6347
banner
GM anyavállalat gyűjtőtopikja
Opel/Vauxhall/Chevrolet/Holden/Cadillac

  • Szabi #6347
    ejj ez így naaaagyon tetszik :)





  • blackcalibra
    #6346
    a 160 lovas 2014-ig volt problémás, az olajpumpa tömítés hibája (megkeményedett és levegőt szívott) miatt fellépő elégtelen kenés miatt mennek tönkre a csapágyak, és egyébként sem elég jó a minőségük. Amikor már jelzi, hogy nincs olajnyomás, sok esetben már átfordultak a csapágyak és kuka. Ami a legnagyobb gond, az az Opel hozzáállása a problémához, nem nagyon kármentesítették a tulajokat. Az új tömítésekkel nincs ilyen gond.
  • Kicsizoli
    #6345
    Szia
    Én úgy tudom hogy 2013 ig volt jellmező probléma a főtengely csapágy hiba a facelift után jelentősen javult ha helyzett 2013 után már B kóddal kezdődő motorok jöttek.
  • SzocsA
    #6344
    Mi van az insigniákkal? Nézegettem iylen 2.0 cdti dízeleseket, de eddig azt mondják, hogy elég sokuknál volt motorhibás. Melyik típusnál?
  • blackcalibra
    #6343
    A topik halott. Az utolsó csapja ki partvisnyéllel a villanykörtét a foglalatból :D
  • blackcalibra
    #6342
    Kicsit leült a topik, dobok pár képet a gépről.





  • blackcalibra
    #6341
    Szombaton cseréltünk első tárcsácskákat, betétet, fékolajat. Első az új, a dobozban a régi. Gyári fúrt Brembo, 355mm.




  • Kicsizoli
    #6340
    Nálunk a cégnél évek óta 1,6 benzines Astrák vannak kulcsos autóként. Volt G H J is A G és H 6,3 Körül evett ez hosszú távu átlag kevés várossal. Komoly bajuk nem volt. Az biztos hogy fiatalos vezetéssel 8-9,5 liter ki lehet hozni belőle városban klimával meg becsukott szemmel is.

    A J-k 6,7- 7,3

    A technikai problémákról az internet szélesen beszél, Korai modellekben ecu hibák, láncproblémák szivócsőproblémák egr hibák...
    Én személy szerint egy utolsó évjáratos még Antwerpeni összeszrelésű G Astrát vennék Z14XE VAgy Z16XEP vel ez mindekettő szijja motor.
  • SzocsA
    #6339
    Hello!
    Szeretnék véleményt kérni hogy melyiket lenne érdemes megvenni.
    Opel astra H Enjoy 1.4 ez láncos, ebből a típusból az 1.6 os benzines az szíjas. Mindegy, hogy milyen a vezérlése? Mindegyik 1.5 millió. az 1.4 es az szerintem túlárazott kicsit. Magánszemély, nem enged az árból.
    Néztem még 2004 es vectra C-t, de azért 150 kmert kellene menni. Van kettő is az egyik 1.8 as a másik 1.6 os benzines. Az 1.6 os németből behozott 140 000 km van benne, szerintem simán visszatekerték vagy nem? Nem lehet utána nézni.
    Az astra H 1.4 es és az 1.6 os-nak mennyi a valós fogyasztása? Használtautókon ugye van írva ilyen adat, városi 8 liter országúti 5liter. Ez mennyire valós?
  • Norby646
    #6338
    Na még 1 utolsót.



    Horvátország, Brac sziget. 1900km összesen, szépen szolgált az autó, kényelmes volt hosszabb távon is. :)
  • Norby646
    #6337
  • Szabi #6336
  • Norby646
    #6335
    Azért az opc az opc. De nagyon szeretem. :) Igaz eredetileg insignia volt a vágy, de azt kicsit drágább lett volna megvenni is, meg fenntartani is, és ez is bőven megfelel, igazából nagyon kellemes csalódás ez az autó.
  • blackcalibra
    #6334
    Hát most mit mondjak? Ugyanolyan menő cucc.
  • Norby646
    #6333
    Szép darab!

    Hoztam én is pár képet.











  • Szabi #6332
  • blackcalibra
    #6331
    Fotózkodtunk egyet. :)

  • Norby646
    #6330
    Köszi! :) Nagyon tettszik a verda, baromi kényelmes, elegáns autó. 1.6 turbo benzin, 6-os automatával.
  • Szabi #6329
  • Norby646
    #6328
    Az omegát 1 héttel a hirdetés felrakása után el is vitték, jó kezekbe került. Időközben pedig meg lett az új vas. :)







  • Norby646
    #6327
    Ha esetleg valakit érdekelne: Eladó Opel Omega 2.6 V6




    Utoljára szerkesztette: Norby646, 2018.05.13. 19:28:35
  • Norby646
    #6326
    Hát azt elhiszem. :) Maradjon is így, bár ahogy nézem, nagyon patent, gondolom ezzel még jó ideig nem lesz gond.
  • blackcalibra
    #6325
    Köszi! Igen, elég gyorsan "odébb lehet állni vele" Imádom. Fenntartás néha "húzós" az igaz, de minden fillért megér az élmény. Nem volt gond vele eddig.
    Utoljára szerkesztette: blackcalibra, 2018.05.10. 20:27:44
  • Norby646
    #6324
    Az igazat megvallva, nem a fogyasztás az elsődleges szempont, de nyilván számít. A mostani omega fogyasztgat rendesen, bár mentségére szolgáljon, hogy nem egy városi autó, tavaly nyáron Horvátország oda-vissza ~1200km 9l-es átlag, végig klímázva, és nem 110 tempómat. :) Viszont eljött a váltás ideje, és az említett j astra szimpatikus. Insigniát inkább az anyagi okok miatt nem szeretnék, tartok tőle, hogy túl sok lenne számomra a fenntartása. Köszönöm az infót, még nyomozok egy kicsit, egyelőre még van időm az utódig.

    blackcalibra: Szép a vas nagyon, de az igazat megvallva az insignia kizárva, hát még az opc... :) De gyönyörű el kell ismerni! (gondolom kapar... :D)
  • blackcalibra
    #6323
    Nekem is Insignia van, igaz OPC, de gondolom nem az a cél. :D
    Bár, ha kell róla infó, szívesen segítek.


    Utoljára szerkesztette: blackcalibra, 2018.05.10. 09:58:11
  • Kicsizoli
    #6322
    Szia

    Nálunk csak Insigniák vannak/voltak ilyen motorral, azt is bitang jól vitte, bár a fogyasztásuk az egekben volt.

    Én úgy gondolom a hogy az ős C16XE alapokon lévő motor megfújt(turbós) változata mellényúlni vele nem hiszem hogy lehet, viszont az 1,4t ből láttam már nem egy orrán szájján olajos turbót 60e 70e km körül.

  • Norby646
    #6321
    Sziasztok! Elég kihalt a topik, de egy próbát megér... Lassan autócserére kerül a sor, a jelenleg 2003-as 2.6 Omegát cserélném le valószínűleg egy benzines J Astra kombira (2012 körül). A kérdésem viszont az lenne, hátha valakinek van ebben tapasztalata, hogy a fogyasztása hogyan alakul az 1.4t illetve az 1.6t-nek? Sajnos nem sok infót találok az 1.6t-ről spritmonitoron is nagy a szórás (6.5-10.5l között). Az 1.6t szimpatikusabb a 180 lóval, főleg hogy nem egy könnyű szerkezet az autó a maga 1500kg-jával. Annyit még hozzáteszek, hogy szerintem ha 1.6t akkor automata, bár nem hiszem hogy ez túl sokat dobna a fogyasztáson. Elkényelmesedtem, ez van. :) Egyébként többnyire városban illetve annak környékén használom az autót, időnként M0, vagy pálya, utóbbi ritkán.
    Utoljára szerkesztette: Norby646, 2018.05.09. 11:50:35
  • blackcalibra
    #6320
    Köszi! Az az igazság, hogy nem tudok vele eleget menni. Amikor hazahoztam, kb. 300km volt mögöttem, de még haza se értem már azon gondolkoztam, merre kéne még elgurulni, mert egyszerűen nem lehet eleget menni vele.
    Utoljára szerkesztette: blackcalibra, 2017.07.30. 21:53:26
  • Kicsizoli
    #6319
    Azta.. gratula hozzá, sok sok balasetmentes km -t.
  • blackcalibra
    #6318
    Köszi!
    Elképesztően jó cucc, kívül, belül, ez oda lett rakva. :D
  • Szabi #6317
  • blackcalibra
    #6316
    13 év Calibra Turbó 4x4 után........

  • Kicsizoli
    #6315
    No itt a vége asszem...


    Egy korrekt ember távozik .. sajnálom hogy nem engedték neki hogy befejezze azt amit elkezdett
  • Kicsizoli
    #6314
    Ha nem is a lottó ötöst de egy nagyobb összegett tettem volna erre hogy előbb utóbb proléma lesz.

    Én úgy gondolom hogy Peugeot érdekében áll egy nagy rivális kiiktatni..és még hivalos is lehet..
  • Kicsizoli
    #6313
    Valószinű az utolsó normális Opel a kinálatban... remélhetőleg a Corsa "F" még Opel lesz..
  • Szabi #6312
  • Willi Betz
    #6311
    Meg kell nézni,de így képek alapján olyan 700 körül lenne a valós ára.
  • Kicsizoli
    #6310
    Érhet ez ennyit?

    elgondolkodtató az Astra helyett..
  • Willi Betz
    #6309
    Mindegy mit vezetsz,a barátság akkor is marad.
  • Kicsizoli
    #6308
    Inkább hagyták volna magára az Opelt

    elmennek a pi...ba, de franciák is. Szegény Karády őrmester káromkádosa ugrott be azonnal mikor elovastam a cikket. RIP Usztics Mátyás