7285
nfs-undercover-logo_mob_ca.png?cb=136676
Hivatalos oldal | TCM | NFS-Planet | CD Galaxis | Garázs Topik | OFF Topik

A játékot semmilyen korosztálynak nem ajánljuk....
  • SimaSuna #2566
    először olvasd el mire válaszoltam...

    GRID-re nem az ándörkáver-re -.-
  • SimaSuna #2565
    elnézve a videót, és a "tesztet"...rájöttem valamire...

    ez az egész EA 1 nagy rakás fos...
    ezek nem játékot gyártanak, csupán valami képregényt...

    hol van az h hajtok a Kinidiak Parkban a SZÉRIA M5-et, és nyomomban a Yard, amikor télleg hajtani kellett, kanyarodni, előre figyelni mert a te autód is törik..vagy mikor zúzás nélkül kellett a Porschét aból bbe vinni...
    Számomra az NFS mától megszünt létezni...ijen sz@rt hogy a francba képesek kiadni?...ja tudom..

    CÉLZOTT közönség: pistike a 8éves hülyegyerek, aki azt hiszi h a Calgon(carbon) az NFS 1ső része...és hogy mijen krvajó játék, űberel mindent...és most lehet kövezni...

    The NFS Undercover is a Very BIG FAIL!
  • DarkSector
    #2564
    biztos hogy nem téved.
    ez a rész tök gáz lesz.
  • SimaSuna #2563
    biztos h tévedsz :)

    LFS,rFactor,GTR2,GTL,RBR..ezek a szimulátorok, nem a GRID...
    a GRID az arkád és a szimulátor között van, szvsz...
  • Slayerboy
    #2562
    ez egy szar
  • HKS
    #2561
    régen még tényleg arról szólt a játék hogy gyönyörű tájakon szebbnél szebb sportkocsikkal száguldozzunk végig ma meg már az ien olyan csilivili akármikkel felcsicsentett lamborghinikkel tépnek a gyerekek
  • HKS
    #2560
    elolvastam igen teljességgel egyetértek am régebben Electronic Arts volt aztán lett EA Games és innentűl szüntek meg a jó játékok eddig megmondom őszintén mindel játszottam de az 5. rész után csak romlik a játék még a HP2 nem is volt olyan vészes és am meg aki azt hiszi hogy az U1 előtt nem volt tuning az rosszul hiszi mert a 4-be is raktak egy kis tuning féleséget:D
  • bgabor
    #2559
    Hát a támogatás miatt felesleges megvenni. Az EA messze a leggazdagabb kiadó a világon, és mivel a pénzen kívül nem érdekli semmi, minden évben ad ki új NFS-eket. Ahogy sims kiegészítőket is, csak azokat kéthavonta.

    Úgyhogy mindenképp lesz új NFS.
  • SötétBarom
    #2558
    Te igen hülye vagy :DD
    Hol mondtam, hogy szar az arcade? Annyit mondtam, hogy a grid, meg a juiced is arcade bőven, mégis jó.. Próbáld értelmezni amit írok, úgy könnyeb lesz társalogni -.-
  • High end PC #2557
    #318-ban én már megmondtam a frankót, akit érdekel, visszaolvashatja :D
  • DJ Skyline
    #2556
    #2501
  • High end PC #2555
    "emékszem a Carbont is hogy szekáltátok aztán meg húúúú az a legutolsó legjobb játék meg így meg úgy"
    Micsodaaaa? Nekem azóta sem változott az álláspontom, a Carbon is egy hugyfos :D
    Kb egy hétvégére kötött le az is. Azóta csak pár perces nosztalgia játékra rakom be a PC-be párhavonta, vagy mégritkábban...
  • HKS
    #2554
    az a tizenéves korosztály volt aki iet mondott és a vérpistikék
  • Attila889
    #2553
    és?Lehet ezek kamu videók :D
    Csak későn lettek felrakva...emékszem a Carbont is hogy szekáltátok aztán meg húúúú az a legutolsó legjobb játék meg így meg úgy...szégyen amit itt műveltek!Akkor kéne ennyire szekálni amikor már kipróbáltátok,eggyelőre tök fölösleges!
  • DJ Skyline
    #2552
    ez a félkész játék kb 2 és fél hét múlva a boltokba kerül :D amerikában persze
  • Attila889
    #2551
    nektek semmi se jó,majd a végleges játék után lehet szekálni,de eggyelőre még felesleges a félkész játékot....ejj istenem,ti fiatalok :D
  • Pepsi Twist
    #2550
    az utolsó 2 részt énis így toltam :D csít aztán ökörködés delete mindez 1 nap alatt
  • Bagoly81
    #2549
    szerintem nem, a tízéveseknek! majd letöltöm warezban, kiprobálom játszok fele fél 1 orát utána ,megint játszok vele fél orát aztán keresek egy teljes autó pálya kodot kiprobálok egy kettő autot. és pár nappall később letörlöm. ez lesz a sorsa mint az összes eddig részeinek. semi izaglom. semi kihivás nincs benne. haogy látom, remélem csak hülyeséget mondam.
  • Pepsi Twist
    #2548
    én sem fogom nagyon letölteni... se megvenni...
  • Dénes é
    #2547
    és akkor képzeld mit fognak összehozni ha ezentúl 2 évig csinálnak majd minden részt
  • High end PC #2546
    te, én megveszem, de csak két dolog miatt, és csak miután lement az ára. 1, hogy evvel hozzájáruljak, hogy fennmaradjon az NFS név, bár csak a gyerekkori rajongás miatt. 2, hogy ez is menjen a másik 11 rész mellé a polcra a gyűjteménybe. Én aztán evvel sokat játszani nem fogok, az zíher!
  • Pepsi Twist
    #2545
    tudod én jós vagyok... én már megmondtam 1x hogy ez lesz az utolsó...
  • High end PC #2544
    Baszki... pedig azért haloványan reménykedtem, hátha kapunk végre egy normális részt. Pedig már évek óta ugyanaz megy, remények, majd szar játékélmény. Aztán mióta pár napja láttam azt a Porsche-s videót, amikor mintha dróton rángatnák az autót, úgy veszi a kanyarokat, éreztem, hogy baj lesz megint.

    Erre itt van ez a teszt... Baszki. Ennyit vágnak hozzánk megint? 12 órás játékidő? Könnyű vezetni az autókat? Fékezni nem kell, csak gázt nyomni, majd úgy is a szűkebb íveken időlassítással fordulunk? Csúszkás tuning, azt se tudjuk milyen alkatrészt tuningolunk az autóban, csak 5 csúszkaállást látunk? Sérüléseket automatikusan javítja a játék? Bazzeg... Az apróságokba már bele sem kötök. Kritikán aluli arcade.

    Sajnos egész biztosan ez lesz a legutolsó NFS, bár nekem ezt a legnehezebb kimondani, mert 1994 óta gyűjtöm őket, de ezt tényleg 2008-ban akarják nekünk eladni?
  • bboyatty
    #2543
    Annyiszor megfogadtam mar, hogy nem irok ebbe a topikba tobbet, es mostantol be is tartom, nem latom ertelmet ennek az egesznek. Itt most folyik a nagy harc az arkad es a sszimulator kozott... aminek semmi ertelme mert vannak akik ezt vannak akik azt szeretik... es akkor te bejossz ide mint nagy szimulatoros es fikazol mert hat az arkad az szar... es ha nem is lenne az, akkor is szar mert hat te szimulatoros vagy es az arkadnak szarnak kell lenni... es en itt kiszaltam.Csokolom!!!
  • alexander034
    #2542
    Asszem maradok az Underground 2,Most Wanted nél.
  • bgabor
    #2541
    "Tekintve, hogy a vezetési stílus sokkal árkádabb lett, alig kell levegyük az ujjunkat a gyorsító gombról. Mivel a város javarészt széles utakból, és csupán néhány éles kanyarból áll, fékezni sem nagyon fogunk, mert a szűkebb részeken is bőven elég, ha a Speedbreakert használjuk, ami lelassítja az időt, így sokkal jobban irányíthatóvá válik az autónk."
    "a sérüléseknek nincs hatása az autó teljesítményére."
    " nagyon lebutított tuning"
    " erős Most Wanted-replay feeling"
    "visszatér a Catch Up rendszer"


    Pontosan olyan lesz, mint amilyennek hetekkel ezelőtt megjósoltuk.
    Igénytelen, borzalmas, zavarosfejű tizenéves vérpistikéknek készítve.
  • trick daddy
    #2540
    És másoknak-is
  • DJ Skyline
    #2539
    nem semmi hogy úgy átmegy az oszlopokon mintha azok kartonból lennének
  • kovecses
    #2538
    Hát kezdtek elszomorítani! Én azért kipróbálom, max majd többször újrajátszom más más autóval a hidegebb téli napokon...
  • Pepsi Twist
    #2537
    lehet hogy mire lerázom leizzadom az agyam :D
  • Norbi1990
    #2536
    Ezek nyomós okok, hogy felesleges kipróbálni a játékot.
  • Szabi1991
    #2535

    azthiszem megkeresem a gémpadom, talán azzal még lesz vmi élvezet a játékba...
  • HKS
    #2534
    ja meg hogy ennyit dolgoznak vele és csak 25 órás játékidőt tudnak adni meg lebutított tuning meg az hogy 5 perc után már nem üldöznek a rendőrök hát állítólag erősödött a rendőrök fizikája
  • Pepsi Twist
    #2533
    "alig fogunk fékezni"

    már itt rossz
  • Dénes é
    #2532
    kiemelnék néhány dolgot ami már most nem tetszik:

    - 5 perc üldözés után leválnak rólunk a rendőrök
    - alig fogunk fékezni a játékban
    - kevés éles kanyar
    - könnyű vezetni az autókat
  • HKS
    #2531
    a GTA 4 meg szentem inkább maradjon az akciógameknél:D
  • Szabi1991
    #2530
    Az egyik leglátogatottabb NFS oldal, az NFSUnlimited.net Vancuverben, az EA Blackbox főhadiszállásán tesztelhette a megjelenés előtt álló Undercover szinte végleges példányát. Pozitív tapasztalataik mellett negatívumokról is beszámoltak, így egy igazán szakmai és hiteles tesztet tárhatunk elétek. A hír belsejében az eredeti írás fordítását találjátok.

    A legfontosabb tudnivalók, ha esetleg nincs kedved elolvasni az egész tesztet!
    - remek sebességérzet
    - könnyű vezetni az autókat, könnyű trükközni is
    - minden autót másképpen kell vezetni, a TT-t jobb volt, mint az EVO-t!
    - alig fogunk fékezni a játékban, széles utak, kevés éles kanyar
    - 12 órás játékidő, a 100%-hoz 25 óra kell
    - nagyon lebutított tuning, kevés matrica, teljesítmény-tuning: mindösszesen 5 csúszka!
    - 5 perc üldözés után leválnak rólunk a rendőrök
    - a sérüléseket ingyen javítja a játék
    - lineáris a történet
    - erős Most Wanted-replay feeling




    NFSUnlimited Undercover Review – 2008. október 30., csütörtök

    Egy közösségi nap keretein belül jómagam és még pár közösségi oldal képviselője lehetőséget kaptunk arra, hogy Vancuverben, az EA Blackbox stúdiójában teszteljük az Undercovert. Körülbelül 4 órán át játszhattunk a játék legfrissebb verziójával, ami már nagyon hasonlított ahhoz, ami majd végül a boltokban is megjelenik majd. Szóval, négy játékóra és néhány prezentáció után mit mondhatnék a játékról? Az augusztusi verzióhoz képest komoly előrelépés történt, a sebességérzet nagyszerű, de vannak csalódást keltő részek is.

    Az Undercoverben, mint ahogyan azt már alighanem tudjátok, ugyanaz a motor dolgozik, mint a ProStreetben, ám néhány módosítást azért végeztek rajta. Így a ProStreet kissé szimulátoros vezetési stílusát most kissé árkádosra hangolták. Ez persze nem azt jelenti, hogy az autók gokart módjára viselkednének – éppen ellenkezőleg! Hatalmas különbségek vannak az egyes autók között, mindegyik másféleképpen reagál, szóval egy régi izomautót nem lehet ugyanúgy vezetni, mint egy modern tunert vagy exoticot. A négykerék-meghajtású és a hátsókerék-meghajtású autók között is nagy különbség van, kis gyakorlattal a hátsókerék-meghajtásúakkal például szép kis drifteket lehet művelni a kanyarokban. Kipróbáltam egy 2-es szintű (összesen 3 szint van) Mitsubishi Lancer EVO-t és egy ugyancsak 2-es szintű Audi TT-t: a TT-t sokkal jobb volt vezetni, mint a Micut, ez utóbbi rettenetesen alulkormányzott volt, és még a teljesítménytuning sem segített rajta – a tuning idén mindösszesen 5 csúszkát jelent. Motor: erő/nyomaték; erőátvitel: gyorsulás/nagy végsebesség; felfüggesztés: kemény/puha, nitró: erős/hosszú ideig tartó, illetve a gumik tapadása – csupán ezeket lehet változtatni.

    Vezetési élmény
    Tekintve, hogy a vezetési stílus sokkal árkádabb lett, alig kell levegyük az ujjunkat a gyorsító gombról. Analóg irányítóknál a fék és a gáz is progresszív lett (érzékeli, hogy mennyire nyomod le, tehát nem csupán padlógáz és padló fék van, hanem átmenetek is), ami azt jelenti, hogy csupán kanyarokban fogjuk ténylegesen felengedni a gázt. Mivel a város javarészt széles utakból, és csupán néhány éles kanyarból áll, fékezni sem nagyon fogunk, mert a szűkebb részeken is bőven elég, ha a Speedbreakert használjuk, ami lelassítja az időt, így sokkal jobban irányíthatóvá válik az autónk. Ez azonban nem jelenti azt, hogy könnyű lenne vezetni a játékban – ahhoz, hogy jó időket tudj autózni, jól kell ismerned a környezetet is, mert rengeteg apró levágás van, illetve trükkös részek is, ahol például a levegőbe emelkedhet az autó, hogy utána a földre érkezéskor elveszítsd felette az irányítást. De ha ráérzel a pályákra, igazán imádni fogod a versenyzést a játékban. A sebességérzet egyszerűen fantasztikus, még akkor is, ha egy gyenge autóval átléped mondjuk a 150 km/h-s sebességet, máris elmosódik a kép, a világ szinte elrepül mellettünk.

    Heroic Driving Engine
    Amikor épp nem versenyzel, hanem csak mászkálsz fel és alá a városban, vagy amikor üldöznek a rendőrök, belép a képbe a HDE. A HDE a trükkös vezetést segítő funkciók összessége, aminek jó hasznát vehetjük akkor, ha a rendőrök elől menekülünk. Emlékeztetőül: a korábban látott HDE-s videóban látott faszi remekül vezet, szóval a trükköket azért nem annyira egyszerű megcsinálni, mint ahogyan azt – elnézve az ő produkcióját – gondolnátok. Néhány autóval kifejezetten nehéz ezeket művelni, a Level 2-es EVO-val például nem tudtam 360-at forogni. 180 fokot fordulni nem egy nagy feladat, ám pontosan kiszámítani, hogy milyen helyzetben érjen véget a forgás, komoly gyakorlást igényel. A kamera mozgása is segíti a navigációt, a trükköknél speciális mozgásba kezd, hogy mindig azonnal lássuk, hogy éppen merre indulunk el.

    Rendőrök
    A rendőrség komoly részét képezi a játéknak az idén: vagy menekülsz előlük, miközben épp összetöröd az autóikat, teljesítve így néhány rendőrös küldetést, vagy épp te magad is rendőrt játszol a Cops and Robbers nevű online módban. Összesen 9 úgynevezett „heat” van: minél magasabb a „heat” értéke, annál keményebb rendőrök jönnek utánad. Az első két szinten csupán városi járőrök, a következő kettőben rendőrségi izomautók, 5-6-os szinten pedig Nissan GTR-ek üldöznek majd. Az utolsó 4 fokozatban Porsche 911-esek és SUV-ok üldöznek. Többféle taktikát is használnak, többek között körbekerítenek, leszorítanak SUV-okkal, útzárat állítanak, szögesdrótot feszítenek ki, és így tovább. Minél magasabb a „heat”, annál agresszívebbek lesznek a rendőrök is. De 10-nél több rendőr autó soha nem fog üldözni. Ha valamelyiket kiiktatod, akkor újabb, újabbak tűnnek majd fel, egészen az üldözés következő 5 percében. Ha az letelt, akkor a „heat level” feljebb emelkedik majd, ám az új rendőr autók nem érkeznek meg majd azonnal. Éppen ezért a korábban megszokott akár 30 perces üldözéseknek az Undercoverben lőttek, elfogy ugyanis az utánpótlás. Ismételten figyelni kell arra azonban, hogy ne kapjanak el a zsaruk. Ha egy autódat 3x elkapják, akkor azt lefoglalja a rendőrség. Szerencsére átfestéssel le lehet csökkenteni az autó „heat leveljét”.

    Játékmódok
    A leütközős, rendőrös-üldözős és rendőr-kiiktatós játékmódok mellett lesznek Outrun versenyek – hasonlóan az Underground 2-höz, csak ott 400 méterre kellett elhúzni az ellenféltől, itt pedig 1 percen át folyamatosan vezetni kell előtte. Lesz klasszikus Circuit és Sprint is, mint ahogyan a Checkpoint mód is visszatér – ugyanúgy, mint a Most Wantedben, autópálya kapuk között versenyzünk. A Rendőrös-kiiktatóshoz hasonlóan van ellenfél-kiiktatós is, ebben a számítógép által irányított autókat kell annyira összetörnöd, hogy mozgásképtelenek legyenek. Ilyenkor sérülés-mérő jelenik meg fölöttük, szóval mindig látjuk, hogy hányszor kell még nekik mennünk, hogy győzzünk. A játék sztárja persze a Highway Battle mód, ami két autó közötti párbaj egy forgalmas autópálya szakaszon. A cél az, hogy előzd meg az ellenfeled 400 méterrel (1000 láb), vagy legyél előtte 75 másodpercig. Véleményem szerint a Highway Battle a legjobb játékmód – ilyen komoly forgalomban versenyezni, megpróbálni összetörni az ellenfelet, igazán mókás dolog.

    Karrier
    A karrierben kb. 200 küldetést kell teljesítenünk. Néhány közülük kapcsolódik a játék történetéhez, ezeket kötelező megcsinálni, néhányat viszont nem. Ezeken csak pénzt szerezhetsz, illetve ezek segítségével juthatsz egyre feljebb a ranglétrán, növelve a reputációdat, újabb küldetéseket feloldva. Versenyen indulni a legegyszerűbb a játékban: bárhol is legyél, a D-gomb lenyomásával automatikusan elindulsz a legközelebb lévő versenyen. Vagy előhívhatod a GPS térképet is, és kiválaszthatsz egy versenyt kézzel, amelyen szeretnél elindulni. A karrier teljesítéséhez szükséges versenyeket egyértelmű jelzéssel látták el a térképen. A pénzszerzés sem nehéz: eleinte 6000 dollárt kapsz futamonként, ám ez később folyamatosan duplázódik. Akár spórolhatsz is, hogy újabb autókat vegyél, de a már meglévő autóidba is beleölheted a pénzt tuning formájában. Vannak Pink Slip versenyek is, amelyeken ingyen is autóhoz juthatsz, elnyerheted az ellenfél verdáját. A teljesítmény és vizuális tuningon kívül egyébként sem kell mire költeni a játékban, mert az autón esett sérüléseket ingyen megjavítja a játék. Ha végigmész egy versenyen, amikor végeztél, az autód pont úgy fog kinézni, mint újkorában. A Highway Battle kivételével totálkárosra sem tudod törni a járgányodat, és a sérüléseknek nincs hatása az autó teljesítményére. A karriermód 12 óra alatt kijátszható, a 100%-os végigjátszáshoz 25 óra szükségeltetik. Az összes teljesítmény-pont elérése az idén nem lesz nehéz: a legtöbb karrier-verseny során kapcsolódni fogunk az internethez is. Rossz hír a PS3 tulajdonosok számára, hogy azon a platformon az idén nem lesznek trófeák és teljesítmény-pontok.

    Tuning
    A vizuális és teljesítmény tuning a korábbi NFS részekben nagyon komoly szerepet játszott, ám sajnos az idén sokan csalódnak majd az Undercover megoldásaiban. A vizuális tuning ismét „le lett árazva”: hiába ígérték meg a külön kiválasztható első és hátsó lökhárítókat, továbbra is csak bodykitekből válogathatunk. Az egyes alkatrészek terén meglévő választék sem valami hatalmas, kb. annyi van belőlük, mint a Most Wantedban volt. Az autó festésénél mondjuk történt némi előrelépés, ugyanis kiválaszthatod, hogy az autód mely területét szeretnéd lefesteni. A matricázó-rendszer is fejlődött, most végre minden matrica látható lesz akkor, amikor felpróbálod őket az autóra. Ami viszont sajnálatos, hogy a számuk drasztikusan csökkent: 12 csoportban egyenként 16-16 matrica lesz megtalálható, és nincs Tükrözés gomb sem, szóval az autó mindkét oldalát saját magadnak kell feltuningolnod. Jó hír azonban, hogy a matricák mozgatása sokkal gyorsabb és egyszerűbb lett. A teljesítmény-tuning is nagyon sokat fejlődött vissza. Ami a fejlesztéseket illeti, mindösszesen 3 csomagból válogathatunk, és a tuning, az autó finomhangolása kimerül a fentebb említett 5 csúszkában. Ismét lesznek „tierek”, osztályok: hiába tuningolsz fel nagyon egy alacsonyabb osztályú autót (pl. Golf), nem lesz esélyed vele egy magasabb osztályú (Koenigsegg) ellen.

    Hálózatban a megszokott Circuit és Sprint versenyeket kapjuk (kb. 50 különböző pályával), illetve a korábban bejelentett Cops and Robberst, még pár másik móddal kiegészülve. Online free roam nem lesz sajnos. Vannak ígéretek, hogy javul majd az online játék, ami remélhetőleg nem lesz annyira borzalmas, mint a ProStreeté. A játék kiadása után számíthatunk letölthető csomagokra, ám azt egyelőre nem tudni, hogy miből állnak majd. A játékot két külön csapat fejlesztette: az egyik PC-re, PS3-ra és X360-ra, a másik Wii-re és PS2-re. Ez azt jelenti, hogy a külön fejlesztett platformokon megjelenő játékok eltérhetnek egymástól. Az ellenfelek között vannak nagyon lámák és nagyon gyorsak is, és visszatér a Catch Up rendszer is, amivel az autók nem tudnak nagyon elhúzni egymástól (az AI alkalmazkodik a te vezetési tempódhoz).

    Szóval, hogy miféle játék is ez az Undercover? Összességében szórakoztató, hű követője a Most Wantednek, ám attól tartok, hogy olyan „újrajátszás” feelingje lesz az egésznek, főleg a tuning erőteljes visszavágása, és a lineáris történet miatt.
  • HKS
    #2529
    bocs a legjobbakat kihagytam bár nekem TDU NFShez hasonlítva inkább szimulátor mint árkád:D
  • SötétBarom
    #2528
    GRID akkora árkéd mint a ház. De úgy látszik, hogy akik csak az U1-től számítják az NFS-eket, azok nehezen küzdenek meg vele.. Ebből látszik, hogy a fosra van igény -.- Ami még jó volt, az a Juiced első része.. A vége felé lehetett építeni jó 8-9száz lóerős vipereket, amikkel már 1 hibátlan kör is leizzasztotta az embert, alig lehetett úton tartani.. Pedig az is árkéd volt.. Mégis jó, csakúgy mint a GRID..
  • kovecses
    #2527
    Ez az amit "megpróbáltak" a prostreet-ben a 3 fokozatú nehézséggel, de rohadtúl nem sikerült. Sajnos!