461
Mindenkinek fizetős lesz a felsőoktatás?
  • Kmarha
    #341
    Annyi értelme van, hogy a politikusok sebei még jobban meg lesznek tömve. Persze hogy egyik párt sem ellenzi. Én erről nem tudtam, elhiheted hogy ennek sem örül az átlag ember.

    Megszorítások rendben. De miért ott kell szorongatni a népet, ahol már most is szarul áll? A válalkozások félelmetes elönyt élveznek mindenben. Mint a forró kása, úgy kerülgetik ezeket a szervezeteket. Persze szükség van rájuk, de ne mondja nekem senki, hogy a válalkozások jobban előbbre viszik az országot, mint a szakképzett mérnőkök?

    Mert jó mérnökből, ha nem tévedek, most is hiány van. Talán egy igazi reform kéne, észszerü megszorításokkal a közoktatásban, de nem ilyen leépítés. Szorongassanak minket, ha ez kell nekik, de ne gáncsoljanak el a továbbtanulás lehetőségétől.

    (persze nem csak a mérnökökről van szó.. de ezt a példát ismerem, mivel már 4 éve benne vagyok)
  • t0mmy #340
    szerintem meg csak az ilyen "megszorításokkal" lehet előrébb vinni... igasz hogy az MSZP csinálja most a FIDESZ jobb oldali politikáját és a FIDESZ kezett el balosodni de másképp nem hiszem hogy lehetséges! ez nem mukodhet ugy hogy takargatjuk államilag dotáljuk és majd aztán lesz valami. meg kell huzni a vonalat és ugy néz ki itt jött el az ideje!

    Abba miért nem köt bele senki MÉG A FIDESZ SEM (pedig marhaság) hogy visszamenőleg megkapják a rendszeváltás után elhunyt politikusok családjai a kegyelet díjat?? Ennek mi értelme van??
  • Kmarha
    #339
    Nem, ez nem kormányfüggő. Ez rendszer függő. Igazán fogalmam sincs mivel lehetne kihúzni az országot a jelenlegi állapotából, de ha így marad, jobb semmiképpen sem lesz.
  • t0mmy #338
    de szerinted ez kormányfüggő? vagy szerinted mivel lehetne kihúzni az országot jelenlegi állapotából?
  • Kmarha
    #337
    No, hát ebben az esetben, szerinte ezt NEM KELL elviselni. El lehet, de nem kell. Persze nekünk se jogunk, se szavunk nincsen e témában. Miért is lenne, hiszen végül is csak rólunk szól. De Magyarország egyetlen emberének sem lehet beleszólása ( azt a csekély számú politikust kivéve) hogy milyen legyen országának jövője.

    Mi csak azt dönthetjük el hogy a metrón piros csík legyen vagy kék. Erre már szavazhatunk is. :S

    Most lenne újra népszavazás, a jelenlegi kormány menne innen a p.. el melegebb éghajlatra.
  • t0mmy #336
    nem! ez SEM igazságos!
  • Kmarha
    #335
    Hoppá.. arról nem is szólva hogy sok pénzes gyerek röhögve kifizeti a pénzt, aztán meg marad lábat lógatni a suliba. Igazságos?
  • Kmarha
    #334
    Nem tudom nálatok hogy volt, de hidd el, ma már nem a tudás számít. Nem mindig, és nem mindenhol. Voltam egyetemista, most fősulira járok. A helyzet sokszor nem változik. Vannak olyan órák, olyan tanárok, ahol egyszerüen nem tudsz egy kettesnél jobbat kiharcolni. Vagy mert a tanár olyan geci, hogy nicns ember ki a követelését teljesíteni tudná, főleg a mellette lévő 12-13 másik óra mellett, vagy pedig a tananyag, a tanítási mód olyan, hogy semmire nem mész vele. Eljárhatsz külön tanárhoz, bújhatsz a témából 3-4 hatalmas könyvet hogy megtanuld magadtól perssze, de egy idő után és egy bizonyos mennyiség után egyszerüen összetörsz tőle.

    Sok embert ismerek, aki 2-eseivel vagy 3-masaival, egyszerüen zseni egyes témakörökben. Kitünő programozó, a hálózat minden kis trükkjét ismeri, de pl. a neuró biológia tanár utálja, és elgáncsolja. A gyerek nem is birja felfogni igazán a membrán áramfelvételeit és leadásait, de nem is lesz rá szüksége. Viszont sok tárgy és sok kredit ráépül.

    Akkor szerencsétlen, ha ilyen mellett még kézmüves szülök gyermeke, ráadásul ketten is vannak testvérek, hagyja ott az iskolát és menjen el dolgozni építkezésre pl? Vagy legyen utcaseprü? Mert diákhitele az a koleszra és az ételre, utazásra megy el, a család fizetése pedig a lakáshitelre, villanyra és vízre?? Mert hát munka mellett, amivel összetudná szedni a 200 ezer forintját, már tényleg nem tudna tanulni.

    Ugyan már. Ez felháborító. Egyszerüen felháborító.

    De még ha lenne is értelme e tandíj bevezetésének, akkor okot mondjanak rá. Ők reformnak nevezik. De egyetlen egy dolgot nem neveztek még meg, amivel javulna az oktatás minősége. Mert ez a tandíj bevezetése csak azért nem éri meg, hogy most pár láblógató elhagyja az oktatást, és hogy a gyerekek kényelmesebben beférjenek a gépterembe vagy előadókba. Nem éri meg! Ez nem módszer, ez nem megoldása. Ez kibaszás egyes emberekkel, és remélem ezek az emberek nem fogják annyiba hagyni.

    Van akinek persze jól jön. Ők örüljenek maguknak. Mi meg itthon öcsémmel eldöntjük, melyikünk tanuljon akkor tovább.

    Lassan visszafejlődik az ország száz évvel ezelöttire. :S
  • t0mmy #333
    valoszinu hogy itt sem tudják tartani majd ezt
  • t0mmy #332
    nem lett volna meg a lehetőségem pedig nem vagyok hulye... meg tudtam volna csinálni és tudom hogy még rengeteg ember ilyen mint én hogy bemegy cask lábatlógatni ahelyettt hogy tanulna és akkor jobb lenne neki is...
  • CattiBrie
    #331
    inkább teljes vezetőségcserére lenne szükség és nem olyan hozzáálláshoz ami fent uralkodik

    bár baromira nem tudom, mi történik ott de azt tudom, hogy ha olvasnék minden újságot és néznék minden tévéhírt, akkor sem látnám a felső valóságot


    de azt szinte biztos, hogy nem ez a jó megoldás

    ha jól értettem Franciaországban is volt egy ugyanilyen kísértlet, és mégsem lett belőle semmi - tehát ha nyugat a cél, akkor az nem ez



    de lehet, hogy rosszul látom a dolgokat
  • BADE
    #330
    abból a szarból,amit ők csináltak,csak akkor lesz valami ha elhúznak innen!Nehogymár most ők legyenek a megmentők,mert ők meg merik csinálni...
    Közben meg minden döntésükkel a saját zsebüket tömik pénzzel.
  • BADE
    #329
    gondolj bele szüleid mennyit dolgoztak,hogy kifizessék
    Gondolom neked is meg lett volna a lehetőséged,hogy államilag finanszírozottra menj,csak a könnyebb utat választottad
  • t0mmy #328
    igazából nem cask egy iskolát szeretnék elvégezni de tényle3g nem érdekel!

    Az a baj jhogy ez is egy olyan döntés ami szükséges rossz hogy Magyarország fel tudjon kelni a szarból amit az évek alatt alá csináltak! tetszik nem tetszik el kell kezdeni! lehet hogy ez most radikális de sajnos el kell viselni!
  • CattiBrie
    #327
    lol, ha kijártam volna, már engem sem érdekelne, ha fizetőssé tennék :D
  • t0mmy #326
    nem én nem mondtam ilyet
    sőt én fizetős iskolába jártam de amikor épp jólment kaptam ösztöndíjat is nem sokat de legalább volt
  • BADE
    #325
    mit végeztél?
  • Punker
    #324
    és persze végig full ötös voltál gond nélkül igaz?
  • t0mmy #323
    már elvégeztem
  • CattiBrie
    #322
    te ugye még nem jártál iskolába?

    mármint felsőoktatásba
  • t0mmy #321
    igen
  • BADE
    #320
    mert szerinted egy orvosi olyan könnyű,hogy kitűnő eredménnyel el lehjet végezni
    A tandíjmentességet is csak páran kapják meg.
  • CattiBrie
    #319
    navajon?
  • t0mmy #318
    ha nem akarsz fizetni el kell érned azt a tanulmányi szintet...
    a könyvekért meg eddig is kellett fizetni nem keveset félévente viszont van ösztöndíj, van külföldi tanulási lehetőség ugyanennyiért mint itt a féléves díj stb...
  • BADE
    #317
    és mégis honnan keressük elő erre a pénzt?
    A másik ha meg jogosan bekerülök egy egyetem államilag finanszírozott szakára,nehogymár még pénzt kérjenek tőlem.
    Ha ilyen sok pénzed van igazán átvállalhatnád pár embernek ezt az összeget.
    Gondolj bele,hogy mennyi 1 hónapra az albérlet+utazás+könyvek+kajapénz.
  • t0mmy #316
    de értem csak azt nem hogy mi a gond vele
  • Punker
    #315
    te tényleg nem érted hogy mit jelent ez a tandíj?
  • t0mmy #314
    persze ez így van, de ebben nem a tandíj a ludas
  • Punker
    #313
    pontosan 10 évig tanulsz minimum hogy lóf@szpénzért csicska legyél és most még fizethetsz is érte, ennek 10-20 év múlva csúnya következményei lesznek.
  • t0mmy #312
    de nem azért van ott hány mert most fizetős lesz a felsőoktatás
    azért van pl ott hiány mert nem "divat" szakma rosszul fizetett, több időt kell tanulni mint ezer másik helyen ahol aztán jobban keresel
  • Punker
    #311
    ember 15% a térítés mentes, felfogod mennyire kicsi ez a szám pl orvosképzésben stb ahol ígyis iszonyat hiány van!
  • t0mmy #310
    akkor meg mi a furcsa abban hogy tökmindegy hogy van-e tandíj vagy nincs ha normálisan tanulsz??
  • CattiBrie
    #309
    igen, ez mindenkivel így van, aki államilag-i-ra jár
  • t0mmy #308
    azért járhatsz már ma is ÁLLAMILAG FINANSZÍROZOTT iskolába mert az előtanulmányid megfelelőek voltak, értsd jó osztályzatokkal zártad a középiskoládat! nem?!
  • CattiBrie
    #307
    járok

    valamennyit mindig kell fizetni egy iskolába járásért

    főleg, ha monnyuk úgy tekinted, hogy mivel nem dolgozom, ezért havonta x pénztől esek el - ezt bizonyos értelemben lehet pénzkiadásnak felfogni

    olyan értelemben, ahogy te kérded, nem fizetek érte - államilag finanszírozott

    miért nem fizetek érte???
    talán mert mint írtam államilag finanszírozott szakra járok :)
  • t0mmy #306
    jártál valami felsőoktatsi intézménybe?
    ha igen: fizettél érte?
    ha nem fizettél, akkor miért nem?
    ha fizettél, akkor miért igen?
  • CattiBrie
    #305
    :))
  • t0mmy #304
    nagyon frappáns volt a válasz, de ezzel nem győztél meg arról hogy ha tanulsz normálisan akkor nincs ezzel semmi baj...
  • CattiBrie
    #303
    erre még aludj egyet..
  • t0mmy #302
    én nem azt mondom hogy egyetértek azzal hogy fizetős lesz az oktatás DE így legalább észbekap a sok láblógató hogy hűha ha tanulok akkor nem is kell fizetnem...
    Nem is tudom hogy most minért sír mindenki, azért hogy fizetni kell hogy tanulhasson vagy azért hogy tanuljon hogy ne kelljen fizetnie.