643
Autószerelés
  • szikxi
    #43
    Segítsetek.Nem találok az e36 318tds-hez turbót.Ugyanis az enyém beállt.

    Ha valaki tudna segíteni megköszönném.

  • burninhell
    #42
    vagy www.oring.hu
  • zsoltszeifert
    #41
    Köszönöm szépen !

    Erre voltam kíváncsi !
  • pszihopata
    #40
    Csapágyboltokban árulnak egyenként is kül. méretben.Ha nem túl egyedi méret,akkor találhatsz.
  • MaSzKa
    #39
    valaki mondja már nekem Bosch mechanikus adagolóhoz hol szerezhetnék o gyűrűt
    autós boltba szettbe van és az nekem drága
    opel kadett d 1.6d 1983
  • burninhell
    #38
    ja és persze ha el van hanyagolva tönkre is mehet idővel!
  • burninhell
    #37
    A zöld az töltött akku a fekete az töltésre szorul.... Ha fehér akkor kuka....
    Ha nincs használva néha tölteni kell. télen 2 hetente ajánlott nyáron kb havonta kb.
  • pszihopata
    #36
    Nem tudom,de vannak egyértelműbb jelek is.A legbiztosabb jel hogy rossz az akksi az,hogy töltéskor a hat cellából csak öt pezseg.-ilyenkor zárlatos egy cella.Egy cella 2,1 volt,így jön ki a 12.6 volt.2 hét után lehet hogy csak simán lemerült,ilyenkor az indítózás halálos lehet az akksira nézve.Ha tartja napokig az áramot töltés után,akkor o.k.
  • zsoltszeifert
    #35
    Jó, ok.

    Amióta 24 órát lett töltve, azóta jó. (Eddig)

    Akkumlátoron van egy kis "visszajelző", ha zöld akkor a jó !?
    Ha fekete akkor milyen állapotba van ???
  • pszihopata
    #34
    A kerregést okozhatta az hogy a kis feszkó miatt a behuzótekercs rángatózott.Kapcsolj lámpát,és ha indítózáskor kialszik,akkor akksi-gond.Az akksisarukat lazítsd fel mozgasd meg és húzd vissza-az is okozhatja.
  • zsoltszeifert
    #33
    Sziasztok.

    Akkumlátoron van egy kis "visszajelző", ha zöld akkor a jó !?
    Ha fekete akkor milyen állapotba van ???
    Sűrűn nincs használva. Ajánlatos újat venni még ?

    {Kb. 2 hete egyszer csak nem indult (2 hét állás után), csak „kerregés” a motortérből.
    Töltőre lett téve az aksi 24 órára, az a "visszajelző", mintha piros lett volna a töltés előtt. Ilyenkor van lemerülve, nem ! Most fekete.}
  • Toroco
    #32
    Hali!

    Egy autóvillamossági kérdésem lenne. A Hifivel van kis gond. A mélyládából lehet hallani, ahogy pörgeti a fejegység a CDt. Elég erősen dübörög. Azt nem tudom, hogy a többi hangszóróból is jön e, mert a láda mellett nem hallani. Próbáltam, hogy megmozgatom a vezetékeket, de arra nem reagát, viszont amikor benyúlok a műszerfal alá és megmozgatom a fejegységet abbahadja. Gondolom valami érintkezési gond, de hogy pontosan mi, vagy hogy ez mennyire káros azt nemtom. Tudna valaki tanácsot adni?

    Ya, és nem tudja valaki, hogy hogyan lehetnek bekötni 2 akkumulátort, úgy hogy mind kettő töltődjön is?

    Köszi!
  • balta
    #31
    Egy kicsit feljebb van,de köszi a segitséget,megtaláltam a hibás biztit.
  • fifi
    #30
    kormányoszlop alatt balra, kb. a bal térded magaságában?
  • balta
    #29
    Sziasztok ! Autóvillamossági kérdésem lenne, a 2ooo-es évjáratú Passatban van az utastérben biztositéktábla? vagy csak a motortérben lévő "fekete" dobozban lévő biztositékok léteznek.Egyébként nincs belső
    világitásom és első ablakemelőim sem müködnek ! Előre is köszi a segitséget,már ha tud valaki !
  • burninhell
    #28
    Helló!

    Ellenőrizd a holtjátékot a pedálnál. (10-30mm) Ekkor a kinyomócsapágynál (1-3mm) a hézag. Ha nem stimmel utánállítás...
    Én nem ismerem azt a típust, de ha hidraulikus és nem bowdenes a kuplung működtetése, akkor egy légtelenítés lehet h segít.
  • whoiam
    #27
    Helló!
    Nem vagyok nagy szaki, de amiket leírtál szerintem egyértelműen összefüggenek. Nekem motoron volt hasonló.
    A kuplung ezek szerint nem kapcsol szét teljesen, ez az oka annak, is hogy gurulsz előre tövig nyomott kuplungnál. Szintén ez az oka annak, hogy nem megy be sebességbe, mivel a sebességváltó fogaskerekei is forognak.
    (azt megjegyzem azért, hogy rükvercbe egyébként sem mindig megy be egy átlag sebességváltó, mert ez a fokozat szinkronizálatlan még a legtöbb mai autóban is. ilyenkor kuplung ki, újra be, és akkor teheted)
    Tehát a problémát mindenképpen az okozza, hogy a kuplungpedál lenyomásával nem oldod a tengelyeket.
    Elég blőd dolog, de mindenképpen először azt nézd meg, nincs-e valami begyűrődve a pedál mögé, pl: szőnyeg, vagy kárpit
    Ha nincs, akkor nincs más hátra mint akuplung beállítása. Ha valamennyire értesz a mechanikai dolgokhoz ez nem lesz túl nehéz, lehet hogy elég a pedálnál állítani, ha nem , akkor vidd el szerelőhöz, ő beállítja
  • Zsiguli
    #26
    Sziasztok !
    Segítsetek légyszíves !
    Van egy opel corsa "c" eco 1000 ccm -es autóm.
    Két problémám van vele.

    Az egyik az, hogy szerintem valami probléma lehet a kuplung tárcsával. Azt csinálja, hogy álló helyzetben tövig benyomott kuplungal lassan elindul majd egy 50 méter megtétele után szétkapcsol, megáll.

    A második probléma a következő:
    A sebesség váltó néha "megbolondul" és ilyenkor nagyon nagyon nehezen lehet berakni bármelyik sebességbe. Előfordult már olyan is, hogy piros lámpánál megálltam és nem tudtam egyesbe rakni, így ott ragadtam a zöldnél. Kettesbe rakva (azt sem könnyen) sikerült elindulnom.
    Ilyenkor olyan érzés mintha valami előtte lenne és az gátolná a sebességbe rakást. Kiszámíthatatlna idő múlva megjavul, olyankor megint jó. Aztán kezdődik az egész előlről.

    Illetve ettől függetlenül nagyon sokszor van az, hogy nem lehet lükfercbe tenni (milyen meglepő :D) mert a fogaskerék, amihez csatlakozna pörög mint állat. És ha várok akkor sem jobb mert szerintem valami hajtja azt a kereket és csak úgy lehet berakni ha nagyon erősen rányomom és ez megállítja a kereket.
    Csak ez nem megoldás ugye ? Viszont valószínűnek tartom hogy ezek a hibák összefügghetnek.

    De mi lehet a hiba ami ezeket a jelenségeket előidézi ? Hogyan lehetne javítani?

    Légyszi a legjobb tudásotok szerint legyetek szívesek válaszolni !

    Előre is köszönöm.

  • Danny1987
    #25
    Nem tudna valaki adni egy linket ahol le van irva a lengéscsillapitó mérés folyamata pontosan és részletesen.
  • burninhell
    #24
    sztem mind1..(persze a max. a gumi oldalán van) :) kb mint nyáron... annyit nem változik a hidegben h sokat számítson. ha gázt töltetsz bele nem változik a nyomás télen nyáron :)
    kesztyűtartóban v B oszlopon szokott lenni matrica a guminyomásról, de általában sebességfüggő beállítás. vagy töltsd le a kezelési útmutatót a kocsihoz ha nincs még meg. bár elég nehéz ilyesmit találni :)
    azé szóljatok rám ha vmit nem jól tok :)
  • nesto
    #23
    heló, mennyinek kell lennie télen a guminyomásnak?
  • burninhell
    #22
    hellósztok!

    nem tudjátok honnan lehet beszerezni régi kocsikhoz javítási útmutatót?
    Fiat 128 3p-ről lenne szó

    köszi
  • Vlala #21
    Egyáltalán nem ördöngösség.
    Itt a megoldás, kevesebb, mint 1500 forint.
  • R0sc0
    #20
    remélem jó helyre irom.
    Egyik haverom kocsiájában láttam egy olyan szerelést hogy csak kazettás rádiója volt, de viszontkilogott belőle egy JACK dugo. Nos, kérdezem hogy ez hogy oldható meg? azt mondta hogy valamo átalakító segtségével siekrult neki, de sajnaos nem tudja hogy honnan mert a nővérétol kapta ajándéjba.
    kérdezem hogy hol lehet ilyet beszerezni?

    köszi
  • fifi
    #19
    gömbfej
  • Macccy
    #18
    Hali!
    A kérdésem: haver A-s OPEL Vectráján némi "nyekergést" hallottunk mikor megnyomkodtuk az első két kerék felett. Menet közben is hallani, ha figyelmes az ember. A lengéscsillapítók valószínűleg jók lehetnek, mert nem lengedezik az autó mint egy csónak és kopogás sincs, ami az előző kocsiján volt rendesen. Mi lehet még ez a gumis (??) nyekergés?


    Más: ABS lámpája is néha indítás után végig világít, néha meg rendesen elalszik kontroll után. Ez mitől van? Nem döccenésre gyullad ki, hanem simán beindítástól ég amíg le nem állítja. Utánna ha máskor megint beindítja akkor 50% hogy nem ég ...
  • Vlala #17
    Első körben nézd meg, van-e szikra a megszakítónál, és azt, milyen állapotúak a gyertyák. (teljesen új gyertyát is képes bekormozni-beolajozni a szerkezet)
    Ha ezek jók, akkor a gyújtás beállításánál lehetnek gondok.
  • nicknolti
    #16
    Hali!Ért valaki az Alekohoz?Autóvillamosság érdekel.Be kellett tenni egy új trafót,de nem idul,pedig gépjárművillamossági szerelő rakta össze.Új kondenzátor,új trafó,új gyertyák,megszakító felrenoválva,alapjárat dadogva,erősebb gázadással lefulladás.Ha valaki tud segíteni,megköszönöm.
  • peteragoston
    #15
    en szamarasat ismerek
  • fifi
    #14
    ha így nem vágod akkor tökmind...
  • peteragoston
    #13
    majmos torrent oldal? mi?
  • fifi
    #12
    a majmos torrent oldalra elég sok ilyen könyvet tettek fel, nézz ott szét...
  • cicai
    #11
    Sziasztok!
    Nem tudna valaki segíteni abban, hogy a Daewoo Lanos típusú autómhoz honnan lehetne beszerezni egy szerelési útmutatott?
    Köszi a segítséget
  • peteragoston
    #10
    Mondjuk ezt az -t honnan lehetne megszerezni / letölteni? (nekem emigy vw golfhoz kellene szerelesi cucc)
  • peteragoston
    #9
    es honnan lehetne letolteni szerelessel kapcsoltos programokat?
  • ReTeK
    #8
    ha szereléssel kapcsolatos program kell akkor talán inkáb az autodata (bár ez is inkább elektro) mert az etos, microcat vagy akármilyen-epc-etk stb. ezek csak katalógus programok amiből többnyire az alkatrész gyári számát kapod meg, igaz rendeléshez jól jön
  • fifi
    #7
    ez egy alkatrészkatalógus, még most szólok...
  • StephenKing
    #6
    Én az endlessről töltöttem le.
  • blackgamer
    #5
    ez csak alkatrész katalógus nem?
  • peteragoston
    #4
    a rapidshare-s letolteser gondolsz?