2775
Grammar Nazi banner


A magyar nyelv/nyelvtan úttörői
  • Shadow_THH
    #13
    viszont ráférne a nyelvre egy frissítés, én is sokszor használok angol szavakat magyarosítva mivel rövidebbek de a fő gond az hogy a kiscsávók bekapcsolják a valóvilágot és valahogy megakad a szókincsük a cs betüs szavakig.
  • sweech
    #12
    én se szoktam nézni a helyesírást, az a lényeg hogy gyorsan lekaparjam amit akarok mondani...úgyis megértik ^^
  • Adawe
    #11
    egyetértek.

    tévém meg szerencsére nincs, így az ilyen "élményekből" kimaradok..
  • Shadow_THH
    #10
    én azon az állásponton vagyok hogy az angol szavakat nem kell lefordítani magyarra (mármint a számítás technikában)
    rohadtul idegesítő amikor megtanultál valamit és nem tudod hogy egy felmerülő problémánál/feladatnál miről van szó mert lefordították magyarra az összes nevet méghozzá elég gányul.

    persze úttörő a cool TV és a feliratozott zene műsora.
    Baby, you drive me crazy = babám te vezetsz engem bolondba
  • Adawe
    #9
    hát most eltöprengtem, hogy melyik szörnyűbb... :D
  • ngcsnet
    #8
    használd a zacskó szót szatyor helyett :D
  • Adawe
    #7
    igen, igen. amúgy ezt a szót a Baevis & Butt-head Do America filmben hallottam Muddy-tól (Bruce Willis)
  • DJ Skyline
    #6
    és még a jelentése is majdnem ugyanaz...satchel az hátitáska vagy mi...szóval a szatyorba is betudjuk ugyanazt tenni mint a hátizsákba!:)
  • Adawe
    #5
    most hirtelen a featúra jutott eszembe az Intel bemutatóról.

    mellesleg.. a szatyor szóról tud valaki valamit.
    ilyen idétlen szavunk csak nekünk lehet.
    (bár az angol satchel szó kiejtésére igencsak hasonlít - jóég csak nem pont ezt sikerült ellopni??)
  • DJ Skyline
    #4
    az a legjobb mikor az angol szavak keverednek a magyar szavakkal!:D
    egy példa a Logóműhely topikból:

    djatb ma 14:59 | Privát | Válasz | #48725
    Sorry all logomaster,but én szeretnék egy animál Prince of Persia 3 Dark Prince-Sima prince logot!

    Thanks alltogether!


  • Bankrupt #3
    ez egy hivatkozás, nem írom már linknek :P
  • Shadow_THH
    #2
    meg szeretném kérdezni

    szeretném megkérdezni :)
  • Adawe
    #1
    Üdv!


    Ez a kis téma több okból nyílt:


    1.

    A kedves fórumozók helyesírása kívánnivalókat hagy maga után...

    A mindig az nem mindíg bármennyire is szeretnénk hangsúlyozni időtartamának nagyságát.
    A plusz szóba pedig bőven elég egy sz betű, bár kétségtelen tény, hogy a pezsgőtabletta reklám akkoriban megtette hatását... (plusssz)
    A muszáj pontos j-vel írandó!

    ...


    2.

    Megtudjuk, megfejtsük, megértsük (stb...) néhány szó eredetét, mint például az egyik legszerencsétlenebbet:

    szatyor



    3.

    Miért magyarítunk értelmetlenül idegen szavakat?

    nájszos, szkilles...


    4.

    Érdekes, poénos szövegidézetek...


    Összegezve:
    Ide jöhet minden olyan szöveg vagy szó, ami a magyar nyelvtan szabályait mellőzi (legyen az akár kép formájában is .. plakát, hirdetés...), korhoz/korszakhoz kötődő kifejezések, értelmetlen magyarítások, kitalált szavak .....


    "akkor.. nincs más hátra, mint előre"

    (természetesen a lényeg nem a helyesírás minden egyes pontjának betartása, hanem elsősorban a jókedv megteremtése szavak által)