251
  • BStage
    #51
    neked is tök jó. habár nulla érved van és halványan se tudsz egyetlen összefüggést se levezetni se megcáfolni az itt leirtakkal kapcsolatban azért veszed a bátorságot belepofázni. Jó lehet ilyen "okosnak" lenni, kivánok még sok ilyen "magasröptű" észosztást, biztos sokan felnéznek rád
  • smokedoc
    #50
    Kedves Bstage. tök jó neked. Szeretném én is ilyen rózsaszín ködben látni a világot.
    És minden nap. Kell a köd. még ködöt. rtl klub roxy rádió hir tv index.hu ködöt.
    És ha épp kisüt a nap,akkor ködre vágysz!.

    Szerintem neked még sokat kell figyelned ebben a világban mi vesz körül, mi miből lett, és mi történt, itt és ott, de ezt csak általánosságban értsd, bár sztem, úgyse nagyon érted ezt se.

    mindegy Viva Las Vegas!
  • who am I 7
    #49
    És ez változtat a tényen te nagyokos?Nem.Akkor meg?
  • BStage
    #48
    "azt hiszed, hogy nem fog tudna elboldogulni az aki ismeri a linuxot egy win-en?"

    általában ezt állitjátok, csak forditott előjellel: szegény linux nem azért nem kell ingyen se senkinek sem mert szar, hanem mert a userek a win-t ismerik és mint azt már ezerszer megtudtuk a linux nem windows. Nem is akar rá hasonlitani.

    "ha az oktatásban linux lenne, akkor MINDEKI ismerné"

    és akkor mi lenne? Semmi, mivel a cégek 99%-ánál soha nem találkozik vele a user.

    "nem a Win saját előnye, ez egyszerűen következne bármilyen monompol helyzeből"

    baromság. A szoftverek arra a platformra készülnek amire a legkönnyebb elkésziteni őket. Van ugye többféle multiplatform-os környezt is pl java, mégsem használják, pedig ha ugyanolyan jó fejlesztő környezete lenne mint a wines programoknak, akkor mindenki azt használná, mert nulla energiabefektetéssel mindjárt több rendszert is lefedne. Úgyhogy itt nem monopol helyzet a lényeg, hanem, hogy winen fejleszteni is könnyebb. Egyrészt stabil az api (linuxon félévente lecserélnek valamit, ami miatt mindent újra kell forditani) másrészt nagyon komoly fejlesztő könyezetek vannak rá.

    "miért lenne az álom világ, ha az ember lát egy kedvezőbb scenariót és keresi a lehetőségeket arra felé"

    ezzel semmi baj se lenne. Csak nem ez történik, hanem égbekiálltó hülyeségeket dobtál be, aminek halványan se látod be a következményeit. (tanitsunk olyan szoftvereket amiknek tudása utána 99%-ban használhatatlan). Hát ez a te álomvilágod. Meg, hogy látsz egy árcédulát egy programon és azt hiszed, hogy akkor az mindenre megoldás, holott az valahol az utolsó szempontok között van, ugyanis a teljes működési költségnek igen kis hányada a program ára.
  • lammergeyer
    #47
    gondolom ez a dolga,látod,egész nap ráér...engem arra az iraki riporterre emlékeztet,aki addig tagadta Irak megszállásának tényét,amíg nem jutottak be az amerikai tankok a kamera látószögébe...
  • echo
    #46
    "oszd el az állam által kfizetett pénzt a hallgatók+tanárok létszámával aztán gondold át újra..."

    a két összeg amit össze kell vetni a nulla és az amit az állam a közös pénzünkből tejel az MS-nek. Gondold át újra melyik a kevesebb.


    "ő még életében nem látodd se windows-t, se ms office-t, de szeretne ott dolgozni."
    Azért spec területeket kivéve, azt hiszed, hogy nem fog tudna elboldogulni az aki ismeri a linuxot egy win-en?(ez válasz a többi kifakadásodra is, arról, hogy fog e tudni dolgozni egy gépen amin win van) De mégegyszer: ha az oktatásban linux lenne, akkor MINDEKI ismerné, ero egy cégél is ott lenne az alternatíva, hogy úgy válassza a linuxot, hogy nem kell számolni némi átállási idővel. Ami másik dolog tényleg a rá írt szoftverek megléte vagy sem. De ez megint ugyan az az ördögi kör. Ez nem a Win saját előnye, ez egyszerűen következne bármilyen monompol helyzeből. Ez pont olyasmi amin változtatni kellene. Csakhogy az USA-nak rohadtul megéri ez minden kár ellenére amit egy monopol cég okoz a belső piacon, ha egyszer ez a cég közben cserébe uralja a globális piacot.

    "Én azért megsúgom neked, hogy a néhány hangos elvetemülten kivül az emberek 99.999%-a magasról tojik a linuxra, sőt az egész számitástechnikára."

    Valóban. És elég sokan eldobáják a szemetet és a csikkeket az utcán. De kérdés, hogy ezek jók e? Az, hogy mi van. És az, hogy mi a kívánatos két külön kérdés. És az utóbbi az amire törekednünk kell. Szerintem.

    "Hihetetlen álomvilágban élnek egyesek."

    Szerintem inkább te élsz valamiféle fogalmi zavarban. Többször iszonyat sloppy-n használod a fogalmakat. Itt: miért lenne az álom világ, ha az ember lát egy kedvezőbb scenariót és keresi a lehetőségeket arra felé. Szerintem inkább arról van szó, hogy bizonyos csoportok érdekeit inkább az szolgála, hogy fennmaradjon ez a status quo. Legyen ez az USA vagy a világon máshol található MS érdekeltségek, velük a jól járó egyes hivatalnokok.
  • Ajnasz
    #45
    Ki és mennyit fizet neked ezért? Vagy ez csak ingyen reklám? Na de tényleg, beszéljünk komolyan: mi az órabére egy kereskedelmi terméket akár az élete árán is megvédő és egekig magasztoló jómunkásembernek? Gondolom nem vagy olcsó, mert elég sok időt eltölthettél azzal, hogy a hozzászólásokat elolvasd, azokra a választ megírd.
  • Caro
    #44
    Én inkább úgy látom, hogy a MS rendszergazda tanfolyam része az agymosás....
  • BStage
    #43
    "a diák igen de az állam a közös kasszából nem"

    oszd el az állam által kfizetett pénzt a hallgatók+tanárok létszámával aztán gondold át újra...

    " ÉS tegyük hozzá sacc ezzel a lépéssel alapozódik meg, hogy a diák is élete végéig sarcolva lesz egy amerikai multi által"

    ez úgy hülyeség ahogy van. ezzel az alapozódik meg, hogy mikor a diák kilép az iskolából a "való világba" nem fogják pofán röhögni a vállalatokat mikor előadja, hogy ő még életében nem látodd se windows-t, se ms office-t, de szeretne ott dolgozni. Ha már ismeri ezeket a 99%-ban használt dolgokat, utána a szabad idejében annyit linuxozik amennyit jól esik és ha úgy látja, hogy azzal boldogul, akkor máris nincs senki felé sarcolva.

    "PONT AZÉRT mert az oktatásban ez van jelen. "

    egy fenét. Azért, mert a használt szoftverek 99%-a csak winen érhető el, az alternativ programok pedig olyan bénák, hogy nem éri meg használni őket. Többe kerül a szivás velük mint amennyibe a fizetős program ára. Ezt hivják a való világban TCO-nak, majd rájössz, ha kikerülsz az iskolapadból.

    "az egyéneknek kell vállalni, hogy saját szabadidejükben rászáánják az időt"

    a szabadidejükben azt csinálnak amit akarnak. Én azért megsúgom neked, hogy a néhány hangos elvetemülten kivül az emberek 99.999%-a magasról tojik a linuxra, sőt az egész számitástechnikára. Ő el akarja végezni a munkáját és mivel ugyanazt a rendszert tanulta az iskolába amivel később a munkahelyén dolgoznia kell nem fog azért görcsölni, hogy hirdethesse az agymosott open source meg világmegváltó szöveget.

    "és akkor talán már az ő gyerekeik nem lesznek kiszolgáltatott az MS-nek."

    bruhaha, ez gyönyörű volt. orvos látott már?

    "a linux ingyenes az államnak és utána nekem is."

    ez igy igaz. majd amikor kiléptél az iskola kapuján finoman felhejezheted valamelyik testnyilásodba a linux ismereteidet. nagy biznisz, gratulálok hozzá.

    "Megadja a függetelenséget, a nagyvállalatoktól való kiszolgáltatottság mentességet. "

    meg bizony. Mehetsz ahova akarsz, csak éppen munkát nem fogsz kapni. Amúgy egy kiváló "önnáló, autonóm, szabad egyén" leszel.

    Huh... Hihetetlen álomvilágban élnek egyesek.
  • echo
    #42
    "elég minimális árat (kevesebbet mint egy dobozos linux) fizet érte"

    a diák igen de az állam a közös kasszából nem. ÉS tegyük hozzá sacc ezzel a lépéssel alapozódik meg, hogy a diák is élete végéig sarcolva lesz egy amerikai multi által, mert ezt sajátíttatják el vele állami pénzen. Tehát először fizet az MS nek az állam, aztán utána többször a diák is, miközben van ingyenes alternatíva. Fantasztikus üzlet.

    "és mivel az iskolából kikerülve 99%-ban windows-al találja szembe magát a user, ezért azt is oktatják."

    De miért van az, hogy nagy százalékban ezzel találja szembwe magát??? PONT AZÉRT mert az oktatásban ez van jelen. Ez egy ördögi kör, ahonnan mivel az állam vak (vagy csak bizonyos egyének jól járnak a hivatalokban az MS-sel), az egyéneknek kell vállalni, hogy saját szabadidejükben rászáánják az időt, hogy beleszokjanak valami másba és akkor talán már az ő gyerekeik nem lesznek kiszolgáltatott az MS-nek.

    "Az oktatás pedig nincs abban a helyzetben, hogy meg tudná fizetni az oktatott szoftverek piaci árát."

    Asszem a fentieket figyelembevéve ezt nem kell nagyon komentálni: a linux ingyenes az államnak és utána nekem is.

    "Az oktatás szinvonala meg amúgy is elég alacsony, nem kéne tovább süllyeszteni azzal, hogy olyat szoftvereket tanitanak amiknek ismeretével kitörölheti a hátsóját az iskolából kikerült egyén."

    Az oktatás szerintem attól lenne jó, ha olyan önnáló, autonóm, szabad egyéneket képeznének és a linux egy lépés ebbe az irányba. Megadja a függetelenséget, a nagyvállalatoktól való kiszolgáltatottság mentességet.
  • Polemius
    #41
    "Az meg a másik, hogy eleve elvetemült, aki azt hiszi, hogy ha majd teret hódít a Linux és függenek tőle a felhasználók, akkor ingyenes marad."

    Az marad. Egyes disztribúciókat adhatnak pénzért, ez ma is így van. De megmaradnak az ingyenes verziók, nem véletlenül. (Linux!=Disztribúció)

    "Az átjárhatóságra meg csak ennyi: Debian->SuSE, de mondhatnám bármelyiket."

    Nem egészen értem mit értesz ez alatt? Azt, hogy más fajta csomagkezelőt használnak? Semmit nem jelent, mindent megtalálsz mindkettőhöz. Ha valamit mégsem, akkor forrásból megcsinálod magadnak. (Open Source, mond ez neked valamit?)

    A másik meg amit utálok, hogy vizuális effektek nem kellenek, mert az oprendszer nem arra való, de a Beryl azért mennyivel jobb, mint az Aero. Második ellentmondás.

    A Beryl-t és a többit azért szokták mutogatni, hogy ha valakinek a csicsás GUI tetszik, akkor tessék, van az is, rádásul előbb volt mint a Vista kijött. De nem azzal reklámozzák az új verziókat, hogy fú milyen hatalmas áttörés és újítás, mert van egy csicsás felület hozzá. Aki akarja használja. (Látatlanban megkockáztatom, hogy a többség nem).
    Nem egészen értem mit akarsz mondani amúgy ezzel? Azért szar mert jobb??
    Hol itt az ellentmondás? Ja, a te mondókádban van.
  • Caro
    #40
    Senki nem az elterjedtsége miatt választ valamit.
    Theo de Raadt még a 0,1%> OpenBSD-vel is kihúzza a hardvergyártókból a drivereket.
  • Caro
    #39
    Aha, való világ mi?
    Mire menne a pénzügyi szektor, ha semmilyen más nem létezne mi? Főleg hogy ott is lassan minden feladatot átvesz a szoftver. Akkor meg ki lehet dobni az egészet.
    Aki szerint ez a jövő, az biztosan nem normális.
  • turul16
    #38
    "CAD az szintén egy kellemetlen terület linuxon, akárcsak a kép és videofeldolgozás"

    Meg jó, hogy ezt a videó készítőknek és mérnököknek senki nem mondta :)
  • DjDano
    #37
    "Gondoltam beszállok bosszantani BStage-t.
    Milyen 99%???

    A linux elterjedtésg hivatalosan 6%. A Mac aránya szintén kb: ennyi.
    Az azt jelenti, hogy a világon a felhasználók min: 12%-a nem windowst használ. "

    LOL Ezt melyik Linux közeli oldalon olvastad? A MAC részesedése is kisebb, de a Linux 1% alatt van! Bizony bármilyen nehéz elviselni, 5%-on osztozik a Linux és a MAC :)
  • Caro
    #36
    Ebből látszik, hogy te sem tudod mi a különbség a szabad és az ingyenes között.
  • BStage
    #35
    "Egy normális vállalatnak mérnökökre van szüksége, azoknak meg CAD-re"

    nem mintha az EGÉSZ világot nézve nem lenne baromság, de azért a CAD az szintén egy kellemetlen terület linuxon, akárcsak a kép és videofeldolgozás, LOB alkalmazások, pénzügyi elemzések stb-stb...

    "A pénzügyi szektor meg elmehet a p*csába, eddig se csináltak semmi érdemlegeset, ezután sem fognak. "

    köszi, hogy engem igazolsz, hogy a linuxosoknak halvány fogalmuk sincs a "való világ" működéséről. Élik a kis kocka életüket a négy fal között és nem értik, hogy miért nem érti őket senki...
  • KOXX
    #34
    Na igen ezek a problémák még igen csak előfordulhatnak, sajnos még idő kell, hogy kiforrottabb legyen, de már több project is indult ennek érdekében.
  • kjasfhasdfasd
    #33
    Linuxal azért előfordul hogy gáz van, egy két hardvereszköznél. És akkor hiába veszem ki a dobozból a driver cd-t, ezt mindenki beláthatja. Jó annak akinek minden simán megy.
    Egyébbként semmi bajom az xp-vel, de használtam másik gépen már uhu-t, ubuntu-t meg suse10-et is és nagyon elégedett is voltam velük csak hát új gép és no driver linuxhoz...
  • KOXX
    #32
    "ezek azok az emberek, akik inkább a lebukást, adott esetben a börtön kockázatát vállalják, minthogy az ingyenes linuxal szivjanak. Sok mindent elárul"
    Ez így van mivel a sok láma felhasználó nem látja a fától az erdőt.
    Egy ubuntu használata nem nehezebb mint egy vista használata, még sem tudnak sokan eligazodni még azon sem, hogy kell pl egy egyszerű cd író alkalmazást telepíteni, pedig a csomagkezelő kiböki a szemüket ami be kéne írni hogy cd write és 2 klikkből telepítheti amit először meglát. Még csak nero-t sem kell keresni a torrenten és utána nyomogatni a next-et. :/
  • who am I 7
    #31
    ÉN feltenném azt is, ha minden flottul menne, semmi kompatibilitási probléma semmi driver kérdés (nem a driver kérdés a legfontosabb!).Nem azt modom, h winfos fan vagyok, mert egyáltalán nem...Csak egyszerűen nincs más alternatíva, széleskörben.Engem vhogy nem hoz lázba, és nem okoz élvezetet a "kernelkedés", nem ez a hobbim, nem izgulok fel rá.

    Ha pedig a linux is full-teljes értékű oprendszer lenne, amire minden gyártó fejleszt úgyanúgy mint winre.Sztem nem lenne ingyenes....De ez csak szigoruan saját vélemény...
  • kjasfhasdfasd
    #30
    Mi köze van a szöveg középre helyezésének az informatikához?
  • Caro
    #29
    turul16 azt mondta, hogy a középiskolás tananyagba, amit kvázi mindenki tanul még a koffice vagy az abiword tudása sem fér bele, még nálunk sem fért bele, pedig mi infó-s osztály voltunk, heti 4 informatika órával, fél év szoftver-hardver alapozás, utána 2 év programozás, fél év web, fél év adatbáziskezelés, fél év egyéb office, plusz egy fél éves órarenden kívüli választható project.
    És egyáltalán nem hülyékkel volt tele az osztály, a tanárok is rendesen kitettek magukért, de a végére még így is volt, hogy pl. tanítási idő után mentünk be még dolgozatot írni, mert nem volt rá idő.
  • who am I 7
    #28
    Ajjaj, a vérbenfórgó-szemű-kockalinuxosok elkezdték marcangolni szegény Bstage-t :(

    "Persze ehez kell nemi nyitatsag, es ez egy ilyen elfogult, szelsoseges felfogasu 14 eves gyereknek nem fog menni, ezt ne is varjuk el"

    Igen lazly, idézném a mondatot bstage-től >>

    "De az emberek 99% nem ezen a szakirányon tanul, ezt kéne már sok kockának felfogja, aki csak magából tud kiindulni és halvány fogalma sincs, hogy milyen a világ a kis pár méteres környezetén kivül. "

    Asszem ez tökéletesen vonatkozik rád.Vhogy mindig pont fordítva vannak ezek a dolgok, HÁT nem?Ha én játszani akarok a géppel és producerkedni, mi a tetves faxnak tegyek fel linuxot?Miért hiszi vajon minden kocka azt, h csak ő lehet az evolúció csúcsa, és aki nem azt csinálja amit ő akkor az 14éves szélsőséges felfogás gyerek.ÓMG Boldogok a lelki szegények....meg a linuxosok :D:D:D
  • KOXX
    #27
    Pár évvel ezelőtt én is Windows fanatikus voltam. A szememben az MS volt az isten, még csak rá sem tudtak venni hogy próbáljam ki a linuxot, mert ugyan úgy gondolkodtam, mint ma a legtöbb ember. Aztán láttam képeket talán a suse 9.1-ről és a nagy unatkozás feloldására gondoltam kipróbálom, hátha tényleg tud valamit. Nos akkoriban még nem voltak ilyen felhasználóbarátak, de elboldogultam vele, és rájöttem, hogy ezzel is el tudom végezni a feladataimat. Azóta nem adok az MS-nek, és nem fogom Bill bácsit hízlalni, mert rájöttem, hogy mennyire fontos a szabad szoftver.
    Jó ez én vagyok, nézzünk másokat. Több haveromnak is ajánlottam már a szabadszoftvert és páran fel is vállalták ennek a kipróbálását. Nos a végeredmény ebből az, hogy aki játékhoz van kötve az inkább maradt a win-nél, de akiket nem foglalkoztattak a modern játékok, azoknak nagy része megelégedett a linux-al és használja is a mai napig. Ha a játékipar nem kötné a felhasználókat a win-hez, akkor kb 10 emberből 8-at át tudnék állítani a szabadszoftverre úgy, hogy meg is elégedjen vele.
    A Windows másik nagy előnye, hogy a kezdetektől ez íródott az otthoni felhasználók fejébe. Persze a szabadszoftvernek is van még mit fejlődnie, de ahogy az Ubuntu és egyéb disztrók fejlődését megfigyelem, nincs sok hátra...
  • Caro
    #26
    Lóf*szt fog sharepointolni, mintha az emberek 30%-a aktakukac lenne nem?
    Te akarod rávetíteni az egész világra azt, ami nálatok van. Lehet hogy az egy jól belőtt rendszer, de ez közel sem általános.
    Egyébként milyen vállalatoknak kell mi?
    Egy normális vállalatnak mérnökökre van szüksége, azoknak meg CAD-re, nem office-ra.
    A pénzügyi szektor meg elmehet a p*csába, eddig se csináltak semmi érdemlegeset, ezután sem fognak.
  • BStage
    #25
    "koffice vagy abiword is többet tud, mint ami a tananyag"

    és ha azok használatát megtanulta utána hogy fogja kihasználni azt az ezer dolgot amivel egy ms office többet tud? Arra fog az ideje elmenni, hogy még az alap dolgokat se találja meg, nemhogy a tényleg hatékonyan dolgozna.

    "access -t adatbázis vagy bármilyen témakörben nevetséges."

    bármilyen témakörben? már megint el vagy tévedve. Az access tökéletes 1 useres adatgyűjtő, feldolgozó alkalmazásnak és egy nem informatikus user is össze tudja kattintgatni magának benne olyan alkalmazást amit programozó hónapokig bütykölne. A baj abból van amikor ezt megpróbálják olyan helyen használni amire alkalmatlan. (adatbáziskezelőként)
    Szóval pont annyira nevetséges mint mondjuk egy gimp egy photoshop mellett. Tudni kell, hogy mire használható és arra kell használni...

    "Azért az informatika oktatás mehetne testnevelés színvonala fölé."

    támogatom, menjen. És minek az idejéből vegyék el?
    És, ha a szerencsétlen teljesen más témában tanuló gyerek végigbugdácsolta a tucatnyi office alkalmazást, az adatbáziskezelést és a többi "hülyeséget" ki tudja mennyi plusz pénzért és időért, akkor pontosan mennyivel is lesz jobb a világ? mennyivel is hatékonyabban fogja elvégezni a (nem informatikai) munkáját?
  • turul16
    #24
    koffice vagy abiword is többet tud, mint ami a tananyag. (Tud körlevelet készíteni.)

    access -t adatbázis vagy bármilyen témakörben nevetséges.

    "De az emberek 99% nem ezen a szakirányon tanul, ezt kéne már sok kockának felfogja, aki csak magából tud kiindulni és halvány fogalma sincs, hogy milyen a világ a kis pár méteres környezetén kivül."
    Azért az informatika oktatás mehetne testnevelés színvonala fölé.
    Ha már biológiából annyira belemennek biokémiába, hogy a sejtek energia folyamataival fogalkoznak. Vagy biosz órán is tanuljanak a diákok kapálni? Vagy nem mindenkiböl lesz orvos vagy molbioszos témát erőltessük.
  • BStage
    #23
    "A Mac aránya szintén kb: ennyi."

    usa-ban, ahol magasan a legmagasabb a mac felhasználók aránya. világszinten olyan 3, magyarországon valszeg 1% sincs. Linuxra is hasonló arányok vonatkoznak. Egyébként ha figyelmesen olvasnál, akkor rájönnél, hogy itt a magyar oktatásról volt szó, hogy miért win-t oktatnak. (nem mintha bármi megváltozna, ha itthon csak 88%-a lenne az esélye, hogy az iskolából kilépő gyerek windows-al fog dolgozni a munkahelyén)

    "Ezek azok az emberkék, akik nem tudják/akarják megvenni a windowst"

    ezek azok az emberek, akik inkább a lebukást, adott esetben a börtön kockázatát vállalják, minthogy az ingyenes linuxal szivjanak. Sok mindent elárul

    "Nem vélelten nem született még meg rendmondban a "szuper antiwarez windows" (magyarán a másolhatatlan) "

    Tényleg? Megszületett? Nem is tudtam róla. Melyik verzió az?

    Na most aztán jól felbonsszantottál, LOL
  • lazly
    #22
    En is csak annyit szeretnem mondani BStagenek, hogy nagyon el van tevedve... :)
    Nekem elegem lett a winbol, ubuntura valtottam, es nagyon nem bantam meg. Persze ehez kell nemi nyitatsag, es ez egy ilyen elfogult, szelsoseges felfogasu 14 eves gyereknek nem fog menni, ezt ne is varjuk el.(az utobbi megallapitasomat tobb megjegyzesbol is ki lehet kovetkeztetni.)

    Illetve ide akartam irni, csak meg lettem elozve a 6%os penetraciorol.

    Udv!
  • strogg
    #21
    hm
    Gondoltam beszállok bosszantani BStage-t.
    Milyen 99%???

    A linux elterjedtésg hivatalosan 6%. A Mac aránya szintén kb: ennyi.
    Az azt jelenti, hogy a világon a felhasználók min: 12%-a nem windowst használ.
    De csak ha szigorúan a PC-t veszem akkor is maximum: 94%. Az a 99% jó ha 88%, de erre sem vennék mérget. Ráaádsul állítólag a warez winek száma erősen a 40% szinte mindenhol a világon, a távol keleten, pedig a warez win 70% felett van.
    Ezek azok az emberkék, akik nem tudják/akarják megvenni a windowst. Nem vélelten nem született még meg rendmondban a "szuper antiwarez windows" (magyarán a másolhatatlan)
    Örülök, hogy ilyen jól érzed magadat a wines világban. :) Én maradok al inuxosban. És szerintem jobb is így ;)
  • BStage
    #20
    "Szövegszerkesztést vagy word-öt?"

    ha az alternativ office alkalmaások akár csak megközelitenék egy ms office szintjét, akkor erről lehetne is vitázni. De a valóság ismét csak az, hogy ha nem azt a rendszert tanulja amivel később dolgozni fog, akkor vagy képtelen lesz elvégezni a munkáját vagy iszonyatos lesz a hatékonysága. (jellemzően egy oo-n tanult ember mindent "szögnek és kalapácsnak" néz, mert egyszerűen fogalma sincs róla, hogy ms office-on jóval kifinomultabb lehetőségei vannak, sokkal hamarabb megoldja ugyanazt. Már,ha tud róla, hogy az létezik.

    "Adatbáziselméletet vagy access-t?"

    nem informatikusnak adatbázis elméletet teljesen felesleges tanitani.

    "Programozást vagy turbo pascal-t?"

    lásd egyel feljebb

    "Ez csak tanterv kérdése, semmi más."

    szakiskolában az. ahol informatikusokat képeznek, ott ez fontos is. De az emberek 99% nem ezen a szakirányon tanul, ezt kéne már sok kockának felfogja, aki csak magából tud kiindulni és halvány fogalma sincs, hogy milyen a világ a kis pár méteres környezetén kivül.
  • BStage
    #19
    "Akkor nézd a gyári Ubuntu CD árakat :)"

    kár, hogy a ms szerződéssel nem cd-ket vesznek. Ja, hogy csak FUD volt, akkor nem szóltam.

    "Én 99% nem windowsal találkozok."

    akkor te nagyon kilógsz a sorból. Amivel semmi baj sincs, egészen addig amig nem akarod ráerőltetni azt MARHASÁGOT a maradék 99%-ra, hogy amivel te találkozol az az elterjedt...

    "C,SQL,PHP,HTML -t tanítsanak mindenkinek annak"

    már megint olyan szinten vagy eltévedve a valóságtól, hogy nagyon...
    Az emberek 99%-a nem informatikai iskolát végez. (utóbbiakban természetesen tanitanak unixot is ami nagyon is helyénvaló) A maradék 99%-ot viszont baromira nem érdekli, se a c se az sql. Őt udaültetik majd egy vállalati géphez amin el kell végezze a feladatát. És mivel ez a gép 99%-ban windows lesz (office-al, sharepointtal stb-stb) ezért neki az az elemi érdeke, hogy ezt tanitsák meg az iskolában és nem az, hogy hirdesse az agymosott szöveget az opensource-ról, miközben képtelen ellátni a feladatát.

    "idelyén "

    te LYó ég...

    "A közép sulis anyag szempontjábol majdhogynem mindegy milyen rendszeren oktatják, akkor már inkább legyen az olcsóbbik."

    bruhaha, elvégre majd betanitja a vállalat nemde? csak akkor minek járt iskolába. A vállalatoknak az kell, hogy ha valakit odaültet a gép elé, az tudja kezelni és ez a két rendszer között egy ÁTLAG felhasználónak nem megy.

    "erre inkább költeném az adófizetők pénzét."

    erre IS kellene költeni. De nem azon az áron, hogy eladhatatlan tudással kerüljenek ki az iskolapadból, amivel 100 vállalatból 99 fel se veszi...
  • Caro
    #18
    Jaajjj, ne sújtsd le szegény jogász/bölcsész/közgazdász-palántákat, hát ők azt nem tudják megtanulni, de hát minek is, hiszen így is :nagyon: :hasznos: tagjai lesznek társadalmunknak....
  • Caro
    #17
    És megint eljutunk ahhoz a régi dilemmához, hogy mit tanítsunk?
    Szövegszerkesztést vagy word-öt?
    Táblázatkezelést vagy excel-t?
    Adatbáziselméletet vagy access-t?
    Programozást vagy turbo pascal-t?
    Nálunk megoldották, hogy mindenhez letették a tanárok az elméleti alapokat, aki a mi osztályunkból kikerült, akárhova leültethetted, megállta a helyét.
    Ez csak tanterv kérdése, semmi más.
    Mondjuk ahol a tanár se ért hozzá, ott tényleg nehéz.
  • turul16
    #16
    "inkább az ms-nek fizessen, minthogy 5x annyiért linuxot erőltessenek olyan helyekre amire alkalmatlan..."
    ROTFL mond meg a főnöködnek, hogy a FUD -nak is van határa .

    "elég minimális árat (kevesebbet mint egy dobozos linux) fizet érte"
    Akkor nézd a gyári Ubuntu CD árakat :)

    "99%-ban windows-al találja szembe magát a user, ezért azt is oktatják"
    Én 99% nem windowsal találkozok.

    "Az oktatás szinvonala meg amúgy is elég alacsony, nem kéne tovább süllyeszteni azzal, hogy olyat szoftvereket tanitanak amiknek ismeretével kitörölheti a hátsóját az iskolából kikerült egyén, van igy is elég a piacon eladhatatlan képzettséggel rendelkező..."

    Valóban. C,SQL,PHP,HTML -t tanítsanak mindenkinek annak, van értelem :).
    Turbo Piscált már csak a suliban használnak, 16bittes DOSos maradvány (Annak idelyén imádtam :) , de ugyan úgy felejtős, mint a többi ..)
    A közép sulis anyag szempontjábol majdhogynem mindegy milyen rendszeren oktatják, akkor már inkább legyen az olcsóbbik.

    Szerintem jobb lenne , ha diákok az iskolában több kisérletet láthatnának/ végezhetnének, több szabad foglalkozás lenne, erre inkább költeném az adófizetők pénzét.
    És nagy marhaság a real tárgyakat vissza szorítani , mint ahogy tették. Azt inkább tartom használhatónak.
  • BStage
    #15
    "Apache kiszolgálók száma nem csökkent."

    forrás?

    Apache július: 66.144.734
    Apache augusztus: 65.153.417

    Windows július: 41.257.913
    Windows augusztus: 43.861.854


    Eszerint egymillió domainról dobták ki az apache-t, win-t pedig 2 millió új domainre raktak egyetlen hónap alatt.
  • turul16
    #14
    Apache kiszolgálók száma nem csökkent.
  • BStage
    #13
    "a magyar állam a te és az én pénzemből tejel folyamatosan az MS-nek kiadásról kiadásra"

    inkább az ms-nek fizessen, minthogy 5x annyiért linuxot erőltessenek olyan helyekre amire alkalmatlan...

    "azért is fizet, hogy a diákok és tanárok olcsóbban juthassanak hozzá... "

    elég minimális árat (kevesebbet mint egy dobozos linux) fizet érte és mivel az iskolából kikerülve 99%-ban windows-al találja szembe magát a user, ezért azt is oktatják. Az oktatás pedig nincs abban a helyzetben, hogy meg tudná fizetni az oktatott szoftverek piaci árát. Az oktatás szinvonala meg amúgy is elég alacsony, nem kéne tovább süllyeszteni azzal, hogy olyat szoftvereket tanitanak amiknek ismeretével kitörölheti a hátsóját az iskolából kikerült egyén, van igy is elég a piacon eladhatatlan képzettséggel rendelkező...

    Amúgy hangulatkeltésnek (esetleg politikai fröcsögésnek) kiválóan jó volt a postod.
  • BStage
    #12
    az a baj, hogy oprendszr nélkül általában nem lehet megvenni...
    igy pedig aki dobozos vagy warez wint (vagy valami egészen mást) akar rárakni az is a linuxos "eladásokat" gyarapitja. Ami persze nem egy tragédia, legfeljebb majd a 2008-as évet is kikiálltják a linux évének, hogy most aztán tényleg elterjed, néhányan meg megint a földön gurulva röhögnek ezen, mint lassan 8. éve minden évben