6347
banner
GM anyavállalat gyűjtőtopikja
Opel/Vauxhall/Chevrolet/Holden/Cadillac

  • Willi Betz
    #367
    Abba is biztos lehetsz,hogy a 1,5 éves autót nem viszem el himi-humi szervízbe.
  • Tufa
    #366
    új autónál muszály(már amelyik garis), különben ugrik a gari. (a mostani verdával nekem is pont most van az első olajcserés mizéria, de márkaszervizbe kell mennem különben storno a garancia...)
  • Tufa
    #365
    nemtudom, azóta már eladtam az autót is... :)
  • blackcalibra
    #364
    Az már a te gondod! Viszont már ott bukta van hogy a márkaszervizbe vinnéd az autót. Viszont ha fizetsz érte nehogy már "ő" mondja meg hogy milyen olajat rakjunk az autóba. Ha nekem varjálna vele a szerelő, már fordulnék is sarkon.
  • blackcalibra
    #363
    Egyébként jók a Mobil olajok is, de azokkal is vigyázni kell, van olyan Mobil(az "1" nincs utána) ami ugyancsak ujrahasznosított, sz@rt sem ér!
  • Willi Betz
    #362
    Azért a márkaszervízbe nem állnék be pár liter olajjal,hogy ugyanmár ezt tegyék bele. Nem is lenne pofám úgy odamenni.
  • blackcalibra
    #361
    Nem valami arab olaj van benne?
  • Tufa
    #360
    nekem az omegámba valami speckó olaj került végül, de nem emlékszem már a márkájára. Full fekete volt az egész, olyan mintha fáradt olaj lett volna már(bontatlan csomagolás volt, saját magam vettem). Azelött Mobil olaj volt benne, sokat dobott az a fajta olaj rajta, sokkal csendesebb lett a motor és finomabban is járt utánna.
  • blackcalibra
    #359
    Nagyon helyes!
    Az csak egy dolog hogy ki mit ajánl. Vannak 1000 -szer jobb olajak mint az Opel saját olaja, ezt az olajat azoknak az Opel tulajdonosoknak találták ki, akik már nyugdíjas korban megveszik az 1.2-es (akár) Corsa-jukat, hetente mennek vele 40-50km-ert és akkor sem forgatják 2000rpm fölé a mocit, ergo nem fogják igénybevenni az olajat. Az enyémben 1000 kilométer alatt megégne az Opel olaja.
  • blackcalibra
    #358
    Ez nem fórum, hanem egy internetes "ujság",de ez most ebben felvetésben lényegtelen.
  • Tufa
    #357
    Néhány autóba ajánlják azért. (omegába pl nekem mindenhol azt ajánlották, de énis mást raktam végül bele)
  • blackcalibra
    #356
    5 éve van meg a turbós összkerekes Calibrám.
    Hidd el van valamicske fogalmam dolgokról(kb. azóta fórumozok is).
    Ezek nem olajproblémák, csak valaki írt egy elég nagy hülyeséget, és hát....
    Én el tudom dönteni magamban is hogy milyen olaj a JÓ olaj. (az autóm miatt fokozottan nem mindegy hogy milyen olajat használok)
    Csak azért mert "opel" olaj, még nem biztos hogy az a legjobb az Opelokba.
  • Willi Betz
    #355
    Hol?
  • MaSzKa
    #354
    az opel forumot linkeltem be
  • Willi Betz
    #353
    Micsoda olajproblémák...ha annyira tudni akarjátok,hogy milyen olajat tegyetek az Opelotokba,akkor ellátogattok az Index Opel fórumra és ott megkérdezitek. Ott van aki ért is hozzá.
  • blackcalibra
    #352
    Ez egy hülyeség, ez nem "független" vélemény, javaslat!
    Szerinted az Opel milyen olajat fog ajánlani? Háhá.
    És veled ilyeneket meg lehet etetni?
    A kínai faszi aki a piacon árul szerinted azt a cipőt fogja neked ajánlani amit ő árul vagy inkább azt fogja mondani hogy: "menj be mondjuk az Adidas-ba v. a Nike-ba és ott vegyél cipőt 3X, 4X annyiért".
    Ezt is monja egyébként az önreklámban "Ajánlatos nem a "NAGY SHOPOK-BAN" beszerezni", csak azt már nem írja oda hogy: "vedd meg a legközelebbi Opel kereskedésben mert ott drágább.
    Ez az olaj egy ujrahasznosított szar, nem autóba való.
    Hát én azt hittem normális "független" forrásból hozol fel példát.
  • MaSzKa
    #351
    Lehetőleg gyári OPEL olajat használjatok!!!
  • blackcalibra
    #350
    Ha már a netről akarod összeszedni az infókat akkor itt is van egy:
    http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/070814e/
  • blackcalibra
    #349
    De miről?
    Ember! Hasonlíts már össze két olajat(az Opel olaját és egy normálisat)!
    Nem csak az áruk lesz sokatmondó. Az opel olaj normál használat mellett is megég 6000 km. alatt! Ezek nem az internetről összeszedett "ki mit hallott" dolgok.
  • MaSzKa
    #348
    majd összekeresem az infot 7végén
    én is jól tudom
  • blackcalibra
    #347
    Hát pedig erre mérget vehetsz! Én tudom hogy jól tudom(nem másoktól), te pedig nem tudod, csak hallottad valkitől. Nagy külömbség!
  • MaSzKa
    #346
    erre én nem esküdnék meg

  • blackcalibra
    #345
    Elárulnám neked hogy ennek semmi köze ahhoz hogy hidrós-e az adott motor.
    Egyébként a magyar autószerelőkről inkább nem nyilatkozom, mert 20 szerelőből 18 nem ért az autókhoz csak kókányolnak!
    Az Opel olaj egy olyan olaj ami árban és minőségben töredéke a normális olajoknak.
  • MaSzKa
    #344

    látam ehhez fongod sincs

    hawerom apja autószerelő és a fia az opel kereskedésbe dolgozott
    erről van is 1 cikk a totalcar.hu

    mivel az opel gyári motorok hidrotőkések ezért kell nekik gyári opel olaj

  • blackcalibra
    #343
    Opel olajat semmibe sem szabad rakni!! Főleg nem Opelba!
  • MaSzKa
    #342
    tisztába vagyok az árakkal

    azt hittem B omega, mert arról vitatkoztam
  • nesto
    #341
    erre a kocsira nem hinném hogy kifizetődőbb. csak nézz utána használtautón, hogy mennyi az ára egy A omegának
  • Tufa
    #340
    A omegákkal talán nincs annyi gond, de a b-s már meggondolandó... :)
  • MaSzKa
    #339
    savállót kell rá gyártatni

    drágább de legalább hosszútávon kifizetődöbb
  • nesto
    #338
    köszi, sokat segítettél. a családnak most egy 89-es (A) omegája van, semmi bajunk nincs vele kivéve hogy mióta megvan (kb 7 éve) vagy 3szor kellett rajta kipufogót cserélni, mert mindig elrozsdál és leszakad.
  • Tufa
    #337
    nem azt irtam hogy omegából max 2.0 benzin? Megint nem olvasod végig csak egyből folyik a nyálad ahogy leirja valaki hogy szar opel is van
  • MaSzKa kitiltva
    #336
    http://www.google.hu/search?hl=hu&q=kateg%C3%B3ria+legnagyobbja+opel+omega&btnG=Keres%C3%A9s&meta=


    amúgy a méreteire értendő
    belső tér, csomagtartó
  • DJ BP
    #335
    a kategória legnagyobbja

    melyik kategória?
  • MaSzKa kitiltva
    #334
    tetszetős
  • Willi Betz
    #333
    Tökömbe ezt a hülye oldalt!
    Akkor mégegyszer az Insignia belseje:

    Tetszetős darab számomra!
  • MaSzKa kitiltva
    #332
    2 ismerősőmnek is van Omegája igaz benzin motorral
    és meg vannak vele elégedve sokat nem is költenek rá

    a korrózióvédelem lehetne jobb is

    de amúgy nagyon jó autó
    a kategória legnagyobbja
  • Willi Betz
    #331
    Kattintsatok a képre és akkor kihozza az eredeti képet.
  • Willi Betz
    #330
    Nem olyan rossz az Insignia belseje,nekem tetszik is.
  • Willi Betz
    #329
    Magyar utakra igazándiból Hummer való,ami elnyeli az baszom nagy szakadékokat az úton:D
    De különben az Omega tényleg elég bajos autó volt,szerintem azért is hagyták abba a gyártását.
    C Vectraval is az a gond,hogy nem bírja a futóműve a magyarutakat,és csomóan fújnak rá,hogy így szar meg úgy szar.
  • Tufa
    #328
    mert ő egy 0 kmes 96os omegáról kérdezett, ugye?
    6 évre visszamenőleg tudom ki és hogy használta, nem véletlenül vettem meg...