6347
banner
GM anyavállalat gyűjtőtopikja
Opel/Vauxhall/Chevrolet/Holden/Cadillac

  • blackcalibra
    #447
    Gondolom nem erre gondolt hanem a két kasztni közötti külömbségekre.
  • MaSzKa
    #446
    blackcalibra
    aszonta megy annyit simán :D
  • Willi Betz
    #445
    Fogyasztás...aki vesz egy ekkora motorú autót azt nem igazán érdekli a fogyasztás.
    Engem sem érdekel,pedig nem kis motor van az autómban. Nem a fogyasztás miatt vettem dízelt,hanem mert 3x akkora nyomatéka van mint egy ugyanekkora lökettérfogatú benzines autónak.

    Ja meg a másik,hol akarsz te 180 felett menni itt Magyarországon?
  • MaSzKa
    #444
    ezt nekem mondod?

    a GSI kadett is 0,29-es tudott 1985-ben az is világrekord

    és a mai napig nem igen vannak ilyen autók amik ezt tudják
    2.0i 150LE kb 950kg

    calibra motort is szoktak belerakni
  • MaSzKa
    #443
    micsoda?

    180felett nem csinál mást az autó csak a légörvényekkel küzd

    igenis fontos a légellenállás már a fogyasztás miatt is
  • blackcalibra
    #442
    Nem. Nincsenek jelentős eltérések.
  • Willi Betz
    #441
    Gyorsulásra,meg végsebességre.
  • Willi Betz
    #440
    Azt tudom,de ha a Calibraban is azonos motor van mint a Vectraban,teszem azt 2,5-2,5 V6 mind2,akkor az nem eredményez olyan nagy eltérést a két autó között.
  • blackcalibra
    #439
    Itt egy 568 lovas Calibra: http://youtube.com/watch?v=Ab50X_Vqtic
    0 - 207,7km/h 11,48 mp.
    Ez már azért brutális, jóformán egyfolytában forog mind a négy kerék.
  • blackcalibra
    #438
    A Calibra alacsonyabb, ami ugye alacsonyabb sujpontot eredményez, stabilabb kanyarokban. A légellenállásról annyit hogy ez az autó tudta először a 0,26 -os alaki tényezőt, ezzel világbajnok lett. Ez már azért sokat számít a gyorsulában is. Azt nem tudom könnyebb-e mert nem ismerem a Vectra sujadatait, azt tudom hogy az enyém 1300kg (klíma, összkerék).Valahol itt tarthat a Vectra is.
  • blackcalibra
    #437
    A 2.5 V6 -os Vectra ugyanaz(lóerőben) mint a 2.5 V6- os Calibra, azaz 170 lóerős. A turbós ettől erősebb, 204 lóerő. Valamivel jobban is megy.
  • blackcalibra
    #436
    Nincs ilyen hogy valaki átalakítaná hátsókerekesre. Én ugyan nem ismerem a srácot akié a Calibra(telefonon szoktunk beszélni ott már beszéltünk erről is), de más Calibrás ismerősömmel is szóbakerült már, olyannal beszéltünk róla akinek szintén gyári teljesítményű turbós Calibrája van és vitte a srác egy próbakörre. Engem a beszámolója meggyőzött. Meg más források is vannak amik miatt elhiszem a 4.6-ot. Ez van. Megeszik egy Imprezát.
    Azt meg egyébként szerintem nem lehet "kiátlagoloni" hogy hány lóerő mennyi mp.-et hoz gyorsulásban.
    De itt egy másik magyar turbós ami szintén 300 lovas, a srác így ír róla:" Néhány szó az autóról... A fenti adatokból már egyértelműen kitűnik, hogy nem egy átlag autóról van szó. Immáron 4 éve egy tulajdonos kezében lévő autó fokozatosan, de annál biztosabban érte el mai állapotát. Mivel kedves ismerősömről van szó, ezért néhány alkalommal ültem már ebben a Calibrában - már amikor éppen benne van az anyósülés :-) Talán elég annyit mondani, olyan mint amikor repülővel száll fel az ember. 4x4-es hajtásnak hála a 100-ra gyorsulás megdöbbentően rövid idő alatt történik és a 3.dik fokozat is alig hoz "gyengülést". Szerintem ez az az élmény ami mosolyt csal bárki arcára. Ezek után könnyű megérteni, hogy valaki miért vesz ilyen autót és miért fektet időt és pénzt annak tuningolására, karbantartására.
    Külsőre gyári benyomást keltő Calibra bármikor igen kellemetlen meglepetést tud okozni az átlag "Sport" kocsiknak illetve jó-néhány "tuningverda" tulajdonosának is. Lássunk néhány konkrét adatot azok kedvéért akik a részletekre is kíváncsiak ...

    0-100 km/h-ra ~4,4 mp
    1/8 mérföld (200m): 8,150 mp
    1/4 mérföld (400m): 12,858 mp

    Ebben az a csodálatos, hogy ezek nem egyszeri - pályán elért - eredmények, hanem az autó bármikor képes ~13 mp alatt megtenni a 400 métert és ez nagyjából egybe esik a 0-160-ra való gyorsulással is. Mindezek mellett, persze normális, de tempós autózás mellett képes kb. 10-11 liter benzinnel megtenni 100km-t az autó. Bár ezt igen nehéz kivitelezni egy ilyen kocsival, gondolom mindenki át tudja érezni, miért...
    Itt ragadnám meg az alkalmat (ismét), hogy elmondjam a következőt: - Erről a Calibráról már tettem említést ezen oldal egyéb rovatában. Mégpedig azon kérdés tisztázása érdekében, amit oly sokan feltesznek nekem is: "...szép, szép, de ... Hogy bírja a 4x4 ezt a teljesítményt??" A válasz talán meglepő lehet, de JÓL! Itt a bizonyíték. Ez az autó évente legalább 200-szor elrajtol, valójában ennél többször, de ez "bizonyítható" a versenyek miatt. Mi a titok? Semmi, csak be vannak tartva a gondozásra és használatra vonatkozó előírások. Egyforma gumik, rendszeresen ellenőrzött olajszintek és a kuplung pedál "finom" kezelése beváltja a hozzá fűzött reményeket. A hajtáslánc élt, él és élni fog..."
    Ez még keményebb mint a másik. Nekem gyári van, de ha odalépek, elkezdem nyomni neki, a lábamból a szó szoros értelmében érzem ahogy kiszalad a vér. Ezek meg az enyémnél azért nagyobbat lépnek.
  • Willi Betz
    #435
    Ezek a tényezők sokat nem javítanak rajta.
  • MaSzKa
    #434
    Calibra könnyebb, kisebb, jobb a légellenállása
  • Willi Betz
    #433
    Azt tudom,hogy a V6-os A-s Vectrak azok nagyon mennek,mert ültem még régen egyben.
    De gondolom a Calibra nem tér el tőle ennyire.
  • MaSzKa
    #432
    úgy biztos faszán lehet driftel ni :D
  • Tufa
    #431
    Én úgy tudtam hogy sokan átalakítják a 4x4es calibrákat hátsókerekesre, mert úgy többet kilehet hozni belőle.
    (azért szerintem az a 4.6 kicsit túlzás. wrx sti imprezzák tudnak ha jólemlékszem 5.4-5.6ot, pedig az egy kicsit komolyabban van összerakva, bár kicsivel gyengébb is, de nemhiszem hogy 20-30 lóerő 1mp-t jelentene)
  • blackcalibra
    #430
    Wartburgba lehet télleg nem mernék beülni. Hidd el nemigen bírnál olyan tempót mutatni ami miatt ne mernék beülni.
  • blackcalibra
    #429
    Én nem azt mondtam hogy nem tudnak ilyet, mondj egyet amit meg is tudsz fizetni. Egyébként rosszul emlékeztem, nem 4.4 a száz hanem 4.6.
  • MaSzKa
    #428
    amúgy nekem se opel olaj van a kocsimba

    de olvastam 1 tartalmas cikket amiben elég jó érveket hoznak fel mellette

    és garancia is akkor van csak és aki opel szerelő az is azt ajánlja

    BMW-be pl (motorsport együttmüködés miatt) Castrol olaj ajánlott
  • MaSzKa
    #427
    hát erre azt tudom mondani tölts a te kocsidba amit jónak látsz

    én a calibráról nem mondtam semmi rosszat

    1 öngyilkosjelölt ismerősőmnek is volt nem régibe

    amúgy meg sztem te nem mernél hozzám beülni wartburgba :D
    ismerősőkkel szoktunk régebben rallyzni és ott senki nem merte beválalni a navigátor szerepét
  • DJ BP
    #426
    4.4 alatt futja a 100-as sprintet. Hol vannak ehhez az uj autók?

    Azért ne találd már ki, hogy nem tudnak ilyet ma készíteni...

    300 lóval 4,4s azért ezt így nem hiszem :)
  • blackcalibra
    #425
    Ez az autó is Calibraclub-os.
    Wajk.
  • M@TriX
    #424
    jah, vannak szép Calik, mondjuk az tény hogy én is sok szakattat láttam már errefelé, de a haveromé szerintem elég szép, bár vigyáz is rá...



  • blackcalibra
    #423
    Na látom felriadtál és megint kezded a baromságodat a hozzánemértéssel megkeverve!
    Én ahova szoktam vinni(raly autókat készítenek fel versenyekre, Evo-kat és hasonló kalibrerű versenyautókat) ott nem csak 1 ablakból figyelem mit csinálnak, hanem ott állok az autó mellett és figyelem, beszélgetek a szerelővel. Ezt csináltam amikor az Opel szervizben szervizeltettem az autót hiába hogy nem lett volna szabad, leszartam. Én fizetek én mondom meg mi lesz külömben viszem az autót máshova. Egyébként vittem is mert szart sem tudnak.
    A Calibráról meg akkor alkoss véleményt, ha majd nem csak messziről ismered, látsz évente kettőt az utcán, azok is olyanok amilyenek....(mint minden autónál)Ülj be egy olyan turbósba vagy 2.5 V6-ba ami rendben van és biztos remegő lábakkal szálsz ki. Én vinnélek, de letrottyantanád a lábad szárát úgyhogy megkíméllek ettől.
    Az enyém nincs tuningolva, gyári, az állapotáról pedig annyit hogy tökéletesen működik rajta minden, az összkerék is(csak segítségképpen: az országban 3-4, esetleg 5 olyan turbós összkerekes Calibra van aminek működik az összkereke. Egy tuning alapfeltétele pedig a teljes motorgenerál, szóval ne gondold hogy minden tuningolt Calibra szar, sőt.
    Van egy piros összkerekes turbós magyarországon 300lóerő minden tökéletes, motorikusan pár ezer kilométer van benne 4.4 alatt futja a 100-as sprintet. Hol vannak ehhez az uj autók?
    Az olajról meg szerintem váltsál témát mert úgylátom max annyit tudsz róla hogy a motorba kell önteni, de szerintem még azt sem hogy hol azt meg végképp nem hogy milyet igen vagy nem.
    Minden autóban van olyan ami szét van "ütve", de ebben szerepet játszik az olcsó olaj is(pld. az opel olaj). A kétütemű motoroknál van egy alap dolog: az olaj. Ha jó olajat használsz örökös. Ez igaz a 4T "motoroknál" is.

  • Willi Betz
    #422
    Vagy akár ez is mehetne új Omeganak,még bele is fér a mostani Opel arculatba





    Igaz belül lehetne mit faragni rajta,mert enyhénszólva ronda.
  • DJ BP
    #421
    ebben a formában Európában nem tudna labdába rúgni... Átlag USA dizájn
  • MaSzKa
    #420
    olyan amerikaias
  • MaSzKa
    #419
    az alap hogy márkaszervízekbe ott lehetsz mikor szerelik az autód
    1 ablakon lehet figyelni

    opel olajat az átlag tulajdonosnak ajánlom

    nem pedig az agyongyilkolt széjjeltuningolt calibrákba

    versenyautóba is más olaj kell de ott amúgy is mind1 mert úgyse mennek motorcsere nélkül 5000km-nél többet versenykörülmények között
  • Kicsizoli
    #418
    Hát igen lehetne ez aZ Opel zászlóshajója:) Tetszik nekem is, no meg a 6,0l v8 jöhetne vele nem csak a v6 os motorok:)
  • Willi Betz
    #417
    Közép konzolt kicsit módosítanám,de új Omeganak simán elmehetne.
  • blackcalibra
    #416
    Belül is okéss ez az autó.
  • Willi Betz
    #415
    Igaz nem Opel,de van köze hozzá. Ha visszahoznák az Omegat,akkor így eltudnám képzelni:


  • blackcalibra
    #414
    Nem! Meg ráadásul fehérben. De aztán lehet hogy csak fura ez az "izometrikus" nézet.

  • Willi Betz
    #413
    5 ajtós Insignia nem valami szép így oldalról...
  • blackcalibra
    #412
    9-re :)
    Annyi lehet nem lesz amit majd betudok vállalni majd azokban az időkben.
  • Willi Betz
    #411
    Tartok tőle,hogy 10 felett lesz az ára eleinte,aztán lejjebb fog az menni egy év után kb.
  • blackcalibra
    #410
    Pontosan. Csak 1 gond lesz ezzel a 260lovas V6-al.
    Az h gondolom nem ez lesz a legolcsóbb kivitel.
  • Willi Betz
    #409
    Gondolom azért mert jobban tapad,jobban tud kapaszkodni.
  • blackcalibra
    #408
    Szerintem ezek már a GM saját fejlesztései lesznek.
    Az a gond hogy én már annyira megszoktam a 4X4-et hogy nem hinném vissza akarnék állni a kétkerék meghajtásra, úgyhogy nálam már az összkerekes verzió lenne a nyerő, de mivel most 204 pacival és 280Nm-el gazdálkodom 4X4 mellett nálam a 260 lovas V6 összkerékkel lenne a nyerő.
    Kegyetlen hogy mennyivel gyorsabban lehet(nem csak) kanyarodni egy összkerekessel.