643
Autószerelés
  • ffxi
    #203
    Üdv all!

    Tavaly szeptemberben vettem 2000-es évjáratú Ford Mondeo-t. Jövő hónapban viszem műszakira. Tudom, hogy kocsinak semmi baja. Ha minden szépen zajlana le, mennyit kérhetnek minimum? Szal nem fognak átvágni horribilis összeggel?
  • darkman1
    #202
    Heló! Van egy kis problémám a féléves (!) Cliommal. Az a bibi vele, h 80 felett nemigazán akar húzni. Szinte életveszélyes vele előzni, mert nem gyorsul. A bajok ott kezdődnek, hogyha beszorulok vmi mögé 90nel, 4esben max 110ig tudok vele gyorsulni(!!!), és ahhoz is kb 10 mp kell...majd 5ösben is csak 120ig megy max. Ha van egy kis emelkedő (de télleg csak minimális), már nemis merek előzni, hisz csak a sebességet tudom tartani. Van ötletetek, találkoztatok hasonló problémával?
  • Insomnia93
    #201
    hmmmm de tudok :P:D:D:D
  • Gyuszy ICE
    #200
    Insomnia93 szálszakadásos volt a bal első nem kicsit úgyhogy új gumit kellett rá nyúzni és minden klappolt
  • voltmero
    #199
    Sziasztok!Etos autószerelő programot hol tudnék letőlteni? Ha valaki tudna segíteni, előre is megköszönöm. Önindító, generátor szerelő vagyok, ha van kérdésetek segítek.
  • Csabesz100
    #198
    Sziasztok!

    Tudnátok abban segíteni, hogy hogyan kell egy 416-os Sprinter-nek lenullázni a szervízintervallumát?

    Előre is köszi!
  • boszy78
    #197
    AUTÓVILLAMOSSÁGHOZ IS ÉRTŐ AUTÓSZERELŐT KERESEK.FIZETÉS:ALAPBÉR+SZÁZALÉK.TEL:06-70-318-5825
  • motoroskrisz
    #196
    Sziasztok!
    Segítség kellene egy opel astrahoz!egyik pillanatról a másikra leállt és azóta nem indul!a műszerfalon villog egy narancssárga lámpa valami motorvezérlő lehet vagy mi!van esetleg valakinek valami ötlete?előrre is köszi!!
  • Insomnia93
    #195
    pont szerencséd van mert tudok eggyet báár messze lakok onnan xDD öööö 18.ker csongor utca... és azt nem tom h hány szám de a legvgén tehát befordulsz és ott szinte az utca legvégén van egy auto szerelö...
  • zottyoka
    #194
    jah XVIII kerben nemtud valaki valakit aki vetne rá ma egy pilllantást?:S
    vagyvalami jólelkü szerlőt???:S:S:S:S:S:Selőre is köszi a választ!
  • zottyoka
    #193
    neeem dehogy nem a benzin!végig néztem a biztosítékokat midnen jó!
    amik elöl a motortérben vannak azok mellett vanak iylen relék vagy mik és ott kattog valamelyik!:S deh úgy gondolom attól még a motort megkéne forgatnia mert hibás vagy nem?
  • gaben76
    #192
    Köszi burninhell!!!
  • burninhell
    #191
    1. 40 Nm
    2. 60 Nm
    3. 90 fok
    4. 90 fok

    lehúzási sorrend:
    __________________________
    |[10.] [4.] [2.] [6.] [8.]|
    |[ 7.] [5.] [1.] [3.] [9.]|
    --------------------------
  • Insomnia93
    #190
    az addig oké h ugárl a kocsi.. az lehet a benzin miatt...pl mit tom én mindig 95-öst tankoltál akkor utána bele raksz 98-at akkor már basaakszik legalábbis nekünk csinállt ilyet.... de am a benzinnek szeirntem semmi köze ahoz h nem indul a kocsi...( de csak egy vélemény...)
  • Vlala #189
    Hol tankoltál Te legutoljára?
    Túl nagy baj nem lehet, ha még átforog a főtengely. Benzinprobléma, esetleg gyújtás lehet, látatlanban, ennyi alapján nehéz megmondani.
  • zottyoka
    #188
    helló sziasztok!
    tudna valaki segíteni?
    tegnap meghalt a suzukim motorja vagy nemtudom..(Suzuki swift gl)a lényeg annyi h tegnap mentem vele és amikor adtam egy kis gázt akkor elkezdett ugrálni 2-4 ezer között majd 4 ezren maradt egy kicsit utána meg 2 ezerig ment le...félre álltam elkezdtem túráztatni ugyan ezt csinálta majd gondoltam talán haza tudok vele gurulni lefulladt és kész kampo,a motor megse mozdul amikor indítani akarom...valakinek valami 5let?
  • gaben76
    #187
    Sziasztok! 1.9TDI passat (AHH) hengerfejét milyen sorrendben és milyen erővel kell lehúzni? köszi
  • #186
    Ja és ugyanitt eladó egy Lada Niva 1.7i sötétzöld (nem határőr niva volt)
    akit érdekel az irjon és még irok meg küldök róla kéept (fenn van használtautón)
  • #185
    ezer hála burninhell tényleg kössz
    jó lett
  • burninhell
    #184
    szocimotoros.hu vagy simson.hu
    itt megtalálod a teljes javítási útmutatót hozzá
  • burninhell
    #183
    van rajta beállító...
    a blokk tetején vízszintesen a karbi alatt van egy 8-as anya.
    kicsavarod és a kis lyukon benyúlsz csavarhúzóval vagy vmi villás végű izével.... (ehhez célszerszám kéne)
    kifelé vagy befelé, fél fordulatonként állítod a bent levő csavarható gyűrűt, ameddig jó nem lesz, aztán az anyát rá kell húzni és ha minden sebit jól bevesz kész is...
  • #182
    Bocs h ide irok!!!
    Van egy Simson S51B-m és ma elszállt benn a kapcsolóvilla el is mentem vettem bele szétszedtük kicseréltük passzolt minden ok!
    De mikor beinditottuk és próbáltunk váltani akkor nem volt egy 2 3 4-et szépen vette de az 1 sehogyan nem akarja amikor lenyomjuk a váltókart akkor úgy katakol mintha két sebesség közt lenne.
    szétszedtük 5x és újból össze fogalmunk sincs vki segítsen pls
    üdv
  • Danny1987
    #181
    Futómű állitás.
  • Insomnia93
    #180
    majd lécci ha meg oldottad a problémát irjál már vissza h mi volt a baja XD kiváncsi vok rá :D:P
  • Gyuszy ICE
    #179
    kösz a tippeket
  • burninhell
    #178
    vagy a futómű nem áll megfelelően... esetleg gömbfejek is lógnak stb...
  • Insomnia93
    #177
    lehet attol h szálszakadásos a gumi ( bár akkor csak szitál a kormány eredetileg...) de nem tom megkell nézni más tippem nincs...
  • Gyuszy ICE
    #176
    Hello Mindenkinek!
    A véleményeteket szeretném kikérni mert egy 2002-es Suzuki Swift 1.3-assal járok és a kocsi 50-60-as tempó felett erősen jobbra húz. Ha véletlenül elengedem a kormányt rögtön érintőre veszem a padkát. A guminyomást már néztem a benzinkúton a műszer szerint megfelelő sőt kb. 0,4 barral több is van mindkét első kerékben.
    Válaszotokat előre is köszönöm!
  • fonak
    #175
    Lenne egy nagyon lamer kérdésem:
    Van egy kocka Corsám, 1.2i, 1992-es, és a bal első kerékdobban a kerék előtt, a lökhárító mögött van egy szivattyú (? nem tom, egy kb. sörösdoboz méretű hengeres cucc), elektromos vezeték megy bele, meg alul-felül 1-1 gumi cső csatlakozik hozzá, na ebből az alsó gumicső most szabadon lengedezett (beleakadt egy kiálló bokorágba:)), a másik gumicső, ami felül csatlakozik bele, az a motorhoz megy... na, látszólag megy a kocsi mint eddig, de nem találtam meg hova kéne visszadugni azt a csövet:))) gondolom nem csak úgy a szabadban kellene végződnie:))) Nem értek hozzá, de nem jöttem rá mi a csuda ez... folyni nem folyt belőle semmi, tök száraz stb.
  • Danika1977
    #174
    Köszönöm, én is ugy néztem, hogy a Zastavával eggyezik a motor, váltó, futómű. Köszi az infót.
  • burninhell
    #173
    Hozzá való sajnos nincs, de szerencsém volt, mert a zastava szinte teljesen ugyanaz, csak a kaszni nem egyezik...
    Zastava és Yugo javítási könyv jó hozzá. Maróti könyvesboltban pesten talán kapsz még olyat.
    Én a motorgenerált az alapján csináltam meg.
  • Danika1977
    #172
    Helló burninhell!
    Régebben kerestél Fiat 128 3p-hez javitási útmutatót. Sikerült valahol találni? Nekem is szükségem lenne ilyenre, mert most vettem ilyen autót és fel kell újítanom. Ha tudsz valamit üzenj. Köszönöm
  • Insomnia93
    #171
    csö all

    volna egy kis problémám
    van egy mitsubishi lancer-unk és van amikor ugy gondolja h a hütést neki be kell kapcsolnia de am ez nem szokot sürün elö fordulni de akkor csak gyujtásra rakom és egyböl megy a hütés ezt nem tudja valki mért cisnállja?
  • burninhell
    #170
    nyitott abs-nél a fékfolyadék tartályba enged el nyomást a mágnesszelep, a zártnál meg 1 nyomástárolóba kerül
  • pszihopata
    #169
    A legtöbb újabb benzinmotor ilyen,mert így jobb a motor hatásfoka.

    pl: modern japán motoroknál gyakran csak 105-110 c-nál kapcsol a ventilátor,és mivel nyomás alatt van,így nem forr fel.

    Nincsen annak semmi baja,ne aggódj!
  • Danny1987
    #168
    mi a különbség a zárt és a nyitott abs között?
  • burninhell
    #167
    szerintem az normális.. ha bekapcsol a ventillátor akkor semmi gond.
    itthon levő 1.6 VW ugyanazt csinálja. bár én nem láttam elég VW-t még.
    a könyve sem ír róla semmit
  • nooblajedzs
    #166
    Hello!

    Nemtudom hogy jo helyen járok e meg elégge hulye kérdésem lenne...van egy 99es 1.4es polo-m és elotte régi autom volt csak...igaz ez is régi de modernebb mint amik voltak..a kérdésem az h teljesen normális e az h a motor 90-100 fok kozott uzemel még nem tul nagy melegben is es a huto igen csak gyakran bekapcsol, a régi autoimnál soha nem kapcsolt be max ha városban kellet 1esben mennem. Szoval lehet h valami hibás vagy ezeknel mar ez az uzemi homerseklet?

    A válaszokat köszonom
  • burninhell
    #165
    a pótlevegőt is vezérelheti hő-idő kacsoló... olyankor mechanikus kapcsoló
  • burninhell
    #164
    hő-idő kapcsoló nyit vagy zár 1 áramkört ahogy azt a neve is mutatja.
    lehet bimetálos, fűtött bimetálos stb... motor hőtől kapcsol vagy esetleh hűtővíz hőtől vagy mármitől ami meleg lehet

    ha füzet van akkor van könyv is... abban pedig minden benne van...
    bármelyik autószerkezetes könyvben benne vannak ezek, nézz utána.