337
Ernesto Rafael Che Guevara de la Serna
  • Crazy Mate
    #297
    Na megint ez a legnépszerűbb téma!
  • Divergencia
    #296
    Rendszer és rendszer között is van különbség.
    Miért is jó, hogy többi országban nem valósult meg? Talán jobb nekik a kizsákmányolás, az amerikai világrend?
  • TS Zolly
    #295
    Miért? Szerinted mi van kubában? Hisz ennek a bünöző segítségével lett fied kuba tejhatalmu ura. Hál isten, többi latin amerikai országban nem tudta megvalósítani eltévejedett eszméit.
  • Muki100
    #294
    Az, amit Latin-Amerikában képzeltek el kommunizmusként nem feltétlen azonos azzal a gengszter-rendszerrel amit kommunizmusnak neveztek Oroszországban vagy éppen a Tanácsköztársaságban.
  • Bandee1987
    #293
    Akkor miért harcolt? Egy nem létező rendszerért?
  • Bandee1987
    #292


    apai nagyapám (isten nyugosztalja) ha még élne, tudna mesélni rendesen. Összeszólalkozott valakivel az 50-es években, és azt mondta neki, hogy "én nem vagyok a maga elvtársa". Eléggé meghurcolták érte. (A Don-kanyar-beli történetét el sem mesélem, mert hosszú lenne, csak annyit, hogy szovjet munkatáborból tért haza 30 kg-osan)
    másik nagyapám ugyan volt párttag de kilépett belőle a picsába, mert elege lett abból, hogy állandóan megszivatták, és semmit sem kapott jutalmul pedig jól dolgozott (mozdonyvezető volt)
  • Muki100
    #291
    Igen, azt szerintem itt mindenki elítéli.
    Mi köze ennek csegevarához? Ő nem azért a rendszerért harcolt, amit te szidtál.
  • [Walaki]D`Lair
    #290
    De én azért nem emlékszem, mert kicsi voltam :PP
  • TS Zolly
    #289
    Ne aggodj, én a kilenvenes évek közepére emlékszem allig. :DDD Azok a jó serek meg hp-ék! :DDD
  • [Walaki]D`Lair
    #288
    De azt tudod, hogy nem szabad összemosni a korokat...rákosi idejében visszataszító dolgok történtek valóban, hallottam már sokmindent...de főleg a 70-es évektől enyhült azért rendesen a helyzet...(legalábbis nekem ezt mondták, én akkor még nem éltem)
  • [Walaki]D`Lair
    #287
    én is éltem a szocializmusban kemény 4 évet...baromira nem emlékszem semmire belőle :DDDDD
  • [Walaki]D`Lair
    #286
    Attól függetlenül, nem volt sosem gazdaságföldrajz órám :DD
  • TS Zolly
    #285
    Én irtam. Végülis te tudod. :D

    Kommunizmus számomra = a régi rendszerrel. De ha bele akarsz kötni, világon sehol sem volt kommunizmus. Még abban a q nagy szovjet barátainknál sem.

    Mivel egykor Magyar hon kommunista állam volt, ezért bátorkodtam azt irni, benne éltem. Párszor itt kitárgyaltuk, nem egy működő dolog ez a kommunista elv. De hát mégis van. Mai időkben is van ilyen ország, kik kommunista elveket valják magukénak.

    1987-en volt az, mikor ha akartam, felvettek volna a KISZbe. 88-an már rendesen aggitáltak, 89-en fenyegetőztek. Fenyegetőzés abban merült ki, a további tanulmányaimat meg kell szüntetnem. 88-an egy szavaló versenyen, Petőfi Falu végén kurta kocsma versét szavaltam el, mert egyszerűen megtiltották, az általam választott vers előadását. Bár azon nem is csodálkoztam, direkt volt az. :D Már lehetett elég keményen érezni, itt az egypárt rendszer vége. De még két évet kelett várnunk a rendes, demokratikus parlamenti választásokig. Addig tudod mi volt a szavazó lapokon? Elárulom neked. Mszmp főtitkára, szavazni egy emberre lehetett. KB főtitkára cim, szavani egy emberre lehetett. Stb, stb. Abban az időben a miniszter elnök Grósz Karcsi volt. Iskolában azért kaptam igazgatói megróvást, mert társadalmi ismeretek órán, mertem kritizálni a poitikáját. Persze egy hithű komcsi óra adó elött. Továbbá. Tudod e mikor ettem én abban az időben déli gyümölcsöt? Mikor délben megettem egy almát b+! Banán és narancs csak télen volt, lehetett néha kapni, de hosszú sorban állások közepette. Tavasszal voltunk az örsel egy helyi tanácsi ülésen, mint tanulmányi óra keretében. Tanács vezetői ott ették a banánt az orrunk elött, mikor mi bele sem mertünk gondolni, ilyent lehet kapni márciusban. Boltok polcai, a mai viszonyokhoz mérten, szinte üresek voltak. Ma meg? Vasárnap este friss kenyérre vágyok, elmegyek csak a teszkóba. Világ utlevél számunkra elképzelhetetlen volt. Mi csak a baráti országokba utazhattunk be, évente max kétszer. Világ utlevélt csak a kiváltságosok kaphatták meg.

    Szal nekem nem kell bemutatni a kommunizmust. Ennél vannak rosszabbak is. Engem spec nem üldöztek, hisz olyan fiatal voltam, mint a most ebben a poloban bambuló fiatalok. Apai nagyapámat pl megverték, mert hirül vette a beszolgáltatásokat, és a teheneket kivitte ausztriába eladni. De mesélte, rengeteg paraszt [ főlműves ] sírva kötötte be a saját lovát a marha vagonokba, mert elvették tőlük. Örüljetek neki, hogy nem ismertétek a Magyar kommunizmus dicső tetteit, és örüljetek annak, hogy most, itt, eben az országban éltek, nem valahol máshol, ahol mai napig is kommunizmus van.
  • Ronny
    #284
    bocs, Walakóler. Félreértelmeztem a hsz-t:)
  • Ronny
    #283
    de egy tucat könyvet meg lehetne tölteni a bűneikkel. Mi mindenért lehajtottuk a fejünket, még azért is ami nem igaz. Dúrván fogalmazva a fehér bűntudat a nyugati psziché részévé vált. Ezzel szemben állnak a zsidók, akiknek legalább ugyanennyi van a rovásukon. Meghunyászkodnak? Látjuk a Discoveryn, vagy a mainstream médiá bármelyik szeletében a zsidó bűnöket? Nem! Viszont az ellenük elkövetett bűnök folyamatosan napirenden vannak. Történelemtagadás, hazugság, és politikai/gazdasági ellehetetlenítés az eszközátáruk.
  • Ronny
    #282
    ezt nagyon jól látod. A mai világban így néz ki a felállás: a zsidók és a többiek. Nem tudom, hogy honnan veszed azt a hülyeséget, hogy ugyannyi közöttük a bolond mint máshol? Ez egy empírikusan bizonyítható tény? Ugyanannyi ember robbantaná fel magát egy köteg TNT-vel a keresztények között, mint a muszlimoknál? Valószínűleg genetikailag igen, de itt évezredek alatt kialakúlt különböző vilánézeti rendszerek állnak egymással szemben.

    Azt szokták mondani, hogy olyan a holokauszt-tagadás(reviziónizmus) mint megkérdőjelezni, hogy a Föld kerek. Akkor miért ülnek elismert kutatók börtönben ezért? Miért nem zárjuk be őket is? Ezek az emberek úgy kerültek börtönbe, hogy megkerülték az ország törvényhozási rendszerét. Ez Nurenberg óta példa nélküli(Germar Rudolf).
  • Bandee1987
    #281
    Ettől függetlenül milliószor jobb ember, mint Bush.
  • Bandee1987
    #280
    nálam akkor lett igazán népszerű, amikor megszopatta Mónikát :)
  • Ronny
    #279
    nem gondolod, hogy egy kicsit ferdítesz? Az a gond, hogy nem látsz a gazdaságföldrajzon tanultakon túl.
  • Takezó
    #278
    Clintonnak köze volt a szcientológiához, úgyhogy alapból kijár a halál:D
  • Bandee1987
    #277
    Érdekes, én utálom Bush-t, utálom Che-t is. Akkor most mi van? (Ha már normális amerikai elnöknél tartunk, akkor ott van Clinton és a demokraták, azoknak kéne a hatalomra jutniuk (részben már jutottak is))
  • [Walaki]D`Lair
    #276
    Ja és mert valaki itt írta tegnap, hogy ő élt a kommunizmusban: Magyarországon sosem volt kommunizmus :)
  • [Walaki]D`Lair
    #275
    Mint már oly sokszor leírtam, nem azért ítélem el Che-t mert kommunista eszméket vallott, jómagam is inkább a kommunista UTÓPIÁVAL(!!) szimpatizálok, mint a jelenlegi kapitalista szabad rablással, de újfent elmondanám, hogy a dolgokat nem úgy kellett volna csinálni ahogy Ernesto csinálta...inkább ahogy Fidel megoldotta a dolgokat...le a kalappal előtte...(most attól eltekintve,hogy micsoda nyomor van kuba nagyrészén :DD)

    Azt amúgy nemtom miért gondolod bens, hogy dél amerikában az USA miatt van nyomor...persze, javarészt szerepet játszik benne azis...de azért ennek számos más oka is van...a globalizáció ellen meg lehet tiltakozni , csak sajnos egy szükséges rossz az országok fejlődése érdekében...nem lehet elzárkózni "a nyugat" elől így a 21. században...az, hogy most itt vitázol az interneten, az is az USA vívmánya...az hogy ott krampácsolod a billentyűket, azis...kimész, iszol egy ásványvizet, azis...akármit csinálsz manapság, abban ott rejtőzik a globalizmus...

    vagy mondok jobbat...Ne telefonáljunk? Ne nézzünk tévét? ne játszunk a számítógéppel? ne igyunk kólát?

    Ők a barátaid:

  • [Walaki]D`Lair
    #274
    Jaj de jó is lenne, ha minden ilyen fekete-fehér volna...^^
  • Takezó
    #273
    Tajgetosz, kisfiam, tajgetosz...
  • HunnernesKonge
    #272
    1. Ha nem érdekel, minek böfögsz bele?
    2. Az általános műveltséghez hozzátartozik hogy Tudjuk ki volt Ernesto Guevara (Ettől még persze nem kötelező szeretni)
  • UltimateGamR
    #271
    értelmes topiccc , azt se tom ki ez a Che , sőt nem is érdekel...
  • 89
    #270
    Az hogy valaki elítéli a "kommunizmus"-t (vagyis azt, ami létrejött az eszméből), még nem jelenti azt, hogy az USA-t, Bush-t, a kapitalizmust, a fogyasztói társadalmat, a pénz uralmát annyira szeretné
    Múltkor találkoztam egy gyerekkel akinek CCCP volt a nick-je, megkérdeztem hogy miért ez a neved? Azt válaszolta, hogy azért mert nem szereti Busht-t
  • bens
    #269
    szal inkább neked kéne levenni a szemfedőt.
  • bens
    #268
    igen, és ez az amiért itt is sokan útálják. ami meghatározó, a sok amcsi film ami mind az USA-t reklámozza. azt senki sem tudja h mi folyik ma is délamerikában, vagy a szegény negyedekben az USA-n belül, csak azt tudja a sok kockafejű gyökérgyerek h kinderpinguit kell enni, meg szeretni kell amerikát. Che meg egy terrorista, mert a csodálatos amerika ellen harcolt gonosz módon. ennyi. Bush meg egy áldott jó lélek, mert írtja a sok csúnyabácsit irakban.
    ha más miatt nem is, de legalább azért tisztelnie kellene mindenkine Guevarát, mert ő maga oda mert álnni az ellenségei elé. nem félt sem a fogságtól sem a haláltól és nem érdekelte a betegsége meg a sérülései.
  • marcio mela
    #267
    1.Kennedy messze nem a legnormálisabb elnök volt.
    2.Az,hogy ki lövette le nyitott kérdés.
  • Takezó
    #266
    Ebben egyet kell értsek, a világrendünk meghatározza a gondolkodásunk.
  • Bandee1987
    #265
    De te az igazságot hirdeted. ^^
  • HunnernesKonge
    #264
    Mai szemmel nézve, mert a kapitalista államforma lett az elfogadott...
    Ennyi és nem, több. Ha nem Stálinista kommunizmus fejlődött volna ki akkor most nem Che lenne a köztörvényes bűnöző a szemedben hanem mondjuk Kennedy...(akivel egyébként semmi bajom, messze a legnormálisabb amerikai elnök volt. Nem csoda hogy a CIA lelövette.)
  • [Walaki]D`Lair
    #263
    Persze fiam...;) Azért néha vegyük le a szemfedőt, hátha látunk nélküle is valamit...;)
  • [Walaki]D`Lair
    #262
    Bazz...azért nem kéne beállítani mint valami modern kori Robin Hood-ot, hogy elvette a csúnya gonosz gazdagoktól amilyük volt és oda adta a jóságos szegényeknek...lószart...mai szemmel nézve egy köztörvényes bűnöző, egy terrorista volt...
  • Takezó
    #261
    a Rubicon talán nem:D
  • 89
    #260
    ja, pl. a Természet Búvár is :D
  • Takezó
    #259
    a cikk alján csak van valami hivatkozás akkor... tesóm is épp ma mondta, hogy elküldi nekem majd a rubicon adott számát, akkor megvizslatom mindenképp
  • bens
    #258
    ez igaz, benne van az életrajzában is