18351
ATbanner.jpg
  • passatgt
    #2356
    amúgy bérlés se lenne vészes:

    http://www.homeaway.com/vacation-rental/p138037

    600$/hó, homokos vízparton, szép környezetben
  • grizzly21
    #2355
    jaja, nem kene vizum, de munkavallalashoz mar kell. ott kinn nem divik a fekete melo sajnos buktam is egy ezrest miatta
  • passatgt
    #2354
    értem
  • I.C.ram
    #2353
    Michigan allam Ann Arbor-tol nem messze. A tavaknal :)

    Tesom allampolgar, kint el, szoval nala lakom.
  • passatgt
    #2352
    és ott hol élsz?
    lehet valami olcsó helyet bérelni, vagy ismerősnél?
  • I.C.ram
    #2351
    De.

    Mar csak ESTA-t kell kitolteni, ami ingyenes, es rogton vissza is jelez, hogy megkapod, vagy sem, de ettol fuggetlenul lehet meg ervenyes vizummal is menni, es akkor nem kell ESTA-t kitolteni.
  • GregSB
    #2350
    Most nem őgy van hogy Bush már eltörölte a vízumot? Kajszibarack visszavezette, vagy mi? :)
  • I.C.ram
    #2349
    En tavaly mar voltam 2.5 honapot, es nagyon pozitivan csalodtam amerikaban :) Iden megint megyek 2 honapra kb.

    Szerintem sok kellemes meglepetest tartogat amerika egy hazank fianak :P
  • grizzly21
    #2348
    egyebkent most pont ezt fogom csinalni, azzal a kulonbseggel, hogy mindenkepp visszajovok mert lejar a vizum, es indul a kovetkezo felev
  • I.C.ram
    #2347
    mert magyarorszagon nem igy mukodik... :P

    Mindegy hagyjuk ezt inkabb. Ki kell menni amerikaba, megnezni, aztan, ha nem tetszik, hazajonni.
  • pyrohun #2346
    nem a primitiv buta amerikai diktál. ők csak megválasztják azt az okos embert, aki kihasználva a sok butát, diktálni tud nekik,meg a világ felének kb. :)
  • I.C.ram
    #2345
    Jo persze mindenre lehet valami hulyeseget mondani :P

    Csak amerikaban joval tobb vallalat mukodik, mint a vilagon barhol. Ezeket is el kell vezetni.

    De biztos hulyek az amerikaiak..., csak akkor meg kicsit kinos rank nezve, hogy megis ok diktalnak....
  • pyrohun #2344
    százalékos arány számít. a sok emberhez képest kevés az olyan, aki mondjuk a nasa-nál dolgozik vagy képes rá :D
  • grizzly21
    #2343
    Ebben igazad van, sztereotipiakat netes videokbol nem erdemes leszurni.

    Viszont az 5-10 K azert mar eleg szep summa! Ha 10-el szamolunk, (kb 2 M HUF), annyit meg talan megkeres fel ev alatt egy amerikai akinek nincs diplomaja, viszont itt szerintem van egy kis ellentmondas: vagy nagyon kemeny/szinvonalas a hely, vagy lehet mellette dolgozni. En elsoeveskent dolgoztam suli mellett (nem foallasban, csak heti 20-30 orat mondjuk), es igy hoztam a kettes-alja szintet kb. 2. es foleg 3.evben viszont mar egyszeruen nem megy, nem is csinaltam semmit. Ebben a felevben 3 targyam van, igaz hogy mindegyik 5 kredit, es 5-os lett (ilyen nem is volt meg), de minden erom el is vitte..


    Talan ott cseszi el a magyar felsooktatas, hogy mig kinnt rogton gyakorlatra gyurnak, itt sokszor csak az elmelet megy, es az a gyakorlat nelkul nem sokat er (kell az elmelet, de gyakorlat is kene)..es talan nem kene teljesen folosleges targyakkal telenyomni a bsc-s tantervet.


    Szerintem egyebkent nezz meg nehany Michael Moore filmet, a Sicko az egeszsegugyet eleg kemenyen kritizalja..

    Vannak kint is okos emberek, de a 10 millios magyar aranyaban nagyon is okos nep..erre legalabb buszkek lehetunk:) Nem veletlen, hogy Bill Gates is Lovasz Laszlo-t kerte fel nehany munkara.
  • I.C.ram
    #2342
    Igen, csak a gazdasagot mukodtetni is kell... A buta ember nem fogja elvezetni a Federal Reserve Bankot, meg a NASA-t, se a hadsereget. A buta emberek csak tolteleknek jok. Pl Afrikabol soha nem lesz nagyhatalom, ha igy folytatja, mert egyszeruen alig van egy epkezlab szakembere a gyer iskolazottsag miatt. Hiaba van olajuk, gyemantjuk, stbjuk. Nincs mogotte semmi szellemi toke, szart sem ernek igy, max a nagyaok kizsakmanyoljak oket, ahogy azt teszik is.

    Kina is csak akkor kezdett igazan nagyhatalom lenni, mikor nagyon durvan ramentek a szakemberek kepzesere, illetve importjara a 80-as evekben. Valamint rengeteg kinai diakot pumpaltak az amerikai felsooktatasba, hogy majd, ha hazajonnek, akkor naprakesz tudassal allhassanak az orszag szolgalataba.
  • I.C.ram
    #2341
    Megsem emlekeztem rosszul.

    Nyaron tenyleg 2-4k kozott mozognak a tandijak, mert ugye USA-ban olyan rendszer van, hogy nincs nyaron szunet, hanem nyaron is lehet suliba jarni, sot akkor olcsobb is. Tehat van oszi, tavaszi, tavasz-nyari, nyari-oszi szemeszter is.
  • pyrohun #2340
    "Kulonben nem amerikai lenne a vilag vezeto gazdasagi/katonai nagyhatalma, ha csak hulyek laknak."

    ennek mondjuk köze nincs ahhoz... sőt! Egy átlagosan buta nép sokkal tovább fog "tűrni" bizonyos dolgokat, amiket szeretett elnökük művel :)
  • I.C.ram
    #2339
    Figy itthon is ugyanolyan hulyek vannak a diplomasok kozt, mint kint, max kint tobb szohoz jutnak a hulyek, mint itthon.

    Amerikaban is epp ugy megvannak az okos emberek, mint barhol a vilagon. Kulonben nem amerikai lenne a vilag vezeto gazdasagi/katonai nagyhatalma, ha csak hulyek laknak.

    A legszarabb vagy egy total atlagos amerikai egyetem is szerintem legalabb egyszinten van egy magyar egyetemmel. Faj ezt elismerni, de sajnos igy van. Rengeteget romlott a magyar felsooktatas az elmult 50 evben.

    Ugy kepzelj el egy kinti oktatoi gardat, mint egy valgotatottat. Kint az egyetemi tanarokat rendesen megifzetik, es eleg komoly elismeres is, ezert tenyleg csak a legjobbak kerulhetnek oktatoi posztokra.

    Nagyon sok amerikai nobel-dijas van, aki kint szuletett. Mondom az amerikaiaknak nincs a genjukben a hulyeseg, legalabbis nem jobban, mint barmelyik europai nemzetnek. Csak egyszeruen a hulyek, ahogy haladunk nyugatra egyre tobb szerephez jutnak, es ide a balkanra foleg ezek jutnak el. Azon senki nem lepodik meg ha a jutyubra felkerul egy video, amin egy amerikai elsorolja az osszes europai fovarost, de az rogton tobb millios nezettseget vonz, ha egy amerikai faszsagokat beszel. Lemennek a Moszkva terre max 2 percen belul tudnek olyat talalni, aki a szomszedos orszagokat nem birna felsorolni, nem , hogy egy idegen kontinens orszagait.

    Najo picit keveset mondtam, mert rosszul emlekeztem. Szoval olyan 5-10k korul vannak a legjobb helyekre/felev, de a top 5-be mar drasztikusan dragabb olyan 20-30k dollar is lehet. Najo, de aki a top5-ben diplomazik, az kb negyedev alatt meg is keresi ezt a penzt.

    Tesom is egy eleg top suliba jart, ami benne volt a top25 vilagranglistaban is, es mellette melozott. Soha nem kert egy filler itthoni tamogatast sem. Szoval mellette melozassal meglehet termelni ezt a penzt. Ha mashogy nem megy, akkor hitelre. Meg kamatokkal is siman visszalehet termelni a befektetett penzt diploma utan.

  • grizzly21
    #2338
    az biztos hogy itthon jobb ellatast kapsz, de ez a gazdasag kovetkezmenye, itthon a legtobb dolog, minosegileg rosszabb, mert szegenyebb az orszag.


    Szerintem az, hogy valaki egeszseges legyen, nem szabad, hogy penzkerdes legyen. Minden kulturalt nagymultu orszagban (Europa, Anglia, meg Kanada is) alanyi jogon jar a tarsadalom tagjainak, hogy meggyogyulhassanak.


    Kinti oktatas...vannak jok..de sok is van. A legtobb szerintem lofasz. Gondolj a tipikusan buta amerikai emberekre..nem egynek van diplomaja. Nem mernoki diploma, hanem valami lofasz, de akkor is diploma. Itthon keves komoly egyetem van: muszaki/orvosi/stb, de azok mind elismertek.
    Az ketsegtelen, hogy a vilag legjobb egyetemei kozul van nehany arrafele (MIT, Harvard, Yale).
    Az USA remekul magahoz csabitotta a vilag minden tajarol az okos embereket (brain drain), lehet hogy Nobel dijas jelolt fog tanitani, de az szinte biztos, hogy nem amerikai. Itthon is vannak jo tanarok, teny hogy van sok rossz pelda, de mivel itt a fizetes sem nagyon jo, aki tanit sokszor szinten elvezetbol csinalja.

    top20 2000usd/felev? Ezen meglepodtem, sokkal tobbre gondoltam.

  • I.C.ram
    #2337
    Ha van normalis biztositasod, akkor sokkal jobb ellatast kapsz, mint itthon. Egy normalis biztositas meg annyira nem draga. Foleg, ha diak vagy, mert akkor az egyetem sajat korhazaba visznek, ami az ottani high-techet kepviseli.

    Ha latott valaki egy kinti egyetemet, es egy magyart is, az lathatja, hogy mennyivel jobb korulmenyek vannak ki. Foleg az olyan szakok teruleten, aminek magas az eszkoz igenye pl mernoki szakok. Michigani egyetem laborjaiban volt szerencsem megfordulni.... Ha mintha a NASA-nal jarnal. Mindenbol a legmodernebb, legjobb cucc van. A kinti EGYETEMI oktatas is eleg magas szinvonalu. Nem ritka, hogy pl egy Nobel-dijas vagy jelolt fogja oktatni valamelyik targyad. Rengeteg olyan tanar van, aki tenyleg elvezetbol tanit, es nem azert, mert mashol nem igazan kapna jol fizeto allast.

    Erasmus szerintem is max arra jo, hogy valamennyit fizetnek a kinti sulibol. Targyat ugyse fogadnak el itthon, hala a profi oktatasi rendszerunknek.

    Egyebkent kint sem olyan nagyon draga az oktatas. Egy menobb egyetemen, ami mondjuk benne van az amerikai top 20-ban. Egy felev az kb olyan 2000 dollar korul mozog. Ami most ugye 400k. Itthon a koltsegteriteses kepzes is boven 200k folott van/felev. Szoval ez relativ hogy draga.

    A kinti fizetesekrol nem is beszelve. Egy kezdo diplomas siman megkeres evente 45ezer dolcsit. Ha jo helyre kerul, akkor akar 60-at is. kb 5 ev munkatapasztalat utan mar boritekolhato a 80-100ezres eves fizetes is.

    Tesom kezdo penzugyeskent (BA diplomaval) evi 60k dolcsit keresett. Most fogja majd befejezni az MBA-t, amit felevente 5ezer dollarral tamogat a munkahelye. Szoval ha valaki szorgalmas, es van benne affinitas a dolgokhoz, annak tenyleg nagyon bejohet az elet kint.

    En siman kimennek, ha nem kene itthagynom a csaladom, barataim. Megha nem is orokre, de jopar evre mindenkeppen.
  • redmonk
    #2336
    ki is használom de lenne lehetőség h kint tanulhassak meggondolnám tuti...
    dolgozni én is szeretnék kint most is azt fogok nyáron... :D
  • grizzly21
    #2335
    en utananeztem regebben, nem emlekszem, hogy lett volna osztondij usa-ba a sulimbol (bme). De az Erasmus, amugyis csak olyan fel-1 ev, alig fizetnek valamit, ha visszajossz nem fogadnak el egy targyat sem, tehat "feleslegesen" tanulsz kint. En inkabb dolgozni mennek ki, suli utan.
    Lehet hogy nem birod ezt az orszagot, de van nehany jo dolog, pl ilyen minosegu oktatasert kulfoldon eladhatod a hazad, itt meg ingyen van - hasznald ki.
  • redmonk
    #2334
    lehet, de nem nagyon bírom ezt az országot szóval szinte mind1 de érdekel az USA is nagyon.
    Vagy az is jó lenne ha valami ösztöndíjjal kijutnék.
  • Tikal #2333
    szivesebben lennék állampolgár valahol máshol, de nem az USAban...
  • grizzly21
    #2332
    nem minden jobb kulfoldon, mint itt..persze vannak fontos dolgok, amik sokkal jobban mennek (munka pl az egyik legfontosabb). de usa-ban az egeszsegugy ugy ahogy van el van baszva peldaul.. nem kell hanyatt esni tole - de majd meglatom:)
  • redmonk
    #2331
    uhh az komoly...
    én is szívesen lennék az.
  • I.C.ram
    #2330
    Nem. USA allampolgarkent.
  • redmonk
    #2329
    nekem komoly 1000forintomban fájt de igazából csak azért csináltam h személyit ne kelljen kivinnem és ezzel tom igazolni magam ennyi.
    amugy meg vigyék le az árát a macbooknak azt kész :D
    icram: tesod ösztöndíjjal van kinn?
  • I.C.ram
    #2328
    Kezdem en is ugy erezni, hogy total folosleges kivaltanom. Megneztem Michigan allamban az elfogadohelyeket. Hat volt kb 10 az egesz allamban :P
  • grizzly21
    #2327
    usa-ba van ertelme nemzetkozi diaknak? anno angliaba is kivaltottam, semmi ertelme nem volt
  • I.C.ram
    #2326
    Szerintem sem vonatkozik a nemzetkozi diakra.

    Szerencsere tesom kint jar egyetemre, es nekik is van sajat apple store-juk, eleg jo kedvezmenyekkel. Szoval akkor szerintem marad ez a megoldas.
  • Dzsini
    #2325
    nézd meg az isic.org-on, hogy arrafele milyen kedvezmények járnak érte (én amúgy kétlem, hogy az apple kiterjesztené rájuk az akciót, általában ez úgy szokott működni, hogy adott egyetemekkel áll kapcsolatban, és nekik nyújt kedvezményt - nekem járt kint ismerősöm egyetemre, és mutatta az applestore rájuk szabott árait)
  • I.C.ram
    #2324
    Koszi kozben utananeztem en is.

    Sajnos mar 1800 huf, meg kell hozza igazolvanykep is.

    Amerikaban mennyire lehet hasznalni?
  • Dzsini
    #2323
    elég sok utazási irodában kiállítják, ezenkívül az egyetemek hallgatói irodáiban is érdemes érdeklődni.
    Kell hozzá egy sima diák, meg egy kis pénzmag (legutóbb nekem 1500 forint volt)
  • I.C.ram
    #2322
    Jo hogy emlited. Hol lehet kivaltani a nemzetkozi diakot? Megyek is a nyaron amerikaba, aztan jol jonne az ingyenes ipod touch miatt :D
  • redmonk
    #2321
    igen azt olvastam
    de sztem az nekem is mert van nemzetközi diákigazolványom
    de touch nem érdekel de ha kevesebb lenne kicsit a noti az jobb lenne. :D
    bár mondjuk el is adhatom azt szóval nemtom addigra ugyis változik a helyzet valszeg vagy uj akcio jön ahogy mondtad :D
  • I.C.ram
    #2320
    Meg ha szerzel valakit, aki diak, es az o nevere veszed a notit, akkor kapsz ajandekba egy ipod touchot :)
  • redmonk
    #2319
    oké köszönöm szépen :D
  • I.C.ram
    #2318
    Hat a tanevkezdesre szoktak lenni a nagy akciok apple-nel is. Szoval lehet ezzel szamolni ja.
  • redmonk
    #2317
    üdv ujra

    mivel tök uj vok a témakörben
    egy kérdésem lenne

    szerintetek augusztus vége felé pl 100$-t vagy többet csökkenhet kint az ára a macbooknak csak azért hogy számoljak a pénzzel meg ilyenek? :D
    bocs a láma kérdésért :D

    előre is köszi