643
Autószerelés
  • pszihopata
    #403
    az új blokkot meg beépítés előtt síkoltatni kellett volna
  • pszihopata
    #402
    a tömítésen nem látszik ha a hengerből nyomás jut a hűtőrendszerbe,ezt tapasztalatból tudom én is

    meg kell nézni a síkolást jó-e,vagy még a tőcsavaroknál lehet a gond- nyúlottak

    nem véletlenül mondják hogy új tőcsavar minden levétel után
  • threeman
    #401
    Most a szerelő minden egyes hengerbe szimplán levegőt nyomott (5-6bar), az éppen aktuális hengernél zárt szelepekkel, és bugyborékol a víz, minden egyes henger vizsgálatánál.

    Szerintem ha minden egyes hengernél csinálja, és bejut a levegő az égéstérből a vízrendszerbe, akkor nem repedés lesz, hanem a tömítéskörül lesz vmi...

    De leszedte a fejet, és elvileg tökéletesen ráfeküdt a fej a tömítésre...

    Lehet egy elcseszett síkolás? Vagy mi lehet a gond?

    köszi
  • threeman
    #400
    Van egy nem rövid sztorim, tudtok adni javaslatot?

    Gyengül a kocsi, elvisszük szerelőhöz, kiderül h baromira megkopott a vez.mű tengely.

    Új tengely + himbák és komplett hengerfejfelújítás következett.

    Összerakás, és indítás után egyből elkezdi kinyomni a hűtővízet, még olaj is ment a vízbe. De továbbra is rossz hangja volt a motornak abban az egy percben.

    Elvittük másik szerelőhöz, mert arra gyanakodtunk h rosszul rakta össze.

    Máshol, szétszerelés, látszik hogy túró ez a blokk, lötyögnek benne a dugattyúk, stb. Ők is összerakják, ugyanaz a hiba. Megnyomattuk a fejet, jó. Arra gyanakodnak h a blokkon van repedés akkor, ha a fej megnyomatásánál nem találtak. Így megtörténik a blokkcsere. Vettünk egy használt, de másfél éve teljesen felújított blokkot.

    Megint megnyomattuk a fejet. Ugyanott mondjuk,..

    Megint összerakják, indítás, megint nyomja ki a vizet kb 1 perc után. Pöccre beindul, és szép a hangja is az új blokkal, de baromira nyomja ki a vizet. A kupakot levéve, és lefogva a nyílást pár másodpercig, utána elengedve, felmegy a víz vagy fél métert, akkora lesz a nyomás 1 perc alatt...

    Ha egyszer megnyomattuk a fejet és a blokk is más... mi a fene okozhatja ezt a hirtelen túlnyomást a hűtőrendszerben? Pumpa és dugulás elvileg nem okoz ekkora nyomást ilyen hirtelen, csak ha égéstérbe megy a víz...

    Szerintetek? Most vhonnan jó lenne szerezni egy másik hengerfejet kipróbálásra, h azzal rossz e... de ki adna kölcsönbe? Vegyünk egyet? 2x meg lett nyomatva.. vagy nem jelent semmit? vmi tippp? :(

    köszi a segítséget
  • Misi az ezredes
    #399
    Vagy nincs kellő tömítés, nem éri el az üzemanyag a kellő gyulladási hőmérsékletet ezáltal pörög a motor amíg nem zár a lecsapódott üzemanyag annyira, hogy meglegyen a megfelelő tömítés.

    Több oka is lehet a nehéz indításnak. Ezt szervizben tudják pontosítani. De én a tömítetlenségre tippelek. Vagy szelepeknél vagy a dugattyúk mellett szökik a nyomás.

    Remélem tudtam némileg segíteni.
  • pszihopata
    #398
    szerintem az adagoló nyomástartó szelepét,
    persze az fontos kérdés lenne hogy egyátalán elég gyorsan pörgeti-e az önindító?
  • hunterboy26
    #397
    sziasztok egy kis segítség kellene reggelente nehezen indul a 2.3 td fronterám. az izzító gyertyákat már kicseréltem, van valami ötletetek, hogyan és mit nézzek még meg. Előre is köszi
  • Deletos
    #396
    Sziasztok, kitűztem egy olyan célt magam elé hogy hobbiból átakarok alakítani bármilyen dízel-es kocsit átalakítok használt olaj-jal használható kocsival, saját tőkéből szerintetek lehetséges? :)
  • somikoma
    #395
    értem, akkor hétvégén elviszem szerelőhöz, addig meg nem gyilkolom agyon, így csak fogja bírni...
    köszi
  • pszihopata
    #394
    dehogy cserélte

    sosem cserélik,csak ha valaki kéri
    egyébként ha nem levegős akkor jó a fékhatás szar olajjal is,csak a trutyitól összerohad minden meg könnyen felforr ha már beszívta a párát
  • matyi0323
    #393
    elviszem szerelőhöz..

    de 3 hónapja volt műszakin ( szerelőnél..), tehát elvileg akkor cserélte, átnézte, ezért csodálkozok, bosszant fel..
  • pszihopata
    #392
    öreg volt a fékfolyadék vagy szorult valamelyik fék és az forralta fel

    ha már egyszer felforrt akkor az szar cserélni kell
    meg kell pörgetni felemelve a kerekeket ha nem szorul egyik fék sem akkor csak a folyadékot kell lecserélni

    egyébként nem kis munka lecserélni a folyadékot a rendszerben mert két körön kell tökéletesen átfolyatni
    ha abs-es akkor neki se állj
  • matyi0323
    #391
    ez elég?
    mert ezt magamnak is meg tudom csinálni, de ha bármi más is okozhatja ezt, akkor elviszem szerelőnek..
    nem szeretném még egyszer azt átérezni, hogy 100nál kanyar előtt csak imádkozni tudok, hogy kijöjjek a kanyarból. :/
    inkább rászánok pár ezret, ha úgy van..
  • pszihopata
    #390
    felforrt a fék

    ilyenkor le kell cserélni a folyadékot mert kuka
  • matyi0323
    #389
    Hali. Nem tudom igazából hová írjam, ide csak jó lesz..:D

    Az a gondom, hogy ma egy elég kanyargós rossz úton mentem, viszonylag gyorsan ( 100-110km/h ) ahol sokat kellett fékezni, egyszer csak azt tapasztaltam, hogy nem fog a fék, hiába nyomtam be teljesen. Aztán elkezdtem "pumpálni" úgy valamennyire fogott, de nagyon "mélyen".
    Később, egy fél óra múlva ahogy jöttem hazafelé, akkor már semmi baja nem volt. Valaki szerint nagyon felmelegedett...
    Esetleg valami ötlet? Öntsek bele fékfolyadékot?
    köszi
  • threeman
    #388
    köszi, találtam neten új szerződésből mintát, azt átírtam.

    pocsék ez a magyar rendszer... alapból csak egy új alkatrészt kap a kocsi, de persze 12ezret ott kell hagyni új törzskönyvért + forgalmiért.

    alapból hülyeség h pár cm3 növelés után mennyire borsos regisztrációs adót kell fizetni... na meg az eredetiségvizsgálat 18ezerért.. lehúzás...
  • rossi24
    #387
    Sziasztok tud valaki munkaruhát kamion márkák logójával hol lehet olyat beszerezni ha tudtok segíteni előre is köszönöm. Ha felvarró is jó
  • PetruZ
    #386
    Szerintem kb. ugyanazok kellenek, mint a mostanában megváltozott adásvételi esetén kellenek. Ez év július 1. óta az adásvételi teljes értékű okiratnak minősül és mindenféle előírt tartalmi elemeknek kell megfelelnie, egy vagon adatot és dátumot kell feltüntetni benne, valamint az érték sem lehet kamu (megszűnt a régi "nullás" adásvételi).
    Sztem előbb érdeklődd meg egy okmányirodában, hogy mi legyen benne és mi kell még nekik, ne utólag kelljen a papírokat vadászni és az is biztos, hogy ők nem fogják összeszedni neked az adatokat. :)
  • threeman
    #385
    Köszi szépen, le is tettem róla. Van egy másik, magyar. :)

    Ebben az esetben mit kell elhozni a motorblokk eladójától az adás-vételin kívül? Nyílván fontos, hogy az ő autója ki legyen vonva, de ezt elég nekem megnéznem, aztán az okmányiroda úgyis tudni fogja rendszám alapján?

    köszi
  • petyke06
    #384
    csá

    háát most nem tudom lehet hogy keverem a kettöt mi is igy jártunk mert külföldröl hoztunk be autot.. dee hogyha ugyanaz a teendö akkor szerintem inkább ne vegyél külföldit mert akkor az rohadt macerás...
    de most lehet hogy nem ugyanaz a kettö de hogyha még is akkor nem éri meg...
    üdv ...:: Petyke ::...
  • threeman
    #383
    sziasztok.

    egy használt motorblokkot vennék. ha nincsenek meg a papírok, vagy külföldi autóból származik, akkor hogyan tudom átiratni? vagy mi a teendő?

    Előre is köszönöm
  • pszihopata
    #382
    az 1.4-esnek a szíjfeszítője szar,ha megadja magát összever a motor
    az 1.2-es az jó,de az meg max a puntóba való mert gyenge a nagy kaszniba

    a kuplungjuk hamar elszáll meg a kerékcsapágyak és a termosztát gyakori

    egy 1.2-es puntó jobb választás,baravóban max td-t vennék

  • Csabesz6
    #381
    Ez nem feltétlen igaz.
  • matyi0323
    #380
    Fiatot alapból nem érdemes venni!
    Nézz valami más autót, kerüld a francia-olaszt!
  • mazsola89
    #379
    sziasztok!
    csináltam a csomagtartóba világítást. A pozitívot a hátsó helyzetjelzőről szedtem le a testet pedig egy kapcsoló segítségével.
    Szofita izzót raktam bele egy gyári foglalatba. Mindenhol forrasztottam és szigeteltem. Első próbánál kb 2 perc után kivágta a 10es biztosítékot. Azt mondták h rakjak be 15öset. Az lenne a kérdésem h nem ártok vele semminek ha nagyobb biztosítékot rakok bele? Előre is köszönöm
  • szityike
    #378
    köszönöm jófejvagy ha a közel jövöben valahol elakadok meg köszönném a segitséged
  • pszihopata
    #377
    beírod egymás után a gugliba hogy vito osztókör meg w124 osztókör és ha egyezik akkor jó

    egyébként 5x112 mindkettő
  • Csabesz6
    #376
    omg
  • szityike
    #375
    sziasztok krisztián vagyok tegnap regisztráltam annak reményében hogy tudtok segíteni nekem meg persze azért hátha sok hasznos tanácsal látjuk majd el egymást következő a helyzet van egy , 89,es 124 es mercim amit a magam modján ujitgatok tudnék veenni hozzá 4db vito ra valo felnit egész jó allapotuakat csak nem tudom jó e rá segitsetek ha tudtok elöre is kösz
  • Tilu90
    #374
    Hello, tudnátok ajánlani néhány ingyen letölthető autós programokat, bontott abrákkal, pontos adatokkal, autodata 3.18-at es vivid-et használok de van hogy nem találok meg bennük mindent. Köszi
  • petyke06
    #373
    csá all

    igaz nem igazán ide tartozik a kérdésem
    de auto vásárlás elött állok... azt szeretném megkérdezni h mi a véleményetek a : fiat brava 1.4 és a 1.2-esröl mert hallotam h az 1.4-esnek van valami problémája...
    de a másik kérdésem h mennyire érdemes venni fiat brava-t h az alkatrész milyen a többihez képest és h törés szempontjábol mennyire biztonságos stb hát az alapvetö kérdések amik egy auto vásárlásnál felmerül...
    válaszotok elöre is köszönöm szépen

    üdv : ...:: Petyke ::...
  • Tekercselő
    #372
    Tekercselő javít minden gépjármű típushoz generátor állórész és forgórész tekercset!
    Régi, pótolhatatlan, veterán dinamók tekercselése megoltható.

    Részletek, térkép:
    tel:06302625500

    http://indukcio.uw.hu
  • Misi az ezredes
    #371
    Hmm.. pedig pár egyszerű mérést követően sok minden ki tud derülni. Van egy viszonylag olcsó hely én néha oda viszem be a kocsit. Lehet nem ideális neked de ott tulajdonképpen bármit megmérnek a kocsidon.

    Ez a Csonka János Műszaki Szakközépiskola és Szakiskola melynek itt van a száma és ha minden igaz ők tudnak kapcsolni a műhelyvezetőhöz és ha szerencséd van még van szervizelés.
    TEL.: 06 1 403 2677

    Nem tudom segítettem-e mindenesetre egy próbát megér.
  • threeman
    #370
    Sziasztok

    Tudnátok ajánlani egy autószerelőt, aki összerakná a '96-os Fiat Bravomat? Pest déli részén lenne a legideálisabb.

    Hengerfejet újítottunk rajta, azért lett szétszedve (vezérműtengelycsere + himbacsere, és felújítás). Van hozzá minden (új tömítések, stb.) Csak össze kéne rakni.

    A hengerfej-felújítás előtt ment az autó, de a mostani szerelő nem képes úgy összerakni h beinduljon a kocsi. Valszeg egy lúzer, mert a hiba okát sem tudja pontosan.

    Előre is köszönöm a segítséget
  • pszihopata
    #369
    mind a 3 szerelhető és viszonylag egyszerű gépek

    ha szép megkimélt akkor bármelyik megvehető,szokásos latin dolgok kerékcsapágyak vízpumpa,olajfolyás,zx-en zárak ilyesmikre számíthatsz

    viszont kényelmes praktikus autók
  • Csabesz6
    #368
    Talán a Punto, az még se francia, de legalább olasz, szóval én a helyedben kerülném őket.
  • matyi0323
    #367
    Hello. Annyira nem értek az autókhoz.. de ahogy hallottam azok csak szerelhetőek.. ( igen sok gond van velük ).
  • K kutya
    #366
    Sziasztok!Autó vásárlás elött állok.Szerelői szempontból érdekelne,Citroen saxo,zx vagy esetleg egy Fiat Punto a szerelhetöbb?
    Kb:95-97 évjáratuak lennének.
    Köszönöm!
  • Misi az ezredes
    #365
    Igen vagy akár a Benzin szűrő dugult el részlegesen vagy akármi, ha szerelőhöz elmész meg tudja állapítani 20-30 perc alatt mik lehetnek a főbb okok amik miatt ezt csinálja az autód...
  • 111222
    #364
    Köszönöm a segítséget ! És még annyi hogy ez lehet hogy a befecskendező szelepek hibája is lehet?