417
Felvételi főiskolára, egyetemre
  • Zsolti9014
    #337
    Na, legutóbbi kérdésemre k.vára nem jött érdemleges válasz, de azért nem adom fel, és kérdezek még egyet. :)

    Szóval:
    ELTE-BTK -skandinavisztika
    ME-BTK -német
    ME GTK -turizmus-vendéglátás

    ezeken a szakokon milyen és mekkora ösztöndíjak elérhetőek? tapasztalatokat kérnék :)

    Köszi
  • Molnibalage
    #336
    Lenne egy nagyon hülye kérdésem. Miért hülyén mérik az intézmények népszerűségét? Naná, hogy mindig az ELTE nyer, mert az a legnagyobb talán. Úgy kéne mérni a népszerűséget, hogy hány ember akar bejutni hány férőhelyre. Nem aboszlút, hanem a reltaív népszerűség a fontos, mert az határozza meg a pontszámot. Ja, ha ey ember több helyre pályázik egy intézményen belül, az is csak egynek számít nálam.
  • OrigiH1R
    #335
    Összejött valamelyik?
  • 89
    #334
    BME-n a nem teljesített krediteket ha nem fizetem ki, akkor annyi, hogy átsorolnak passzívra a következő félévtől? vagy van egyéb következménye is?
    Mivel amúgy is otthagynám a sulit, nem szeretném még ezt is feleslegesen kifizetni
  • drowns41
    #333
    hogy lehet az ilyen gyík hozzászólásokat kitörölni?
  • Narusco
    #332
    anyád I°°Icsája
  • Zsolti9014
    #330
    azé' kösz. :D
  • joshua
    #329
    nincs:D
  • CattiBrie
    #328
    :)
  • Zsolti9014
    #327
    Ez sincs kihalva. :D
  • Zsolti9014
    #326
    Sziasztok, én két egyetemről, ezeken belül 3 szakról szeretnék minden információt (elsősorban olyanokat, amik a felvin, meg a saját honlapjukon nincsenek), tapasztalatot. Tantárgyak, tanárok, vizsgák, nehézség, elhelyezkedési lehetőségek (már végzettek tapasztalata), hallgatói élet, sportolási lehetőség (foci-akár környékbeli amatőrcsapatok).

    Ezekről:

    ELTE-BTK germanisztika-skandinavisztika
    ME-BTK germanisztika-német
    ME-GTK turizmus-vendéglátás


    Előre is köszi!
  • Narusco
    #325
    ez bizony igencsak piros tablettás dolog :)
  • macleod2005
    #324
    A valentin-nap csak egy kifogás, egy globális átverés, aminek semmi köze a szerelemhez, szeretethez. Egy önző dolog amivel eltakarják a férfi ember szeme elől a valóságot... //még két és fél oldal szöveg a mátrixból...// ... A döntés rajtad áll:

    Kék tabletta:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem mondtam semmit, spuri a boltba és vegyél a barátnődnek egy csomag bonbont, csokit, vagy ami tetszik, lényeg hogy csoki legyen


    Piros tabletta:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A valóság az, hogy ennek a napnak az egyetlen egyetlen egy jelentősége van női szemszögből és pedig: "akár diétázom, akár nem, ma büntetlenül lehet akármennyi csokit zabálni"
  • Kmarha
    #323
    egyébbként, ebben egyetértek. Se szülinapot, se valentin se nőnapot nem szeretek külön megünnepelni ugyan ezen okokból. Karácsony mint szeretet ünnepe.. gusztustalan hogy egy évben csak egyszer kell így gondolni barátainkra és szereteinkre, főleg ma, hogy az egész egy kib. üzletpolitikává változott. Nem is szoktam ezeket igazán ünnepelni. Ezzel teljesen egyetértek.

    Az van csak, hogy ha van emlékezetes nap, egye fene, arra is gondolok, a barátaim között.

    De legalább nem csak én vagyok egyedül ilyen kötelező ünnep nap ellenes, ennek örvendek. :)

    Ha az un. PI nap is arról szólna, hogy akkor most ilyen meg olyan ajándékokat "kötelező" venni szereteinknek, ez is eltünne a sülyesztőben. De ez szerencsére számunkra még megmaradt saját "ünnepnek" :D Kocka ünnepnek ha úgytetszik :D
  • autoszimulator
    #322
    mert amerika ezt diktálja
  • Narusco
    #321
    lehet hogy az én felfogásom szar... de miért kell ünnep ahhoz hogy igyunk? nőnapkor miért szeretjük jobban az asszonyt, miért nem lehet minden nap szeretni? valentinnapkor miért ünnepeljük meg a kapcsolatunkat, miért nem lehet minden nap örülni neki? és szülinapkor miért adunk ajándékot, miért nem lehet egyszer csak úgy adni, és gondolni a másikra? na végeztem az offal, ünneplek egy kis pít.
  • Kmarha
    #320
    , igen 1 óra 59kor is iszunk :D de az is 13 óra ha úgy nézed. Szóval.. :D

    Narusco: ha így állsz, hozzá.. legyen. Mi "überkockák" meg legalább nem azért iszonk, mert most szombat van, hanem mert egy jellegzetes nap :D

    Pálinka, sör, jóidő, de ha így állsz hozzá, a te bajod :D (poén napi piálásból le kockázni a másikat, nem éppen fasza fősulis/egyetemi hozzáállás, de mindenki szive joga olyannak lenni amilyen akar)

    Azért ha akarod ha nem, iszunk a te egészségedre is ;)
  • ba32107
    #319
    Igazából 1:59-kor van a Pi-perc (3.14159)
  • Narusco
    #318
    hát ezt tuti csak az überkockák ünneplik
  • Kmarha
    #317
    Ahh jut eszembe, tudjátok e hogy ma világhírű nap van? PI nap (3.14 = 3. hó, 14.).
    Aki tud, 3:14-kor igyon eme nemes napra 3 doboz/üveg akármit, és egy korty (14/100-ad)-ot. A maradék 86/100-ad meg menjen arra, hogy egészségbe megérjük a jövő ilyenkort!

    Mindenkinek az egészségére!
  • Crazygirl
    #316
    Inflogon Szalkainal voltam, de most dizskret mateknal mar Tarjan Klaranal vagyok, ö meg elegge jol magyaraz. Ha kb ugyan az lesz akkor nem lesz vele gondom.

    Kozben en is rajottem hogy most mar azert komolyabban kell ezt az egeszet venni, mivel projektek lesznek mar boven az evek soran. Ugyhogy vegul is ha te mondod akkor nem lesz veszes. Mondjuk en lelkiismeretesen tanulok es be is jarok szal nem problema.

    Szamgep periferiak: nincs semmilyen segedanyag fenn sehol sem (legalabbis azt mondta aztan lehet hogy lesz), katalogus nincs, egy zh lesz asszem 14dik heten es csak azt varja el amit ö elmond. Semmi extra ez a targy egy vicc.
    Ezen a targyon kivul van vmi olyan targyad ami masodik feleves anyag?
  • autoszimulator
    #315
    Diszkrét matek egy az egyben inflog lesz, itt ott picit kiegészítve. Melyik csoportban vagy belőle gyakon? :)

    Matprog.. Ha jól emlékszem tavaly csináltam, akkor nekünk elég lightos kis óra volt, beültünk órára, Pozsgai kiosztott egy papírt, leült előre, s mindenki csinálja, ahogy tudja... Két zh volt, első az könnyű, második az bazi nehéz, és a kettődől alakult ki egy jegy. Szal ingyenkredit volt, de mondjuk beadandó ebből? ijj.. Melyik progit használjátok?
    Beadandó annyiból jó, hogy otthon tudsz google-zni, mástól segítséget kérni, meg jó szokni, mert később, nekünk már rengeteg beadandós, projektes munkánk van, ahol össze kell melózni.

    Számgép perifériák van neked? ha voltál benn, tudnál írni pár dolgot, mert új tanár van, asszem Harmath, és hogy ő mit vár el az emberektől, zh-k, anyag merre van, katalógus van-e, stb :) Lusta voltam felmászni n-ig :S
  • Crazygirl
    #314
    inflog elsore vizsgaalkalomkor meglett 3asraami nekem boven jo, meg viszonylag jol mennek a matektargyak (analizis 4es, linearis algebra 5os) es nem latom olyan neheznek meg a diszkretet sem. Elektro, hat igen az lehet hogy nehez lesz :) nem tudom egyenlore, egy oram volt eddig az is csak bemutato.

    Matematikai programcsomagokrol tudsz vmit mondani? Most vettem fel elso alkalommal de majdnem szivbajt kaptam :D (ezek a beadando feladatok - nem tom hogy nektek volt-e.. - es asszem 5 ilyen feladatot kell beadni... )
  • autoszimulator
    #313
    mérnök infó én is a PE-n, igazából programozást még be tudod hozni simán.
    Láttam levlistán, hogy most elég szívás volt a programozás I, nálunk még ilyen tesztes kis vacak volt. Igaz programozni sem tudok C-ben azóta sem, mert csak a kérdéseket válaszokat kellett bemagolnunk...

    Egyre figyelj, én azt szívtam meg, az pedig a InfLog->Diszkrét Matek->Adatstrukt.... ág, mert az keményen tud csúsztatni, ha nem figyel az ember, én is amiatt csúszok valszeg.

    Elektró lesz a másik, ami elég szívás lesz :)
  • Crazygirl
    #312
    sajnos a 7bol 1 nem sikerult es ez pont a Programozas 1... :( minden mas targy meglett még a programozas alapjai is (5osre) de sajnos az gyakjegyes volt es nem sikerult eleg gyakorlatot szereznem ennyi ido alatt. De mar aktivan gyakorlok...

    es te hova jarsz ?
  • HoTDoG
    #311
    Pont ezért találták ki ezt a szakot. A legtöbb programozónak fingja sincs a gazdasági élet működéséről, a legtöbb közgazdásznak meg a programozásról, ezért is készül annyi selejtes, használhatatlan, nem felhasználóbarát gazdasági program. Rengeteg cégnél van ebből gond, hogy a programozókat gazdasági képzésekre küldjék, hogy legyen egy kis fogalmuk a dolgokról.
    Ami menedzsmentet, vállalatgazdaságtant Te tanulsz mérnök vagy proginfon, az kb annyit ér mint Tömör professzor a reklámban.
    Ellenben a gazdinfon majdnem ugyanolyan szinten tanulsz programozni mint a mérnök infon. Bár ez iskolafüggő is. De egy jó programozó nem az iskolai oktatástól lesz jó programozó. Most nem térnék ki a magyar felsőoktatás jelenlegi színvonalára, de talán az orvosin és a gyógyszerészetin kívül minden mást el lehet sajátítani önképzéssel, különösen igaz ez a programozási nyelvekre.
    A lényeg, hogy már lassan szinte mind1 milyen papírod van (amivel kitörölheted a popsid), ami számít, hogy hány nyelven beszélsz és milyen szinten, mennyire vagy talpraesett, rátermett, mennyire tudod magad eladni, motiváció, életcél, stb, stb, csak jó ha ezekhez van egy diplomád is, ami lehetőleg mesterszintű.
  • autoszimulator
    #310
    első féléves tárgyak meglettek mind? mert az a fontos, azon lehet elcsúszni szépen, nekem most hatodik félévben lesz még második féléves tárgyam (perifériák, digtech...)
  • Crazygirl
    #309
    Pannon Egyetem mernok infojara jarok.
    Igen, en is hallottam hogy milyen nagy nevu cegek tamogatjak az egyetemeket es keresik a jo munkaerot. En is azert csinalom (lany letemre) ezt az egeszet mert szeretem. Anelkul nem tudnam. Programozni is szeretek es en is mindent megteszek annak erdekeben hogy evek mulva majd en is egy ceg fontos tagja lehessek :)
  • ba32107
    #308
    Egy programozó bruttó 250 ezer forinttal kezdhet, de néhány éves gyakorlat után a fizetése elérheti a 600 ezer forintot is.

    Kezdem belátni, hogy jól választottam
    Még jobb, hogy szeretem csinálni. Ha sikerül az eltés MSc, megnyalom a 10 ujjamat
  • Bandee1987
    #307
    Hát figy, nálunk a cégek szinte egymásnak adják a kilincseket, folyamatosan tartanak itt előadásokat, bemutatókat, a suli támogatói többek között olyan cégek, mint a cisco (külön cisco laborral), intel, nokia, microsoft, oracle, hp, symantec, SAP, stb. (ezek majdnem mindegyike is külön laborral és kompetencia központtal van jelen, ahol le lehet rakni különböző szakvizsgákat, ccna-tól kezdve az mcp vizsgákig.)
  • Bandee1987
    #306
    melyikre jársz?
  • Crazygirl
    #305
    ebben en is biztos vagyok ezert jarok en is erre :) munkahely sztem garantalt ha jol csinalja az illeto azt amit csinal, kreativ, hiszem manapsag minden a szamitogephez kotheto. Es lehet hogy kozulunk vki fog valami elengedhetetlen dolgot feltalalni az eletben ami fontos lehet minden ember szamara :)
  • Bandee1987
    #304
    Itt a Metropol mai cikke, ami arról szól, hogy hiány van jól képzett informatikusokból

    Szóval érdemes erre a pályára lépni skacok és csajok...persze lehetőleg a legjobb képzések egyikére. Ha elvégzitek, szinte garantált a jó munkahely.
  • Crazygirl
    #303
    sztem az informatikusok selejtjei vannak ott (legalabbis azon az egyetemen igen ahova en jarok :D)
  • Bandee1987
    #302
    Akkor gyere info szakra. Itt is tanulsz vmennyi gazdaságtant, menedzsmentet meg hasonlót. Többi miatt meg konzultálsz egy közgazdásszal.
  • ZilogR
    #301
    régi vágyam olyan szoftvereket írni, ami tőzsdén ad-vesz helyettem - itt a nagyszerű lehetőség! (Prediction-company - talán már van tíz éve, hogy róluk hallottam, ők ilyesmivel foglalkoznak, érdemes kicsit utánuk olvasni)
  • Bandee1987
    #300
    hát szvsz már a név is érdekes. gazdasági informatikus? most vagy informatikus valaki vagy közgázos szakember. Az hogy mindkettőből tanul az ember egy kicsit azt nem tartom igazán jó ötletnek. Inkább az egyiket kéne jól nyomatni, de azt nagyon.
  • Narusco
    #299
    és a gazdaságinformatikus szakról mi a véleményetek ? :)
  • ba32107
    #298
    Az nagyon jó, ha gyakorlatban tudod alkalmazni. A fontos, hogy tanulj meg algoritmikusan gondolkozni, ill. ha megy az OO, az hatalmas előny, mert elég nehéz átállni az OO szemléletre a struktúrált programtervezés után. Ha ezeket önerőből tanultad, akkor valószínűleg tényleg érdekel is a dolog, nem? Ha ezzel akarsz foglalkozni, akkor vágj bele bátran. Nagy előnyöd lesz, hogy ezeket ismered. A C/C++ -ra gyúrj rá, a Java innen már csak egy ugrás, az elméletet majd menet közben felszeded. Sok sikert :)
  • ZilogR
    #297
    de én nem tehetek róla, h ilyen korán születtem, amikor a csúcstechnológia a C=64 volt és mindenhonnan a BASIC folyt. Nem is lettem infós, de programozni azért tudok, de egy oprendszer fejlesztésbe már nem vágnék bele :P (a 386-os proci védett módú programozásáról sajna fingom sincs. még a végén írnék egy Pingu nevű oprendszert - egy letöltés 20 dolcsi és így ez ingyen is van ;) :P )

    Amúgy: a C=64-es csapnivaló BASIC nyelvét egy Microsoft nevű cég fejlesztette. JÉÉÉÉ, de furcsa...