337
Ernesto Rafael Che Guevara de la Serna
  • joebacsi
    #57
    a te forrásod mennyivel hitelesebb?
    attól, hogy olasz nyelvű? :D
    lehet, hogy ő volt a szentlélek, de hogy egy életképtelen rendszert akart rásózni az országokra, azis biztos :)
    az pedig, hogy ennek ő akkor még nemvolt tudatában nemigazán mentesíti szvsz...
  • 89
    #56
    Levágták a kezét, és aztán még a frontvonalon harcolt???
    Hogy töltött? :D
  • Takezó
    #55
    Megkérdezhetem, hogy ezeket az információkat honnan vetted?
    A halála után készült képeken mindkét karja megvan - csak később amputálta azokat egy hadisebész, ha jól tudom.
  • Takezó
    #54
    Mondjuk Marx életéről is lehetne mesélni, például, hogy hogyan is használta ki szerencsétlen Engelst:D
  • [Walaki]D`Lair
    #53
    Amúgy Che még csak nem is kommunista volt...én azért határoltam el magamat teljesen tőle, mert inkább Maoista elveket vallott és ez még Castroéknak is szar volt...folyton háborút sürgett az amcsik ellen, miközben a többiek inkább a békére törekedtek és hasonlók...szal nagyon elborult egy fazon volt...
  • [Walaki]D`Lair
    #52
    21
  • [Walaki]D`Lair
    #51
    Ja és kurvára nem vágták le a kezét és eresztették vissza a dzsungelbe lol...ez de szar :D:D:D
  • [Walaki]D`Lair
    #50
    Igen, 3 sort olvastam róla...;)
  • eörgs
    #49
    ez így igencsak gyermeteg.
  • GregSB
    #48
    "Persze világosan tudom, hogy ez nem megvalósítható, de akkor is így lenne jó."

    Az egész elképzeléssel egy nagy gond van: Ki fogja eldönteni, hogy ki petárdázhat, és ki nem, hogy ki vezethet 150-el és ki 100-al, és milyen alapon?
  • Beast Machine
    #47
    Che egy kisstílű kis pöcs volt, aki annyira szabadságharcosnak képzelte magát, hogy végükl castróéknak kellett lelőniük, hogy ugyan, kussoljon már. Különben is, nekünk van sajátunk! PETŐFI!!!
  • Dodo55
    #46
    Tudom, hogy a kommunizmus elméletileg jobb is lehetne mint gyakorlatilag, de én akkor sem szeretném, mert az alapelvei ellent mondanak az én alapelveimmel.

    100% pontosan nem ismerem a kommunizmus elveit, de a lényegét tudom.
    Nekem az az alapelvem, hogy a legfontosabb a világon az egyén, és az lenne a legjobb szerintem, ha mindenkire egyéni törvények vonatkoznának, aszerint, hogy az az egyén milyen.
    Ez így lehet, hogy nem teljesen érthető, de mondok egy példát, ami szeritem kitűnő példa:
    Most tilos petárdázni. Ez nem jó így. Azok, akik elég megbízhatóak, felelősségteljesek, és ezáltal biztonságosan petárdáznának, nem petárdáznak, mert nem akarják, hogy megbüntessék őket. Azonban azok, akik miatt a petárdát betiltották, mert nem figyelnek oda, nem mérik fel a petárdázással járó veszélyt, össze-vissza dobálják mindenhova, na azok a törvény ellenére is petárdázni fognak, mert olyanok.

    Tehát ez így nem jó. És itt jönnének az egyéni törvények: aki olyan, az petárdázhatna, aki nem, az meg nem petárdázhatna. Persze ettől még azok, akik nem petárdázhatnának talán mégis petárdáznának, de mondjuk a legális petárdaárus³tó nem szolgálná ki őket, így ugyanott lennének, mintha be lenne tiltva mint most, azonban akik petárdázhatnának, azoknak jobb lenne, mert nem kéne félniük, hogy megbüntetik őket, és persze könnyebben be is tudnák szerezni, mert a boltos őket kiszolgálná.
    És ez így lenne jó az összes törvénnyel: aki jól vezet, az mehetne 150-el az autópályán, aki szarul az csak 100-al. Aki nem húzna hasznot az illegális neten letöltött dolgokból, annak nem számítana illegálisnak a letöltés, aki viszont hasznot húzna, annak viszont illegálisnak számítana. És így tovább az összes törvénnyel...

    Persze világosan tudom, hogy ez nem megvalósítható, de akkor is így lenne jó. Persze nem csak a törvényekkel vagyok így, sok más dologgal is, ami még jobban ellenkezik a kommunizmussal.
  • bens
    #45


    pedig már hányszor megfogadtam h nem esek áldozatul az emberi hülyeségnek

  • Ron Ragm
    #44
    "Azt kéne belátni, hogy a Marxi kommunizmus sziplán tudományos alapú." - épp ezért megvalósíthatatlan.
  • Dying Soul
    #43
    Azt kéne belátni, hogy a Marxi kommunizmus sziplán tudományos alapú. Marx gondolkodó és szakember volt, nem holmi zsarnok. Az a kommunizmus, amit Sztálin csinált már nem az a kommunizmus. És mint ahogy mondtam, Sztálinnak meg a többinek kellett alap, hogy bizonyítsák, hogy ők faszák. Elővették Marxot, Engelst, pedig nekik semmi közük nem volt a diktatórikus kommunizmushoz, amit Sztálin csinált. Az oké, hogy Marx szerint a kommunizmus kiépítéséhez pár év diktatúria kell a legelején. De nem több, mint egy-két. Meg a kommunizmus nem a nélkülözésről szólt volna, hanem a hatékonyságról.
    Két eltérő célú eszme - egy név alatt.
  • Ronny
    #42
    pszichopaták? Marx?
  • Dying Soul
    #41
    Én tudom ezt, nem volt bálványuk Sztálinéknak meg a többi komcsinak, nem volt senki, aki arról írt volna, hogy kommunizmus dejó, ezért fogták Marxot, Engelst és az ő igazi kommunizmusukkal betakaróztak.
  • Ronny
    #40
    Nem csodálkozom, hogy az értékrended megengedi az ilyesfajta kilengést.
  • bens
    #39
    sztálinizmus nem egyenlő a kommunizmussal. a kommunizmus egy eszme, ami mögé előszeretettel bújnak pszihopata emberkék. lásd: feri
  • bens
    #38
    egyébként az emberek nem azért tisztelik mert embereket ölt, hanem azért, mert feláldozta az életét azokért akik a kapitalizmusnak áldozatul estek.
  • bens
    #37
    ezért mondom h erőszakkal nem lehet megvalósítani.
    de sztem Ronny barátunknak fogalma sincs róla h miről beszél...
  • Dying Soul
    #36
    Szerintem itt keveritek az igazi kommunizmust, ami tök jó lett volna egy szintig azzal a kommunizmussal, amit pl. az oroszok csináltak.
  • bens
    #35
    tudod te egyáltalán h mi az a kommunizmus?
  • Ronny
    #34
    ne röhötessük már egymást. Mi volt az a világmegváltó eszme?
    Szerintem kurvára bosszantó, hogy egy véreskezű kommunista arcképét hordozzák a kölykök, akihez ráadásúl semmi közünk. Még jó, hogy nincs Pol Potos poló.
  • Dying Soul
    #33
    Ez engem is érdekelne..
  • cold-fire
    #32
    te miről beszélsz? Megkérdezhetem hány éves vagy?
  • cold-fire
    #31
    Félreértés ne esség elismerem che-t, sőt még tisztelni is tudom, de kérlekalássan mi koze van a mai magyar che guevarát viselő srácknak hozzá? SEMMI azt sem tudják ki volt.. Petőfi legalább a sajátunk....
  • RiM
    #30
    ezeket fullra átmásoltam :D. am az télleg gáz ha a wikipédia nem pontos :)
  • RiM
    #29
    :D kért infót :) adtam neki :D
  • bens
    #28
    hm... én először olaszban olvastam Che életrajzát, akkor vált a példaképemmé, kb 17-18 éves koromig annak tekintettem. az a könyv címe, h víta e morte di Ernesto Cheguevara, sajnos magyarul nincs, de ha vki tud olaszul, akkor nagyon ajánlom. csekély 1000 oldalas olvasmány.

    azoknak akik szapulják (walaki, joebácsi, ronny...): sztem meg pontosan ti vagytok akik semmit sem tudtok róla. olvastok 3 sort neten, aztán rohatt okosnak érzitek magatokat. ami igaz az igaz, néha hidegvérrel gyilkolt, és bizony pár fegyvertelen embert kivégzett saját kezével, talán nem is ez a követendő a személyiségében. amit valszeg nem tudtok: Che akkor vált forradalmárrá, amikor rájött, h délamerikában hogyan használja ki az akkor kibontakozó kapitalizmus a szegény réteget (afrikában ugyan ez volt a helyzet). tízezreket dolgoztatak éhbérért, és sokan éhen is haltak, föleg az öslakosság (indiánok, négerek, félvérek...) mert vagy kiszolgálták a rendszert, vagy maradtak munka nélkül, de mind szenvedett a szegénységtől éhezéstől. ez rohattul nem érdekelt senkit, mert az amerikai tökések eközben süttették a seggüket. Che ez ellen lépett fel Castro oldalán, és az eszme amiért harcolt az emberiség javát szolgálta volna. más kérdés h erőszakkal nem lehetett elérni a kívánt hatást.
    érdekesség: Che kétszer esett fogságba. először az amerikai vezetőség csak a karját vágta le elrettentésül, és úgy dobták ki a dzsungelbe. kishíján elvérzett mire rátaláltak, de a hadsereg megdöbbenésére nem futamodott meg, folytatta a harcot az elnyomó rendszer ellen és még ezek után is ért el kissebb sikereket. mindig a frontvonalban harcolt, ha valami veszélyes akciót kellett végrehajtani soha nem küldött maga helyett más parancsnokot, mindig ő állt az emberei élére. RiM által beszúrt életrajz kicsit pontatlan. sok lényeges dolog kimarad belőle, valamint nem végezték ki senki parancsára, egy részeg amcsi katona végzett vele a fogságba esése után, miközben az amerikai vezetőség tárgyalt a sorsáról.

    sztem nem azok a bosszantóak, akik Che-s pólóban járnak, hanem azok, akik egész nap zabálják a chipset meg a kólát, növesztik a seggüket a szg előtt és arra várnak h mikor cseszhetik szét a hülyeségükkel az ilyen és hasonló topicokat.
  • Dodo55
    #27
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én annyit tudok róla, hogy valami komcsi volt, aki sok ember halála árán kivívta, hogy kuba az USA-tól független legyen, és jólét helyett nyomor legyen.

    Ez így kicsit durván hangzik, de ahogy én tudom, ez így volt.

    SZERK: spoilerbe tettem, mert tényleg durva, és nem szeretném, ha esetleg idézve lenne egy kis szürke table-be.
  • Ronny
    #26
    húha:D
  • [Walaki]D`Lair
    #25
    Na petőfiről csak ne nyissunk topikot...arról a mitugrász kis geciről, aki tönkrebaszta az ország fejlődését...najó...szerepet játszott csak a dologban...
  • 89
    #24
    Meg Petőfit, meg a Pesti Srácokat...miért nem a magyar nagyjainkról nyitunk topic-ot???
  • Muki100
    #23
    Chávezt is bírom. Meg Fidelt is. Meg Pelét is.
  • 0ppika
    #22
    jó kis flémtopik lesz ez
  • Ronny
    #21
    elég kár, hogy Latin-Amerikából csak ennyi jut el ide.
  • Ronny
    #20
    mocskos kommi
  • Muki100
    #19
    Igen, mert fenyegette őket egy ellenséges világrend (nem mintha egyik jobb lett volna/lenne a másiknál). Ettől függetlenül Latin-Amerika egyik legnagyobb alakja szerintem. Meg asszem Nyugat-Afrikában is dolgozott valamit a forradalmon.
  • [Walaki]D`Lair
    #18
    Én is így voltam vele, aztán tüzetesebben utánaolvastam...ez az ember konkrétan ki akarta robbantani a 3. VH-t...szóval nagy kummadt lófasz a seggébe...