640
Autószerelés
  • mámászítá
    héééééééééééééééééééééééééééé na ne már:D azt a szemfüles mindenit:D segítek erre elhappolja a cuccot:D de kitoltam veled feliratkoztam és is a játékra:D ki tudod tölteni a tesztet autós:D:D:D????
  • mámászítá
    mit nyersz???
  • otottadam
    Ha pedig átböngésztem ezeket, megyek és nyerek is egy GPS-t

http://www.castroledge.hu/index.php?pmPage=gift

Aki esetleg próbálkozni akar
  • otottadam
    Hű hát lesz mit átolvasgatni, de legalább érteni is fogok hozzá
    Köszi a segítséget!
  • mámászítá
    na figyelj otottadam:D ott van mellette az olajkisokos:D behívod, és megnézed:D amúgy az olaj vastagsága:D a 10w jobb, de ha nagyon gány állapotban van a motor akkor inkább az előző a jobb. gyengédebb a rommal:D de itt van nézd meg:D
    http://www.castroledge.hu/index.php?pmPage=terms
    külön van szedve az adalékanyag, ír az olajcsereperiódusról, szintetikus anyagok egyebek. böngészgessed tanulhatsz belőle:D
  • otottadam
    És mámászítá, te értesz ehhez? Mert nekem ez kínai

Mi a különbség a Edge 5W-30 és a Magnatec 10W-40 A3/B3 között?
  • mámászítá
    szerintem az. a gyártó saját oldala, tehát nyilván azért nem kerülhet föl rá akármi. én még mindig azt mondom a minőség a lényeg különben az ember a hajára kenheti a kocsit.
    itt van a kalkulátor. csak be kell írnod milyen típusú a kocsid és megy is a dolog. megkapod a lehetőségeket. http://www.castroledge.hu/calc.php még magyarázat is van hozzá. nekem pl több lehetőséget dobott ki, de elmondja melyik miért jó.
  • otottadam
    És hol találom ezt az oldalt?
    Megbízható?
  • mámászítá
    neten nézelődtél már? azért elég sok a választék, és van olyan oldal ahol az autódnak megfelelő olajakat dobja ki a rendszer. beírod a paramétereket, és mehet a menet.
  • otottadam
    Hát épp ez az, hogy eddig semmit, ugyanis most vettem
    és nem csak az a baj h elfelejtettem megkérdezni az előző tulajdonostól h ő milyet használt, hanem h most jön az ősz meg a tél, és valami speciálisat szeretnék, amit kifejezetten ezekre az időszakokra ajánlanak.
  • mámászítá
    szia. eddig mit töltöttél bele? ha tudod mi van benne lehet viszonyítani, hogy ehhez képest milyen kellene.
  • otottadam
    Sziasztok!
    Nekem egy egészen más problémám lenne, de talán valaki tud segíteni. Egy Kia Sephia 1.8-ba keresek motorolajat és eddig sok értelmes választaszt nem kaptam a benzinkutaknál....mindenhol mást mondanak
    Valami guru esetleg tudja hol keressek utána?

köszi előre is
  • belapeter
    MSN-ed van?
    Privibe írj.
  • Vlala #227
    Kép alapján elég nehéz motort szerelni.
  • belapeter
    az
    de nemtom.
    Ha küldenék a motorjáról pár képet akkor megtod mondani??
    (Nemtom pontossan,de a kuplung nincs bekötve)
  • Vlala #225
    Czetka? Ütős gép, szeretjük :)
    Mi a baja?
  • belapeter
    Helló.
    Tudna nekem valaki segíteni egy Cseh motor (175ccm) szerelésében???
  • mazsola89
    Köszi szépen
  • pszihopata
    Rosszul írtam,mert ha duplán szikrázik akkor lehet 4500-is a fordulat./nem 18000/

Kérdés hogy miről van szó?
  • pszihopata
    18000 /min lenne,mivel a fordulatszám percben van mérve,de azt osztani kell kettővel,mivel egy teljes fázis két fordulat.

Tehát 9000/min.

De sokszor olyan a gyújtásrendszer,hogy kétszer is ad
    /egy helyen feleslegesen,de így egyszerűbb a konstrukció/.

Tehát lehet 18000 is.Autóban max F1.
  • mazsola89
    volna egy kérdésem
    mekkora a fordulatszám ha a gyertya 300x szikrázik 1 másodperc alatt??
    Ha megoldható irjatok Előre is köszi
  • burninhell
    csak emlegetni kellett a munkanélküliséget.... ma kaptam is melót :D
  • Insomnia93
    én pedig karosszériásnak meek most kezdem....
    de szerintem sincs értelme kivéve hogyha saját.... én azt szerettném ugy meg lehet azért élni h ha van egy sajátod
  • burninhell
    ahhoz is pénz kell, pénzhez meg munka...
    de sztem gyakorlatot ott is megkövetelik
  • gyemant04
    elvégzem a sulit én külfödlre megyek..itthon úgyse találok munkát vagy ha találok is úgyse fognak jól fizetni...
  • burninhell
    munkanélküliek lesztek mind :D
    ahogy én is :D nem találok sehol állást...
    szinte mindenhol telt ház van, ahol meg nem ott 3-5 év gyakorlatot kérnek, én meg tavaj végeztem szerelőként, idén meg technikusként... még így sem kellek sehova.
    És még azt állítják h szakemberhiány van.
  • mazsola89
    ÚÚÚ bazz már nagyon várom ezt az egészet!!! Ahol gyakorlaton leszek az a cég mindig vesz fel embereket (akik ott voltak gyakorlaton) és szeretném tovább képeztetni magam mert szerintem autószerelőként max az autósportban :D
  • gyemant04
    én már rég elkezdtem...de 2év múlva kb még az elméletet fogod mindig tanulni
  • mazsola89
    Már régóta olvasom ezt a topikot. Jövőre kezdem az autószerelő iskolát.
    Aztán jó 2 év múlva rakhatjátok fel a kéréseket :D
  • voltmero
    Renault Clio probléma általában az eggyik trafó meghibásodása.
  • Insomnia93
    hát az attol függ h hova kell vinni és h mennyire '' PÖPEC '' a járgány
  • burninhell
    naja 30-é már csak a rendszámot kell vinni :P
  • pszihopata
    Szerintem irány a szervíz aztán motordiagnosztika.
    Valami elszállt és az eletronika ilyenkor egy egyszerűsített /butÍtott-tartalék/ programmal fut.

Egy xsarával mentem ami hasonlóan viselkedett,ott valami szenzor elszállt.
    Bonyolult szarok!
  • Insomnia93
    Vagy esettleg van benne egy szar ami nem engedi h a fordulat magasabb legyen ....-nál és ezért nem tud tovább gyortsulni de hát neked akkor az nagyon hamar letilthat...
  • Insomnia93
    hát öööö h érted h csak addig gyorsul fordulatszám mérö meg akad vagy miii??? mert mit om én hát 90-nél lazán 4-esbe gyorsulnia kéne és akkor tolhatod neki 5 ezerig és szerintem ott kéne hagynod :D:D de nem tom ezt nem értem h nem gyorsul tovább.... ???? ( magyarázd el lécci részletesebben :D:P ) xD
  • gyemant04
    nekem 20 volt.
  • burninhell
    kb. 10 rongy a vizsgadíj, de ha akarnak hibát találni találnak...:)
  • ffxi
    Üdv all!

Tavaly szeptemberben vettem 2000-es évjáratú Ford Mondeo-t. Jövő hónapban viszem műszakira. Tudom, hogy kocsinak semmi baja. Ha minden szépen zajlana le, mennyit kérhetnek minimum? Szal nem fognak átvágni horribilis összeggel?
  • darkman1
    Heló! Van egy kis problémám a féléves (!) Cliommal. Az a bibi vele, h 80 felett nemigazán akar húzni. Szinte életveszélyes vele előzni, mert nem gyorsul. A bajok ott kezdődnek, hogyha beszorulok vmi mögé 90nel, 4esben max 110ig tudok vele gyorsulni(!!!), és ahhoz is kb 10 mp kell...majd 5ösben is csak 120ig megy max. Ha van egy kis emelkedő (de télleg csak minimális), már nemis merek előzni, hisz csak a sebességet tudom tartani. Van ötletetek, találkoztatok hasonló problémával?
  • Insomnia93
    hmmmm de tudok :P:D:D:D