461
Mindenkinek fizetős lesz a felsőoktatás?
  • Zsoltika 007
    #21
    A költségtérítéses tanulóknak nem kell többet fizetni. Ők már most fizetnek mindent.
  • Piedon
    #20
    Ööö, én most ezt nem értem, eddig is fizetni kellett ugye tandíjat a költségtérítéseseknek most még esetlegesen nekik is kellene majd fizetni egy "utólagos képzési hozzájárulást"???

    Hogy gondolják ezt? A villamosságtantanárom meg minket szíd, hogy nem akarunk elmenni dolgozni és ezért járunk főiskolára. (Megjegyzem levelezős vagyok és mellette két állásom van, hogy megéljek...)
    A végén meg egymillióba fog kerülni egy "államilag finanszírozott" diploma...na mindegy legfeljebb veszek egyet a feléért az Ecserin...
  • Zsoltika 007
    #19
    "A konstrukció csak a 2007-től beiratkozókra vonatkozna." Olvasd el a linkelt cikket!
  • Punker
    #18
    kösz
  • Punker
    #17
    majd ha hivatalosan elfogadták kiderül
  • Shadow_THH
    #16
    Ja ok az politizálás ha valami ami az ő kezükben van elkurnak és megjegyezzük. Ok

    Büdös miépes vagyok én


    sry abbahagyom
  • I.C.ram
    #15
    Nekem az a kérdésem, hogy ez most kikre fog vonatkozni? Akik 2007-ben felvételiznek, vagy azokra is, akik most fognak diplomázni?
  • Punker
    #14
    Politika OFF!
  • vaaa
    #13
    Hányszor akarják megadóztatni az ingyenes közoktatást?!
  • ffxi
    #9
    Olyan lesz mint Amerikában :D itt minden.
  • leveskocka
    #8
    na.nekem fizetni kellett erte.levelezo.nem is tudtam elvegezni.nem volt ra kesh.
  • ffxi
    #7
    Ne legyen törölve, mert ezt télleg meg kell vitatni.
  • Zsoltika 007
    #6
    Szóltam a moderátori topikba hogy helyezzék át a gumiszobába. Ha nem lehet és itt nem maradhat akkor törölve lesz.
  • ReTeK
    #5
    gondolom ez csak a kezdet lenne, ha sikeres lesz akkor kiterjesztik mindenkire és szépen lassan csendben emelgetik majd a fizetendő százalékokat
  • bertino
    #4
    ma már mit nem akarnak megfizettetni ? kölcsönöket nekünk kell visszafizetni emberek...
  • Zsoltika 007
    #3
    Felsőoktatásról szólna a dolog. De ha baj akkor egy admin át tudja helyezni?
  • Istencsászár
    #2
    ... ( mivel politizálni nem lehet itt csak eme 3 pont utaljon a véleményemre )
  • Zsoltika 007
    #1
    Meg akarják fizettetni a diploma árát
    A koalíció megállapodott az utólagos képzési hozzájárulás 2007-es bevezetéséről.

    Szinte biztos, hogy 2007-től bevezetik a felsőoktatásban az utólagos képzési hozzájárulást: az MSZP és az SZDSZ az oktatási program egyeztetésekor megállapodott ebben - tudta meg lapunk a tárgyalások egyik résztvevőjétől. Ennek lényege, hogy az egyetem elvégzése után, a diplomás keresetből, sokévi részletben kell visszatéríteni az állam számára a felsőoktatási képzés költségeinek egy részét.
    Forrás: Népszabadság Online

    A teljes cikket itt olvashatod.