7285
nfs-undercover-logo_mob_ca.png?cb=136676
Hivatalos oldal | TCM | NFS-Planet | CD Galaxis | Garázs Topik | OFF Topik

A játékot semmilyen korosztálynak nem ajánljuk....
  • High end PC #321
    Örülök, hogy többen is vagyunk hasonló gondolkodásúak, azt hittem már csak én vagyok ilyen maradi
  • trick daddy
    #320
    Én is szivemböl az nfs-3-at nyomnám inkább az az nfs-rész jöt be a legggggjobban a réggebiek közt söt még a mostaniak közt is.Ha mostani rész is kb olyan lesz mint a pro-s akkor a Midnight Club4-ben tudok hinni ,ha az is megmarad a 3-motorjával csak szebb graf,több kocsi,meg ilyenek.
  • [HUN]FaTaL
    #319
    Szívemből szóltál, éppen ezért játszom a TDUval, mert a klasszikus NFS részekre hajaz. Na meg a World Racing 2, a sokszáz addon autójával.
  • High end PC #318
    Egyébként még a véleményem:
    1994. Megjelent a The Need For Speed. Akkoriban érdeklődés szintjén megvettem, mivel az EA Canada stúdió fejlesztése alattkészült (ami a Distinctive Software néven futott az EA felvásárlása előtt, ami több színvonalas autósjátékot is csinált a 80-as években). A játék egyből a média középpontjába került, mint az egyik legrealisztikusabb és legszebb grafikájú autós játék. Játék menüjében elérhető élő videók az autókról, történeti volna és történelem az autómárkákról, hűű, micsoda ujdonság volt. Bizony, úttörő volt!
    Érthető módon 1997-ben műr tűkön ültem, mikor kiadták a II SE-t, rohantam, megvettem. Isteni játék volt, a legegzotikusabb szupersportkocsik (McLaren F1 lol!), gyönyörű tájakon való suhanás, grafika még szebb, a realisztikus irányítás romlott valamivel, de a játékélmény csak emelkedett az előző részhez képest, ahogy mindenki másnak is, akivel osztott képernyővel játszottunk. Játék menüjében itt is elérhetőek voltak videók az autókról, amik az életben készültek, márka történelmi áttekintés stb.
    1998, kijött a III. rész, a Hot Pursuit. Futottam, megvettem. Hű mekkora játék volt. Irányítás megmaradt a második rész szintjén, de a 3D gyorsítókártyákat támogató grafika mindenért kárpótolt, játékélmény tovább emelkedett ebben a részben, isteni volt az osztott képernyős játék, szép pályák és tájak, remek szupersportkocsik(Lamborghini Diablo SV ,Mercedes CLK-GTR, stb). Az autómárkák, autó típúsok történeti áttekintése itt is dominált.
    1999. Kijött a folytatás, a High Stakes (Európában Road Challenge néven futott) A kedves olvasó már bizonyára kitalálta: rohantam, megvettem. Hű, micsoda folytatás volt! Realisztikusabb irányítás, mint az előző részben, grafika tovább javult, kitűnő karrier mód jött, még szebb pályák és tájak mint az előző részben, ráadásul az előző rész pályái is elérhetőek voltak, nagyon élvezetes szupersportkocsik (McLaren F1 LM, Mercedes CLK-GTR, Ferrari F50...)
    2000. Kijött az 5.rész, a Porsche Unleashed (Európában a Porsche 2000 néven futott). Ez volt az első NFS, amit már előrendeltem, a játék előzetesről alkotott véleményem alapján.! A kritikusok szerint is ez volt az akkori legeltalátabb rész, soha nem látott grafikai gyönyörrel, az összes résznél realisztikusabb irányítással,ami keverte a szimulációs és arcade irányítási elemeket, kitűnő karrier móddal,kitűnő modelltörténeti inormációkkal.
    Ez volt a „régi” NFS sorozat csúcspontja, eddig a pontig minden rész tudott újabbat hozni, többet adni a közönségnek, kitűnő belső kormánynézettel, jó irányítással.

    Aztán egyszer csak 2002-ben felvásárolta a szintén Kanadai EA Black Box stúdió az eddigi részeket alkotó EA Canada-t(ne feledjük hogy az EA Canada a Distinctive Software csapata volt eredetileg) Innentől kezdve nem csak pusztán egy névváltásról volt szó, mint legutóbb, az EA Black Box új fejlesztőkkel készítette az NFS részeket, amidurván rányomta a béyegét a sorozatra!!!! Eltűntek a belső kormánynézetek, ami eddig még sosem fordult elő, eltűntek a csodaszép márka és modelltörténeti áttekintések a játékban, eltűntek az autókról megtekinthető videók. Pusztán csak ennyit veztettünk –hittem először.
    Ugyanis 2002-ben az új fejlesztőcsoport a 6.résznek a Hot Pursuit 2-őt jelentete meg, mely ugyan csak csodaszép pályákon és tájakon játszódott, fantasztikus szuperspotautókkal(FerrariF50,McLaren F1, Lamborghini Murciélago, Mercedes CLK-GTR, stb…) Rohantam is, ezt is megvettem egy kisebb késéssel, valamicskével megjelenés után rászántam magam. Igen csalódtam az előző részekből elhagyott elemek miatt, sokat rágtam miatta a fogam, szidtam az új tervezőket, de azért mindent összevetve tetszett a játékmenet, főleg online kitűnő hálójtékot kínált(mind máig, a mai napig fut fél tucat szerver folyamatosan, vagy még több is!) De mindez, hogy csak ennyit vesztettünk a régi részekből, túl szép lett volna, hogy igaz legyen.
    2003, kijött a 7.rész, az Underground. Innentől SZÁMOMRA (azok számára nem, akik akkor ebben a tájt voltak apró tinik és ismerkedtek meg az NFS sorozattal) kezdődött az igazi szakadék. Az a szakadék, amin az NFS rohant lefelé, néha meg megállva, néha gyorsabban zuhanva, de ki sosem kecmergett az én szememben, még ha az eladási ráták soha nem látott értékeket is mutattak –ez kellett az akkori fiataloknak, a mozifilmek hatására, na...
    Ez volt eddig a legelső NFS rész, melyet több hónapos késéssel voltam hajlandó megvenni. Nem is tetszett, soha azelőtt nem játszottam még ilyen keveset NFS-el, borzasztó volt. Végigvittem, utána évekig hozzá sem nyúltam. MINDEn régi NFS elem eltűnt, nem egyszerű továbbfejlesztésről volt szó, az új fejlesztő stúdió egy ÚJ játékot alkotott. Persze ettől még másoknak biztos tetszik, nekem nem tetszett.
    Elég ramaty autóválaszték jellemezte ezt a rész, mely még sosem volt jellemző NFS-re , ráadásul csodaszép tájú pályáknak semmi nyoma sem volt, folyton ugyanazok a csúnya sötét vári pályák, melyek néha meg voltak kombinálva, ennél rosszabb pályák NFS-ben eddig még sosem voltak.
    2004, itt volt a 8.rész, az Underground 2. Megvettem pár hónapos késéssel, jobban feldobott sokkal, mint az előző rész., mivel olyan újdonságot hordozott, mint a szabadon járható város, ez volt az az elem, amiért leginkább kíváncsi voltam rá. A régi NFS elemekből szintén semmi, sajnos ez a rész sem tetszett túlzottan. Szintén ramaty autó választék, a pályák csinosodtak, de még mindig visszalépés volt a régi NFS széiához képest, nagycsalódás volt ismét
    2005, kijött a 9.rész, a Most Wanted. Nagyon beindultam, hogy végre visszatérnek a régi irányvonalhoz (hittem ezt naívan). Ugyanis nagyon szép tájú , gyönyörű grafikájú képek láttak napvilágot megjelenés előtt, hihetetlenül szuperül hangzó autólistával (VÉGRE nem csak olcsó „hétköznapi” tuning szekerekkel lehetett menni, hanem szupersportkocsikkal, és veterán autókkal is. Ráadásul a régi rendőrös üldözősdit is visszahozták. Még ha se belső kormánynézet nem volt mindig, előrendeltem a játékot, megjött, először örültem, végigjátszottam, és sajnos csalódtam. Vegyes érzelmei voltak: tetszett is meg nem, bár a 7. és 8.résznél mérföldekkel jobb volt, nem hozta a várt hangulatot sem irányítás termén, sem valósághűség terén (LEGJOBBAN azt utáltam, hogy egy a valóságban 3-4 milliós Fiat Punto-t szarrá tuningolva ugyanúgy gyorsulhattunk és kanyarodhattunk kb a pályákon, mint egy széttuningol Murciélago-val vagy széttuningolt Porsche Carrera GT-vel, nevetséges volt, na…)
    Ez volt az a pont, mikor az új fejlesztő csapat (EA Black Box) a csúcsra jutott véleményem szerint,
    Ugyanis a 2006-ban kiadott 10.rész, a Carbon egy gyorsan összedobott MostWanted klón, egy erős túlzással élve, mintha csak egy kiegészítő lemeze lenne felpatchelve. Megvettem, nem tetszett, még annyira sem, mint a Most Wanted
    2007. Pro Street személyében itt vol a sokadik: 11.rész. Itt már nem reméltem semmit, rajongásomtól fogva beszereztem miután lement az ára, jobban tetszik, mint a Carbon, de a Most Wanted-ot élményben nem veri, maximum nekem csak abban tetszett jobban, hogy valósághűbb a Most Wanted-nál is.
    Hát ez a helyzet, ez a véleményem, az NFS 6-11 nem valami túl jó, nem tudta olyan mértékben fokozni egyes részek között a játékélményt, mint ahogy zajlott ez a 1-5 részekig. Habár ez csak az én véleményem, ahányan vagyunk, anyi féle érzéssel közelítünk a sorozathoz, mindenki más korosztály, máskor ismerkedett meg vele, mást szeret, stb…
    NEKEm, mint a kezdetektől rajongó NFS fan-nak, csalódás az új stúdió munkája évek óta, az EA jelenlegi politikája (jó, régebben sem volt túlságosan másként, éremes a Wikipedia-ban történelmi áttekintést olvasni az Electronic Arts múltjáról, kezdeteiről).
    Én nem várok már semmit se a 12.résztől, majd miután lement az ára, megveszem, és felteszem a polcra a gyűjteménybe. Számomra a régi hőn imádott NFS széria halott (persze mind máig játszogatok mind a 11 résszel hébe-hóba) és sztem már nem is jön vissza, az amit ránk hagyott, megvan, játszhatok vele, jól érezhetem magam vele, de újabb folytatást nem várok ebben az irányvonalban. Remélem azért az elkövetkezendő jövőbeli részekben is találok majd itt-ott vmi örömöt és játékélményt
    Üdv
    Egy NFS fan.
  • trick daddy
    #317
    Remélem az E3-rol v-mi video-képek kiszivárognak .
  • High end PC #316
    Ott a pont! Én is ugyanezt szeretném már sok-sok éve!
  • Attila889
    #315
    "Legelőször is a megjelenés az, amit talán jó lenne biztosan tudni.

    Az NFSItalián a PlayStation 3, PSP, Nintendo DS, PlayStation 2, Nintendo Wii és Xbox 360 konzolokra November 12 volt írva, mint megjelenési dátum.
    PS3-ra, PSP-re és Xbox360-ra az ár 38 euró volt. Nintendo DS-re 19 euró, PS2-re és PC-re egyaránt 25 euró, míg Wii-re 31 euró volt feltüntetve.
    A PC-s megjelenést december 31.-ére tette az oldal, míg a mobil változatét csak 2009. január első napjára.

    Ezek az infók azonban nem véglegesek, sőt, nem többek egy tippnél. A fogyasztói árak sajnos valószínűleg magasabbak lesznek. Egyik infó se hivatalos, és a megjelenési dátumot még maguk a fejlesztők sem tudják. A játék az idei év végén, vagy csak 2009 elején fog a boltokba kerülni. A december 31-es PC-s megjelenés pedig irreális.

    Felmerültek olyan hírek, hogy visszatérnek a kategóriák a játékba. Egy új kategóriáról is szó esett, ami a Legendary nevet viseli. Ebben lehetnek az olyan autók, amik nem tartoznak bele egyértelműen egyik kategóriába se, viszont nagyon népszerűek. Ide tartoznának pl. a Lamborghini Countach, vagy a régebbi Mustangok.

    Az NFSItalia 150 autót jósol a garázsba. Megszűnne a körverseny mód, hiszen a versenyek útvonala szabadon választható lenne. Ezzel a nyilakkal behatárolt pályáknak búcsút inthetünk. Ismét új tuningrendszert készítenének a fejlesztők, mely kihatna a belső tér tuningolására is. Talán ebben a részben már a belső nézet is helyet kap. Három új versenymód lehet majd a játékban. Az egyiket ismerjük is biztosra, ez a Highway Battle. Emelett tehát még két új versenyszám lenne, de a drift és a drag megmaradna.

    Felmerült továbbá, hogy a játék online része az Underground első részére fog hajazni, valamint végre teljesülhet a változékony időjárás mellett lobbizó rajongók kérése is!

    Ezek az infók tehát nem biztosak. Az EA-s forrás ezeket se megcáfolni, se megerősíteni nem tudta. Ami biztos, hogy a december 31-es PC-s megjelenés irreális, és a többi platform debütálása se biztos, hiszen még az EA se tudja, mikor lesznek kész pontosan. Ezen kívül nagyon valószínű, hogy a feltüntetett áraknál drágábban juthatunk majd hozzá a játékhoz.

    Hamarosan többet fogunk tudni. Érdemes tehát figyelni a híreket, hiszen az első videó anyag nem lehet messze."
  • DJ BP
    #314
    NFS4, az is arcade volt, mégis valahogy jobban éreztem, hogy autót vezetek...
  • trick daddy
    #313
    szerintem a törést azért nem anyira rakják sok autós játékba mert a gyárak az autók töréstesztje mindegyik kocsinak más-más pl(nekihajtasz egy kocsinak. audi tt-nek leesik a lámpálya és leszakat az alja
    egy Evo9-nek meg csak behorpad az eleje . És ezért márka rivlizálás lenne az automárkák közt törés-szimuláció miat.
    DE persze csak azért is lehet mert a fejlesztök lusták ezt kidolgozni.
  • Norbi1990
    #312
    De nem törik a verda benne :)
  • tarti19
    #311
    GT az amúgy is üti mindegyik gémet miel ez szimulátor a többi arcade gém:)
  • trick daddy
    #310
    hyy a pro S-ben melyik a legjobb drift car ( az rx-7-en ) kivül
    jaa és drag-ban ami jól kétkerekezik és jól gyorsul a (supra-n és a 911-en)kivül???
  • Nohab
    #309
    PS-ben már nem lehetett ezt megcsinálni. Nem mintha jó játék lenne, de legalább ez már megvan.
  • fradis
    #308
    Valaki irta lejjeb hogy fizikát szeretne bele na én is pont igy vagyok... nagyon érdekes hogy 290 el neki mész egy háznak és lekopik a festék:s
  • [HUN]FaTaL
    #307
    Olvasd már el mire válaszoltam. Arcadenek is szar egyébként:D
  • SNlPS
    #306
    A NFS-nek mi köze a valósághoz? ez egy arcade játék, sose lesz olyan mint egy szimulátor, vagy mint az igazi vezetés...
  • Norbi1990
    #305
    És, hogy lehessen boltban is kapni.Akkor nagyobb sikere lenne szerintem :)
  • Peck
    #304
    Jah kb... :(

    Street Legal is jól indult de maradt "xar" jól megvan csinálva,csak a grafikán kéne változtatni,pár patch hogy nefaggyon bele mindenbe és akkor jó game lenne,TDU val meg semmi bajom,csak ha már ászul megcsináltak mindent akkor ilyenekt miért hagynak ki: index,valóságos műszerfal (minden működik rajta) stb... Szerintem eddig aminek nagyon jó szavatossága van az a TDU meg az LFS az FLS most legalább kezd rendeződni... új műszerfal stb... remélem ott is megcsinálják a műszerfalat rendesen,végre a tiltást -.- és beledobnak esőt,meg estét :) Akkor az LFS nagyon arat majd :D
  • Máté94
    #303
    Max 10 év múlva:D
  • [HUN]FaTaL
    #302
    így van, nem véletlen játszom vele:D de TDU nem támogat addon kocsikat és nincsen benne index se, meg sok helyen elég bugos
  • bertino
    #301
    a téren én változtatnék, 3x akkorára, mint O'ahu.
    még ha egy blu-ray lemezbe is kerül, én kifizetem. :D
  • Peck
    #300
    A legjobb lenne ha valamelyik cég több éves melóval (megérné) összedobna egy összesűrített játékot: elképezelés:

    -TDU (grafika,irányítás,tér nagyásg,belsőtér,vásárlások,autószalon)
    -NFS (moviek,tuning feeling,zenék,autók,játékmódok)
    -Street Legal (szerelési lehetőség,modok,addonok)
    -Burnout (Törés)
    -Gran Turismo (Fizika,Irányítás,Autók sokasága,jogsi szerzés)

    Ezzel az 5 játék összeforgatásával egy olyan játékot kapnánk amiben mindenki megleli a maga örömét,igaz ehhez egy elég nagy gépigény járulna hozzá de nagoyn megérné,egy ilyen játék 10 éven belül nem menne ki a divatból az biztos főleg a moddolhatósága miatt. Nekem ez a véleményem,remélem az új NFS tud bizonyítani az elmúlt 3 rész folytonos szakadéka után.
  • bertino
    #299
    ja, ennyi...
  • offkorz
    #298
    tdu bazz :-|
  • [HUN]FaTaL
    #297
    Normális fizikát szeretnék, és kukázhatnák már az idióta tuningot. Lényegében egy NFS4et szeretnék feltupírozott graffal, addon autó támogatással, minimum NFS5 szintű fizikával, belső nézettel. Esetleg nagy bejárható területtel.:D
  • offkorz
    #296
    nekem a ps is ment fullon és?kibasztam az ablakon azt a foshkazán játékot,ennyi :-|
  • Norbi1990
    #295
    Nekem csak annyi lenne, hogy fusson full grafikán a gépemen a játék
  • trick daddy
    #294
    nálam (amit szeretnék):
    - sokkk!! kocsi + SUV-k
    - jobb irányitás
    -(4. esetleg gumi kopása, lyukadása)-HOOTT roadd!!!
    -aprólékos optikai tunning
    -sok jó zenét olyan mint pl:MW,U1-ben voltak
    Nah akkor isteníteném az EA-t
  • Nohab
    #293
    Nálam a mostani jelöltek:
    1. féktárcsa izzása
    2. kipufogó lángcsóvái
    3. neon
    4. esetleg gumi kopása, lyukadása
  • bertino
    #292
    én meg simán kijelentettem.
  • dragon11
    #291
    Ezt nem jelentém ki.Igaz az EA-vel nem tudom mi lett mostanába, de azért várjuk e hírhett gamet.
  • bertino
    #290
    EA-nél újítás ?
    "ez évben nem a gumifüst, hanem a pöcsömtudja mi lesz a menő"

    kb. ez a színvonal az egész EA.
  • dragon11
    #289
    Nem.Én aszthiszem nem úgy írtam.Miért, szerinted meg fog maradni a Pro Street "motorja"? -Bejelentették nem, akkor mi lesz ha nem újítás?-
  • bertino
    #288
    ujítani ?
  • dragon11
    #287
    Am jaa h te abból indulsz ki?Am véletlenül nem azt mondták h újítani fognak?akkor hajrá nekik.
  • trick daddy
    #286
    Hát igen az E3 sok mindenröl leleplezi a lepelt
  • Snexi
    #285
    Úgy tűnik az E3-ig várnunk kell hogy kapjunk némi infót erről...
  • Nohab
    #284
    Én a bescriptelt ellenfeleket utálom a MW óta. Nem lehet őket kilökni, arrébb noszogatni, meglökni stb. Szó szerint meg se érzi. Aztán néha csak jobbról balra csapódsz az ellenfelek között o.O
  • trick daddy
    #283
    néztem a neten hogy álitolag az uj NFS játékmenete a Szálitó.c.filmre fog hasonlitani.Most akor ilyen küldetéses izé lesz ??? akor szerintem ilyen 40-90 milios kocsik nemnaon lesznek benne mert a filmben is a palinak egy 7-es bmw-je volt ami akoriban 3-4milla volt,ha a valoság szerint mennének.De az lenne benne jo ha SUV-k is lenének megint benne mint az U2-ben csak kicsit több.
  • Peck
    #282
    A legjobban játszható mármint játékélményben és szavatosságban az UG1 és UG2 volt ha végre kapnánk egy UG3at nem ratyi MWes irányítással hanem amradna a jó kis UG irányítás tuning stb csak mondjuk belsőtér,meg több motorikus cucc,esetleg autosclupt bővítése mindenre még a motorra is,kipufogó hang sclupt például és egyéb apróságok,egy nagyvárosban,jó kis videós MWes történettel,rendőrökkel, és a jólmegszokott zenés finomságokkal akkor az EA kihúzná magát a MWóta előkészített xarból,és aratna egy rohadt nagyot. Én megírném nekik ezt mint egy gamer,csak sajnos lexarnák a fejem "mert ők jobban tudják" csak közbe nem ^^