417
Felvételi főiskolára, egyetemre
  • ZilogR
    #256
    :) újra felvételizel és akkreditáltatod az eddigieket :P ha egyszer felvettek, másodjára is fog menni :D XD
  • no smoKING
    #255
    3 sikertelen félév - Hogyan kerüljük el a kirúgást?

    Az a helyzet, hogy harmadjára vettem fel egy tantárgyat a fősulin (3 félév). Elsőbe el is mentem vizsgázni, de értelemszerűen nem sikerült, hiszen felvettem másodjára is, de téli időszakba nem tudtam elmenni egyszer se vizsgázni belőle, most meg harmadjára vettem fel, de az idő igen kevés, h sikeresen vizsgázzak belőle (még nem voltam ebben a félévben vizsgázni belőle).

    Hogy lehet azt elkerülni, h ne rugjanak ki 3 sikertelen év után? Könnyes levél a dékánnak? Vmilyen úton tantárgy leadás –vizsgaidőszakban :S ?... tippeket várok! Olyanok véleményét akik jártak v hasonló cipőben járnak most!

    Köszi a válaszokat!
  • Bandee1987
    #254
    Nálunk is...Hmm hát bizonyos szempontból jobb nektek, bizonyos szempontból nekünk.
    Nekünk előbb vége ugyan, de nektek 1 vizsgára több időtök van, jobban be tudjátok osztani, mint mi...
  • varesz
    #253
    Végeztem!!! :-DDD Igaz gépekből húztak dehát nem mehet minden elsőre.
    Aki még vizsgázik annak sok sikért! És kellemes nyarat mindenkinek!
  • Fabio Capello
    #252
    május elején
  • Bandee1987
    #251
    És mikor keződött nálatok?
  • Fabio Capello
    #250
    lol nyald meg a bal zacsimat... Nekem júli 8-ig tart, még van négy tárgyam hátra...

    [ma kettőkor megy természetvédelemre]
  • autoszimulator
    #249
    lol már vége? nekünk júni végéig megy, de már csak egy tárgyam maradt ;)
  • Bandee1987
    #248
    VÉGEEEE A VIZSGAIDŐSZAKNAAAAAK!!!! EL SEM HISZEM :DDDDD

    MÉRLEG: 5 vizsgából 3 sikerült (a matek szigó, közgáz, digit)
    nem sikerült sajna: ppt, (és ugyan csak holnap tudom meg, de) fizika
    még nem sikerült évközi tárgyként: villany2
    a többi sikerült

    hát kurvanehéz volt, de vége :DDDDD

    [ide is beirom, mert jólesik :P]
  • Era baba
    #247
    Sziasztok!

    "Az élet akkor kezd el sorvadni, ha tudunk valami jóról, és nem beszélünk róla az embereknek..." Ezt Truman hUnt mondta. Jön ide MO.ra hamarosan; minden értelemes embernek meg kéne hallgatnia, mi is a normális élet, és hogyan jut az ember arra a szintre. Képzés, pénzes. A CEO elnöke, Truman Hunt az egyik, aztán még jönnek az elite-ből. Az információ hatalom. A legtöbb dollármilliomost az a cég termeli ki, ahol ez az illető van. Még a Marketingszövetség elnöke - Tonk Emil is ott lesz előadóként. A képzés Június 20-21-22., részleteket tőlem: 0620 564 3934. Korlátozott számban be tudok vinni embereket.

    Truman hUnt-ról infók itt: http://www.forbes.com/finance/mktguideapps/personinfo/FromPersonIdPersonTearsheet.jhtml?passedPersonId=891822
  • Benyy
    #246
    Vki jár Sopronban az erődmérnökire? Meg tudnás mondani h mik a tapasztalataid? Jah és az érdekelne még h milyen sporttárgyakat lehet felvenni. Előre is kössz
  • wordsworth
    #245
    Nah ma voltam bennt IBS-en nekem nagyon bejött az egész, holnap is megyek, ha valakit érdekel egy kis info, legalabbis amit tapasztaltam, akkor leírom majd :)
  • Bucser
    #244
    2F
  • Sadist
    #243
    gdf-hez képest melyik suliban végzett nincs előnyben? :)
  • ZilogR
    #242
    a mobil alkalmazás-fejlesztés jó példa:

    ha valaki EZZEL akar foglalkozni, akkor OTTHON meg kell tanulnia C/C++ -ban programoznia, letöltheti a forum.nokia-ról az SDK-t, elmegy egy félévet a Charaf Hassan féle Symbian programozásra vagy megveszi a fekete Symbianos könyvet és onnan kiokosítja magát, úgyis próbálkozások nélkül nem lehet programozni megtanulni.

    Megírja az első hasznos programját és máris hajíthatja felfelé a webre, ahonnan jó pénzért lehet csak letölteni. Sok kicsi sokra megy elvet követve két-három havonta egy-egy programot kihajítva évenként 4 új programmal igazán jó jövedelemhez lehet hozzájutni. A piac hatalmas - bármely ország bármely számítógépéről eljuthatnak hozzá!

    Mire az egyetem végére ér valaki, kitartó melóval eljuthat addig, h azon kezd el gondolkodni, h "a fene egye meg, olyan sok embernek sikerül ezen a piacon megmaradni, nekem miért ne menne - nem megyek el más alkalmazottjaként dolgozni, hanem a magam ötleteiből fogok pénzt keresni magamnak!"

  • Bandee1987
    #241
    "Egy informatikai jellegű pályára készülő fiatal MA hatalmas előnyben van! "

    Hát ez így nem teljesen igaz. Azért nem igaz, mert az előny sok mindentől függ: - hogy hol végzett (lásd be: egy álláshirdetésnél igenis előnyben van egy bme-n végzett egy gdf-hez képest)
    - hogy milyen extra képesitései vannak
    - hogy mennyi gyakorlata van
    - satöbbi

    Sokan választják ma az informatikát a szakmájuknak, ezért elég erős a verseny, főleg hogy a technológiák napról-napra fejlődnek, változnak. Gépészeknél is fejlődik a tudomány gondolom, de közel sem annyira mint egy infósnak.
    Mondják, hogy manapság sok az informatikus. Na most kérdem én, kit is lehet informatikusnak nevezni? Aki ismeri a word,excel,html kombót? Mert akkor elég sok informatikus van ebben az országban. Az én mércém szerint az az informatikus, aki valamelyik szakágához az
    informatikának (ez lehet programozás (és azon belülis pl. mondjuk mobil alkalmazásfejlesztés, vagy rendszerinfó (pl. winserveres rész vagy linux), de sok ilyen szakirány van még)
    ért, és elég mélyen elmerült a témájában, azaz képes rá, hogy egy munkahelyen megállja a helyét, és egy felmerülő problémára megoldást találjon.

  • ZilogR
    #240
    nekem volt szerencsém végigjárni tisztességesen a gépészkart és a mindennapi munkám során amit használok az ott megszerzett tudásból, az az alapképzés alatt összejött! Ha nagyon lebutítom a dolgot, a második félév végi tudásommal belevághatnék abbe a munkába, amit ma napi szinten végzek. A többi ismeret persze hatalmas előnyt jelent, de mint tervezőmérnök a rengeteg gyakorlatban bevált konstrukció mellett nem feltétlenül kell, h az egyetemi tudásanyaghoz nyúljak.

    Az öt év ahhoz mindenképpen kell, hogy ne hozzon zavarba egy-egy új probléma, de ha a MINDENNAPOKAT nézzük, nem kell túl sok!

    Egy informatikai jellegű pályára készülő fiatal MA hatalmas előnyben van! Az ismeretei java részét otthon meg tudja szerezni. Az egyetemen összeszedhető tudás hatalmas előnye a rendszerezettség és a szakterület részletes ismertetése, de ezt sok előtanulmánnyal meg lehet szerezni az egyetem előtt vagy mellett is!

    Az egyén rátermettségén áll vagy bukik, hogy ezt a saját javára fordítja-e, vagy csak "elraktározza", megtanulja, mint egy diák.

    A jobb életre való hajlam ott indul, hogy előtérbe kerül a "hogyan tudnék ebből pénzt csinálni magamnak" gondolkodás. A Google-fiúknak szerintetek mije volt, amikor az egyetemi éveiket taposták? A Mosaic böngésző, a Napster és más, ma is működő fájlmegosztó rendszerek mind-mind az egyén szintjéről indultak és általában egy-egy egyetemi éveiben járó fiataltól (akiknek nem feltétlenül kellett egyetemet végezniük - pl.: Bill Gates: ő csak értett a programozáshoz és mert ebből megélni próbálni)
  • Bandee1987
    #239
    Ha tényleg jól akarsz élni,akkor itthon nem fogsz bele egy vállalkozásba, hanem elmész külföldre, megpróbálsz találni valami jó melót (főleg ha olyan képesitéseket szerzel, amiket mondjuk kinnt is elismernek), pár évig gyüjtögetsz, és abból tudsz venni mondjuk egy valamekkora lakást + el tudod itthon kezdeni az életet. Persze ha itthon az öledbe esik egyből vmi zsiros állás, akkor persze maradj, de nem hiszem, hogy újoncként ilyen szerencse a nyakadba esne.
  • ZilogR
    #238
    leülsz és otthon megtanulod! ha már ahhoz, h azt megtanuld, ami érdekel, egyetem kelljen, kész időpocséklás! majd rájössz az egyetem után, h ha egyetemi éveid alatt elkezdtél volna azzal komolyan foglalkozni, amiért egyetemre akartál menni igazából, akkor már jól kereső vállalkozóként fejezed be az egyetemet és utána már csak élvezned kell a sokkal több időt amit az addigra felfuttatott vállalkozásodra fordíthatsz!

    mikor akarsz jól élni kezdeni? negyven évesen, vagy addig, amíg fiatal vagy?
  • Bandee1987
    #237
    hát kb.
    Esetleg körül lehet nézni a különböző informatikai oktatóközpontoknál (számalk, stb.)
    Hátha ott van valami (de azok fizetősek).
  • drowns41
    #236
    hanem akkor hol? OKJ?
  • Bandee1987
    #235
    Hát fősulin vagy egyetemen ilyet nem nagyon fogsz sztem találni,itt inkább nagyobb volumenű komolyabb dolgokat (cisco pl., vagy mobil informatika. esetleg intelligens rendszerek tervezése)
  • drowns41
    #234
    budapesten esetleg?
  • karajjj
    #233
    egerben asszem van ilyen
  • drowns41
    #232
    Melyik az az egyetem vagy fősuli ahol a későbbiekben lehet multimédiával foglalkozni (szakosodni). Ezalatt értem pl a Photoshopot, webet, videóvágást stb. ?
  • wordsworth
    #231
    Én is leadtam papírt. nezetközi kapcs ibs-en aztan majd meglatjuk mennyire szar vagy jo...
  • karajjj
    #230
    na én most adtam fel a jelentkezési lapot
    programtervező informatikust jelöltem, anyagmérnökit meg gépészmérnökit mind miskolcon...
  • stargatelost
    #229
    intézményi kommunikátorról valaki tudna most egy gyors véleményt mondani?
    mennyire nehéz, mit kell tanulni inkább, melyik van többségben?(humán, reál)
  • I.C.ram
    #228
    Magyarország egy kibaszott bürökratikus ország. Le se szarják az embert, amíg nincs papírja :( Hiába zseni, vagy tehetséges, és szakértelem is van.
  • I.C.ram
    #227
    BME - Építész vagy MOME (volt MIE) - Építész. Utóbbinál szinte CSAK művszeti/látvány. Elég jó neve is van. Talán az egyetlen olyan egyetem magyarországon, ahova jönnek nyugatról is tanulni. Egyik ismerős ott végzett formatervezőn, és most a Mercedes Busz részlegén az egyik fő formatervező. Iszonyat módon Merci buzi. Neki van a Merci Buszokról a világ legnagyobb írásos gyűjteménye, és ezt a Mercedes is elismeri.
  • I.C.ram
    #226
    Ja bocsi, úgy értettem ,hogy az építészek veszik sértésnek :D

    Amúgy utálom ezt az egyik kar lenézi a másikat kórt. Teljesen más. Valószínű, hogy egy építő soha nem fog tudni olyan esztétikai csodákat építeni, mint egy építész, viszont az építész se valószínű, hogy tudna olyat építeni, ami ne dőlne össze. Teljesen más a kettő.
  • I.C.ram
    #225
    Hát akkor minek kell őket titulálni?
  • Kmarha
    #224
    Hát lényegében mindenféle munkára lusta, soha életében nem volt még rászorulva. De hát ki tudja miből lesz a cserebogár :)

    Lustaságban top listás vagyok én is. Sokszor inkább megszorítom a nadrágszíjjat, és várok egy sült galambra, mint hogy újra elmenjek akármilyen szalag mellé, Mekkibe vagy Tecsóba. Néhanapján flashelgetek, vagy videókat vágok, ezekkel elvagyok. No, hát öcsémet ismerve, egy ilyen munka egyszerűbb változatával sem lenne hajlandó foglalkozni. De mivel most kirúgtám egyetemről, rá lesz szorulva.
  • Molnibalage
    #223
    Mit értünk rendes munka alatt? Mit ne mondjak én is elég lusta vagyok, de az egyetem alatt azért volt két olyan félévem amikor NAGYON meg kellett rándtanom magam. Addig a pontig fel sem tételeztem, hogy tudok olyan elszántan dolgozni valamin...
  • Kmarha
    #222
    igen, jó lenne, csak belé van rögzülve hogy diploma-diploma-diploma. Rendes munkára lusta a gyerek, de most egyelőre ugysem tud mást csinálni, megprobálja. Ha talál, beváll, akkor majd eldönti akar e tovább tanulni valaminek.
  • Molnibalage
    #221
    Ha TÉNYLEG ennyire profi akkor nem suliba kéne járnia, hanem inkább dolgoznia kéne szerintem. Azzal még jobban fejlődne ez a tudása. Ilyet úgy sem nagyon oktatnak sehol. Csináljon egy weboldalt a munkáiból, pályázzon meg állásokat és legyen egy nyelvvizsgája azért.
  • Sadist
    #220
    Úgyhogy ha ilyenben jártas, akkor tervezésnél, játékfejlesztésnél, vagy akár orvosi képmegjelenítésnél nagy hasznát veheti.
  • Sadist
    #219
    "Ez egy 3D modellező progi, de ne egy 3D Studio Maxra gondoljatok, ez nem huzigálos, ez szintiszta programozás. Leprogramozni az alap alakzatokat, azokból felépíteni a legbonyulultabb dolgokat is. Koordináták és vektorok segitségével. A tárgyakat, fényeket, tükrözödést, mindent."

    Ezt hívják úgy, hogy számítógépes grafika. Mint az OpenGL vagy a DirectX, csak ő gondolom írt saját megvilágítási modelleket és shadereket.
  • Kmarha
    #218
    Igaz, lehetnék pontosabb is.

    Na szóval, öcsém a nyomdokaimba lépett, és kibukott a veszprémi egyetemről. Hülye volt, nagyon tiltottam a helytől, föleg a földmérnők szakról, de nem hallgatott rám.

    Igazán fogalma sincs a gyereknek, hogy mivel akar foglalkozni, de láttam dolgozni őt a powray nevezetü programmal. Nem tudom ki ismeri. Ez egy 3D modellező progi, de ne egy 3D Studio Maxra gondoljatok, ez nem huzigálos, ez szintiszta programozás. Leprogramozni az alap alakzatokat, azokból felépíteni a legbonyulultabb dolgokat is. Koordináták és vektorok segitségével. A tárgyakat, fényeket, tükrözödést, mindent. És a gyerek félprofi benne. Szórakozás képpen pár nap alatt összedobott egy hajómodellt a babylon 5-ből. A gép egy napig renderelte le, és én mondom, szuper lett.

    Aztán probálkozott komolyabb dolgokkal is. Tervrajzokkal. Hidak, parkok, épületek. Nem értek hozzá, de ránézésre szinte tökéletesen, már amennyire tervek hiányában tökéletesen meg lehet csinálni, lemodellezte a házunkat. Vállasztó falakkal, szemetes és légaknákkal, alapozással együtt.

    Gondolom valami építészeti szakon hasznát vehetné ennek a tehetségének. Ezért kérdezösködök ez irányában. Akinek van ötlete, van ismeretsége a témában, ne tartsa magában!

    Szerintem a látvány részével jobban elboldogul mint a mérnőki részével, mert fizikából pl sosem volt túl jó. De hát nem első éve járok felsőoktatásba, tudom hogy a leglehetetlenebb dolgokat is meg tudja tanulni az ember, ha nagyon akarja.
  • Molnibalage
    #217
    Az építőmérnökként végzett a volt osztálytársam szerint az építősők nagy része sértésnek veszi, ha valaki őket építésznek titulálja.