251
  • vidoz
    #211
    Hulye aki más által írt programot használ? NEM. Hulye az, aki olyan más által írt programot használ, amit egy harmadik személy módosított a program írójának beleegyezése és tudta nélkul.

    "Miért dolgozzon vele az ember, ..." Mert úgy legalább nem zsákba-macskát használnál.

    "több ezer ember stabilan tud használni" Windows-ot nem modosítva tobb millio ember tud stabilan használni, amíg modosítottal sok ezer megszívta.

    "mert éppen volt egy ilyen probléma Linuxxal" Tényleg nem ajánlatos minden felhasználóknak a Linux, az nem mindig Ok-Ok-Next-Finish kattingatós rendszer, de a Windows az igen.
  • Penge4
    #210
    Miért dolgozzon vele az ember, ha már más csinált olyat, amit több ezer ember stabilan tud használni? Azért, mert éppen volt egy ilyen probléma Linuxxal még nem fogok nekiállni nLite-tal csinálni magamnak. Főleg, mert nem is biztos, hogy az miatt volt.
    Majdnem egy évig stabilan, problémamentesen működött, tovább is ment volna, ha nem szarik be az alaplapom, aztán, mivel régi socket 478-as gép volt, így cseréltem mindenestől.

    Amúgy meg ezzel az erővel az is hülye, aki más által írt programokat használ, mert az egyértelműen a saját igényei szerint testreszabva fogja megírni, akkor írjon magának egy sajátot mindenki.
  • vidoz
    #209
    Még nem mondtam ki, de most megteszem: Igen, hülye mindenki, aki MÁS ÁLTAL módosított rendszert használ! A Power User valamelyest ért a dolgokhoz és ha már akkor sajátkezuleg állítja át/be a telepítot saját magának, nem pedig valaki más tákolmányát telepíti. Ok inkább "Wannabe Power User"-ek. Van eredeti lemez/iso, megfelelo software, leírások, google, wikipedia... hajrá.
  • Penge4
    #208
    Lényegében ugyanezeket a módosításokat elvégeztem volna én is, ez csak arra volt jó, hogy nem kellett napokig konfigolgatnom, progikat telepíteni még még egy rohadt AC'97-es hangkártyát sem ismert fel alapból az XP.

    Vista alatt nem kell, használnom egyiket sem, mert ott már van normális beépített partíciómanager.
    Különben meg Vistán maximum inkompatibilitás miatt vannak vele problémák, de rengeteg ember használja ezeket is és te, mint 2 napja regisztrált fikázó valaki, kimondod, hogy szar, meg hogy mindenki hülye, aki módosított rendszereket tesz fel.
    Attól, hogy találkoztál pár szarral, még nem biztos, hogy minden módosított rendszer olyan. Na meg jellemző, hogy sokan leszarozzák fórumokon (nem azt kell nézni, hogy hányan, hanem hogy kik), mert a módosított rendszert nem átlagusereknek találták ki, hanem power usereknek, akik gyorsabban, hatékonyabban tudják használni kilőve egy rakás olyan folyamatot, ami a kezdő felhasználók védelmét szolgálja.
    Na meg ha nincs neki erőműve, kilőni pár számára szükségtelen folyamatot.

    Nem zártam ki, hogy nem a Blade volt a hibás, de mivel különböző nemzetiségű illetőknél előfordult a probléma (nem volt sok találat, tehát nem is általános problémáról van szó), így egyedi problémának minősítettem és nem írtam egy szóval sem, hogy a Linux szar. Azt írtam, hogy nekem nem jött be (más okokból kifolyólag).
    Sőt, az EXT3-at sem fikáztam, csak leírtam, hogy én mit tapasztaltam vele kapcsolatban.
    De ha már valaki úgy kezdi, hogy "Az XY akármi egy rakás szar, mert nálam...", az nagy különbség.
  • vidoz
    #207
    Minden szemetet felpakol valaki, most gondlok a XP Blade Edition-ra aztán csodálkoznak, meg biztosan a Linux volt. Másik dolog, hogy ezzel a muzealis Partition Magic-el szintén csak kínlódhatsz. Majd ha egyszer lesz Vista-d akkor indítsd el ezeket, micsoda fantaszikus error-okat fog írni a NTFS-re.

    Használjatok ossze-vissza modosított home-made xp-t, az a tuti.
  • Penge4
    #206
    PowerQuest Partition Magic és Norton Partition Magic. Egyik sem indult el, hibaüzenettel leállt mindkettő.
    91%-os kondíciót a HD Sentinel írt, de ha Everestben néztem az értékeket, ott sem stimmeltek. Egyébként a progi a winyó S.M.A.R.T értékeit olvassa ki, szóval ha helytelen az érték, nem a progi szar.
    Ez az eset konkrétan ismerősömmel történt meg, Hitachi winyója van (direkt minőségi), szóval te meg fogd inkább a winyóra.
    Nekem nem volt hozzá szerencsém, a GRUB Error miatt nem tudtam Winről bebootolni, úgyhogy kapásból Live CD-ről formáztam, amikor is harmadszor tapasztaltam az XP telepítőjénél, hogy kék halállal leáll, mielőtt a partíciós részhez ér. Live CD-n EXT3 to NTFS format után nem volt probléma. De akár ezt akár írhatom a Blade Edition számlájára, megeshet, hogy azzal volt a probléma, bár nem hiszem. Minden esetre felírtam a hibakódot (már nincs meg), telepítés után gugliztam, kidobott 38 találatot, de egy angol sem volt közte, francia volt, spanyol meg nem tudom még mi. Egyedül a Linux szót tudtam kivenni belőle.
    Ezek szerint pár embernél még előfordult a probléma (akik mellesleg aligha használtak Blade Edition-t, mivel az leginkább magyar nyelven létezik). De te nem vagy képes rá, hogy elismerd, te csak a saját tapasztalataidat veszed alapul, hogy nálad ilyen nem fordult elő, akkor nincs is és a többiek, akiknél előfordult az mind láma.
  • Sanyix
    #205
    Erről meg annyit, hogy szar partició managert használtál, vagy a vinyó is fos, mert nekem valahogy sikerült ez bármivel.

    De kösd az ext3-ra formázáshoz, hogy valami hülye sufnis program kiír valami egetrengető baromságos a vinyóról, ami kb annyira valószínű, mint hogy eltalálom a lottó ötöst.

    Nem csapja le nálatok a biztosítékot ez a sok okosság amit kitalálsz? :D
  • Sanyix
    #204
    Annyira javarészt dososok, hogy kb 96tól már a játékok túlnyomó része wines volt, 98-ban szinte már semmilyen játék nem készült dosra. Ha akkor még nem játszottál pc-vel, akkor legalább nézz utána, mielőtt hülyeséget írsz.
  • Penge4
    #203
    Ezt nyugodtan megköszönheted az Európai Bizottságnak és a sok nagyfejes gecinek, akik szerint már így is elég nagy monopólium a Microsoft és nem kéne mégtöbb mindent integrálni az oprendszerbe.

    Pedig már nyugodtan lehetne benne rengeteg minden, natív rar, pdf, iso, bin, img, nrg...stb kezelés, Office dokumentumok natív kezelése, beépített torrentkliens, beépített vírusirtó, integrált java és flash, beépített codecs pack (ami tesztelve lenne és kétségtelenül stabilabb, mint a jelenlegiek, ami miatt sokan VLC-t és hasonlókat használnak) és még folytathatnám a sort. Még egy rohadt MSN klienst is úgy kell utólag letölteni...
  • David Coulthard
    #202
    Off:Úgy látszik ez a topic nagyon népszerű azok körében akik 1 nappal korábban regisztráltak erre a fórumra...

    On:Hát antivírus az nincs a Vista-ban, de antispyware az van benne. Antivírus-t pedig bárki le tud tölteni.

  • vidoz
    #201
    A Vista elég drága ahhoz képest, hogy az ember csak egy csupasz operációs rendszert kap. Emellett a végelme=0 vírusok és hasonló web-szemét ellen és még egy antivírust se adnak hozzá (ha már ennyire gyenge az egész). :D
  • DarthPedro
    #200
    Kérdés: Miért kell XP-t újra telepíteni alaplap csere után?
    sysprep-re nekem még nem volt szükségem. Elég egy BartPe-vel készített Live CD és a Micorsoft megfelelő doksija és már megy is minden újratelepítés nélkül. Igaz a rendszer indulása után telepíteni kell az alaplap driver-eit, de az egész windows-t nem! Az is igaz, hogy olyat még nem próbáltam aminél a proci is változott!
  • homeless
    #199
    Mi az a zdfs? Ha solaris zfs-ére gondolsz akkor az még tudtommal nem dőlt el, hogy lesz e Macen. Meg amúgy sincs sok értelme. Az applenek, csak azért kell, hogy elmondhassák, hogy hú milyen hyper-szuper-modern fájlrendszerük van.
  • A1274815
    #198
    "Amúgy elvileg az OSX HDFS fájlrendszere (akárcsak minden más, ami az Apple-től származtatható) tökéletes ilyen téren."

    Amit most cserélnek ZDFS-re vagy mire a Leopárd (bocsánat MacOS X Vista ) rendszerben. És ott mit mondanak ez most még tökéletesebb?!
  • Penge4
    #197
    EXT3-ról annyit, hogy az összes Partition Manager progim behalt tőle, csak Ubuntu Live CD-vel tudtam visszaformázni NTFS-re. És a winyó kondíciója leesett 100-%-ról 91%-ra.

    Amúgy elvileg az OSX HDFS fájlrendszere (akárcsak minden más, ami az Apple-től származtatható) tökéletes ilyen téren.
  • A1274815
    #196
    "A fájlrendszer még mindig az NTFS nevű "töredezettség király"?"

    Mondj egy olyan fájlrendszert mely tényleg, hangsúlyozom tényleg nem töredezik.
    Legendák mindig voltak és vannak: naygon régen a HPFS-re mondták ezt, de kiderült, hogy nem igaz rá. Aztán amíg az NT-ék illetve az NTFS fájlrendszer nem terjedt el egy bizonyos színtig, addig az NTFS-ről lehett hallani e féle legendákat meg természetesen az EXT2-ről, amiről már szintén nem hallani ilyet. Most az EXT3 körül megy ez.

    De elméletileg is lehetlen nem töredező fájlrendszert csinálni!
  • Penge4
    #195
    "A Vista is megdöglik mint az XP, ha hardvert cserélnek alatta?"

    Nem, bár ha a winyót átrakod egy teljesen más konfigba, akkor lehet, hogy ott is kell Sysprep.

    "Ezt is állandóan újra kell indítani minden szar után, mint az eddigi winfosokat?"

    Teljesen új kernelt kapott, csak a legszükségesebb esetben, amikor az Ubuntut is (miután lejött hozzá az a 250 megányi frissítés).

    "AERO pfff. Ki nem sz@rja le. Vissza lehet állítani normál nézetbe a felületet?"

    Mint eddig minden Windowson, a Vistán is vissza lehet. Van egy klasszikus Vista skin és egy klasszikus (Win 98 stílusú) Windows skin.

    "A fájlrendszer még mindig az NTFS nevű "töredezettség király"?"

    Igen, még mindig NTFS, de nálam nem töredezett eddig, automatikusan a háttérben töredezettségmentesít, amiből te nem veszel észre semmit a fejlett prioritáskezelésnek köszönhetően.
    Akiknél meg kerreg a winyó az érdekes, mert nálam (pedig nem is olyan hű de fasza: IDE csatis 250gigás Samsung + 6 éves 20 gigás WD) soha nem kerregett még winyó Vista alatt.
  • Evil Merodak
    #194
    Mondom JAVARÉSZT DOS-os játékok! Nem azt mondtam hogy CSAK DOS-osok .
  • nzs
    #193
    Par minden kimaradt a cikkbol: a SLED (SUSE Linux Enterprise Desktop 10) kerul a lenovokra,es ez meg != a sima disztribbel. A masik,hogy a vallalati ugyfelek kertek meg a lenovot hogy szallitson SLED-del. Fontos dolgok megint kimaradtak belole,grat sg.hu. itt

    Udvozlom a hup.hu olvasoit, jokat rohognek rajtatok. Ti is nevessetek egy kicsit: ajanlom ezt, meg ezt
  • David Coulthard
    #192
    "hanem beviszi egy számtech. üzletbe"

    A lényeg ez. Az üzletben nem átlagjúzer dolgozik. Úgyhogy felesleges jönnöd ezzel az átlagjúzeres dumáddal. Az átlagjúzer azért szokta odavinni, mert ott elvileg hozzáértők dolgoznak. Ha egy üzletben a szerelő nem ismeri a sysprep-et és csak úgy cserél alaplapot...

  • dester
    #191
    " hanem beviszi egy számtech. üzletbe és ott cserélik ki neki. A csere TÖKÉLETES és minden frankó hardveresen, de XP barátunk akkor is megdöglik, mert új harder került a segge alá. Remélem érthető voltam,"

    Nem nagyon vagy érthető. A számtech üzletben nem átlagjúzer cseréli az alaplapot. Neki TUDNIA KELL a sysprep-ről...

    "és mivel az átlagjúzer töredéke tud a Sysprep-ről"
    Az átlagjúzernek nem kell tudnia róla...


  • tökmindegy
    #190
    "Aki pl. alaplapot cserél már eleve nem átlagjúzer..."

    Erre mondtam, hogy átlagjúzer valóban nem maga cserél alaplapot, hanem beviszi egy számtech. üzletbe és ott cserélik ki neki. A csere TÖKÉLETES és minden frankó hardveresen, de XP barátunk akkor is megdöglik, mert új harder került a segge alá. Remélem érthető voltam, tehát a lényeg az, hogy a winfos megdöglik új hardver alatt és mivel az átlagjúzer töredéke tud a Sysprep-ről, ezért kénytelen újratelepíteni.

    Persze átlagjuzer 2-3 évente cserél gépet, annyi időnként pedig windows barátunkra is ráfér a friss install. Feltéve ha kibírja addig megdöglés nélkül. :)

    A többi kérdésre esetleg reagálnátok? :)
  • David Coulthard
    #189
    Na az még rosszabb, hogy egy üzletben cserélik, ahol gondolom nem átlagjúzerek szoktak dolgozni. Ha igen, nem nagyon ajánlanám még az ellenségemnek se azt az üzletet...

  • dester
    #188
    Hát akik az üzletben dolgoznak azoknak illene érteni hozzá...

  • tökmindegy
    #187
    Senki nem mondta, hogy ő cseréli. Üzletbe bevisz, csere, eredmény ugyanaz. Az XP megdöglött, és ha vki külön nem olvas utána, akkor csak a reinstall marad.
  • David Coulthard
    #186
    Aki pl. alaplapot cserél már eleve nem átlagjúzer...

  • tökmindegy
    #185
    Csak éppen XP bácsi erről a lehetőségről nem tájékoztat, csak képedbe vágja bootoláskor a kékhalált. Átlagjúzer pedig újratelepít.
  • David Coulthard
    #184
    Egy kicsit részletesebben, hogy ne kelljen sokat keresned:

    Sysprep

  • David Coulthard
    #183
    Az elsőre:

    sysrep
  • tökmindegy
    #182
    A Vista is megdöglik mint az XP, ha hardvert cserélnek alatta?
    Ezt is állandóan újra kell indítani minden szar után, mint az eddigi winfosokat?

    AERO pfff. Ki nem sz@rja le. Vissza lehet állítani normál nézetbe a felületet?
    A fájlrendszer még mindig az NTFS nevű "töredezettség király"?
  • tökmindegy
    #181
    Akár ezért is, kedves Coulthard. :)
  • Sanyix
    #180
    Nanemond, tehát szerinted 95 és 2001 között nem keszült vindózos játék. Túl kicsi vagy hozzá, mennyél azt nézzél utána kicsit!
    Driver, NFS4, nfs5, aoe2 áá ezek tiszta dos játékok...
  • turul16
    #179
    Eltünt a cikk a főoldalról, majd egy cirka egy hét múlva ír ide valamit amikor már senki nem válaszol rá :)

    így szokta.
  • David Coulthard
    #178
    Ezért regisztráltál, hogy ezeket leírhasd?

  • tökmindegy
    #177
    Addig, amíg rommá nem fejelem az arcát.
  • tökmindegy
    #176
    Biztos vége lett Equ MS bérenc munkaidejének. Bár lehet, hogy távmelóban nyomja. :)
  • turul16
    #175
    Látom elfogytak az érveid, és még mindig nem vágod.
    Fogadok, hogy fogalmad sincs miről beszélsz. De valmi összetett szutynak tűnt amivel majd jól megmondod.

    "Lehet éppenséggel az is egy APRÓ RÉSZLETE a teljes tranazakciónak, de nem arról szól." Jol látod ez is egyrésze a megoldásnak amiröl beszélsz, mint a többi dolog is amit írtam. Ha figyeltél és nem csak fúj Linux nótát (és személyeskedést) nyomod, akkor már kapisgálnál egy megvalósítási lehetőséget.

    De mint mondtad programozóknak való :) , úgyhogy menj vissza az Officeodhoz.
  • gkalcso
    #174
    Vajon miért kell access 97-et használni egy XP-n?

    Vajon mi van a kompatibilitással, ahol anyagi okok miatt vegyesen használják az ms office 2-3 verzióját, és küldözgetik egymásnak szerkesztésre, majd sírógörcsöt kap a titkárnő, mert "szétesik" a hetek óta formázott 60-70 oldalas dokumentuma egy más által más verzióval történt módosítás miatt?
  • Evil Merodak
    #173
    XP előtti játékok azok javarészt még DOS-os játékok. Szerencsére FreeDOS alatt majdnem mindegyik megy nálam =)
  • Evil Merodak
    #172
    Most már mindegy, mert átszoktam Office XP-re. Érdekes módon itt minden működik frissítés nélkül is, pedig ez sem egy mai darab.