643
Autószerelés
  • zsömi76
    #243
    :DDDDDD 5 ajtoshoz :DDDDDDDD
  • zsömi76
    #242
    Sziasztok, tudna valaki segíteni? Suzuki Vitara 1.6 jl 98-as 5ajtosho kellene szelep beállítás leírása. Vagy egy olyan link ahol ezt el lehet olvasni. Előre is köszi
  • kicsikacsa23
    #241
    Ne harcoljatok, van még hely:D
  • mámászítá
    #240
    héééééééééééééééééééééééééééé na ne már:D azt a szemfüles mindenit:D segítek erre elhappolja a cuccot:D de kitoltam veled feliratkoztam és is a játékra:D ki tudod tölteni a tesztet autós:D:D:D????
  • mámászítá
    #239
    mit nyersz???
  • otottadam
    #238
    Ha pedig átböngésztem ezeket, megyek és nyerek is egy GPS-t

    http://www.castroledge.hu/index.php?pmPage=gift

    Aki esetleg próbálkozni akar
  • otottadam
    #237
    Hű hát lesz mit átolvasgatni, de legalább érteni is fogok hozzá
    Köszi a segítséget!
  • mámászítá
    #236
    na figyelj otottadam:D ott van mellette az olajkisokos:D behívod, és megnézed:D amúgy az olaj vastagsága:D a 10w jobb, de ha nagyon gány állapotban van a motor akkor inkább az előző a jobb. gyengédebb a rommal:D de itt van nézd meg:D
    http://www.castroledge.hu/index.php?pmPage=terms
    külön van szedve az adalékanyag, ír az olajcsereperiódusról, szintetikus anyagok egyebek. böngészgessed tanulhatsz belőle:D
  • otottadam
    #235
    És mámászítá, te értesz ehhez? Mert nekem ez kínai

    Mi a különbség a Edge 5W-30 és a Magnatec 10W-40 A3/B3 között?
  • mámászítá
    #234
    szerintem az. a gyártó saját oldala, tehát nyilván azért nem kerülhet föl rá akármi. én még mindig azt mondom a minőség a lényeg különben az ember a hajára kenheti a kocsit.
    itt van a kalkulátor. csak be kell írnod milyen típusú a kocsid és megy is a dolog. megkapod a lehetőségeket. http://www.castroledge.hu/calc.php még magyarázat is van hozzá. nekem pl több lehetőséget dobott ki, de elmondja melyik miért jó.
  • otottadam
    #233
    És hol találom ezt az oldalt?
    Megbízható?
  • mámászítá
    #232
    neten nézelődtél már? azért elég sok a választék, és van olyan oldal ahol az autódnak megfelelő olajakat dobja ki a rendszer. beírod a paramétereket, és mehet a menet.
  • otottadam
    #231
    Hát épp ez az, hogy eddig semmit, ugyanis most vettem
    és nem csak az a baj h elfelejtettem megkérdezni az előző tulajdonostól h ő milyet használt, hanem h most jön az ősz meg a tél, és valami speciálisat szeretnék, amit kifejezetten ezekre az időszakokra ajánlanak.
  • mámászítá
    #230
    szia. eddig mit töltöttél bele? ha tudod mi van benne lehet viszonyítani, hogy ehhez képest milyen kellene.
  • otottadam
    #229
    Sziasztok!
    Nekem egy egészen más problémám lenne, de talán valaki tud segíteni. Egy Kia Sephia 1.8-ba keresek motorolajat és eddig sok értelmes választaszt nem kaptam a benzinkutaknál....mindenhol mást mondanak
    Valami guru esetleg tudja hol keressek utána?

    köszi előre is
  • belapeter
    #228
    MSN-ed van?
    Privibe írj.
  • Vlala #227
    Kép alapján elég nehéz motort szerelni.
  • belapeter
    #226
    az
    de nemtom.
    Ha küldenék a motorjáról pár képet akkor megtod mondani??
    (Nemtom pontossan,de a kuplung nincs bekötve)
  • Vlala #225
    Czetka? Ütős gép, szeretjük :)
    Mi a baja?
  • belapeter
    #224
    Helló.
    Tudna nekem valaki segíteni egy Cseh motor (175ccm) szerelésében???
  • mazsola89
    #223
    Köszi szépen
  • pszihopata
    #222
    Rosszul írtam,mert ha duplán szikrázik akkor lehet 4500-is a fordulat./nem 18000/

    Kérdés hogy miről van szó?
  • pszihopata
    #221
    18000 /min lenne,mivel a fordulatszám percben van mérve,de azt osztani kell kettővel,mivel egy teljes fázis két fordulat.

    Tehát 9000/min.

    De sokszor olyan a gyújtásrendszer,hogy kétszer is ad
    /egy helyen feleslegesen,de így egyszerűbb a konstrukció/.

    Tehát lehet 18000 is.Autóban max F1.
  • mazsola89
    #220
    volna egy kérdésem
    mekkora a fordulatszám ha a gyertya 300x szikrázik 1 másodperc alatt??
    Ha megoldható irjatok Előre is köszi
  • burninhell
    #219
    csak emlegetni kellett a munkanélküliséget.... ma kaptam is melót :D
  • Insomnia93
    #218
    én pedig karosszériásnak meek most kezdem....
    de szerintem sincs értelme kivéve hogyha saját.... én azt szerettném ugy meg lehet azért élni h ha van egy sajátod
  • burninhell
    #217
    ahhoz is pénz kell, pénzhez meg munka...
    de sztem gyakorlatot ott is megkövetelik
  • gyemant04
    #216
    elvégzem a sulit én külfödlre megyek..itthon úgyse találok munkát vagy ha találok is úgyse fognak jól fizetni...
  • burninhell
    #215
    munkanélküliek lesztek mind :D
    ahogy én is :D nem találok sehol állást...
    szinte mindenhol telt ház van, ahol meg nem ott 3-5 év gyakorlatot kérnek, én meg tavaj végeztem szerelőként, idén meg technikusként... még így sem kellek sehova.
    És még azt állítják h szakemberhiány van.
  • mazsola89
    #214
    ÚÚÚ bazz már nagyon várom ezt az egészet!!! Ahol gyakorlaton leszek az a cég mindig vesz fel embereket (akik ott voltak gyakorlaton) és szeretném tovább képeztetni magam mert szerintem autószerelőként max az autósportban :D
  • gyemant04
    #213
    én már rég elkezdtem...de 2év múlva kb még az elméletet fogod mindig tanulni
  • mazsola89
    #212
    Már régóta olvasom ezt a topikot. Jövőre kezdem az autószerelő iskolát.
    Aztán jó 2 év múlva rakhatjátok fel a kéréseket :D
  • voltmero
    #211
    Renault Clio probléma általában az eggyik trafó meghibásodása.
  • Insomnia93
    #210
    hát az attol függ h hova kell vinni és h mennyire '' PÖPEC '' a járgány
  • burninhell
    #209
    naja 30-é már csak a rendszámot kell vinni :P
  • pszihopata
    #208
    Szerintem irány a szervíz aztán motordiagnosztika.
    Valami elszállt és az eletronika ilyenkor egy egyszerűsített /butÍtott-tartalék/ programmal fut.

    Egy xsarával mentem ami hasonlóan viselkedett,ott valami szenzor elszállt.
    Bonyolult szarok!
  • Insomnia93
    #207
    Vagy esettleg van benne egy szar ami nem engedi h a fordulat magasabb legyen ....-nál és ezért nem tud tovább gyortsulni de hát neked akkor az nagyon hamar letilthat...
  • Insomnia93
    #206
    hát öööö h érted h csak addig gyorsul fordulatszám mérö meg akad vagy miii??? mert mit om én hát 90-nél lazán 4-esbe gyorsulnia kéne és akkor tolhatod neki 5 ezerig és szerintem ott kéne hagynod :D:D de nem tom ezt nem értem h nem gyorsul tovább.... ???? ( magyarázd el lécci részletesebben :D:P ) xD
  • gyemant04
    #205
    nekem 20 volt.
  • burninhell
    #204
    kb. 10 rongy a vizsgadíj, de ha akarnak hibát találni találnak...:)