417
Felvételi főiskolára, egyetemre
  • Bandee1987
    #296
    a bmf-niken c#-ban tanítanak programozni (vs 2008 környezetben), illetve van java is. Meg persze sok progelmélet. Nagyon sok.
  • autoszimulator
    #295
    a programozás sokat fog jelenteni, főleg ezek, amiket felsoroltál.. Egy basices tudással sokmindent nem érsz,azt leszámítva, hogy vannak fogalmaid arról, hogy néz ki egy programkód, mi az a ciklus, stb.

    c-t, majd c++, ezek után JAVA a mérnök infón tanítanak, PHP-re lehetőség van, nem kötelező. SQL-t mint adatbáziskezelés természetesen tanulsz szintén az említett szakon, s ennek használatát is különböző programokban. Mondjuk nálunk netes alkalmazások fejlesztésénél lehet php javascriptet tanulni, ez nem kötelező annak, aki ezek iránt nem érdeklődik, de a c, c++, JAVA az kötelező, plusz nálunk egy kis perl is van, de az elég alapszintű...
    C-t érdemes tanulgatni, mert később a hálózatok kezelésénél, szerverek írásánál nagyon jó hasznát veszi az ember, azzal szívtam most én is, mert hiába megy a JAVA és a C++, a C-t eléggé elhanyagoltam...
  • Lazarus
    #294
    Nekem sose tanították, szórakozásból tanultam meg php-t, javascriptet, sql-t c++-t és az objektumorientált programozást. Persze csak felületesen és csak a gyakorlatban tudom alkalmazni, azt hogy mit hogyan csinálok nem tudnám szakszerűen megfogalmazni.

    Ennek láthatom bármi hasznát valamilyen szakon vagy ugyan úgy beletartozik a "jobb ötleted nincs, és amúgy is szeretsz gépezni" kategóriába?
  • ba32107
    #293
    Negyedikesen BASIC-et tanultál? Az igen :D
    Én gimi negyedik elején kezdtem programozni, pascalban, csak hobbiból, előkészítésnek, de nekem valamiért nagyon feküdt, egy hónap múlva már írtam egy sudoku-fejtő programot is (nem arcoskodni akarok, csak mondom). BME-n meg ontották ránk a kemény C-t...
  • ZilogR
    #292
    Az igaz, h nem biflázni kell tudni, hanem megtanulni tanulni, úgy h értsd, amit tanulsz. Nekem úgy volt könnyű, hogy nagyon is érdekelt, amit tanultam.

    Az szerintem egy tévhit, hogy egyetem kell ahhoz, h valaki valamiben igen jó legyen - az Msc/Bsc fokozatok is akkor "hasznosak" ha eleve abban gondolkodsz, hogy alkalmazott leszel egy cégnél. Bill Gates sem végezte el a fősulit...!

    Sokat jelent az is, ki milyen előképzettséggel jön: Én egy vidéki faluból kerültem fel a BME-re, de ott volt olyan lelkiismeretes tanár, aki a nyolcvanas évek elején már a BASIC-et nyomta belénk fakultáción, negyedikes korunkban (azóta sem tudok ojjektumorientáltan programozni :'( ) és mire eljutottunk a nyolcadikig, a kemény mag röhögve programozott gépi kódban Z80 és a Commodore-ok 65xx procijaira. És lám-lám, a BME-n a PASCAl és később a VizilóBASIC sem jelentett semmi de semmi gondot sem és valszeg más programnyelv sem jelentene.

    Gyerekként megtanulni és felnőttként jól megélni belőle - EZ ami az igazán sikeres pályafutás!
  • ba32107
    #291
    Én is csodálkozom, hogy a francba képes ennyit tanulni, de hihetetlen jó eredményei vannak. Mondjuk programozni nem tud egyáltalán :D
  • Bandee1987
    #290
    Nálunk 4-es átlagot ritkán látni. Iszonyat jól fizetnek ösztöndijat, ha már 2 körül vagy afeletti az átlagod. És nem azért mert sok a pénz, hanem mert 1,52 volt pl. tavaly az évfolyamátlag.

    Egyébként nem a matek a kedvencem, de tanulással (meg jó tanárokkal) képes voltam megérteni és elvégezni (bár a valszámot még most csinálom).
  • autoszimulator
    #289
    Hát nehézség, kb hasonló tárgyak vannak nálunk msc-n, mint a bsc-n, matekból analízis, csak magasabb szinten, stb. de ahogy én nézegettem a tanrendet, az megint csak elméleti síkon oktat, szóval az MSC papíron kívül másra továbbra sem lesz használható... Persze van benne 4 hét gyakorlat, az kivétel ez alól
  • ba32107
    #288
    Felszínes tudás, ez az. Annyit tanítanak, és annyira gyorsan, rohanva, hogy képtelenség megérteni bármit is. A barátom is 4 feletti átlaggal végzi eddig a BME-t, de semmit, egyszerűen semmit nem ért ahhoz, amit tanul (mondjuk nem is érdekli).

    MSc: hát akkor mindenképpen megcsinálom, mert külföldben is gondolkoztam már (pont oda ahová te írtad). A +2 év engem nem zavar, amúgy is dolgoznék mellette, mondjuk úgy elég húzós lesz, de muszáj lesz megcsinálni.
  • autoszimulator
    #287
    Szerintem sem könnyű, mert sokféle tárgyat tanulsz, szóval nem elég a gyakorlatias tárgyakban jónak lenni, van rengeteg, amit be kell nyalni, nincs más mód. És annyiból jó a szak, hogy sok mindenre lesz rálátásod, programnyelvekre, rendszertervezésre, hálózatokra, elektronikus áramkörökre, gépek logikai felépítésére, jogi témákat is tanulsz, sőt még a hazád megvédését is segíti nálunk egyik tárgy, de aztán ezek a felszínes tudások mire lesznek jók?

    MSc-s kérdésedre: itthon MOST nem nagyon nézik, van-e msc-d, feltételnek se nagyon találod sehol, viszont ismerős, aki külföldre közvetít diákokat, jórészt informatikusokat (angolokhoz,írekhez), ott viszont majd hogy nem kötelező már az MSc, hisz ott régebb óta van ez a becselor képzés, jobban értékelik is azt, aki ilyennel megy ki. S ha megnézzük, ha egyszer oda bekerülsz, megcsinálni már nem oly nehéz, persze időben +2 év...
  • autoszimulator
    #286
    eh, akkor sorstárts vagy :D

    én nagyon nem szeretem ezt a szakot, főleg amiatt, hogy mi voltunk az első bsc-sek, és folyton változik körülöttünk minden, amit aztán rendesen megszívunk általában... Meg önmagában az nem tetszik, hogy mindenféle tárgyat tanítanak, de csak picit, van néhány tárgy, amit meg aztán megcsinálni még tanulással is rohadt nehéz (elektro, számgépháló 2, na meg az a rohadt mocskos menedzsment)

    ami meg egy mérnök infós szakmája lenne, ahhoz a szoftech kapcsolódik, annak meg az oktatása jó, de egy félévben arról tanulni.. Engem az a rész érdekelne, de most akkor járjak el magamtól tanfolyamra? akkor miért járok ide? progok meglettek mind elsőre, 4-5 körül, de nem érzem magamban, hogy a jövőben programozzak, akkor a progosokhoz járnék, nem ide.
    Ez az új index nélküli, kérvények felét eltörlő intézkedés megint csak hab a tortán, de most már elvégzem, ha eddig kibírtam, és a szürők is meglettek :)
  • Crazygirl
    #285
    teljesen egyetertek veled.
    En Pannon Egyetemre jarok mernok informatikus szakra es en imadom (igaz aki nem szereti a matekot es nem erzi az osszefuggeseket az jobb ha nem jelentkezik.) attol hogy veszpremben van nem pesten, attol meg ez is nehez. Jo tanarok vannak, aki szeret ilyesmivel foglalkozni annak egy kincs az egyetem. Aki Cs-zni szeretne a szaktarsaimmal tanulas helyett az ne jelentkezzen vannak elegen :P
  • ba32107
    #284
    Nekem egy másik kérdésem lenne: most programtervező infóra járok Pécsen. Elég jól megy, szeretem is csinálni. Jövő tavasszal fogok diplomázni. Gondolkozom rajta, hogy MSc-re menjek, az ELTE-re gondoltam. Van valakinek ott tapasztalata? Egyáltalán mennyire fontos az MSc? Mondjuk az tudom, hogy BME-n végzetteknek nem probléma az elhelyezkedés, de ez a pécsi szak annyira azért nem ismert.........és szeretnék még tanulni, nem akarok itt leragadni. Még van egy évem, tudom, de szeretnék előre tervezni.

    Nem sokat tudok az MSc-ről. Gondolom van felvételi. Fizetni is kell a félévekért? Úgy hallottam régebben, hogy kell. Bármiféle információ érdekel.

    Kicsit vicces módon az ELTE infó karának a honlapja most rossz, úgyhogy arrafelé nem tudok most tájékozódni.
  • ba32107
    #283
    A BME mérnök infóról tudok nyilatkozni. Rettenetesen nehéz. Én ott hagytam, mert nekem nem ment, most programozóra járok máshol.

    Haverom még ott van. Nagyon durva matek van, fizika, digitális technika, méréslabor, stb............mondjuk haverom elég béna, de sok csoporttársa már most dolgozik (másodévesek). Ha nem voltál jó matekból és programozásból gimiben, ill. nem érzel teljes elhivatottságot, akkor nagyon gondold meg. Ha csak azért akarsz oda menni, mert nincs jobb ötleted, és amúgy is szeretsz gépezni, akkor NEM fog menni. Ebben biztos vagyok. Nem olyan könnyű az, mint amilyennek gondolja az ember.

    Volt egy szólás a bme-n: miért nincs ott tavaszi / őszi szünet? Mert az egy hét alatt elvégeznénk a bölcsészt :D
  • ZilogR
    #282
    Ha CSAK egy tárgy miatt mondana le valaki arról, amivel szeretne foglalkozni, akkor nem is igazán akar azzal foglalkozni - ha az alapján, amit írtál, Lazarus elkezd azon gondolkodni, h ez talán nem is olyan jó, akkor Lazarus nem gondolja komolyan...!

    Lazarus: Akarod csinálni? Hát akkor feküdj neki és CSINÁLD, baszki - vagy egy életen át fogsz szenvedni a saját pöcsöléseid miatt! Én 26 évesen felvételiztem gépésznek úgy, h előtte épphogy bukdácsoltam MINDENBŐL. Tisztességgel végigtanultam az öt évet és nagyon jó GÖRGETETT átlaggal (4.13) végeztem el a BME-t, nappalin, nem fizetősön. CSAK el kellett határoznom és megcsinálni! És még stréber sem voltam, csak szerettem csinálni!
  • autoszimulator
    #281
    mérnök infó szak amennyire népszerű, annyira szar is..

    mindent tanulsz egy picit, de ahhoz hogy jó legyél belőle, sok sok önálló tanulást igényel... elvárások elég magasak, sűrűn potyognak az emberek..
  • Bandee1987
    #280
    Könnyű bekerülni hozzánk. Bennmaradni annál nehezebb :)
    Szal, ha jössz ide, készülj fel, hogy tanulni kell majd. Sokat. Tanulók fele elmegy passziv félévre vagy otthagyja a sulit első félév után. Nem ijesztésként mondom, csak ez a valóság. Viszont az itteni bsc diploma sokat ér. A végzősöket a cégek azonnal viszik is el. Átalában első-második helyen vagyunk az informatikus szakok között a BME-VIK mérnök infóval versenyezve.
  • 89
    #279
    sztem te a februárban indulók ponthatárait nézed...írd be googleba hogy 2008 ponthatárok és ott lesz az összes
  • Lazarus
    #278
    Ez bíztató :) mérnök informatikus szak?

    Egyébként Felvi.hu-n a 2009-es ponthatár listában egy csomó szak hiányzik, amit egyébként e-felvételi lapon meg lehet jelöli, illetve a szakok megvannak, de a listában csak Mester képzéseket találok (MNA), alap szintűeket (ANA) nem tartalmaz... ennek van valamilyen jelentősége?
  • Bandee1987
    #277
    Én a BMF-NIK-re járok. És bár itt se könnyű a matek, sokkal barátságosabb, mint pl. az ELTÉ-n. Hidd el, itt nem a matektól fogsz a legjobban félni, vannak még bőven szórótárgyak(villanytan, progtárgyak,fizika ) :)

    Egyébként matek nálunk 1 évig van, első félévben 2 féle, másodikban is, és utána matek szigorlat. Ill még 1 valszám van a 4. félévben.De ennyi, nincs sok matek. Matek tanárok nagyon korrektek, rendesek, sztem nyugodtan mondhatom, hogy nálunk alapvetően jó matektanárok vannak, akik rendesen legadják az anyagot. Viszont azért itt is buknak rendesen a diákok. (mint mindenhol máshol). Én is 2-es voltam végig matekból szakközépben, és itt sem voltam sokkal jobb belőle, de átmentem, sikerült, szóval tanulással sztem az is képes összehozni egy 2-est, 3-ast aki alapvetően nem egy túl jó matekos.
  • Lazarus
    #276
    És progmatról illetve a többi programozói/informatikai szakról mi a véleményed? Könnyebbek? Úgy hallottam ott is durva a matek. Mennyire lehet velük elhelyezkedni?
  • 89
    #275
    Nagyon...általában közel a fél társaság bukik...szal, ha nem szereted vagy nem megy és nincs pénz magántanárra akkor gondold át mégegyszer, hogy mit szeretnél csinálni.
    De ha valóban ezt, akkor sok tanulással, elhatározással meg lehet csinálni bármit.
  • joshua
    #274
    Szevasztok. Tud vki vmit a Pollack műszaki-informatikus szakáról? Mert azt hallottam róla h nem vmi jó. És oda szeretnék jelentkezni. Előre is köszi.
  • Guilty01
    #273
    sziasztok, van itt valaki aki bme-villamosmérnökire jár?
  • Lazarus
    #272
    Hali! Úgy tervezem Gépész-, Villamos-, Mechatronikai mérnökit jelölöm meg, ebben a sorrendben. Viszont arra lennék kíváncsi hogy ezeken a szakokon mennyire nehéz a matek? Továbbá animáció szak is érdekelne, de ott gyakorlati vizsgát kell tenni, ami nem tudom hogy és hol zajlik
  • Bandee1987
    #271
    Ja, sztem is. Bár én most fél évig pihentem progból a niken, ppt bukta miatt, 13-án próbálom meg a vizsgát megint.
  • Kmarha
    #270
    C# és Java.

    E két nyelv megtanulása ma már ugy is alapvető, a két nyelv ismeretével bármi mást simán megtanultok utána. Ami fontos kezdetben, az úgy is az elmélet (öröklödés, osztályok, polimorfizmus, alapvető algoritmusok (keresés, rendezés, min és max) stb)

  • 89
    #269
    www.felvi.hu-->ponthatárok 2008
  • Kremmer
    #268
    Sziasztok!Jövőre szeretnék Budapestre valami fősulira beférni!Mert én idén érettségiztem,242 pontom van,valaki tudna tanácsot adni hogy ezel mennyi keresnivalóm van???Mert én nem vágom ezeket a dolgokat!
    Köszi
  • Narusco
    #267
    hali

    tervezgetjük hogy elkezdünk programozást tanulni valamilyen nyelven, hogy késöbb egyetemen ne 0-ról kezdjünk. melyik nyelveket ajánljátok? (BME a cél, szóval aki oda jár az írjon pár sort erről legyen szives) előre is köszi :)
  • Sissy0
    #266
    Sziasztok!
    Szeretettel várok mindenkit Megveretni című topikomban!
    Gyertek!!
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1222425652
  • Dragooon #265
    valószínűleg nem sokra, ebben igazat is adok mindkettőtöknek[#smile]csak ez pont egy olyan dolog, amihez kedvem lenne, ez az (egyiptológia) amit szeretnék tanulni valamikor.most.

    viszont ezért is írtam oda, hogy ez az elképzelés még nyilván változni fog, mert akkorra amikor tényleg el kellene komolyabban gondolkoznom azon, hogy hova menjek középiskola után tanulni, valószínűleg én fogom ejteni az egészet és olyanba kezdek majd bele, amiből nagyobb "hasznom" lesz.
    [apro]de az is lehet, hogy nem is fogok felsőokulni:] majd kiderül[/apro]
  • autoszimulator
    #264
    Nem bántani akarlak, de úgy igazából, azt leszámítva hogy érdekel ez a téma, mi értelme van ilyenből diplomát szerezni? Mire fogod tudni használni a későbbiekben?
  • Mollaka
    #263
    nem európa, de a Stanfordon van ilyen szak :)
  • ZilogR
    #262


    OFF

    ...err, én nem akarok nagyon károgó vészmadár lenni, és senkinek sem akarok "beszólni", de ha valóban olyan helyzetbe kerülnek a ma élő emberek, hogy FOG az számítani, hogy mihez értesz, akkor talán több esélye van egy mezőgazdasági mérnöknek, faipari mérnöknek, gépésznek, agronómusnak, vízépítőnek, energetikusnak, lovásznak, kovácsnak, ácsnak, esztergályosnak, bőrdíszművesnek, földművesnek, stb... mint egy irodalmárnak, esztétának, műfordítónak, lapszerkesztőnek, HR managernek, régésznek, reklámszakembernek stb...

    Azt gondolom, a ma élő emberek és a mai fiatalok el sem tudnak képzelni egy olyan világot, ahol nincs vezetékes ivóvíz, nincs áram, csak kitüntetett helyeken és az ételt meg kell termelni... - na persze csak akkor, amikor épp nem háborúznak a jónépek a koncon...

    /OFF

  • Dragooon #261
    hát nagyon úgy tűnik, hogy ilyesmit nem lehet tanulni mifelénk.. :):(
    sebaj, akkor majd marad az egyiptológia [vagy nem, addig még sok minden változhat :D]
  • ZilogR
    #260
    ha az ELTE-n lehet skandinavisztikát, amerikanisztikát nameg romalógiát tanulni, biztos lehet indiánisztikát is... :)
  • Dragooon #259
    sziasztok!
    kicsit leült a topik,, de remélem valaki tud majd egyszer csak segíteni

    a kérdés a következő [remélem nem hülyeség ilyet kérdezni európában, itthon]:
    van olyan egyetem/szak/akármi, ahol indán kultúrát lehet tanulni?
  • Zsolti9014
    #258
    Sziasztok!

    Valaki jár közületek skandinavisztikára?
    Hosszabb beszámolót szívesen fogadnék.

    (Nem felvi.hu-s szakleírást, azt olvastam már, hanem saját beszámolót: tapasztalatok, tantárgyak, stb.)

    És ez az ELTE-n kívül máshol nincs?
  • icepick16
    #257
    sziasztok. annyi kérdésem lenne, hogy egy infos karról, egy másik fősuli tesi karára át lehet iratkozni, vagy ki kell hagynom egy évet?