337
Ernesto Rafael Che Guevara de la Serna
  • bens
    #257
    aha, akkor most elmondom neked mire való egy újság; pártok, rendszerek reklámozására, hazugságok elhitetésére és a valóság elferdítésére.
  • [Walaki]D`Lair
    #256
    Még nincs fent a Ribicon archivumban sem...
  • [Walaki]D`Lair
    #255
    bazz...itt a kezemben az újság...gépeljem be? :D:D:D
  • [Walaki]D`Lair
    #254
    LOL ne legyél már hülye bazz gondolkozzál...
  • Takezó
    #253
    Ha lehet, keressük forrást^^
  • Takezó
    #252
    A múltkoriban volt a tévében egy dokumentumfilm róla, amiben nyilatkozott egy fiatalkori egyetemistatársa is, aki azt mondta róla, hogy úgy gondolta, hogy ő bármit bármikor elvehet, mert egyszerűen belefér az ideológiájába, és ezt számos alkalommal meg is tette a saját diáktársaival is.
  • bens
    #251
    Che-nek nem volt atomja ember. és ha ismernéd az elveit, akkor nem is hinnél el róla ilyen ökörségeket.
  • [Walaki]D`Lair
    #250
    Ezt konkrétan nem én állítom, hanem korabeli okosok...(amúgy ismerem, htx)
  • [Walaki]D`Lair
    #249
    LOL...az nem faszság, hogy dobjanak atomot az usára?
  • bens
    #248
    az a te bajod h nem ismered a kommunista elveket (alapműveltség)
  • bens
    #247
    mond már el légyszi h mi volt az a faszság.
  • [Walaki]D`Lair
    #246
    És milyen elvei voltak? Mondom hogy nem kommunista...inkább sorolták szélsőséges Maoistának...még a szovjetúnió szemében is tüskévé vált egy idő után annyi faszságot ugatott...
  • bens
    #245
    Che nem egy hazug, véreskezű diktátor kegyeiért írtotta a kapitalistákat hanem a saját elvei, a kommunizmus vitte rá erre. nem vonnék párhuzamot egy terrorista és egy forradalmár között.
  • bens
    #244
    Rákosiék egy korrupt, sztáinista rendszerbe tartoztak. Che pedig a kommunizmusért harcolt. és ez rohattul nem mindegy.
  • Emmegki
    #243
    "Che nem az alapján lőtte fejbe az embereket h milyen a bőrszínük/származásuk, hanem h megvédik-e a szegény réteget nyomorban tartó rendszert, avagy nem. és azért ez nem mindegy."

    Rákosiék is! Micsoda egybeesés!
  • bens
    #242
    jólvan, ügyes vagy. inkább aludj még egy kicsit.
  • Emmegki
    #241
    che egy drogdíler volt, meg hivatásos sz@rkavaró.
  • bens
    #240
    és az sem mindegy h valaki maga áll egy sereg élére, vagy hátulról dirigál, és amikor már nincs előtte senki aki megvédje, annyi bátorság nincs benne (mint Che-ben), h odaáll az ellenség elé. hitler inkább kinyírta magát, csak ne kelljen fogságban szenvednie.
  • bens
    #239
    mesélj...
  • bens
    #238
    nemtom te h látod, de sztem van különbség. hitler egy diktátor volt, akit legtöbben a fajelméletért gyűlölnek - jogosan. Che egy forradalmár volt, akit a kapitalisták/nagytőkések gyűlöltettek meg sokakkal, mert a szegényeket elnyomó hatalom ellen harcolt. Che nem az alapján lőtte fejbe az embereket h milyen a bőrszínük/származásuk, hanem h megvédik-e a szegény réteget nyomorban tartó rendszert, avagy nem. és azért ez nem mindegy.
  • 89
    #237
    Hitler is élete végéig kitartott (sőt, ő saját kezűleg végzett magával, ahogy látta, hogy nincs több esély), nem adta fel eszméit, ő is nagy elszántsággal harcolt, sőt a német gazdaságot is fellendítette, csakhogy ő is "rossz eszközöket használt", és mégsem nyitunk róla topic-ot, nem hordunk fejével díszített pólót stb..
  • NKristof
    #236
    Ez főleg a Római Katolikus Egyházra vonatkozik, nem az egyes emberekre.
  • NKristof
    #235
    Akkor ebben azt hiszem tévedtem. Valószínüleg nem kamu a hír. Azt azért zárójelben megjegyezném hogy a kereszténytől különböző valású laosziak valószínüleg sokkal többet szenvedtek a francia gyarmatosítók alatt.
  • 89
    #234
    "egyetlen törekvésük az volt hogy minden vallást a saját képükre formáljanak"
    Ez kb. olyan, mintha kijelentenénk, hogy a zsidóság egyetlen célja, hogy megszerezzék a világ fölötti irányítást (a színfalak mögött)
    Pls ne általánosíts :)
  • 89
    #233
    Na egy jó cikket találtam:

    "A kommunista vezetésű Laosz Savannakhet tartományában - a Fides vatikáni missziós hírügynökség jelentése szerint - legutóbb nyolc protestáns felekezetű laoszit kínoztak meg. A néhány hónapja tartó akció során számos helyi egyházi képviselőt hallgattak ki, és kényszerítették őket hitük megtagadását tanúsító dokumentumok aláírására. A Kirche in Not segélyszervezet adatai szerint a délkelet-ázsiai államban az elmúlt évben hatvan keresztény és számos buddhista vált az üldöztetés áldozatává. Az ötmilliós Laoszban 120 000 keresztény él, a lakosság többsége buddhista."
  • NKristof
    #232
    Természetesen nem ítélem el a német nép egészét, ez ugyanolyan hülyeség lenne mint az antiszemitizmus. Ugyanakkor a ma élő németeket is hülyeség lenne őseik bűneiért hibáztatni. Csak azt nem értem hogy miért nem tudsz a zsidókra ugyanúgy gondolni mint más vallásúakra? Mert én úgy látom hogy két kategóriád vn: a zsidók meg a többi.
  • NKristof
    #231
    Azért van eg kis különbség. A keresztény katolikusokat tudtommal legutóbb Néró idajében üldözték, i.sz. 300 körül vallásuk pedig már a Római Birodalom "alapvallása" lett. Azóta nem nagyon üldözték őket, legfeljebb ők másokat...
  • NKristof
    #230
    Egy szóval nem mondtam hogy a zsidók bűntelenek, pontosan ugyanolyan arányban vannak köztük hülye emberek mint a világ bármely más vallásában. A kereszténykeről meg annyit, hogy a vallás kétezer esztendejéből a legutobbi 1000-1500 évben egyetlen törekvésük az volt hogy minden vallást a saját képükre formáljanak aki meg nem volt hajlandó áttérni azt megölték. ásd pl. keresztes háborúk, vallásháborúk, eretneküldözések stb.
  • Rexor
    #229
    1. Che
    2. '80 as évek zenéi
    3. Test Drive Unlimited
    4. XBOX360
    5. SilkRoad Online
    6. Football Manager
    7. PSP
    8. Gitározás
    9. KONAMI Soccer kiegészítők
    10. World of Warcraft

    Legújabb témák között a 4.! És az SG Fórum TOP 10-ben az első! Grat!
  • Rexor
    #228
    Headshot, LoOoL!!!
  • Ronny
    #227


    ööö:)
  • Takezó
    #226
    hm, ez legyen a kettőnk apró titka:D:D
    rééégóta bensőséges kapcsolatot ápolunk:D:DD
  • GregSB
    #225
    Miért akarsz te Walaki pólóiban aludni?
  • Takezó
    #224
    nekem adnád őket? alvásra jók:D:D
  • [Walaki]D`Lair
    #223
    azóta még a pólókat se hordom...
  • [Walaki]D`Lair
    #222
    Igen, én is így hittem...van is 2 Che Guevarás pólóm, az egyiket vettem a másikat én csináltam...meg a motoros naplója könyvet is elolvastam...télleg bírtam a formát...aztán megvettem az októberi Rubicon-t és abban sajna azt kellett látnom, hogy az ember akiről mindazt hittem amit te, egy elmebeteggé vált...szép eszmékben hitt az elején, de egy brutális vandál lett belőle...
  • [Walaki]D`Lair
    #221
    Akkor volt nagy divat...
  • GregSB
    #220
    Hogyne

    A legdurvább amit láttam egyébként az a westendben volt kb 2 éve. Kb 20 éves szőke plázacica, rószaszín pólóban. A pólóra ez volt írva barbie-stílusú betűkkel: Cuba libre
  • bens
    #219
    najó, most leírom mégegyszer utoljára h sztem nem azért kell tisztelni mert embereket ölt, hanem azért mert élete végéig kitartott. rossz eszközöket választott és ezért méltán el is nyerte a büntetését, de az amilyen elszántsággal küzdött saját magát nem kímélve, sztem kiemeli az emberek közül.
  • Bandee1987
    #218
    Csegevarás bugyi van má?