461
Mindenkinek fizetős lesz a felsőoktatás?
  • ffxi
    #301
    Kivácsi leszek, hogy mi lesz ebből a tüntetésből?
  • Shadow_THH
    #300
    jobb hosszan meggyógyulni mint korán meghalni gyerekek!

    tudhatnátok hogy ez a mostani jelszó hát :/
  • BADE
    #299
    a legnagyobb vicc,hogy olyan ember van az oktatás élén,aki beszélni sem tud!
  • Kmarha
    #298
    :S hja. .a mocskos disznók...
  • Punker
    #297
    na lehet szervezni a tüntetést
  • Shadow_THH
    #296
    velem is volt hasonló :D

    "-Halló -bemutatkozik- nem tudjuk hogy tisztában van-e vele, hogy most szerdán Gyurcsány Ferenc itt lesz várusukban és beszédet mond önöknek.
    -Igen jónapot kivánok, hallottam róla.
    -Érdeklődnénk, hogy számíthatunk-e az Ön részvételére is?
    -Hát sajnos nem tudok elmenni mert épp arra az érettségi rendszerre tanulok éjjel-nappal amit létrehoztak, és nincs időm elmenni sehova, igy ide sem.
    -Köszönjük, a viszont hallásra"
  • CattiBrie
    #295
    ez jó :))
  • Kmarha
    #294
    Hehe.. anyámat felhivta valami helyi polgármester jelölt helyetes vagy kifene, megkérdezni, melyik párt jelöltjét akarjuk támogatni. Megkérdezték hogy elégedett e anyám a jelenlegi kormánnyal. Így hangzott a válasz:

    "... két egyetemista fiam van.. "

    A telefonálónak egyből leesett: "Értem."

    Hát én szakadtam a röhögéstől.. pedig annyira nem vicces dolog van mögötte, de mégis. :)
  • Kmarha
    #293
    figyelj, Veszprémi egyetemista voltam, amig ott nem hagytam. Müszaki pálya. volt hogy 300-an voltunk, fele ekkora férőhelyes teremben.

    A mostani sem jobb. A számítógép teremben nem férünk el. Ha valaki nem tud bemenni a saját kurzusára, akkor a délutániba már nem tud bemenni helyhiány miatt. Nem kell bemutatni a helyzetet nekem.

    Persze, kevesebb diák, több kényelem. Viszont a színvonala az oktatásnak, nem változik. A körülmények színvonala talán igen. De ezzel nagyon ki leszünk segítve. Valami arany középútat nem lehetne választani? Kevesebb ösztöndíj esetleg? Vagy ha már mindenképpen fizetővé akarják tenni a szakokat, akkor legalább annyira maximalizálni azt, amennyit kredithátraléknál kéne fizetni. Akkor aztán a pénzt lehetne fejlesztésekre költeni. Ez már inkább lenne reform.

    De amit most csinálnak az nem reform. Ez rombolás. Én ezt vélem.
  • justin
    #292
    Hát nézd, az én mostani tapasztalataim szerint azért nem tanítanak sokan rendesen, mert ugye nem ez a "főállásuk".
  • Punker
    #291
    ha kevésbé lesznek leterhelve igen.
  • justin
    #290
    De attól még abban igaza van Kmarhának, hogy az oktatók színvonala nem emelkedik.
  • Garfield
    #289
    És egy ekkora orbitális baromság után még csodálkozott hogy kinevették??? Örüljön hogy nem a lemondását követelték. Hát miről beszél ez? Attól, hogy mi tandíjat fizetünk, miben fog változni az oktatás színvonala?

    Majd amikor résztveszel egy olyan előadáson, ahol a kar legnagyobb, 180 férőhelyes termébe kellene bepréselni a 240 fős évfolyamot, akkor majd megérted, miért is változna az oktatás színvonala kevesebb hallgatóval.
  • CattiBrie
    #288
    volt arcuk ezek után egyetemisták elé állni?
  • Kmarha
    #287
    "Hiller István azt hangsúlyozta, hogy az elmúlt években a mennyiségről szól a felsőoktatás, hiszen négyszeresére emlkedett a hallgatók létszáma, és itt az ideje, hogy mostantól a színvonalas oktatáson legyen a hangsúly."

    LOL!!!

    És egy ekkora orbitális baromság után még csodálkozott hogy kinevették??? Örüljön hogy nem a lemondását követelték. Hát miről beszél ez? Attól, hogy mi tandíjat fizetünk, miben fog változni az oktatás színvonala? Szép és jó lesz ha ebből a pénzből új gépeket vesznek, és épületeket újjítanak fel. De egyrészt ezt kétlem, másrészt az oktatást úgyanazok az arcok fogják folytatni, úgyanabban a stilusban. Nálunk bizonyos tanárok hiába kaptak volna csúcsszuper gépet, használni sem tudták volna, ahogy egy vacak 486-ost sem.

    Nagyon változna a minőség.. hát persze..
  • Kmarha
    #286
    Füttykoncert fogadta Hillert és Gyurcsányt EFOTT-on
  • Kmarha
    #285
    hát igen... valamely álomvilág lehet az a normális világ :) kétlem hogy egyszer is megérjük a létezését.

    akkor sem birom felfogni épp ésszel, hogy mit akarnak valójábban ezzel elérni a politikusok. Az biztos hogy plusz pénzt.. de ilyen áron? nagyon durva.

    Ezek után ne csodálkozzanak, ha egy fiatal nem lesz ki legközelebb rájuk szavazna. Bár szerintem ezt ők is felfogták, és most majd beindul a saját zsebre project. legalábbis nagyobb tempóba mint eddig.

    Az lenne jó, ha mint a háború után, a háborús bünösőket, itéletszék elé lehetne vinni a 4 éven át szart szarra halmozó politikusokat is. Talán jobban meggondolnák, hogy mit is tesznek a 4 év alatt.
  • CattiBrie
    #284
    hihi

    baromira nem értettékek mire gondoltam :D


    úgy volna a normális, ha nem kéne tüntetni meg semmi.. ha már csak szóba kerül a szó (tüntetés), akkor ott már valami gáz van és az nem "normális világ"
  • Emmegki
    #283
    Ja, válasszunk kormányt majd 4 évig üljünk a seggünkön és nézzük szótlanul mit csinálnak, ezt jelenti a demokrácia. A franciák is ezt csinálják.

    :P
  • Punker
    #282
    az embernek ki kell állnia magáért.
  • Kmarha
    #281
    akkor jobb ötlet azon kivül hogy bekerüljön a parlamentben miniszternek? mert semmi peticióra, semmi Höok-os tárgyalással, semmi a média felé tett segélykiáltással nem mentünk semmire. egyeltalán semmire.
  • CattiBrie
    #280
    szerintem nem a "tüntetésekre járni" a normális...
  • Punker
    #279
    normális világban minden 16-30 közötti menne, ebben a birka országban nem lesz semmi.
  • CattiBrie
    #278
    ki fog tüntetni?
    akik már bent vannak, azoknak is pénzes lesz?
    ha NEM, akkor kik fognak tüntetni? :)
    mert ha én már bent vagyok, akkor engem nem érdekel a dolog -> nem megek tüntetni => középsikolások mennek tüntetni? :)
  • Kmarha
    #277
    Ezzel sokkal vagyunk igy. Sőt a legtöbben még így is esti müszakban dolgozunk. Max ezentúl egy kis része se megy el belőle sörre és zsömlére, hanem mind a sulira. :S

    Egyébként milyen eszköz van a kezünkben a tüntetés és gyújtógatáson kivül e hatalmas demokrációban, amivel ellenkezhetünk, és elérhetünk valamit?
  • katalány
    #276
    Ha engem felvennének, fogalmam sincs, hogy miből fogják kifizetni a szüleim.
  • Sadist
    #275
    Te ittál?
  • Munch
    #274
    Csomó minden fontos dolgot adunk vissza az oroszoknak. Ennyit az elszakadásról a szovjetuniotol.
    Majd jól hurolcnak minket táborokba b+.
  • Emmegki
    #273
    Ne mi húzzunk el, húzzanak el ők :P Ha majd esetleg fizetnem kell, remélem átvállalják tőlem a hős harcos m*** szavazók.
  • Munch
    #272
    Tök jó. Nem lesz pénze erre senkinek. Nem megy egytemre senki...
    Kedvez az mszp-nek, bunkó buta tanulatlan tahó népet mégkönnyebb irányítani.
    Húzzunk el ebből a qva országbóóóóóóól!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Kmarha
    #271
    Diáktüntetést szervesz a HÖOK

    "Ősszel tüntetni fognak az egyetemisták, ha az Országgyűlés elfogadja a tandíj bevezetését – jelentette be a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának elnöke."
  • Kmarha
    #270
    a franciák példájára ki kéne vonulni szépen a parlamenthez vagy pest utcáira, és addig gyújtogatni fel a miniszterek, vagy akár a rendes állampolgárok kocsijait, amig a nagyokosok el nem kezdenek gondolkodni, hogy esetleg valami hülyeséget akarnak bevezetni.
  • Shadow_THH
    #269
    fúhát politizlász már az sg-n :/ ez meg még tudhatnád hogy a könnyitett csomag mert szeptemberben jön a nagyobb
  • Rolesz
    #268
    Már anyi pénzt befizetünk kiszámoltam!Csak egy kérdésem van Dj Urcsányhoz hová teszik vagy mire használják fel ezt a sok pénzt?
  • Shadow_THH
    #267
    igen mert már megszavazták
  • ffxi
    #266
    Én?! El!
  • Punker
    #265
    ti elhiszitek ezt a max 150k (+/- 50%) dumát?
  • CattiBrie
    #264
    http://www.peticio.hu/?module=6&pdid=3877

    Petíció leírása: Az új kormány oktatási minisztere mindenki számára fizetőssé teszi a felsőoktatást. Egy alapképzés kb. 105 ezer forint/év, egy mesterképzés 150 ezer forint/év lesz. A francia diákok ki tudták harcolni, hogy a rossz törvényt visszavonja a parlament, vegyünk róluk példát!
  • NFP
    #263
    Arról már nem is beszélve, hogy az új felsőoktatási törvényről a munkaerőpiac kapcsán hülyeség beszélni, mivel az első BSc-sek is csak két év múlva végeznek, addig nem jelennek meg egyetlen statisztikában se.
  • NFP
    #262
    Az új rendszer se változtat ezen. Diplomás munkanélkülinek ott is csak a mesterképzésben végzett munkanélkülit ketinten.
    A BSc-sek nem érdekelnek. Az a szememben olyan, mint egy OKJ.
    OKJ képzésből nekem is van három, mégse csodálkoznék, ha el próbálnék helyezkedni velük, de mégse sikerülne.