643
Autószerelés
  • petyke06
    #323
    kösszi szépen

    üdv ...:: Petyke ::...
  • Csabesz6
    #322
    Itt.
  • Csabesz6
    #321
    Szerintem először próbáld meg a legalapvetőbb, legegyszerűbb dolgot.
    Kontaktsprét a csatiknak.Ha utána se jó, lehet próbálkozni sok dologgal.
  • petyke06
    #320
    üdv all
    azt szeretném megkérdezni h van 1 90-es mitsubishi lancerom amibe kormány összekötöt és gömbcsuklot kéne cserélni na meg persze még 1 két dolgot :) azt szeretném megkérdezni h tudtok ajánlani valami oldalt esettleg ahol meg tudom nézni h mi mennyibe kerül?
    üdv ...:: Petyke ::...
  • dsg
    #319
    Sziasztok!
    E36-om van (felesegem ebben a percben verte oda)
    De a problema regebbi. Kontakthibas lehet, mert hol a helyzetjelzo (elol-hatul), hol az egyik feklampa nem vilagit. A kozponti zar pedig csak a masodszorra zar (marad zarva). Hol keressem a hibat? Biztositek?
    Kosz
  • PetruZ
    #318
    A Renault-ot tudom, ott csak a kábel 1.5 millió körüli.
  • burninhell
    #317
    50rongytól 3millióig :)
  • Csabesz6
    #316
    Diagnosztikai kábel kell hozzá, amit aranyárban mérnek.
    Plusz egy mezei laptop a szoftverrel.
  • cz182
    #315
    Üdv mindenkinek!

    Az lenne a kérdésem, hogy hol és milyen árban lehet a fedélzeti számítógéphez csatlakozót, kábelt szerezni, valamint software-t is,amivel hibakódot lehet olvasni?

    Előre is köszi!
  • PeeVee
    #314
    kötekedsz vagy mivan?
    olyan felni h felraktam netre és 2 óra múlva elkelt...
  • SpeedXHUN
    #313
    4x100as felni az milyen?
    nekem van 4x100 pókhálós felnim
  • Zsolti9014
    #312
    tárgytalan
  • Zsolti9014
    #311
    Sziasztok! Egy olyan dologban kérnék segítséget, ami Nektek biztos pofon egyszerű, én először csinálom.

    Szóval, szivargyújtó aljzat bekötése.

    Ezt


    Ezzel a kábellel



    Kérdésem az lenne, hogy mit hova kellene kötni, és a földelése hogy történik.

    Elég sürgős lenne, a válaszokat köszönöm.
  • PeeVee
    #310
    hello!
    Ha valakinek lenne szép állapotú, de olcsó(reális áron) 15x7 4x114,3-as alufelnije, akkor írhat!:P
    Van egy 15x7 4x100-as 5küllős guriga is esetleg cserébe..de eladó is egyben! (megkímélt)
  • Danny1987
    #309
    Hi!
    Nem autó de megkérdezem.
    Kymco 50 robogónál ha berugó karral inditom akkor a kar nem ugrik vissza hanem kézzel kell felhuzni és elég szoros.

    Mi lehet a gond?
  • burninhell
    #308
    http://img.index.hu/cikkepek/totalcar/magazin/technika/pdtdi//.gdata/cikk/6_PD_kopf.jpg

    ez a PD csak a képen nem látszik a himba, ami a vezérműtengelyt és a pumpát köti össze
  • matyi0323
    #307
    Nekem az lenne a probléma egy Ford fiestával ( nem a most legújabbival, hanem az előttivel " kerek lámpás" ), hogy a hátsó ablakmosóból nem jön folyadék. Megmozgattam ott a csövet, elől a mototérben is de semmi. Szétszedni nem nagyon lehet hiszen ugye zárt lemez ott már minden. Bevittem szervizbe de ott csak persze legyintettek egyet, hogy nem jó. Esetleg valami ötlet? Ja és az elején a lökhárító kicsit ( kicsit nagyon-nagyon:D ) le van ütve. Azt hogy tudnám levenni itthon? Városba többet látok úgy mászkálni, hogy az első lökhárító aslórésze nincs fenn ( eléggé lent van, gondolom leütött másnak is és ez okból ). Mert vannak csavarok közvetlenül ahogy felnyitom a motor teret, de ahogy néztem az a felső részé, az alsóéhoz nem találtam sehol. Ja és fogyasztás csökkentésre valami nagyon okos tippet elfogadok ( 1.25 ccm benzines, 8.0~8.7 a fogyasztás^^ ami szerintem irreálisan sok ) köszi.
  • matyi0323
    #306
    Hali, nem tudom megoldódott-e már vagy ugyan az e a probléma mint ami nekünk volt, de mi véletlenül lentebb tekertük a belső fény erősségét és ha felkapcsoltuk a lámpát az alig látszott. Azt ha vissza tolod ( ha az a baj ) akkor elvileg jó lesz. Am passz:D:D
  • SpeedXHUN
    #305
    Ékszíj nem csúszik?
    Mérd le a feszültséget az akksin indítás előtt,indítózáskor és utána.
  • mindegy
    #304
    Sziasztok kissebb fordulatszámon,alapjáraton néha kigyullad a tőltés lámpa,mi lehet a baj???
  • mazsola89
    #303
    Hello! Tudna nekem valaki linkelni 1 PDTDI működési elvét felvázoló képet? Előre is köstönöm
  • burninhell
    #302
    #301 talán, de nézd meg h eszi-e a motor a vizet... van nincs-e az olajban víz, nézd meg a kipufogógáz szinét is
    esetleg nem jön-e kipufogógáz a hűtősapka alól
  • pszihopata
    #301
    hengerfejtömítés csere,/esetleg hengerfej v. blokkrepedés/
  • mindegy
    #300
    Sziasztok neke az volna a gondom a kipufogóbol nem a megszokott füst távozik hanem kellemetlen illatú valami ami nagyon fojtó szagú.Nem lehet hogy a fagyálló kerül a motorba,vagy csak a katalizátor hibálya lehet?A twingo 95-ös 1.2-es.
  • istvan3
    #299
    Hello!

    Nem tudjátok, hogy hol lehet szerezni volvo s40-hez benzint szint mérő jeladót?
  • Csabesz6
    #298
    Szerintem vidd el egy jó villamosságishoz, ő majd beméri hogy mi mennyi miért és merre:)
  • SLICK
    #297
    Hali!

    Opel Astra G-m van.
    Olyan gondom lenne, hogy amikor felkapcsolom a világítást, akkor belül a kijelzők amik mutatják a megtett kilómétert, hőmérsékletet, dátumot, időt ezek elsötétülnek. Eddig sosem volt ilyen. Ha lekapcsolom a világítást akkor megint kijeleznek mindent.
    Mi lehet a gond? Egyik napról a másikra történt
  • amdopteron
    #296
    nem eladni akarom...csak fel lett ujítva a motor és azért akarom
  • blackcalibra
    #295
    Licitálós oldalakon szokott lenni egyébként ilyen szerkezet.
  • Vlala #294
    Csúnya dolog becsapni a leendő vevőt.
  • amdopteron
    #293
    halli vki nem tudja opel vectraba hogy lehet vissza ütni a kilometert...vagy nullázni...
    2001es opel vectra b..
    ha vki tudja privben írja meg köszi hallo nagyon széppen köszi
  • bluberry
    #292
    Szevasztok,mégan I 98-as autómon széthullott a gyujtáskapcsoló,bontoban vettem bele másikat,beszereltem de sajnálatomra az immobilizer nemengedi elinditani az autót,az immo nema kulcsba épitett,tud valaki segiteni.
  • mazsola89
    #291
    Hello! Van egy 99' évjáratú Seat Ibizánk amin szétment a zár. Valakinek van valami tapasztalata ilyen téren? Esetleg valami kép vagy valami. Nem tudom még h hogy jön össze mert nem én szedtem szét hanem már szét volt esve. Segítségeteket előre is köszöntem:D
  • Steel
    #290
    Sziasztok

    Sikerült kijavítani a hibát, először is ha legközelebb ilyen hibával találkoztok akkor tanácsolom, hogy próbáljátok ki az elakadás jelzőt (ugye mind a 4 index veszettűl villog), nálam működött, ebből tudtam meg, hogy az égők jók voltak.
    Amúgy igen, kontakt hiba volt, szétszedtem a kormányműnél az elektronikát és megtisztítottam a relé fémes felületeit, kontakt-spray és egy kis sűrített levegő csodákra képes. :)
  • PetruZ
    #289
    Ugyanilyen jelenségem volt, nálam az első indexnél volt kontakthiba. Pontosan nem tudom, hol, mert kivettük az izzót, megigazgattuk a vezetékeket, visszatettük és megjavult. :)
  • burninhell
    #288
    ha csak balra nem jó és kattog is, akkor kontakt hiba vagy vezeték szakadás van, feltéve hogy az izzók jók
  • Steel
    #287
    Sziasztok

    Lenne egy kis problémám az index-el, és ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
    A jelenség: tegnap óta bal irányba nem villog az index se elől se hátúl és az autóban sem jelzi ha bekapcsolom, viszont lehet hallani a kis csattogó hangot (ahogy a relé csattog) de kétszer olyan gyors ütemben mint a másik (működő) oldalon.
    Jobb oldalon minden oké.
    Ismerős javasolta, hogy próbáljam kicserélni az izzókat, hátha nem zár rendesen az áramkőr, de hiába próbáltam mindkét izzót kicserélni, semmi nem javúlt.

    Ha esettleg valaki találkozott már a jelenséggel, szívesen vennék minden tanácsot. Előre is kösz!
  • burninhell
    #286
    nah utánanéztem hideg értékeknek is úgyhogy mégis csak jó az a 0,15 de az a hideg beállítás azaz kb 20 fokos motornál

    szívó hidegen: 0,13 - 0,17 mm
    kipufogó hidegen: 0,15 - 0,19 mm

    szal ha 0,20-ra teszed a kipufogót az sztem még belefér... az még nem fog kopogni

    hézagmérővel állítod úgyis csak 0,15 v 0,20 lesz
    indikátor óra lenne az igazi :)
  • burninhell
    #285
    http://www.marotikonyvker.hu/products/category_89.html
  • burninhell
    #284
    bocs nem csak a kipufogó pörkölődhet meg hanem a szívó is :)