643
Autószerelés
  • pszihopata
    #363
    kb. 500 alkatrész okozhat ilyet

    a gyertya v. gyertyakábelre érdemes ránézni,de azonkívül
    jobban jársz ha szerelőhöz viszed,minthogy feleslegesen cserélgeted az alkatrészeket
  • Misi az ezredes
    #362
    Nem megy az egyik henger. Ekkor szokott kihagyni a motor üteme azaz egyenletlen a járás. Ha üzemi hőmérsékleten is ezt csinálja ez a tippem. Venni kell 4 DB a korábbival megegyező gyertyát és mind a 4-et kicserélni. Nekem hasonló gondom volt csak ezt tetézte, hogy a lambda szondának a vezetéke meg volt törve és ezért néha nagyot rántott a járművön.
  • 111222
    #361
    Hali ! Opel astra 1.4 g autóm van és azt szeretném megkérdezni hogy miért akadozik az autó szaggatva, egyenetlenül jár ez miért van? és hogy tudnám megcsinálni? ha lehetséges letudnák irni hogy ha esetleg több oka lehet a hibának azt leirnák mind ? válaszokat előre is köszönöm.
  • pszihopata
    #360
    elszabadult bmw +balfasz tulaj
  • cardeneu
    #359
    Új fórum indult! Ez a fórum a szerelők és gépjármű tulajdonosok között teremt kapcsolatot! Bármilyen gépjárművel kapcsolatos problémát belehet írni melyekre szerelők válaszolnak! Minden márka rendszerezve és jól átláthatóan fent van az oldalon ezzel is könnyítve a felhasználók dolgát! Ha esetleg egy típust nem találsz csak nyisson egy új témát és kész is!! És még sok más érdekesség pl. keres kínál, kiegészítők! Mindezt teljesen ingyen!

    www.carden.eu
  • mazsola89
    #358
    hello szeretnék csinálni a csomagtartóba 1 világítást és 1 olyan kérdésem lenne hogy a helyzetjelzőről tudok vinni hozzá áramot ( + )? Előre is köszönöm!
  • Misi az ezredes
    #357
    Víz irányító? Nem inkább Víz keringető? "Víz Irányító"-ról még nem hallottam
  • scars
    #356
    Sziasztok!

    Egy kérdéssel fordulnék hozzátok.

    Rövid Story: Hyundai Accent 1.3-as benzines 5 ajtós modell víz irányító motorja elromlott.(2 irányú motor/spricni) Szereztem hozzá új megfelelő alkatrészt és szeretném én magam kicserélni.

    Kérdésem a következő: Ki tudom-e cserélni illetve nagyjából milyen lépésekre kell számítanom?
    Tudom hogy hol van. jobb első keréktől előrefele, amit a keréktől tudok megközelíteni így ki kell bontanom a műanyagot amit 2-3 csavar tart. Majd miután szabad a felület csak kicserélem az alkatrészt.
    Jól gondolom vagy van amit kihagytam? esetleg van buktatója?

    Köszönöm előre is a válaszokat.
  • petyke06
    #355
    ez igy van...
  • ladarevolution
    #354
    Ha végállásba koppan azt hogy nézed meg álló autónál?

    Másrészt kit érdekel ha kopog ha teszi a dolgát. Bár ezt nem valószínűsítem, mert ha kopog akkor már rég rossz...
  • petyke06
    #353
    háát azt amugy is meglehet nézni nem kell azon semmit mérni :D
  • ladarevolution
    #352
    pl.: lengéscsillapító?

    1-2e ft-ért megmérik az összeset.
  • Misi az ezredes
    #351
    Oh nagyon köszönöm, igaz nehezen fértem hozzá de a benzin szivattyú okozta a problémát (kicserélve!). Most már tökéletes az alapjárat és nem is rángat.

    Köszönöm a tanácsot.

    Következő kérdésem az lenne, kúthibákba hajtva mostmár zavaró mértékű kopogást hallok hátulról, annak mi lehet az oka? Hátsó felfüggesztést átnézettem márkaszervizben most délután, és semmi olyan okot nem találtak ami miatt kopogó hangot kéne hallanom.
  • Zsolti9014
    #350
    Fiat Unónál volt nekem hasonló probléma, alapjárat nem volt vagy ingadozott, és a rángatás is megvolt.

    Mindenképpen javaslom, hogy ellenőriz(tes)d a benzinpumpát (szivattyút?) is, valamint az alapjárati léptetőmotort.
  • Misi az ezredes
    #349
    Kérdésem lenne ugyanis magamtól nem jöttem rá.

    Toyota Carina 2.0, 4.-5. indításra marad alapjáraton és az alapjárat is ingadozó, 500 és 1000 között járkál. KB 100 km/h-tól 210 km/h-ig gyakran rángat magasabb fordulatszámon vagy kigyorsításnál.

    Levegő, benzinszűrő és porlasztó ellenőrizve és cserélve.
  • ladarevolution
    #348
    Fóliázásról:

    1, a fóliának rendelkeznie kell engedélyszámmal
    2, a beszerelő cégnek ezt fel kell tüntetni minden fóliázott üvegen, emellett külön műbizonylatot is kell kiállítani. A műbizonylatban szerepelnie kell a fólia típusjelének, minőségi jelének és h milyen ablakon alkalmazható.
    3, hátsó üvegre lehet bármilyet tenni amennyiben van két külső tükör az autón
    4, hátsó-oldalsókra bármilyet
    5, első-oldalsókra olyat ami az üveggel együtt min. 70%-os fényáteresztő képességű
    6, elsőre olyat ami min. 75%-os fényáteresztő képességű, de csak a felső csíkban. Mely csík nem takarhat ki nagyobb felületet mint az autó belső lehajtott napellenzője, emellett a közlekedési lámpák színeit nem változtathatja meg.

    úgy kb. ennyi
  • Danny1987
    #347
    Szóval mindenképp hengerfej tömités kell ugye?
  • Csabesz6
    #346
    400+500....+
  • petyke06
    #345
    csá all

    ez igy nem ide tartozik de még is :D:D szoval azt szeretném megkérdezni h valaki biztos nézegeti a hasznaltauto-t vagy bármit.. vagy jár ki piacra ... h valaki nem-e tudja h a 93-95 -ig gyártott Honda Civic / mitsubishi lancer.. ( ugyanebben az évjáratban ) hogy mennyibe kerül kb az ami télleg normális állapotu tehát nem az a lepukkant vagy valami...
    tehát h kb optikai meg minden nélkül h egy normál állapotu mennyibe megy.. meg talán még ha valaki tudja abba is segithetne h láttam egy opel corsát ha jol tom ez is ebbe az évjáratba volt na most 480 volt dee kivül belül megcsinálva.. és ugyanaz az auto hot tuning nélkül 6 kilo :D tehát érdekes :D

    válaszotokat elöre is köszönöm... Üdv ...:: Petyke ::...
  • burninhell
    #344
    hengerfej nyomáspróba is ajánlott
    lehet h elrepedt...
    nedves perselyes motoroknál lehet h a persely gumigyűrűi beengedik az olajba
    de ha a hengerbe megy idővel úgyis lefolyik az olajba vagy nem tudja megforgatni az indítómotor a motort mert tele a henger...
    olyankor szokott hajlani a hajtórúd :]
  • burninhell
    #343
    ha vezérlés hajtja a vízpumpát azt cserélni kell!

    1. az új szíj feszesebb lesz, általában másnap már folyik is a vízpumpa ha nincs szerencséd....
    2. golyós csapágyas, nem úgy mint a többi tengely (esetleg rövid életű csapágy van benne) főleg az olcsó szar minőségű vízpumpák
    3. tömbszelence sem bírja ám végtelenségig, ha folyik abból kaphat a csapágy is hiába van túlfolyó lyuk
    4. ha vízpumpával feszíted a vezérlést akkor új tömítés úgyis kell mert a régi általában odarohad, elszakad stb...

    vannak autók ahol a könyv nem minden vezérlés cserénél írja a vízpumpa cserét, csak lefutott km után pl: peugeot 206, de mire vezérlés cserére jut általában már folyik vagy utána fog... szal érdemes mindig

    ha vezérlés alatt van a termosztát (pl: opel), még azt is kicseréljük, hogy ne télen keljen lebontani újra az egész vezérlést, ha gáz van...
    (nincs fűtés stb :)...) na meg a kartonlap a hűtő előtt.....
    ha meg zárva áll meg a termosztát felforr a víz
    az filléres alkatrész szal megéri
  • ZsirosKenyer
    #342
    első szélvédő és első 2 oldalablakra nem rakhatsz semmit (kivéve ha gyárilag nem színezett az üveg) a hátsó ablakra mehet bármi, ehhez adnak is a boltban műbizonylatot.
  • petyke06
    #341
    hy
    hát elvilleg annyi van h egy bizonyos tipusu autonak meg van adva hogy mennyire lehet lesötétiteni az üveget... amugy nem tudom h ha csak foliva van akkor tuti hogy nem kell rá semmi féle papir de ha sötétitett üveg van berakva akkor elképzelhetö.. várd meg a többi választ lehet hogy a többiek többet tudnak mondani ;):D

    üdv ...:: Petyke ::...
  • Danny1987
    #340
    Hello!
    A foliáztatásnak van vmi feltétele?
    Kell valami külön okmány vagy ilyesmi?
  • petyke06
    #339
    ezt én se értem... :) ha csak foliázni akarod ahoz nem kell kiszedni :D legalábbis mi nem szedtük ki...
    ahoz kell kiszedni hogyha sötétitett üvegeket akarszde azt meg nem neked kell hanem elviszed '' szakemberhez '' :D:D
    üdv ...:: Petyke ::...
  • Csabesz6
    #338
    Miért kéne kiszedni?
  • Alexandra888888
    #337
    Sziasztok!nekem egy suzuki altom van 2003gyartasi év.Le akarom foliaztatni a Hátso három ablakot,csak az a gond hogy nem tudom kiszedni az ablakot hozza.Tudtok nekem segiteni mit hogy csináljak?

    Elöre is köszi
  • Csabesz6
    #336
    na ma is tanultam újat:)
  • pszihopata
    #335
    nagyon sok autón a szíjfeszítő maga a vízpumpa-ezért cserélik együtt
  • PetruZ
    #334
    Modernebb autóknál a szíj + görgők szinte mindig együtt cserélődnek. Egy kit-ben is vannak, az autószerelők nem szórakoznak külön velük, mert szétszedve marha ritka az az eset, hogy a kihagyott darabot máskor fel tudják használni. A kit mellesleg olcsóbb is, mint külön-külön a szíj meg a görgők.
  • Csabesz6
    #333
    Szerintem igen, de ne vedd százasra, csak mert én mondtam:)
    Ez csak egy álláspont.
    Spanoló alatt görgőket értesz?
  • Danny1987
    #332
    Akkor csak szij+spanoló+munkadij ugye?
  • Csabesz6
    #331
    Szerintem a pumpa független a vezérmű szíj cserétől, max annyi hogy: "na ha ezt leszedtük, akkor cseréljünk már pumpát is"....
    Én nem tudok róla hogy a kettő összefüggene.
  • Danny1987
    #330
    Vezérmű szíj cserénél még a szij spanolot cserélik le nem?

    Esetleg a vízpumpát is?
  • pszihopata
    #329
    jah,de síkoltatni is kell a hengerfejet

    sőt ha nem cserélsz tőcsavarokat max egy évet fog bírni,aztán újra ez lesz
  • Danny1987
    #328
    Hi ha hnagyon gyorsan "elfolyik" a hütőviz akkor az mitől lehet?
    Járattam a motort ,hogy levettem a haslemezt de sehol nem láttam folyadékot.
    Esetleg a hengerbe folyhat?
    Akkor hengerfej tömités kéne ugye?
  • Boree
    #327
    hello!nemtom mennyire passzol ide ez a téma,de hátha tud vki válaszolni!szóval:
    vettem egy 5kürtös dallamlégkürtöt,ami egy kompresszorból és 5 kürtből áll!a kompresszor mindegyik kivezetésén van 1 színes karika,valamint a kürtökön is van 1!nekem az a problémám,hogy ez gyárilag összevan keverve,és összevissza szól a kürt!mivel nem tudom kibarkóbázni,hogy melyik melyikre kellene,valaki jelezzen már ha van ilyen kürtje bekötve működően,és akkor eltudná nekem magyarázni melyik lábon melyik kürt van!előre is köszönöm!
    Ádám
  • petyke06
    #326
    hy
    háát szerintem az mindenhol más mert elvilleg magyar országon is egy bizonyos kocsinak meg van adva h azt meddig lehet sötétiteni.. már ha érted mire célzok ( bár ez nem biztos dee én ugy tudom :D )
    üdv ...:: Petyke ::...
  • tom36
    #325
    üdv tom h nem ide tartozik ,de nem találtam forumot ehez:
    Ausztriában mijen szinten engedik a sötétitő fóliát v milen szabájok vanak ere me nem találok semit és sügös lenne ?
    remélem nem túl nagy gond h ide irtam.
  • dsg
    #324
    Meg fogom probalni.