6347
banner
GM anyavállalat gyűjtőtopikja
Opel/Vauxhall/Chevrolet/Holden/Cadillac

  • MaSzKa
    #487
    most ha neked kireped a műszerfal akkor a másik 1millió autón is ki kell repedni, mert te azt mondtad?
  • MaSzKa
    #486
    az az érdekes nálam meg nem jönnek elő

    rozsda van de ennyi idős kocsinál nem lenne az lenne csoda

    nem tudom te hogy használtad, mert másnak semmi baja nem volt vele szinte ha jól karban volt tartva
  • Willi Betz
    #485
    Na tehát Opel betegségnek mondható,mert az összesen kiütközik ez a probléma.
  • MaSzKa
    #484




  • Willi Betz
    #483
    Értsd már meg te agyilag zokni állatkirály,hogy nem szólom le őket!! Opelt használok,Opelt használtam,de ezek tények,amiket leírtam. Régi Opeleknél ezek előjönnek ez van.
  • Willi Betz
    #482
    Ez az Ascona 83-as évjáratú volt,a Kadett meg 79-es vagy 80 most pontosan nem tudom. De az jó kis autó volt,mert azaz egy darab volt belőle Magyarországon. Olyan színben és kivitelben.
  • MaSzKa
    #481
    engem az idegesít a legjobban mikor ezekt a remek németautókat leszólja valaki

  • blackcalibra
    #480
    A rohadást és a rozsdásodást meg nem illik összekeverni mert hatalmas nagy kettő.
  • MaSzKa
    #479
    15év után szted mi nem rohad?

    láttam már 8éves mercit amin küszöböt kellett cserélni mert fullra szétrohadt

    az autómotorba vagy bild-be 3éves merci rozsda miatt kiszakadt kerekéről is írtak
    és elég sok mercinél előfordult ez
  • blackcalibra
    #478
    Ezt mondjuk.
    Akkor ez a műszerfalrepedés nem Opel betegség hanem valamiért felhasználó betegség. De a rozsdásodás sem Opel betegség hanem a korral jár, és ebből fakadóan abból adódik ahogy akkoriban vegyileg (nem) kezelték a kasztnit és az elemeket.
  • MaSzKa
    #477
    ha elkezd repedni?????????????????

    25éves autó!!!!!!! és nem reped értsd már meg

    ha repedne akkor is laxarnám mivel 15éves autónál se lenne csoda ha nem opel lenne

    D kadettem van

    sztem ti direkt kivágtátok a műszerfalat :D

  • Willi Betz
    #476
    Ja a rozsdásodásról még annyit,hogy nem 20 éves korukban kezd el rohadni,hanem már elöbb 8-10 éves korukban. Szarul lettek lekezelve az elemek mikor gyártották őket. De ez igaz az F Astrakra is,azok is rohadnak,holott a legidősebb 16-17 éves.
  • Willi Betz
    #475
    Akkor majd rájössz,ha elkezd végig repedni.
    Asconaról találtam képet,Kadettről meg nincs,mert nem tegnap volt azaz autónk.



    Asconanak megvolt repedezve a műszerfal teteje,Kadettnek is,ami nem csepp Kadett volt hanem kocka vagyis D Kadett.
    De mindkét autónak gondja volt a rozsdásodás is.

    A gyilkolásról meg hallni sem akarok!! Ugyanis nem lettek széttaposva ezek az autók,egyik sem.
  • blackcalibra
    #474
    Öööö a 2000-es szívómotorokra gondolsz gondolom. Egyébként meg Astra GSI 16V szinte majdhogynem egészen biztos hogy teljesen uj ECU-val jött ki a Kadett-hoz képest, szóval szerintem egy Astra jobban szalad.
  • blackcalibra
    #473
    Ezek közül max az első állítás állja meg a helyét.
    A műszerfal nem igazán igaz, ugyanis nem a műszerfal reped hanem ami a műszerfal és az ablak között van műanyag "takaróelem". Ez nem bírja évekig a hirtelenebb hőingadozásokat és széltében megreped. A hidrotőke "eltömődése" visszavezethető az olajminőségre és a csereperiódusokra. A beállt hidrók miatt huzamosabb idő után kophatnak a vez teng. is. Ez nem Opel betegség, ez "felhasználó" betegség! Esetleg még az ajtó alsó pereme rozsdásodhat ez igaz, de ezis kasztni téma
  • MaSzKa
    #472
    képt vagy hazucc
  • MaSzKa
    #471
    ebből az igaz hogy küszöb sárvédőívek csomagtartó élek roszdásodnak

    de te láttál már 20éves ladát vagy fiat unot vagy renaultot vagy fordot?
    azok még jobban rohadnak

    rossz anyagminőségű műszerfal (egy idő után végig repedezik)
    ez marha nagy hülyeség volt, mert nekem 25éves és 1 repedés nincs rajta

    a motorral nekem semmi bajom nem volt amíg bele nem töltöttem a használt étolajat

    a motor függ a használattól is
    ha gyilkolod ne csodálkozz
    a 8 szelepesek nem versenyautók
  • Zinaj
    #470
    akkor marad a link.Jo azis
  • Willi Betz
    #469
    Regisztrálsz a kepfeltolto.hu-ra és ennyi.
  • Zinaj
    #468
    Hat akkor a kadett a legjobb gyorsulasra.Mivel 1007kg.az kajak.astra meg 1120-1130.... a gsi...szal 110 kg...
    Rakok majd fel fotokat este.Valaki leirna hogyan tudok betenni forumba?
    nem vagyok VIP-tag csak sima regisztralt sg-s...
  • Willi Betz
    #467
    Nekünk csak két régi Opel volt,de mégis tudom ezeket.
  • Willi Betz
    #466
    Akkor sorolom:
    -küszöb,hátsó sárvédők rozsdásodása
    -rossz anyagminőségű műszerfal (egy idő után végig repedezik)
    -ajtó illetve csomagtartó peremek elrozsdásodnak
    -vezérműtengely kopás
    -hidrotőkék eltömődése

    De beszarás,régi Opeled van és nem is tudtál ezekről a dolgokról? Hát hogy olvasgatod te a szaksajtót?
  • MaSzKa
    #465
    tipikus Opel betegség

    ez meg mi? ilyenről nem is halottam
  • Willi Betz
    #464
    Csak a pénzed fogy el
    Azért azt ne felejtsd ki,hogy a tipikus Opel betegség a Kadettnél is megvan.
  • MaSzKa
    #463
    kadett info

    Kadettokat elég nehéz lenne széthajtani, ugyanis Opelesen jó, és elnyűhetetlen motorja van. (Innen a szlogen: Opel - Sosem kOPEL).

    kdett info 2
    1007 kg 2.0 gsi 5ajtós



  • blackcalibra
    #462
    Változóak az adatok, ugyanis van pár dolog ami beleszól ebbe. Számít hogy klímás-e, összkerekes-e(mondjuk ez csak a Calibránál, Vectránál).
  • Zinaj
    #461
    Maszka.
    leirnad a sullyokat?
    Szal kadett gsi az 1000 kg azt tudom.utanna meik jon?astra,utanna calibra, meg vectra?
    Pontos suly adatokat tudsz?2.0 16V jaccik C20XE.A cali 4x4 meg veki 4x4 is erdekelne.meik hany kg!Koszonom!
  • MaSzKa
    #460
    pontiac kadett :D
  • blackcalibra
    #459
    Hmmmm. Manta. Igazi legenda.
  • MaSzKa
    #458


  • MaSzKa
    #457



  • MaSzKa
    #456




  • MaSzKa
    #455
    Topic a ritka 400as fajról.

    400as E !!! Kadett Rüsselsheimból:


  • MaSzKa
    #454


  • MaSzKa
    #453


  • MaSzKa
    #452


  • MaSzKa
    #451





  • blackcalibra
    #450
    "A 0.26 ot meg 98 ban hozta a Calibra." Bocsánat 89-et akartam természetesen.
  • blackcalibra
    #449
    Egyértelmű. Én sem nézem a fogyasztást, a több mint négy év alatt egyszer sem számoltam a fogyasztásomat, ami így megy annak kell a benya! Bár a fedélzeti compim számolja azt is de nem érdekel. El sem hinnétek milyen kis szakasz kell hogy akár csak 180-200-ra felnyomja magát. Ilyen szakaszt bárhol találni(itt párszáz méteres mondjuk egyenesekre kell gondolni), de még feltétlen egyenes se kell :) ) Az enyém 6. gangos váltós, 4. ben többet tud 180-nál. Sec perc alatt. Ahol lehet megyünk. Bár én sokkal jobban szeretem a gyorsulást mint a nagyobb sebességet, bár kinek mi a "nagy" sebesség. Az év elején pld. egy 206-os versenyző kedvű Peugeot az árokban végezte előttem mert nem bírta a nyomást. :) Abban a kanyarban amiben beszállt az árokba én nem is fékeztem, isten áldja az állítható sárga Koni gátlókat. Ő pörgette a verdát mint az állat, nyomta neki, visszapakolgatta, azt hitte gyors, én meg vissza sem váltottam 6-ból, és mégis végig toltam lefelé, de ezt nem is jegyzem mert a két autó között fényévek vannak.
  • blackcalibra
    #448
    Azért a 0,29 meg a 0,26 között ilyen léptékben nagy külömbség van. A 0.26 ot meg 98 ban hozta a Calibra. Olyan nincs hogy "calibra motor". Olyan van hogy: C20XE ez a 2000-es általában 150 lovas szívómotor az opelnél(régebben). A C20LET a turbós mint az enyémben. De pld. C20XE motort Astrába, Kadettba, Vectrába, Calibrába is tettek, de ennek a motornak vannak változati.