi.
  • Vackor1024
    #6344
    Egy kis éedekesség :)
  • SeanJRRussel
    #6343
    Benne van
  • Firerock
    #6342
    hát köszi
    nekem már a 4. szezonom van
    eddig mindig más kocsival mentem,majd jövőre hátha megkapom:)
    eddig mindig 2. számú voltam
  • macleody
    #6341
    Ízlések és pofonok. Nekem például ingyen se kéne.
  • Shep
    #6340
    Nincs most fent a pálya ezért kérdezem ,hogy a koreai pálya benne van a játékban, vagy ez csak álom kategória?
  • Ulvar
    #6339
    "A játék nagyon jó mindentől függetlenül. "

    Ezt hívják elvakult nézetnek. Akkor is nagyon jó lenne a COD ha magától meghalna a katona a semmitől? Vagy 60 házon átlőve simán fejbe gyűrnének? Akkor is nagyon jó a játék??? Ha a hibák ki lesznek javítva akkor lesz nagyon jó játék, nem ezektől függetlenül is nagyon jó... esetleg.
  • Totti5
    #6338
    Erős túlzás a béta rá. Vannak hibák amik jövőre javítva lesznek. Egy szezonális sorozatnál ez nem olyan vészes. Alapok most már megvannak, így minden energiát az aprólékos dolgokra lehet összpontosítani.

    A játék nagyon jó mindentől függetlenül. Megérte minden féllérét.
  • IXEMGabeo
    #6337
    nekem volt olyan, hogy Sanghajban 2 fejlesztést is kaptam az egyik a motorerő állítása volt, a másik a gumikkal kapcsolatos asszem 5%-al jobb tapadás valami ilyesmi...lényege a dolognak lehetséges ez, hogy a HRT-nél 1 hétvége alatt 2 fejlesztést kapjak?:D és most Monacoban is kapok cuccost