417
Felvételi főiskolára, egyetemre
  • Dobronski
    #417
    Ez igaz. De a tobbi smmit nem er.
  • Adaaam
    #416
    Azért a kettőt nem kéne egy kalap alá venni. A gazdasági szak akkor értéktelen, ha hulladék főiskolán végez vele, amúgy pl. egy corvinuson végzettre mindig van kereslet, elég szétnézni a nagy álláshirdető oldalakon.
  • Dobronski
    #415
    Rengeteg ember megy értéktelen gazdasági, media szakra ahogy olvasom.
  • csuuzli
    #414
    felvi.hu itt tudsz esetleg nézelődni
  • steweee
    #413
    vki tudna tippeket adni, hoyg ha szeretném online elérni magyarország összes, de legalábbis a legtöbb főiskoláját és egyetemét, akkor taláok én ehhez adatbázist vhol ?

    illetlvell főleg a hallgatói önkormányzatok elérhetősége érdekelne...
  • csuuzli
    #412
    szevasztok, 35 éves vagyok, és most jutottam oda, hogy tudnék finanszírozni egy főiskolát
    Rendszergazda szeretnék lenni, gondolom ez a műszaki infó, ugye? Melyik sulira érdemes menni szerintetek?
    Illetve érdekelne bár utána olvastam, hogy akkor most már nincs úgymond egyetem meg főiskola külön, hanem ez a bolognai rendszer az ,hogy msc a mesterképzés ami az egyetemi szintre emelés, a bsc meg a az alap fősulis?

    kösz a segítséget előre is
  • JohnnyNapalm
    #411
    üdv
    valaki meg tudja mondani nekem hogy honnan lehet jelentkezési lapot beszerezni ha nem vettem tájékoztatót?
  • Narusco
    #410
    én nem, de készülj fel rá hogy megszenvedsz majd
  • ba32107
    #409
    Sziasztok. Van itt valaki, aki esetleg most kezdi az ELTE-IK-n a progterv. info MSc-t?
  • HUmanHunter
    #408
    csak jövőre? cöh, első félévem már megvan :)
  • EnxTheOne
    #407
    TTK jelen :D
    De csak jövöre :D


  • HUmanHunter
    #406
    mármint hogy itt mindenki? akkor gyorsan lelépek, BTK Foreva!
  • Hayni
    #405
    Itt mindenki infós :D örülök hogy végül nem írtam be azt a mérnök informatikust, jól elvesznék ennyi ember között :)

    1.DE-MK YBL építészmérnök
    2.PTE-PMMK építészmérnök
    3.DE-MK YBL építőmérnök
  • HUmanHunter
    #404
    nem, csak akkor ha anyagilag tényleg nagyon megéri.
  • EnxTheOne
    #403
    Sziasztok, szerintetek ha évvesztes, és nyelvi elökészitös "vagyok" akkor megéri kimmeni egy évet külföldre dolgozn? (meló el vanintézve)
    Most nyár elején leszek 20 éves. Szóval 21 évesen kezdeném az egyetemet.
  • joshua
    #402
    PTE-TTK gazd.infóról tud valaki valamit? Bármit?:)
  • ba32107
    #401
    Eltén vagyok MSc-n hallgató, most halasztok egy évet. Most, mivel kezdődik a második félév, elvileg semmi teendőm nincs, csak regisztrálni ETR-ben halasztóként ugye?
  • szigetlakó
    #400
    Az ösztöndíj elég?

    Diákmunka az internet segítségével
  • HUmanHunter
    #399
    mien aktív ez a topic, pedig már elkezdődött a főiskola :P
  • ZilogR
    #398
    én olyan helyre mennék, ahol tanítanak olyat,hogyan kell gátat méretezni, hogy a pisztrángok fel tudjanak ugrani a folyón visszafelé

  • Zsolti9014
    #397
    egyik igen jó barátom jár oda, ha jól tévedek gazdálkodás és menedzsmentre. nem könnyű a szak, de meglett neki minden vizsgája az első félévben. elhelyezkedést tekintve bizakodó azt hiszem. de mindenképpen szeretne majd továbbmenni mesterképzésre is úgy tudom.

    az igazat megvallva sajnos ma hazánkban azt sem lehet megmondani, hogy most mivel tudsz elhelyezkedni, mire elvégzi az ember, addigra meg megint sok dolog változhat.

    mivel én is gazdasági karon vagyok, azt azért megjegyezném, hogy tényleg akkor válassz ilyet, ha a matekkal jól boldogulsz, és nem is gyűlölöd. bár gondolom ha ezekben gondolkodsz, akkor ez okés. én tévedtem és most iszom a levét :D nekem nem fekszik a matek. megcsináltam, de nagyon nagy erőfeszítéssel.
  • DesannFett
    #396
    Hi! A BGF gazdálkodás és menedzsment ill. nemzetközi gazdálkodás szakjáról érdeklődnék,elsősorban azoktól, akik oda járnak. Mi a véleményük a szakról, hogy látják az elhelyezkedési esélyeiket stb.? Előre is köszönöm!
  • Freddycom
    #395
    Van ilyen h természetvédelmi mérnöki kar, környezetménök...(elsősorban természetvédelmi mérnök) Igazából csak annyi lenne a kérdésem h ezeknek mennyire van jövője, mennyire van lehetőség jó munkát találni/munkát találni. Annak ellenére h EU, meg jajgondoljunkagyerekinkre, életképes a dolog?
    Természetvédelmi mérnök pölö Debrecenben, Gödöllőn, Sopronban, Kaposváron van. (szar, mert szar a közlekedés)

    Előre is kösz az infókat.
  • Kmarha
    #394
    e félévemre össze is jött az hogy állásinterjúk, dolgozás ezerrel, nyelvizsga, szakdolgozat készítés és államvizsga.. nem lesz unalmas az tény :D
  • Kmarha
    #393
    hja egy jótanács.. ha felvételire még nincs is meg a nyelvizsgája valakinek, a suli mellett első két évben csinálja meg. Diplomához amúgy is kell, de ha el akar menni az ember fél év gyakornoki állásra is (sokszor ajánlatos) szóba se állnak sok helyen az emberrel anélkül. Ne halasszátok a diploma szerzés elött utolsó hónapokra a dolgot. Most én ezzel szenvedek :d
  • ZilogR
    #392
    :D tanulj és nem lesz baj! de azért érdemes ilyen apróságokra is figyelni... :P

    még néhány életbölcsesség:
    Ha bejárós vagy: gyakorlatot hétfőre és péntekre nem veszel fel... meg úgy általában sem erre a két napra :)
    Ha a félév 14 hétből áll és az első hét páratlan (lehet, h úgy nézik a "paritást", h naptári hét, ezt jó tudni előre, h melyik szerint!), akkor az utolsó páros. Ha van olyan tárgyad, h kéthetente van belőle gyaxi, akkor azt NEM páros hétre veszed fel, mert az utolsó héten akkora hajtás lesz, h a kutyának sem kell még egy gyakorlat jegyzőkönyvvel, beugróZH-val, kutyafaszával...
  • lazart
    #391
    dehát a kémiás hozzászólásomra válaszolt... ezért fura
  • Narusco
    #390
    csak te. azt mondja ,hogy ússzál, mert jó nők vannak, és ahogy én értelmeztem, egy szó nem volt kémiáról a hozzászólásban.
  • ba32107
    #389
    Haver az e-felvételit használta, semmi hátrányt nem szenvedett, szerintem én is azt fogom.
  • lazart
    #388
    sima vs. e-felvételi

    Ti mit mondtok?

    Előnyök, hátrányok...
  • lazart
    #387
    Mármint a kémiáról az első félévben???
    Csak én nem értem?
  • ZilogR
    #386
    Sok jó csaj, a csütörtök hajnali kezdő úszást válaszd, akkor csak 1 óra a tesi és fürdőruhás buxákkal lubickolsz reggeli előtt, akik a siklást gyakorolják, cidriznek a hideg vízben és csak úgy hegyel a cicijük.

    Kb. ennyit érdemes tudni a dologról :P
  • berlinboy6329
    #385
    BKF-re nyilt nara kell regisztrálni?Megnézné vki nekem?Kell,nem kell...Én már nem tom...Irják együtt a regisztrációt a nyiltnap@bkf blabla,de nem tom h kötelező-e,mert azt nem irják sehol,csak ugy van,de hogy "kattintsál ide,mert regisztrálni kell nyílt napra köcsög",nincs kiirva,szal teljesen összezavar..Én ugy vagyok bele,h minek?Sose hallottam még ilyenről,tehát hülyeségnek tartom...De nem értem.:C
  • lazart
    #384
    Mit gondolsz? Meg fogok pusztulni az első évben?
    kémia, kémszám stb miatt?

    biosz-matekos vagyok

    tényleg 2 éve nem tanultam kémiát, max. a nyáriszünetben tanulgatnám, vagy elmennék a kémszám-táborba!

    Szerinted?
  • TommyC
    #383
    BME-VBK biomérnökin vagyok másodéves...
    kémia kell rendesen
  • vendelin
    #382
    az én őszinte veléményem az, hogy a kommunikációs főiskolának nincs túl jó híre. ha már acsak abból indulunk ki, h kommunikációs főiskla létére nem fogadták el első körben a mesterképzésük akkreditációját.Nyilván miért?mert nem olyan szintű az oktatás, hogy az egyeteminek megfelejen. Kicsit úgy érzem, hogy kívül van a mutatós máz, de alatta nincs semmi.
    Ha már a szakoknál vagyunk...találtam egy zenekart, akik most felvételiznek és tök jó blogjuk van...nézzétek meg! http://t-core.blog.hu/
  • Zsolti9014
    #381
    volt osztálytársam EKF-re jár mozgókép és médiára, imádja
  • berlinboy6329
    #380
    Konkrétan a mozgóképkultúra és médiaismeret érdekel..A BKFet néztem ki mint iskola magamnak,ott is a média design szakot..Milyen az az iskola?Olvasgattam neten,irták,szar,meg leszophat,meg azt is h egész jó...Kitudja...Más iskolát meg nem tudok,ahol 3D lenne,meg filmezés egyben(Még az EKF van,de asse tom milyen,megéri-e :P)...Lényeg,h soook ari csaj is legyen ott:p
  • lazart
    #379
    Attól függ! PL. táncműn csak az ottani vizsgák számítanak + bónuszpontok, de mondjuk BME építőmérnökin az alkalmassági vizsga csak arra kell, hogy lássák, pl. tudsz-e műszaki rajzot csinálni, egyébként a pontok számítanak.

    Sztem vizsgát mindenképp tehetsz, max ha kevés a pontod, és mondjuk azt is számítják, tök mind1, milyen jó voltál az alkalmasságin.
  • berlinboy6329
    #378
    Olyan szakokra,ahova az van irva,h alkalmassági és gyakorlati vizsga,ott az alapján kerülhet be vki,v kell XY érettségin elért pontszám is,hogy egyáltalán vizsgát tehessen vki?