337
Ernesto Rafael Che Guevara de la Serna
  • Ronny
    #177
    szintén megragadnak midnen rendszer nyújtotta eszközt, hogy fent tartsák a hazugságot(pl. antropológia).
  • TS Zolly
    #176
    Megint beittál???? :D
  • joebacsi
    #175
    jó tudom, bush rosszabb :P
  • TS Zolly
    #174
    Becsülöm is tisztelem is azért, mert megpróbálja védeni a bünözőt. Kiáll elvei melett. Jól teszi. Bár a rossz oldalon áll. Majd rájön idővel.
  • Ronny
    #173
    az emberi természet ilyen. A szabadság, egyenlőség, testvériség egy nagy hazugság. És ez nem csak a kommunizmus hazugsága, hanem a mai nyugati világban működő politikai rendszeré is.
  • bens
    #172
    feküdj vissza
  • joebacsi
    #171
    énmeg különböző megbízható üzbég forrásokban olvastam, hogy a katona e szavakat intézte cseh-hez:
    "-Térdelj le és szeress! Utánna segítek a harcokban!"

    mivel cseh igencsak modern gondolkodású volt (amit számos maláj forrás is alátámaszt), örömmel eleget tett a felkérésnek, csak sajna azzal nem számolt, hogy hát bizony, jól átq*ták az agyát :D

    ezeket az írásokat valahogy nem akarják lefordítani normális nyelvekre, mert a gonosz imperrialisták nemakarják, hogy kiderüljön, hogy csehről kiderüljön, hogy ilyen trendyn állt a dolgokhoz már akkor is :D
  • TS Zolly
    #170
    Kabe :DD
  • GregSB
    #169
    Bens nem a Che pólós 14 éves suhancokat védte, hanem magát Che-t.

    Ami meg tiszteletre méltó, és követendő benne, az az, hogy ő fel mert lépni a nyomor ellen (most ne nézzük hogy mivel és ki ellen, mert nem az a lényeg), akár háború árán is. A legtöbb ember erre nem képes, inkább meghunyászkodik...
  • bens
    #168
    nézd, két dolgot tehetsz, vagy meglátod egy emberben a jót és tiszteled ezért, vagy idióta módon kigúnyolod. döntsd el melyik a testhezállóbb...
  • Ronny
    #167
    holnapra megkeresem, de a Germany Must Perish sem semmi. El sem ítélte, illetve nem is bojkottálta az akkori sajtó.
  • bens
    #166
    magyarázd el h miért gátolja a kommunizmus az önálló gondolkodást.
  • joebacsi
    #165
    hát pedig a tapasztalat azt mutatja, hogy zolly nagyrészt csak divatból csinál dolgokat... :D
    (azért vannak kivételek, engem pl őszintén szeret :D)
  • joebacsi
    #164
    jah azok a geci emberek, valahogy kikéne törölni az agyukból az öntudatot meg az önálló gondolatokat, és olyan csodálatosan működne az általad fényezett renccer...nézd pl a planktonokat, ott nincs gyarlóság, aljasság, mindenki egyenlő, és a nagy pocsoja fenekén tökéletesen együttdolgozva törekednek a legjobbra a közösség számára...énis erről álmodom mióta fölnyitottad a szemem...köszönöm neked! <3
    :D
  • joebacsi
    #163
    "Che legalább nem volt gyáva féreg és nem anyagi haszonért háborúzott."
    húú most meggyőztél, gyorsan csináltatok is egy ilyen torzonborzhajú pólót magamnak ezé :D
    csak nemtudom mit csináljak a sok bus-os pólóval :(
  • bens
    #162
    nem, kubában nincs kommunizmus, ezért írtam h nem sikerült elérnie a kívánt hatást Che-nek (sem).
    ha ő bűnöző, akkor pl Bush az mi? Che legalább nem volt gyáva féreg és nem anyagi haszonért háborúzott.
  • TS Zolly
    #161
    És szerinted kubában kommunizmus van???

    160-os irásodra: Igazad van, mint pl fidel és az itt agyon sztárolt bünöző.
  • bens
    #160
    de valszeg a kommunizmust nem lehet megvalósítani, mert aljas emberek mindenhol vannak, és lesznek.
  • bens
    #159
    nem, te sztálinizmusban éltél, amit kommunizmusnak csúfoltak.
  • bens
    #158
    kérdezz meg 10 embert h mi a véleménye a kommunizmusról.
    amúgy igen, sokan így értelmezik (mármint az utsó szavait)
  • TS Zolly
    #157
    Aha. Én éltem az átkosban, igaz csak a legvégén, de tudom mi az a kommunizmus, nem ugy mint te. Börömön éreztem. Közép iskolás voltam, mikor jöttek a változó szelek. Kommunizmusban csak egy dolgot emelnék ki ami jó. Bár legyen kettő. Egyik a köztörvényes bünözők megbüntetése, minden kibúvó keresése nélkül. Nem is volt olyan az ország mint most. Második dolog a kmk.
  • TS Zolly
    #156
    Öcséd nem de esetleg az apád lehetnék.

    Nézz körbe a világban. Hol voltak, van még kommunizmus. Ahol volt, vagy van, azok az országok eszméletlenül elvannak maradva a többi nem kapitalista országtól. Vezetőik meg fényüzésben éltek, élnek. Nézd csak meg kubát, vagy észak vietnámot, észak koreát. Kinát direkt nem irtam, mert ök már kezdik a jó öreg merkaltinizmus gazdaságot követni. De pár évvel ezelött ott is nagy volt a nélkülözés. Gondolj csak a diák tüntetésre.

    További kérdés?
  • Takezó
    #155
    Nem hiszem, bölcsészek között talán divat kommunistának lenni, hogy a kommunistagyűlölet divat lenne, hmm... Semmi menő nincs abban, hogy elfogadod a többség véleményét, vagy igen?;)
  • Takezó
    #154
    Azt mondta neki, hogy csak az embert öli meg(, az eszmét nem)!
  • bens
    #153
    meg igaz
  • bens
    #152
    kevered a kommunizmust és a kommunista diktatúrát. a kommunizmust, mint olyat még sehol senkinek nem sikerült megvalósítania. még talán kínában működik valahogy, de azt sem nevezném igazi kommunizmusnak. ezért is mondtam h sztem erőszakkal nem is lehet elérni.
    Che életében nem az a csodálatos h buzgón írtotta a kapitalistákat, hanem h úgy harcolt valamiért ahogy nagyon kevesen. és amikor mát tudta h meg fogják ölni, akkor sem esett kétségbe. pár forrás szerint annak a katonának aki megölte ennyit mondott; "nyugodjon meg és célozzon pontosan, hamár embert készül ölni."
  • Muki100
    #151
    A fél világ azon dolgozott hogy ne sikerüljön nekik, de ígyis legalább reményt adtak az embereknek...
  • TS Zolly
    #150
    Ne haragudj, de nagyon vicces amit a kommunizmus utálása divat mondatoddal irtál. :DDDD
  • Takezó
    #149
    Öcsém, ha írok egy könyvet, ami egy hasonlatról szól a kelkáposztáról, mert azt rohadtul utálom, szerinted mennyire lesz hiteles? Az csak a rohadt véleményem lesz..
  • TS Zolly
    #148
    És sikerült fellendíteniük az az országot? Hát nem. Pedig a többi komcsi ország, anno még mi is, segítettük őket. Szal, kommunizmus halvaszületett ötlet csak.
  • bens
    #147
    valszeg soha nem fogjuk megtudni az igazat nyilvános forrásokból sztem, de nem is ez a lényeg hanem az, h a sok marharépa nagyjából sem tudja h ki volt ő, csak h kommunista és ezért utáljuk, mert a kommunizmust utálni az olyan divatos dolog. de azért néhány tettéből kiderül h ő szívvel lélekkel harcolt egy jó ügy mellett és ez követendő, legalábbis én így érzem.
  • TS Zolly
    #146
    És milyen fura dolgok vannak benne mi? 43-ban írodott a novella. De a mai napig is érvényes. Lásd kuba, amit annak a gazfickónak a segítségével döntöttek nyomorba, akiről szól ez a topic.
  • petee
    #145
    lol,ezt hol olvastad? Törikönyvbe? Hogy azért szünt meg kelet-eu-ban a kommunizums,mert megunták az emberek?Ez nem kivánságmüsor.Hidd el,hogy az népnek van a legkevesebb köze ezekhez a dolgokhoz,így volt régen és így van most is....
  • joebacsi
    #144
    nemtom, busnál énis jobb vagyok, mégse nyit rólam senki topikot
  • Muki100
    #143
    Milyen átkozott világrendről beszélsz te? Úgy hangzik mint a boszorkányüldözés a középkorban.
    Az egész földrész, ahol ő született kizsákmányolás alatt állt/áll, és az ő szemszögéből nagyon is érthető, hogy miért harcolt a kommunizmustért foggal-körömmel. És mind a mai napig otthagyta nyomát, hiába McDonald's, hiába Coca-Cola, ott akkor is volt egyszer egy harc, amit ő vezetett.
    Vajon Blairék a társadalmi igazságért vagy a nyersanyagokért háborúznak most a Közel-Keleten? És vajon mennyi agymosásra volt szüksége Guevarának és mennyire kell még Bushnak, hogy egyenlően emlékezzenek mindkettőre követői?
    Ő egy halhatatlan alak, és nem azok körében akik olyan pólóban járnak, hanem akik tudják becsülni azt, amiért életét áldozta.
  • Crazy Mate
    #142
    1. '80 as évek zenéi
    2. Che
    3. Test Drive Unlimited
    4. Football Manager
    5. Anime
    6. SilkRoad Online
    7. XBOX360
    8. World of Warcraft
    9. Chelsea Fan Club
    10. Gitározás
  • Bandee1987
    #141
    Értem mire célzol, de kurvára nem azért raktam be, ha elhiszed nekem, ha nem.
  • Bankrupt #140
    Szerintem sokkal büszkébb lehetnél akkor magadra, ha senkit se istenítenél, senkinek se nyalnád a talpát, nem állnál be a sorba... de ha téged az érdekel hogy másoknál mivel vágódhatsz be...
  • Bandee1987
    #139
    Hiába nézed az alapjait a dolgoknak. Ha egyszer a kommunizmus elfajult és az lett belőle, ami, akkor innentől kezdve a kommunizmus maga egy diktatórikus, elnyomó rendszer.
  • Bandee1987
    #138
    Igen, biztos a "mocskos kapitalisták" miatt szűnt meg a kommunizmus kelet-európában 1989-90-ben...a kommunizmusban élő embereknek elegük lett ebből a rendszerből, amely életképtelen, elavult volt. (Hogy mennyi adósságot is örököltünk a Kádár-rendszertől arról hadd ne beszéljek)
    Ha pedig nem tetszik a kapitalizmus, akkor még mindig ott van pár komcsi ország, ahova el lehet menni. Persze, hogy a kapitalizmus se igazságos. NINCS olyan rendszer, ami igazságos lenne és emellett még békés is. Természetesen mindennek, igy a kapitalizmusnak, kommunizmusnak, stb. is az alapja az igazságra törekszik, de a vezetők (és az emberek) ezt elbasszák.
    Létrehozhatsz te bármilyen rendszert, abból úgysem fog soha igazságos rendszer születni.