643
Autószerelés
  • burninhell
    #123
    ha meg van a régi és nincs felirat mérd meg, ha nincs akkor a tengelyt és a furatot mérd.
    25x72x7 dupla ajkú lesz sztem, mint ahogy a legtöbb mz-ben amit eddig láttam
  • burninhell
    #122
    Helló!

    A régi szimering tetején ott kell lennie a méretnek.
    Ha nincs meg már, a szoci motoros boltokban megmondod, h TS 125 már mondja is a méretet.
    Itt javítási könyve ha még nincs meg, bár én nem találtam benne szimering méreteket:
    http://szocimotoros.hu/download/mzhogyantovabb.zip
    Ajánlom Pesten a Futár motoros boltot :)
  • #121
    helo
    Valaki nem tudja hogy mekkora az MZ TS 125-nek a főtengelyszimering mérete?
  • Danny1987
    #120
    Akkor megprobalom azt ha nem találom akkor el kell vinni egy olyan helyre ahol van akna vagy vmi emelő.
    Köszi a segitséget.
  • pszihopata
    #119
    Miközben nyomja valaki a féket,meglazítod egy pillanatra a fékcsövet.
    Ahol nincsen légtelenítő,ott álltalában a csövön magától ki tud menni a levegő,légtelenítés nélkül is.

    Igen főfékhenger.
  • Danny1987
    #118
    A tűzfal mit jelent?
    Főfékhengert?
  • Danny1987
    #117
    Krestem de nem találtam igaz elég sok rajta a csúva.
    A a fékcsőves légtelenitést hogy kell csinálni?
  • pszihopata
    #116
    Kicsit kartergázos, 20 évesnél semmi jelentősége!

    Ha nincsen légtelenítő csavar,akkor azért nincsen mert a fékcsövön át a felső munkahengernél magától légtelenít.A jobb hátsónál szokott azért lenni,de simán a fékcső kilazításával is lehet légteleníteni.
    /persze fönt a tűzfalon nem kell,csak lent a kerekeknél/
  • Danny1987
    #115
    Hello
    A fateromnak van egy Fiat regata 1988as 1.9 dieselje.
    Levettük a légszűrőt és elég olajos volt.Ez hogy kerülhetet oda.
    Ugyanezen kocsinál hol kell féket légteleniteni mert én nem találtam rajta légtelenitő csavart pedig valaminek kell lennie.

  • Aegis
    #114
    okés akkor megnyugodtam :) köszi a segítséget mindenkinek!
  • pszihopata
    #113
    Ha jól megy,valszeg a vezérlés is helyén van.
    A gyűrűzés után pár ezer kilóméter még kell hogy összekopjon a motor,ilyenkor a többletfogyasztás tök természetes,még az olajat is szokták rendesen csipegetni.

    Az injektornál csak széthúzta gondolom a csatikat,azzal nem lehet gond.
    8-9 liter feltéve ha városban,egy gyűrűzött corsától szerintem nem olyan vészes.
  • Aegis
    #112
    Igazából azért kellett elvinni szerelőhöz mert eleve már akkor is sokat fogyasztott (~7,5-8L) meg (lehet hülyeséget mondok) a hengertömítés elkopott és az olaj meg az üzemanyag eresztett a hengergből így a teljesítmény is eléggé visszaesett. A szelepeket felújították, gyűrűzés volt, meg a vezérműszettet cserélték ki, hengerfúrás nem volt. Most a teljesítménnyel nincs nyűgöm...a probléma csak az, hogy most többet eszik mint mielőtt szervízben volt :S aztán lehet hogy a szerelő nézett el valamit
  • Vlala #111
    Viszont ha hengerfúrás - gyűrűzés - szelepmarás volt, akkor nem ártana "bejáratós" üzemmódban használni a gépet, mert meglepően könnyen besül.
  • pszihopata
    #110
    Szerintem is,ha jól indul hidegen-melegen akkor kár a gyertyákat bántani.

    'hengerfejek csiszolva lettek,"

    Azt gyalulni szokták,nem csiszolni!
    Mi lett felújítva?Henger fúrás volt?Szelepek felújítása?

    Ha nem zárnak a szelepek,simán ehet 3 literrel többet.Vagy ha elrakják egy foggal a vezérlést.
    Ha szétszedés előtt kevesebbet evett,akkor valami el lett rakva.

    Ha hengerfúrás volt,és szorul kicsit egy ideig ehet többet.
  • Vlala #109
    Ott inkább az üzemanyag-ellátó rendszerben lesz a bibi.
    Legalábbis szerintem.
    A gyertyákl hibájától inkább rángatna-kihagyna-nem menne.
  • Aegis
    #108
    Sziasztok!
    2 kérdésem is lenne:
    1) Opel Corsa B 1200 ccm kocsiba milyen gyertyákat ajánlanátok?
    2) ugyanez a kocsi 8,5-9 liter körül eszik ha kiscipővel megyek vele...nemrég lett felújítva a motor, hengerfejek csiszolva lettek, légszűrő, katalizátor cserélve lett, és értetlenül állok a dolgok elébe. Talán még a gyertyákra gyanakodtam. 1 éves Bosch 1 pólusú gyertyák vannak most benne és többnyire csak városban megyek vele. A gép amúgy 94es évjárat, javítani csak kisebb elektronikai hibák miatt kellett. Valaki tudna valami tanácsot adni, hogy mit érdemes megnézni/megnézetni/kicserélni rajta?
    Előre is köszi!
  • FlyHigh
    #107
    Nem kellene többet fogyasztania, rángatnia? Vajsimán megy és van benne erő is. Zöldkártya előtt is csinálta elvétve, érdekes ott minden értéke rendben volt. Gyertyáktol elindulok, aztán felső holtponti jeladó stb, remélem nem lambda szonda, mert annak méreg az ára.
  • pszihopata
    #106
    Akkor hidegen még nehezebben indulna.Gyertyák esetleg,de inkább lambda szonda szerintem.
  • Danny1987
    #105
    Inditomorral nem lehet gond?
  • FlyHigh
    #104
    Hellósztok!

    Van egy 2001-es Daewoo Nubirám 1.6, 16V (DOHC). Az a bajom mostanság vele, hogy meleg motorral kissé nehezen indul(kb 5mp köszörülés), hidegen egyböl. Pár napja volt zöldkártyán, ott minden rendben volt. Nem eszik sokat, nincs benzinszaga, hőfokok rendben vannak. Mi okozhatja ezt jelenséget?
  • Danny1987
    #103
    Ez igazezek a turbok 100000 felett pörögnek percenként.
    Arra kell figyelni hogy indulásnál egy fél percig kell járatni hogy a kenés tökéletes legyen.
    Jah és leállitásnál igen birom amikor a sok kis pöcsű jó kocsival rendelkező(feltöltős)ad egy gázfröcsöt azt leállitja.
  • pszihopata
    #102
    Akinek turbós kocsija van,annak érdemes megnéznie,hogy miért kell alapjáraton pöfögtetni leállítás előtt!Nagyon nem mindegy meddig pörög olajnyomás nélkül.

    Turbó hol és meddig?
  • Danny1987
    #101
    Mi az a kondenz víz?
  • Danny1987
    #100
    THX
  • burninhell
    #99
    Az az út, amennyit a szelep megtesz... Zárt és teljesen nyitott állapot közti távolság. Egyes autóknál változó szeleplöket van.
  • Danny1987
    #98
    A szeleplöket alatt mit értünk?
  • pszihopata
    #97
    Gran Turismo
  • Danny1987
    #96
    a GT mit jelent egy kocsinal?
  • pszihopata
    #95
    Szerintem soros 4 henger ennyi.
    A fiátok közvetlen befecskendezésű dízelek.

    /Persze ez nem összekeverendő a közös nyomócsöves rendszerrel./
  • Danny1987
    #94
    az s4 ohc a fita regata motorjanal mit jelent.
    Az ohc gondolom a felülvekvő vezérműtengely de az s4 az mire utal.
    A dizel motorja 1.9milyen befecskendezésű ha tudja valaki 1988ban gyártották.
  • fifi
    #93
    ez egy baromság...
  • pszihopata
    #92
    'magasabb fordulatszámtartományban add nagyobb teljesitményt mint egy szivomotoros auto."

    -Ez így nem igaz,mert mikor már tol rendesen akkor jóval erősebb mint a szívó,ami hiába egyenletes,ugyanazt mégse tudja még feljebb sem.

    És a legfontosabb,hogy nem csak a teljesítményt növeli,hanem a hatásfokot is,így picit gazdaságosabb is.
  • pszihopata
    #91
    Sokan mondják így persze hibásan!
    Ami okozza ezt az érzetet:

    A turbólyuk

    'Turbólyuknak azt jelenséget nevezik, amikor a gázadás után a turbó még nem pörög föl, és nem szolgáltatja a töltőnyomást, azaz az autó még nem lódul meg. Ennek csökkentése érdekében igyekeznek a feltöltők tehetetlenségét a minimálisra szorítani, illetve szívesen alkalmaznak inkább két gyorsan reagáló kicsit egy nagy helyett, ezek az úgynevezett biturbók. Ezek rendszerint V motorokra kerülnek, hengersoronként egy darab. Ritkább esetben a két feltöltőt "sorba kapcsolják", egy kicsi kezd el hamar tölteni, aztán egy nagy adja a csúcsnyomást, ilyen van például az utolsó Mazda RX-7-ben, vagy a BMW 2004-es fejlesztésű háromliteres dízelmotorjában. Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy a lyuk effektust nagyban erősíti a hirtelen jelentkező óriási teljesítmény, tehát tisztességesebb vihar előtti csendről beszélni."
  • Danny1987
    #90
    köszi a válaszokat mindenkinek.
    amugy a kerdest tényleg rosszul tettem fel a teljesitmény növekedésre gondoltam.
    Csak azért kérdeztem mert haver állandan azt mondja hogy 3000-3500nál kapcsol be a turbo de ezek szerint ez végig müködik csak a magasabb fordulatszámtartományban add nagyobb teljesitményt mint egy szivomotoros auto.


  • gyemant04
    #89


    ahapersze
  • pszihopata
    #88
    Na ne beszélj!

    Még kiderül a végén,hogy a tiedben a váltó 3. fokozata hajtja !

    Előbb jó lenne utánanézni mi az hogy turbó,és hogyan működik!Akkor nem írnál le hülyeségeket!Még mielőtt gyártanánk az elméleteket!
  • gyemant04
    #87
    nekem 3asba kapcsol be...1-2be nem
  • Vlala #86
    Olyan fordulaton, amelyen már van kipuffogógáz. TEhát indítás után egyből.
    Szerintem Te arra akartál rákérdezni, hogy milyen fordulatszámon kezd érződni a hatása... A régi Porsche Turboban ez kb. 3000-es fordulat volt, ott viszont lórúgásszerűen megnövelte a teljesítményt.
  • pszihopata
    #85
    A turbó nem kapcsol be!Mindíg forog,alapjáraton is!
  • Danny1987
    #84
    A turbo milyen fordulatnál kapcsol be?