417
Felvételi főiskolára, egyetemre
  • autoszimulator
    #377
    mondjuk úgy, hogy jobb helyen csak az önéletrajzodban jól mutat, de állásinterjún már mindegy, ott tudni kell, bárhol végzel :)
  • Bandee1987
    #376
    Hát magát a karokat nem ismerem, de ha egy állásinterjún bme-s diplomával mutatkozol be, akkor lehet kicsit előrébb rangsorolnak.
  • lazart
    #375
    Szerintetek BME-VBK biomérnök szak vagy PPKE-ITK molekuláris bionika szak?

    (kémiát nem tanultam két éve, de nem utálom a kémiát ettől függetlenül)

    és mondjuk az egészségügyi vonal érdekel!

    szóval mesterképzésnél majd pl. BME-VIK egészségügyi mérnököt vagy PPKE-ITK orvosi bitechnológiát szeretném választani


    A PPKE-ről azt hallani, hogy gyenge, de az ITK kar viszont tök jó.
    Elképzelhető, hogy lefikáznának egy állásinterjún, vagy MSc felvételin, ha Pázmányos diplomám lenne?
    :(
  • Zsolti9014
    #374
    köszi
  • csoxer
    #373
    esetleg passzív félévet kérsz most 2.félévre vagyis halasztasz,beadod ekfre felvételit,ha felvettek ekfre,csak simán kiiratkozol miskolcról és mehetsz. ha nem vettek fel,akkor meg maradsz ott és folytatod a jelenlegit. plusz ha jól tudom, passzív félév nem számít bele a 12 államilag támogatott félévbe.
  • ba32107
    #372
    Ja, Lada... :D

    Nos én pont úgy voltam mint te. Az első félévem a BME-VIK-en nem lett rossz, de második félév közepén jöttem rá, hogy nem tetszik, és átjelenkeztem a PTE-TTK-ra. Amikor utánakérdeztem a BME-n, azt mondták hogy az átvevő intézménynél kell érdeklődni. Szóval úgy tudom erre nincs általános szabály, mindig az intézménytől függ, hogy átvesz-e, és ha igen, milyen feltételekkel. Nálam úgy volt, hogy átvettek, nem számítattam be semmit, így arról nem tudok mit mondani. Viszont a hátulütője a dolognak, hogy engem csak költségtérítésesre vettek át, úgyhogy az első évet kifizettem, aztán mivel jól megy, átvettek államira.

    Szóval tudtommal NEM kell újra felvételit leadnod. Nekem csak annyi volt, hogy írtam egy kérelmet a PTE-TTK-nak, indoklással, tanulmányi eredményekkel, stb, részletesen elmondták, mit kérnek. A helyedben egyből az átvevő egyetemen kezdenék érdeklődni. A két eset között az a különbség, hogy én már február után döntöttem az átjelentkezésről, tehát nem is tudtam volna felvételit leadni, szerintem ezért kerültem a költségtérítéses képzésre (mivel már a felvételi alapján megvolt a fix állami létszám). De mivel neked még van időd felvételit leadni, ezért lehet hogy neked úgy kell. Mindent el fognak mondani, ha bemész.

    Az miatt meg ne aggódj, hogy az előző egyetemen mi lesz a jogviszonyoddal, addigra már régen tudni fogod, hogy átvettek-e. Akkor egyszerűen megszünteted a jogviszonyt, és kész. Én ezt valamikor júliusban-augusztusban csináltam meg (kitöltöttem egy nyomtatványt, és ennyi). Még tartozásom is volt az egyetem felé, de senki nem kérte számon.

    Ennyi jutott most eszembe, remélem segítettem, ha van kérdésed, itt vagyok. A legértékesebb tanács valószínűleg a legegyértelműbb: kérdezz rá ott ahova át akarsz menni :D
  • Zsolti9014
    #371
    Szia, először is ha jól látom a nicknevedet, akkor nem áll távol a Kockaladától. :D


    Szóval kezdésnek vázolnám a helyzetemet:
    jelenleg elsőéves vagyok a ME-GTK-n turizmus szakon. meglett az első félév, nem is olyan rossz lett, de nem érzem itt annyira jól magam, nem is tudom elképzelni magam igazából közgazdászként.

    A kiszemelt az EKF Gazdaság- és társadalomtudományi karán a kommunikáció és médiatudomány szak. Azon belül is majdan az újságírás/elektronikus sajtó érdekelnének.

    Szóval: azt tudom hogy be kell adnom a felvételit megint úgy ahogy tavaly.
    Ezen kívül még mit kell tennem?
    A második félévet még megcsinálom ott ahol vagyok, de még így is marad elméletben 10 államilag támogatott félévem, tehát ha felvesznek, akkor továbbra is államin tanulhatok, ugye?


    Ezentúl: tudomásom szerint van olyan nyomtatvány amivel kérhetem a törlésemet a hallgatói névsorból, és van amivel halasztást kérhetek, ez viszont úgy láttam hogy határozott időre szól, azaz meg kell adni hogy mikor kívánok újfent beiratkozni.
    Én, természetesen ha felvesznek az EKF-re, nem jönnék már vissza ide, viszont ha nem vesznek fel, akkor ezt folytatnám.
    Ez hogy oldható meg?


    Nagyjából ennyi, de ezen kívül is bármi tapasztalatod van, leírhatod.

    Előre is köszi
  • ba32107
    #370
    Itt vagyok, kérdezz
  • Zsolti9014
    #369
    Sziasztok!

    Van itt valaki, aki úgy váltott felsőoktatási intézményt a bolognai rendszer bevezetése óta, hogy másik szakra, karra jelentkezett át?
    Ha igen, jelezzetek, és felteszem a kérdésemet.

    Köszi
  • oliwwer
    #368
    Igen, szerintem ez pont az, amit én is leírtam.
  • Gyocsika
    #367
    Nem ők viszik lejjebb, vagy feljebb.
    Ez teljesen az odajelentkezők pontjaitól függ.
    Ők húzzák meg a határt, de attól függően, hogy milyen pontjaik vannak, azoknak akik jelentkeznek.
    Vegyük példának mondjuk a közgázt, vagy pszichológiát. Ezek mindegyike népszerű szak, vagyis mindig sokan jelentkeznek. Ebből következően csak úgy van esély bekerülni, ha nagyon sok pontod van. Bőven 400 felett.

    Emellett vannak olyan szakok, amelyek nem olyan népszerűek, de ez nagyon nem azt jelenti h nem jók szak. Ilyenek például jelenleg a természettudományok. Matek, fizika, biosz, kémia. Jelenleg valamiért kevesen mennek ezen helyekre, ezért lehet h érdemes ilyen helyekre menni, mert nincs telítettség...
    Szóval értelemszerűen itt alacsonyabbak a pontok, mivel lehet a jelentkezők közül olyan akinek "kevés" pontja van, de mivel a létszámot kell tartani amennyire lehet, ezért őket is felveszik...
    Ami nem baj végül is, mert aki nem fogja bírni, az úgy is kiesik a félév év során...

  • oliwwer
    #366
    Szerintem változó.. van ami kevésbé lett keresettebb, akkor ott gondolom lejjebb viszik, ahol nem, őt feljebb.
  • bestcure
    #365
    Szerintetek hogy alakulnak a ponthatárok? Gondolom emelkedni fognak, de kb mennyivel?(biológia bsc-re fogok jelentkezni)
  • oliwwer
    #364
    SZTE - Anglisztikáról valaki tudna mondani valamit? Vélemények, tapasztalatok.. bármi jöhet.
  • ZilogR
    #363
    #356?
  • Crazygirl
    #362
    hat kopter meg csodalatos leitoldunk is meg van még ugyanazon a szinten ahogy anno a te idodben is volt. Szerencsere engem kopter nem tanitott/nem tanit igy hozza nem volt szerencsem, de sok szepet hallottam rola.
    En a tanarok nagyreszevel meg vagyok elegedve, termeszetesen szar tanar mindenhol van, hozza kell szokni. Vannak tenyleg olyan targyak is amibol alig lehet atmenni, pl programozas, amibol en mar az ujakat kepviselem tehat erzem hogy hogyan tudnak szopatni minket. De mindent meg lehet tanulni, még ezt is, en igy vagyok vele. Es hajtok is azert hogy ne sikeruljon engem szivatniuk. Aki ezert nem kuzd az ugyis kihullik...
  • autoszimulator
    #361
    jaja, mikor mi kezdtünk még volt hol szórakozni, most már szinte semmi normális hely.

    egyetemről annyit, hogy most épp a MIK-nek elég sok pénze van, főleg a sok szponzorból. Több saját gépterme is lett, tök új, nagy teljesítményű gépekkel, sok kutatás meghozta a gyümölcsét, a hírnevet. Szóval pénz van.

    Oktatás aztán sokat nem változott (elnézést, épp hogy sokat változott). Most épp ott tartunk, hogy próbálják komolyan számonkérni a népet, főleg programozásokból, csak sajnos megtanítani nem tudják őket annyira. Engem szerencsére már nem érint ez, mert túl vagyok a progokon, de az újak szívnak. Tanárok meg igen, jó részük most is leszarja a diákokat, inkább melózik benn a suliban, kutat fejleszt, elérni nehéz, helyettest küld be órára. Az órák 50% azért hasznos lenne szakmailag, de ezek kb 20%-a van megtartva tényleg normálisan.
    De ez nem csak nálunk van, tipikus BSC betegség, szar az egész rendszer úgy, ahogy van. Remélem eltörlik, és ez a néhány évfolyam majd áll a BSc diplomával, hogy akkor ez most mire jó? egy apró idióta állam szopatásának eredménye, jó sok pénzért? jaja
  • Kmarha
    #360
    mondjuk a suliból csak 1,5 évet éltem meg, lehet utána jöttek volna a jobb tanárok, jobb órák. addig igazából csak a részeges filótanárral, a nemtörödöm neurobiosz tanárral, az élőholt kémiással, 2 db elvárása van de tanitani nem tud programozó tanárral, az akkor még 90% fölötti bukás arányt kiharcoló kopterral, na meg a "zseniális" leitold testvérpárossal találkoztam.

    most a bmfre járok, itt is van pár jellegzetes tanár, sőt még tanár féleség is, szenvedünk is párral eleget, mégis összehasonlíthatatlan a légkör. örülök hogy váltottam. .)
  • Kmarha
    #359
    ennyit változott volna a suli 6 év alatt? Amikor én oda jártam, talán az infó szak volt a legrosszabb. Kemény tanárokkal, akik leszarták a diákjaikat, tárgyak amiknek messze semmi értelme nem volt (igaz az inkább a kredites képzés hibája lehetett). Arról nem is szólva, hogy pont az infos szaknak nem volt saját gépterme, miálltal fasza kis gazdaságis meg talán főldmérnők? géptermekbe lopoztunk mindig be.

    Szinte semmi jót nem tudnék mondani az egyetemről.

    de a város jó volt. cimbora, meg padlás, excaliburos akciók, dc, egyetemi klubb, normális VEN stb. Most meg a még mindig oda járó egykori szaktársak meg pont arra panaszkodnak, hogy szórakozó helyek és bulik terén egysikosodott el a város mára. :d


  • Crazygirl
    #358
    Igen, egyik informatikus szak sem egyszeru, nalunk is jonnek a kiskockak CoD-ozni allandoan aztan nem tudjak miert hullanak ki az elso meg a masodik felevben :D Az info szakok nem arrol szolnak, hogy majd megtanitja vki nektek a programozast, hanem arrol hogy magadtol tanulj meg fejleszteni egy viszonylag keves segitseggel. Nalunk ezert van 80%os bukas minden programozos targybol...
    En ugy vagyok vele, hogy mindent meg lehet tanulni, csak van amihez tobb ido es akarat kell es van amihez kevesebb. Mondjuk nekem a mernoki targyak eleg jol fekszenek, fizika 5osom azert meglett, hogy meg haladok a tobbi szepseggel :D
  • ba32107
    #357
    Ezt bizony aláírom, én jártam BME-VIK-re mérnök infóra, most PTE-TTK progterv infó. A BME nekem nagyon nem ment, épp azért, amit te is írsz, a mérnöki dolgok miatt. A progterv infó meg nekem túl könnyű. Nem akarok arcoskodni, lehet hogy csak a PTE-n szar a képzés, de én bizony nem szakadok szét a tanulásban :D Eltén lehet, hogy más a helyzet, elvileg mesterképzésre oda megyek.
  • ZilogR
    #356
    Valami ilyesmit tud valaki Budapesten is? Ez egy egyéves továbbképzés. Elnézve a tárgyleírásokat, ha ezt tényleg le akarják nyomni, akkor nem is lehet rossz, főleg 2 félévben. Tisztára Numb3rs... LOL
  • Bandee1987
    #355
    Én is mérnök informatikus szakon vagyok (a BMF-NIK-en).

    Ha az informatikai szak érdekel, de mondjuk nem akarsz elte progmatos lenni, akkor a BME-VIK-re, vagy hozzánk a BMF-NIK-re gyere, ez a két legértékesebb infós képzés az országban. (A különböző felmérések alapján)

    Viszont készülj rá, hogy kőkemény tanulás van itten, ha túl akarod élni, matek, villany, fizika, elektro, programozás...stb.

    Bár ha a matek annyira nem megy, akkor talán érdemes idejönni a nikre, nálunk nagyon jó matektanárok vannak és rendesen megtanitják az anyagot, túl lehet esni a matek tárgyakon hamar. Prog rész kemény, szigorlat is van belőle (matekból is, de meg lehet csinálni).

  • Crazygirl
    #354
    Ahogy tanult kollegam egyben szaktarsam autoszimulator mondja a gazdasaginformatikus alapjaban veve nem rossz, de ha elvegzed (HA elvegzed) akkor nem sok lehetoseged van elhelyezkedni. Gazdasagi targy nagyon sok van es egyik nehezebb es unalmasabb mint a masik, a programozast NEM FOGOD MEGUSZNI, ugyhogy erre ne alapozzal, mivel sokan ugy jonnek ide hogy azon a szakon kevesebb a programozas... hat a francokat, a kulonbseg elhanyagolhato.

    A mernok informatikus szak amin autoszimulator meg en is vagyunk, (velemenyen szerint) nagyon jo, de szeretni kell a mernoki dolgokat, a matekot, no meg programozni is kell tudni :) nem kicsit :D Mérnöki dolgok ugye a villamossag, elektronika, rengeteg matek targy, es nem utolso sorban a programozos targyak (Java prog, Korszeru programozas, etc.) ugye a mi szakunk alapbol 7 feleves, de nincs olyan ember aki ezt 7 felev alatt teljesitette volna, szoval szamoljatok kb 5 evvel, az ugy realisabb :D

    Programtervezo informatikus 6 feleves (ELVILEG :D), rengeteg programozas, szoftverfejlesztes, de nincs mérnöki targy (pl elektronika meg hasonlok), szinten nagyon sok es eleg kemeny matek targyak (analizis, numerikus matematika, diszkret matek, linearis algebra, etc).
    Ha engem kerdeztek es informatikusok akartok lenni (legalabbis informatikus HALLGATOK :D) akkor az utobbi ketto kozul valasszatok.
    Minden jot a valasztashoz :)
  • cmsworld
    #353
    Engem is valamiféle informatikai szak érdekelne.
  • Narusco
    #352
    olvastam a szakról és elég keresett.
  • autoszimulator
    #351
    nah, akkor én nem kezdek el mesélni a pannon egyetemről semmi "jót", amúgy is jobb ha jönnek sokan, talán kevesebb lesz majd a költségtérítésem :D

    #350: se nem gazdasági, se nem igazi infós, hogy mire lesz jó, ha elvégzed? valójában ugyan arra, mint az összes többi BSc-s szak, semmire. Ha szereted a gazdasági tárgyakat, akkor mehetsz bátran, persze ettől még programozásod is lesz, de megoldható az is kis gyakorlással. Azonban mérnöki tárgyaid, ellentétben a mérnök infóval, nem nagyon lesznek, így az elvégzési esélyeid nagyban megnőnek.
  • Narusco
    #350
    gazdaságinformatikáról mit tudsz? engem az a szak érdekelne
  • Crazygirl
    #349
    En a Pannon Egyetemre jarok mernok informatikus szakra. Nagyon szeretem ezt az egyemet, megeri ide jonni, jo tanarok, eleg jo oktatas es hat eleg neves suli. Nem utolso szempont hogy baratsagos kornyezet mint Veszprem mint az egyetem epuletei, bulik tomege. Rengeteg lehetoseg van nyelvtanulasra, szakkorokre, plusz eloadasok hallgatas idegen nyelvu vendegoktatok eloadasaban.
    Ha tudsz mondani konkret szakot amire szeretnel jarni akkor esetleg hozza tudok szolni, ha olyan a szak, amirol tudok vmit is :D
  • cmsworld
    #348
    Ha külön-külön látok véleményeket és tapasztalatokat az egyetemekről az is jó.
  • ZilogR
    #347
    Én anno a BME-n a vegyészkarra jártam, majd némi meló után szintén nappalin a gépészkart végeztem el.
    Mindig kérdezték tőlem, melyik a jobb/könnyebb/nehezebb. Mivel a gépészkar előtt már jártam a BME-re, így mindig azt mondtam, h nem tudom, mert akkor, amikor a gépészkart elvégeztem, már volt pár év tapasztalatom az egyetemi túléléssel kapcsolatban - így könnyen ment.

    Amikor azt kéred, h valakik mondjanak véleményt két egyetemről, gondolhatod, hogy nem kapsz reális értékelést. Ennek nagyon egyszerű az oka:
    Aki a SzIE-re jár(t), az nagy valószínűséggel nem járt a PE-re és fordítva. Nem tudnak véleményt mondani azok, akik egyikre vagy másikra járnak. Csak azok, akik mindkettőre - de ilyet valszeg nem fogsz találni.

    És az igazi probléma az, amit az elején írtam: ha találsz is ilyen embert, szintúgy nem fog reális véleményt mondani - hacsak nem egyszerre jár mindkettőre.

    [/prédikáció]
  • cmsworld
    #346
    Széchenyi István Egyetem vagy Pannon Egyetem?

    A fennt említett egyetemekkel kapcsolatban szeretnék véleményt kérni azoktól, akik ott tanulnak/tanultak.
  • HoTDoG
    #345
    A félévkor induló mesterképzésekről és a jelentkezésről hol lehet találni információt? Vagy a 7 féléves BsC-seknek fél évet várniuk kell a mesterre?
  • TDantes
    #344
    Körberöhögném. De kíváncsi vagyok attól még hogy mik ezek, mennyire hivatalosak...bár a Nagy Lajost beperelték és megbüntették mert nem igaz egyetem...van róla pár hír a neten..de attól még érdekel mik ezek.
  • Maniacfool
    #343
    A büdös életben nem hallottam ezekről. Visszakérdezek, ha Te Hr-es lennél, akkor te hogyan néznél a jelentkezőre, aki "Attila Király Népfőiskolai" diplomával esne be? :)
  • Orionk
    #342
    Ha infó szakokra szeretnétek menni, és azt szeretnétek, hogy a diplomátok sokat érjen, akkor ezt ajánlom:

    www.u-szeged.hu
    www.sci.u-szeged.hu
  • TDantes
    #341
    Ezeket ismeri valaki? Miféle iskolák ezek?

    Attila király Népfőiskola

    Szent Korona Egyetem

    Nagy Lajos magánegyetem

    Ezek miféle iskolák? Magánegyetem? Ez rendes mindenhol elfogadott diplomát ad?

    Érdekes...a felvi.hu-n nem szerepelnek a felsőoktatási intézmények listájában...

    Kíváncsi vagyok erre. Miféle magánegyetemek ezek? Mennyit érnek, mennyire hivatalosak, na meg bárki nyithat egyetemet, ha van rá pénze?
    Nem kell ahhoz más is?
  • Zsolti9014
    #340
    izgul a t.k.m :D
  • joshua
    #339
    Izguljatok:D
  • jhetedikj
    #338
    Ma minden kiderül!