6347
banner
GM anyavállalat gyűjtőtopikja
Opel/Vauxhall/Chevrolet/Holden/Cadillac

  • Willi Betz
    #407
    Huha...ez még nagyon rajz
  • Willi Betz
    #406
    160 lovas...hmm...már csak aza kérdés,hogy saját Opel motor vagy marad a Fiat.
  • blackcalibra
    #405
    Ezek pedig nem rossz adatok.
    Az enyémben kicsit kevesebb a nyomaték mondjuk az benzines. :)
    Mondjuk igen, ez nem előny hogy Fiat. Sajnos.
  • blackcalibra
    #404
    Bocsánat! Rosszul tudtam.

    "A motorválaszték is változatlan maradt, tehát négy benzinmotor és három dízelmotor közül lehet majd választani az elsőkerék- és összkerék-meghajtással is készülő kocsinál. Ez az jelenti, hogy a leggyengébb benzines Insigniában egy négyhengeres 115 lóerős egység, míg a legerősebben egy 260 lovas V6-os lesz található. Gázolajzabáló kiadások esetén azok kétliteres motorjai 110, 130, illetve 160 lóerős teljesítményűek lesznek. A négy-, illetve ötajtós Insigniát július 22-én a Londoni Autószalonon láthatja először élőben a nagyközönség. Ezeket jövőre egy kombi kiadással egészítheti ki az Amerikában Saturn Auraként megjelenő kocsitól sokat váró GM."
  • Willi Betz
    #403
    Gyakorlatilag hozzá igazították az Opelek mostani arculatához.
  • Willi Betz
    #402
    150 lovas,320NM
    Csak egy a baja,hogy Fiat motor és nem saját GM fejlesztés.
  • blackcalibra
    #401
    Autobild :)
    Láttam én is az ujságban, bár én a mostani formára esküszöm, de ez is tetszene. Nem utasítanám vissza.
  • blackcalibra
    #400
    Jók már a mostani dízelek.
    Mennyi nyomaték van a tiédbe?
    Én úgy tudom hogy 3benzines és 1 dízel motorral kínálják majd.
  • Willi Betz
    #399
    Új Calibra,nem lenne rossz ilyen külsővel.

    De ez még csak egy rajz.
  • Willi Betz
    #398
    Igazából nem nagyon tudom milyenek lesznek hozzá. Amit közöltek a cikkben az a V6-os,ami ugye benzines. De a mostani autómban is 1.9-es dízel van és hiába drága a gázolaj,én dízeles vagyok inkább,ezért meglehet kövezni(van aki megis szokott,hogy hülye vagyok,mert szeretem dízelt)de nekem ez vált be. Amellett,hogy baromi nagy a nyomatékod,még nem is eszik sokat az autó.
    Na szóval én valami dízellel tudnám elképzelni. Meg a kombit megvárnám,hogy milyen lesz a segge.
  • Willi Betz
    #397
    A kellő karbantartást megkapja,amit én a szervízre bízok és megbízom bennük annyira,hogy rájuk hagyom az autómat. De különben törődök vele,természetesen nem ugy néz ki mint akit lehánytak. Nincs benne retek,kívül is szinte mindig tiszta...
  • blackcalibra
    #396
    És milyen moccerral vennéd?
  • blackcalibra
    #395
    Nade már eltávolodtunk a kezdeti témától, megértem a te szemszögedből elmondottakat is természetesen. Bár nem mindenben osztom a véleményedet.....
    De az Insignia azt nagyon eltalálták, de ha megtehetem én bevárom az uj Calibrát.
  • blackcalibra
    #394
    Ez így van. Ezzel nem mondtál sok ujat, csak vannak akiknek nem mindegy hogy az, amivel járnak hogy van rendbentartva, mert bármennyire is az autó kiporszívózása meg lemosása a "rendbentartás" számodra, ez messze nem merül itt ki.
    Hogy várhatod el egy olyan autótól hogy "ő" legyen érted ha te "nem vagy érte" és leszarod, úgyis eladod.
    Az ilyenek miatt szaladgál 1000+1 bontószökevény az utakon.
  • Willi Betz
    #393
    Igen,már nem néz ki olyan hülyén mint a C-s Vectra. Főleg abból a ráncfelvarrott volt fura,előről szép volt,hátul meg jöttek a fejszével és levágták a hátulját derékszögbe. Egyedül azt az indexkart sajnálom csak,mert az tényleg jó dolog. Ezt az Insigniat néztem ki különben magamnak Astra után,deee még várni kell vele,mert nem ajánlatos sose frissen kijött típust venni.
  • blackcalibra
    #392
    Na végre, hogy átrajzolták a GM-nél a külsőt is és áttervezték az eddigi Vectrák külsejét és belterét. Jó irányba haladnak.
  • Willi Betz
    #391
    Tudtommal az autó van érted és nem te az autóért és még mindig csak egy használati tárgy. Nem pedig luxuscikk.
  • Willi Betz
    #390
    Bassza meg! Insigniaba eltűnik ez a jófajta indexkar ami a mostani típusokban vannak.
    "Még egy apróság, aminek örültünk, hogy megszabadultak az Opelekre jellemző indexmegoldástól, a jövőben már a jól bevált, hagyományos működésű irányjelzőkar várja a vezetőt."
  • Willi Betz
    #389
    H Astra Caravan
  • blackcalibra
    #388
    Hagy kérdezzem már meg hogy milyen autóról van szó?
  • blackcalibra
    #387
    Csak az a baj hogy a "beleszarok" autódat meg is veszi majd valaki!
  • Willi Betz
    #386
    Addig szarok rá,amig garanciás,aztán ha lejár kérek rá garancia hosszabítást és kész. Utána ugyis ellesz adva,2-3 éven belül.
  • blackcalibra
    #385
    Nalátod. Halvány fogalmad sincs a dolgokról és mégis hinted az igét.
  • Willi Betz
    #384
    Szokta mondani,hogy mit rak bele,de annyira nem érdekel engem. Lényeg,hogy olyat tesz bele ami bele való. Márkájáról fingom sincs,nem is érdekel.
  • blackcalibra
    #383
    Bazze belerakja de milyet? Nem érted? Tényleg "jó" ismerősöd lehet ha nem tudod vele megbeszélni hogy egy esetleges jobb olajat öntsetek bele amit odaviszel a csomagtartóba.
    De annyira jó ismerősöd hogy tuti nem vág át. Aha.
  • blackcalibra
    #382
    Teljesen egyetértek. Van akinek nem mindegy hogy a nem mindegy milyen autójába milyen olajat öntenek.
    Vannak olyanok akik meg vannak nyugodva mert a szakszervizben cserélik(vagy nem) az olajat. Nekem sem mindegy.
  • Willi Betz
    #381
    Most írtam le a #380-ba.
  • Willi Betz
    #380
    A szervízkönyv az igen,az lényeges. Én nem is tudom,hogy mennyit perkáltam a legutóbbi szervízért,de van ismerős szóval az nem baszik át.
  • blackcalibra
    #379
    Egyébként meg miért vagy biztos benne hogy a márkaszervizben el is végzik ténylegesen a cseréket?--------#369
    Már csak azért is mert aki egy kicsit is szokott figyelni az ilyesmire az szerintem tapasztalta már ezeket a dolgokat.
  • Tufa
    #378
    Én az autómba pl nem merném engedni hogy a márkaszerviz rakja az olajat(már csak azért sem mert hétköznapi "mi autónkra" van olajuk, nekem pedig annál egy picit komolyabb az autó(1.6 sport), de szerencsére vihetek más fajtát.)
    Sőt én márkaszervízbe is csak úgy megyek, hogy végig ott lehessek az autó mellett.
    Az más kérdés hogy egy olcsóbb, sima egyszerü autóval a gari után lehet hozzáértőhöz mennék, de szerencsére ezen az autón az összes kötelező szervizem annyi összesen mint pl egy új vectrán egy 30ezres kötelező :) (éshát a vezetett szervízkönyv sokat dob az eladáson)
  • blackcalibra
    #377
    Most nem a garanciáról van szó. Nyilván kell a pecsét ha nem akarod veszni a garanciát, nem is erről van szó nemtudom mit lovagoltok rajta.
    Ha elviszed a "kihegyezett" 1.2, 1.4, 1.6-os csillivilli szartsemér ujautódat a szervizbe kötelező olajcserére, és kénytelen vagy beletetetni azt az olajat amit végképp nem akarsz akkor beleteteted, elmégy vele 1000km-ert aztán belerakatsz olyan olajat amit tudsz hogy jó is.
    Erről volt szó. Egy szóval sem mondtam hogy kötelező szervizre ne vidd az autót a "szakszervizbe", de kötelező szerviz alkalmával olyasmiket cserélnek amihez szerintem bárki neki mer állni otthon is, nem kell hozzá "jó", hozzáértő szerelőnek lenni.
  • Willi Betz
    #376
    Új autót ha elviszek egy "hozzáértő" szervízbe,akkor ott abban a minutumban baszhatom a garanciát. Ezért kell márkaszervízbe vinni,nem azért,mert az a legjobb. Természetesen a kötelező szervízbe beletartozik az olajcsere is,hogy visszatérjünk az olajokhoz. Oda meg nem fogok a hónom alatt bevinni pár liter olajat,hog ezt tegyék bele,mert amit ők raknak bele az szar.
  • blackcalibra
    #375
    Nem is tudom kik lihegték túl a dolgot.
    Eddig az olajokról volt szó, de belekavartatok mindent már, kiváncsi lennék milyen autóval tapasztaltatok.
  • blackcalibra
    #374
    Hmm.
    Nem háborodtam fel, csak azt nem értem mit értesz sufni tuning alatt?
    Meg miaz hogy "olyanba fut bele az ember, ami gusztustalanul sufni tuningolt.."?
  • Willi Betz
    #373
    Rendben pihennyél egy kicsit és menjél vissza az index fórumon lévő Calibra fórumra. Ott legalább elvagytok zárva.
  • autoszimulator
    #372
    :DDD
    reméltem hogy felháborodsz :D

    Az a gond a calibrával, hogy van jópár szép darab, de inkább olyanba fut bele az ember, ami gusztustalanul sufni tuningolt...
  • blackcalibra
    #371
    Ti még hozzáértő emberre nem bíztátok rá az autótokat csak a márkaszervizre, mert az a legjobb? Hatalmas nagy tévedésben vagytok!
  • blackcalibra
    #370
    Milyen szartalicska te szerencsétlen? Meg sem tudnak mukkanni a márkaszervizben akármi miatt vittem eddig oda. Egyébként megnézem én azt az uj autót ami kevésbé szartalicska mint egy rendben lévő Calibra.
    El vagy te tévedve nem is kicsit!
  • blackcalibra
    #369
    Van egy történetem egy márkaszervizes olajcseréről.
    Valami sevvrolé mittudoménmit vitt egy jóismerősöm a szervizbe olajcsere miegymás.
    Kihozták neki az autót,(ja elfelejtettem hogy első olajcsere volt).
    Na szóval kihozzák neki az autót mondják kicserélték neki az olajat, blablabla stb.stb, ennyi az olajcsere meg a többi.
    A srác aláfeküdt az autó alá, megnézte az olajleeresztő csavart, kimászott az autó alól és mondta a szervizvezetőnek hogy ha már egyszer kifizettették vele az olajat+a cserét, akkor szépen gurítsák vissza az autót a szervizbe és mostmár tényleg csaeéljék ki.
    Persze azt is elmondta hogy miből jött rá, nem is vitatkotak vele, szó nélkül bevitték az autót(ekkor már ő is benn volt amikor cserélték).
    Kint megint megnézte a leeresztőt és akkor már meg is volt rajta "sérülve" a festék.
    Ez az én személyes véleményem egyébként, de én uj autót semmiféleképpen nem vennék. Mikor már kigurulsz a szalonból -400ezer ha nem több, plusz a kötelező szervizek sem olcsóak.
  • autoszimulator
    #368
    egy 10 éves szartalicska kalibrát vihetsz józsi bácsihoz bütykölni, meg azt teszel bele, amit akarsz, de egy új kocsinál azért nem úgy van az