417
Felvételi főiskolára, egyetemre
  • I.C.ram
    #216
    ÉSZ szót azért emeltem ki, mert eszesek, hahahaha... hanem azért, mert van az építŐ, és sokan ezeket összekeverik.
  • I.C.ram
    #215
    Alapvetően 2 ÉptítÉSZ szak van. Egyik, aki érti valamennyire a mérnöki dolgokat is, és van, aki csak a látványhoz ért, de ahhoz sokkal jobban.

    Melyik érdekel?
  • Molnibalage
    #214
    Miért, hol kérdezted eddig? Eddig kifejezetten egyetlen intézményről volt szó.

    Az ikertesóm a BME-n végzett. Mire vagy kíváncsi pontosan?
  • Kmarha
    #213
    akkor mégegyszer, van valakinek életszagú tapasztalata építészmérnőki sulikról?
  • autoszimulator
    #212
    Magyar ember nem előre gondol, hanem most legyen jó, a többi majd ahogy esik, úgy huppan.. Ez magyarázza néhány divatszakma telítettség mindazok ellenére is, hogy nem keresnek olyan munkaerőt. 3 ismerősöm ment el Nemzeti Tanulmányok szakra, és 3adévesen megkérdeztem őket, hogy úgy mégis már mit fogtok ti igy dolgozni? Hát megmondani nem tudták..
  • Bucser
    #211
    Én ugyanezt mondtam.
  • ZilogR
    #210
    Mégis, milyen érdekes, hogy a BME-re, meg miskolcra járnak az arab országok diákjai tanulni az olajos szakmát!

    Érdekes, h nem nagyon reagált senki azokhoz a hozzászólásaimra, amik az egyetem utáni dolgokra vonatkoznak!? :) Ez azért meglepő, mert míg középsuliBÓL szinte bármilyen felsőoktatási intézménybe kerülhetsz, az egyetem és a fősuli után viszont a SZAKMÁDBAN fogsz ténykedni (nagy valószínűséggel).

    Ezért is próbáltam amellett kardoskodni, hogy programozónak az menjen, aki tényleg tehetséges ezen a területen! Ugyanis világszerte annyit okád ki magából a sok egyetem, hogy nehéz az igazán jó helyeket megcsípni! A legjobb saját vállalkozásban űzni az ipart!

    Ez egy infósnak könnyű, egy vegyészmérnöknek, vagy gépészmérnöknek jelentősen nehezebb!
  • Molnibalage
    #209
    Nincs benne a BME? Érdekes...
  • I.C.ram
    #208
    Soha nem volt az benne.

    Világ legjobb 500 egyetemében 2 magyar intézmény van. Egyik az ELTE másik az SZTE, de ezek ketten is kb a 300. hely környékén vannak. Más magyar intézmény nincs benne.
  • I.C.ram
    #207
    Tesóm járt oda 1.5 évig kb (angol nyelvűre). Aztán kiment az Ann Arbori egyetemre tanulni inkább. Elején jó volt, aztán egyre jobban esett a színvonala.
    Amúgy nem 500k, hanem 2200 ojró. Egy haverom most is odajár, ő szereti, bár nincs túl nagy rálátása szerintem ezekre a dolgokra.
  • Bucser
    #206
    A CEU az a Central European University. Bokros is itt tant asszem Soros is benne volt az alapításban. Master és MBA diplomákat lehet szerezni és benne van asszem a top 100 egyetemben a világon.

    Oxfordot meg ne mond nkem, hogy nem ismered:)
  • Molnibalage
    #205
    Nekem egyik sem mond semmit...
  • [HUN]PAStheLoD
    #204
    kérdezd meg angelday @ plastik.hu-t ő oda járt, elvégezte.. stb :P
  • Bucser
    #203
    International Business School. OXfordi tananyagot adnak le, de nem oxfordi tanárok. Holott a tanáron sokkal több múlik mint a tematikán.
  • Bucser
    #202
    Ennyi pénzért már mehetnél a CEU-ra is... (ott 2000 euro egy félév és van ösztöndíjra lehetőség) És nívóban azért magasabb.
  • Molnibalage
    #201
    Mi az egyáltalán?
  • autoszimulator
    #200
    anyuci tojja majd :D
  • 89
    #199
    500ezer/félév..embeeeeeer..hogy szeded össze rá a pénzt?!?!?
  • drowns41
    #198
    Látom hasznos témát sikerült nyitnom :)
  • wordsworth
    #197
    Arról tudok, csak hogy mire lehet vele jutni, mert oda mennék
  • zmeor
    #196
    500e/félév
    ennyi sztem elég is :)
  • wordsworth
    #195
    IBS-ről tudna nekem valaki valamit mondani?
  • [HUN]PAStheLoD
    #194
    élvezettel :D:D
  • Sadist
    #193
    Viszont simán megbuktathatod.
  • [HUN]PAStheLoD
    #192
    elküldheted, hogy tanuld meg magadtól, nem?

    btw a "nálatok" az merre van BME?
  • PíszLávJuniti
    #191
    Nálunk is vannak visszáságok programozás oktatásban. Átalakításoknak köszönhetően, eltörölték az első féléves pascal-t, persze nem ez a gond, hanem a pascalos fickó kiszórta azokat, akiknek nincs keresnivalójuk ezen a területen. Amióta egy szerencsétlen manus tart helyette C-t, minden szemét átpereg. De tényleg. Alattam lévőknek tartottam Java-t, és az egyiküknek gondja volt már a for ciklussal is.. Ha az ilyeneknek elmagyarázod, akkor a többiekkel cseszel ki, hogy nincs előrelépés, ha nem mondod el neki, akkor itt sem érti meg. Na melyik a jobb? Vissza nem küldheted, hogy vedd fel mégegyszer a prog 1. et. lol
  • autoszimulator
    #190
    Manapság igen, de régen ez volt sajnos az igaz. És sok ember fejében ez is maradt meg...
  • Molnibalage
    #189
    Ezzel nem értek egyet vannak vidéken is nagyon jó iskolák és Pesten is vannak igen zsengék.
  • autoszimulator
    #188
    Ez már egy ezeréves megszokás, hogy jó suli csak pesten van, máshol csak szarok. Csak a realitása kezd egyre kisebb lenni, de ez mellékes.
  • Kmarha
    #187
    Van valaki, aki tudna némi infót adni a pollákos építészmérnőkiről? nehézsége, értéke, ottani lehetőségek, buktatók és előnyök..?
  • Bucser
    #186
    Szerencsés vagy. Én pont a fordítottját tapasztaltam.
  • Sadist
    #185
    De ha végigjártad az ország összes egyetemét, és mindegyik közül a BME-n volt a legalacsonyabb a pocsék tanárok aránya, akkor aláírom, hogy ebben a BME a legjobb.
  • Sadist
    #184
    És ezt hogy hasonlítod össze? Mert ha azt akarod mondani egy egyetemre, hogy legjobb, akkor kellene definiálni valami "jobb" relációt, ami számszerűen, objektíven mérhető.
  • Molnibalage
    #183
    Például abban, hogy használható dolgokat tanítanak, emberi körülmények és követelmény rendszer szerint és kiváló tanárokkal.

    (Eddig kb. 200 oktatóval hozott össze a sors és kb. csak 10-15%-ról mondanám azt, hogy pocsék oktató volt.)
  • Sadist
    #182
    Hogy legyen legalább valami halvány fogalma az őt körülvevő világ működéséről.
  • Sadist
    #181
    Attól függ mi alapján nézed, hogy "legjobb".
  • Molnibalage
    #180
    Félreértés ne essék használt az irodalom okatatás is és helyenként még élveztem is. Voltak jó kötelező olvasmányok is, de a nagy részük az én szememben a hulladék kategóra volt.

    A bátyus egyébként pont olyan, mint amit írtál. Nem fogott rajta az ezirányú oktatás. Nem olvas újságot, sőt már könyvet sem nagyon mióta autóval jár. (Galaktikát és scf-fi könyveket olvasott régen.)

    Rám minden vizsgaidőszak után van elején jön rám az olvashatnék, nagyon felfrissíti az agyat. Tavaly bő 3 hét alatt végigmentem az Alapítvány sorozaton.
  • joebacsi
    #179
    dettó, én a duplázás okosságnak köszönhetem, hogy összehazudtam egy maxos (legalábbis ami 1 közép nyelvvizsgával elérhető) érettségit :)
    de szükség is volt rá, mert ugye átlagba jó lett mindenkinek, és sok jó közül csak a legjobbak kerülhettek be finomabb helyekre...
  • Bucser
    #178
    Ahhoz is, hogy rálátásod legyen a kultúrára? Mert tapló paraszt nem attól leszel, hogy milyen példát mutatnak a szüleid hanem attól, hogy semmihez nem tudsz rendesen hozzászólni mert alulolvasottság miatt nem lesz szókincsed, nem tudsz témákról nyilatkozni, meg úgy alapból önállóan gondolkodni sem. (nem tudom innen ki volt az aki csak lemásolta a másik olvasónaplóját irodalomból, vagy önálló gondolatokat is megfogalmazott a művel kapcsolatban.)
  • Molnibalage
    #177
    Irodalom nem kellett ahhoz, hogy ne legyek taplóparaszt az nevelés dolga. A szüleim jó munkát végeztek.