3291
  • _Vegeta_
    #91
    Mi az a 4? ;)
    Persze. Icsimaru mondja.
    "Nem rovidkard ez. Ez az én zanpakutom. Lodd le, sinszo! Pápá"
    De azert tetszik kulonoskeppen, mert ez Kansai-ben fele tajszolassal van (a "Ya" partikulak) es nagyon szexi a hangzasa. Ja es mangaban 75. fejezet. :D
  • Bucser
    #90
    én csak 4 nyelvet beszélek és a japán nincs köztük. egy fordítást kérhetnék?
  • Count Adyn
    #89
    Najó hát az tényleg beteg:DD
  • _Vegeta_
    #88
    Áh a legjobb az az hogy: Wakizashi ya nai. Kore ga boku no zanpakuto ya. Ikorose shinsou! bye-bye!! Legnagyobb! :DD
  • Count Adyn
    #87
    Huu, ahogy Byakuya mondja hogy bankai, az nagyon jó lett (japánul ofc:)), azaz unott nyugodt hang nagyon kész, mint valami hidegvérű sorozatgyilkos:)
  • Bucser
    #86
    Szerintem is ex kapitány. Lévén jóban van Urahara-sanal (ez kiderült már mangában és animeben is legalábbis hogy ismerik egymást)

    Ráadásul tudtommal a kapitányokon és Ichigon kivül egyedül Renji és Ikkaku képes Bankai-t előhívni és Ikkaku csak azért nem kapitány mert rejtegeti mert nem akar kapitány lenni Kenpachi alatt akar harcolni, Renji pedig még túl gyakorlatlan a használatában ahogy azt byakuya meg is jegyezte a Soul Society saga végén.. (mondjuk számomra fucsa, hogy a Bankai képességének megléte ellenére minden egyes alkalommal kihívják a shikai formát is holott ahhoz nem kell hívniuk a kapitány szintű Shinigamiknak. (lásd Ishin vagy Urahara vagy Yuroichi vagy a többiek. de pl Byakuya szintén hívta a shikai formát. Vagy lehet csak azért, hogy elmondhassa milyen kúl neve van:D)
  • _Vegeta_
    #85
    Aha. De egy biztos.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Issin meg Urahara nagy spanok voltak odaat. :D
  • Count Adyn
    #84
    Tájcsó és kész:D
  • Al Age
    #83
    Az utolsó sorhoz: szerintem is kanjikkal írták volna, ha az osztagra utalna, ezt írtam is a 74-es kommentben.

    Ahogy beszél abban a részben arról, hogy a parancsnok szintű shinigamik hogyan fogják vissza / álcázzák az erőszintjüket nagyon úgy tűnik, hogy valaha ő is az volt. Aztán persze lehet, hogy az alkotók célja pont az volt, hogy ezt higyjék a nézők, holott valójában nincs így. Mindenesetre ha nem is volt parancsnok, szerintem akkor is valami jelentősebb shinigami volt, mint például Yoruichi, vagy Rantao.
  • _Vegeta_
    #82
    Nem kell bocsanatot kerni. :D Enis csak akkor tudtam meg hogy nem kapitanyrol van szo amikor utannaneztem a szotarban.

    Bucser: Bocs ezekhez a rangokhoz sose ertettem, csak szotar a "commanding officer"-t adja ki taichou-ra ebbol gondoltam hogy ilyen parancsnokszeruseg lehet mivel vegulis egy osztagnak parancsol.

    Amugy most olyan 10resszel le vagyok maradva meg jonehany fejezettel is, en szeretem a darálást ugy sokkal nagyobb elmeny. (szal a legujabb fejlemenyekhez nemtudok erdemben hozzaszolni)

    #78: Ez csak egy 15-ös szam. :S A 13 gotei-ben Japan kanjikkal vannak irva a szamok. 1-13ig
  • Bucser
    #81
    Most a legutóbbi részben is volt mielőtt Ishin beront a szobába Ichigo-t keresve hogy menjen kajálni akkor is látszik.
  • Bucser
    #80
    Igen ez van kint az ajtón.
  • Bucser
    #79
    Igazából Bleachben a Parancsnokok Tábornokok csak fos a fordítás.

    wiki

    Itt megtalálhatóak a különböző rangok és azok megfelelése más külföldi hadseregekben. a taichö az General (tábornok) a Gensui pedig commander General (főtábornok) egyértelműen a birodalmi tehát világháború előtti rendszerből vannak átvéve a rangfokozatok. A gotei-ek pedig nem squadok valójában hanem divisions. ugyanis a squad egy mindig kisméretű osztagot jelent ami jelen esetben a "squadokra" nem igaz.

    Jahh és a hajóskapitány az nem rang hanem pozíció:)
  • Al Age
    #78
    Hirtelen csak ezt találtam:


    A jobb oldali van Ichigo ajtaján.
  • Al Age
    #77
    Ja igen, rosszul fogalmaztam, a lényeg, hogy ha egymás után kiejtik a két számot (1, 5), az lesz ichigo.

    #76-ra:
    Ismét bocsi, az angol felirat alapján írtam kapitánynak, ott így hívják/írják őket. :-)
  • _Vegeta_
    #76
    Amugy a Bleachben nem kapitanyok vannak, mivel a kapitany egy olyan rang ahol a kapitany egy hajo vezetoje. A Japan szo Taichou jelentese inkabb parancsnok, mintsem kapitany. A Fukutaichou pedig a Parancsnok segedje. ;)
  • _Vegeta_
    #75
    Szerintem az Issin egy visszavonult (öreg)harcos. :)
    Bucser kolléga linkeld mar be legyszives azt a kepet, kivi vagyok ra.

    A 15 az dzsűgo. :) 10+5
    Icsigo nevevel van egy poen. A huga ugyanis ugy hivja ot, hogy Icsinyii, ahol az icsi az 1, a nyi az 2. :D Amugy az Icsigo egy ferfinev, meg jelenthet epret is, de azt masik kanjival szoval Icsigo neve nem eper. :D
  • Al Age
    #74
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Aztán persze lehet, hogy Isshin pont ezért nevezte el így a fiát, de ha kapitányi badge lenne, akkor szerntem inkább kanji-kkal lenne kiírva. :-\
  • Al Age
    #73
    Megmondom őszintén hirtelen nem emlékeztem mi van Ichigo ajtaján ezért kerestem gyorsan egy részt, hogy megnézzem.
    Szerintem azért van ott egy 15-ös felirat, mert azt japánul Ichigo-nak ejtik.
    1: ichi
    5: go
    Ezt sem tudtam, most néztem utána. :-P
    Llink.
  • Al Age
    #72
    Kednec karakterekről meg annyit, hogy látom sokan fel tudjátok sorolni a favoritokat, nekem ez nem menne, mert szinte mindenkit bírok valamiért, úgyhogy nekem könnyebb felsorolnom a kevésbé szimpatikusakat.
    Tousent bírom a legkevésbé, ő mármár kicsit unszimpatikus, vagy inkább seleges, de nála így is csak jobban kedvelek karaktereket. :D
    Kurotsuchi egy fokkal jobb, eleinte unszimpatikus volt, de mostanában kezdem őt is megkedvelni.
    Yamamoto (a fő góré) elég kétes személy, sokszor (szinte mindig) olyan döntései vannak, amelyek negatív szerepben tüntetik fel a néző szemszögéből. Ugyanakkor racionálisan végiggondolva a döntései általában ésszerűek és bölcsek, tehát emiatt máris kezd szimpatikus lenni. :-)
  • Bucser
    #71
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A végső harcban szerintem részt fog venni és a 15-ös squadra tippelek (ami szerintem megszűnt vagy lett vele valami) lévén kint vanichigo ajtaján a 15-ös Badge (gondolom feltűnt neked is, hogy ugyanúgy néz ki mint a kapitányi badge-k.)
  • Al Age
    #70
    Kérdés - azok nézzék meg, akik már látták az animét minimum az arrancaros rész kezdetéig:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Arra agyok kíváncsi mikor látjuk újra harcolni (vagy látjuk-e még egyáltalán harcolni) Isshin-t (Ichigo faterját)?
    A ruhája alapján sanszos, hogy Uraharához hasonlóan kapitány volt, szerintetek melyik osztagé lehetett?
    Szerintem mivel orvos, a negyedik osztagé lehetett, viszont azok nemigen tudnak így harcolni, ahogy azt ő tette.
  • NeverwinterKING
    #69
    legjobb arc az egészbe. :DD
  • NeverwinterKING
    #68
    hali:)+fav

    kedvenc: Zaraki,Yoruichi,Ichigo,Matsumoto és Ulquiorra :)

    én csak az anime-t nézem az pont elég. már megnéztem a 140ig. végre jönnek az izgis részek :) de előtte lesz 8 ilyen uncsi szar(filler?)

    movie is jó volt. azt is ma néztem meg. kár h ilyen rövid volt :D
  • Al Age
    #67
    Nem mondanám, hogy kedvenc, de emiatt kezdtem el nézni a Bleach-et:
    Link.
    Még az előtt láttam, mielőtt megnéztem volna a 300-at és azért kattintottam rá a linkre, mert tényleg azt hittem, hogy a 300-nak egy trélere, vagy egy rész belőle. Megfogott a stílusa és ezért nyomozásba kezdtem, hogy kiderítsem, melyik anime is ez - akkor nem jutubon láttam, tehát nem tudtam csak úgy leolvasni a címet. :-P
    Leginkább az a rész tetszett, amikor az állatul kinéző karakter (Kenpachi) örül neki, hogy az ellenfele (Ichigo) megvágja az arcát. :-)
  • Al Age
    #66
    Annál a résznél még kis híján úgy voltam, hogy abbahagyom, nem nézem tovább. :-)
  • Adam5
    #65
    chap 293:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Pff, Szayel és a kis trükkjei :D. De hatásos! Végre egy nem erő/sebesség növelő release. Kár hogy ennyire gay külsőre xS. Ami pedig Nell-t illeti, furán néz ki abban az uniformisban. Főleg a színezett képen. De még így is best female char ever . Ráadásul Kubo már megint túlzásba esett mell rajzolás terén xD.
  • ronihun
    #64
    :) igen ez egy olyan jó anime ami megérdemel egy külön topikot:)
    Amugy Frosty ha az első részek teccenek akkor a Soul societytől el fgsz ájulni :D nagypn jók....Zaraki és Ichio harca hihhetetlenül jó^^
    Amugy nektek van kedvenc bleach amv-tek?
    Nekem ez a kedvencem emiatt az amv miatt kezdtem el nézni...mert mondták sokan hogy jó meg minden de nekem az első rész alapján nem jött annyira be:) aztán néztem ezt és annyira jó harcok voltak benne elkezdtem nézni ezerrel:) és most imádom=)
  • [Walaki]D`Lair
    #63
    Nekem a kedvencem Zaraki :D Amekkora elmebeteg ááááálat :D:D
  • Bucser
    #62
    majd amikor eljutsz 140-ig akkor leszek kíváncsi a véleményedre.
  • PogEe
    #61
    Örülök ennek a topicnak ahogy a téma inditó irta minden jó animének van saját topicja akkor a BLEACH se maradjon ki ebből
  • Frosty01
    #60
    elkezdtem nézni, hamár így topik is nyílt róla, és fel van magasztalva ^^
    4. rész jön most, és eddig azt mondom hogy szuper :)
  • _Vegeta_
    #59
    Igen.

    Amugy hulyekerdes. :D A jobb mint fogalom egy szorakoztatomusornal teljesen relativ. :P

    #58: A Berserk felnotteknek szolo Seinen manga. Nehezen lehetne a Bleachhez hasonlitani, ami elsosorban a tinikoru fiatalokat celozza meg.
  • armageddon666
    #58
    sztem rossz kérdés mert más. Illetve nem láttam még Berserket de szerintem nem teljesen egy kategória.
  • Bucser
    #57
    nem.
  • Cat 02 #56
    jobb mint a Berserk ?
  • ronihun
    #55
    :D az télleg amikor már frieza félbe volt vágva xd
  • NEOreg3
    #54
    csak másfél rész volt, de akkor is túlzás:)

    de nem annyira mint a Songoku-Freeza harc, amikor már csak 5, azaz 5 perc volt hátra a robbanásig és legalább 5-6 részen keresztül gyepálták egymást
  • NEOreg3
    #53
    Ichigo bankai-nak az a tulajdonsága, hogy képes az összes szellemi energiáját a gyorsaságába fektetni, na már most ha az ellenfelének sokkal nagyobb a szellemi energiája, akkor könnyedén feltud annyi energiát áldozni, amivel gyorsabb lehet Ichigonal. Gondoljunk csak arra, amikor Aizen-nek elég volt pár ujja ahhoz, hogy megállítsa Zangetsut.
  • ronihun
    #52
    igen 3 percig hatott az ellenméreg és ez a 3 perc kb 3-4 rész volt xD