624
Galactic Civilizations 2 : Dread Lords
  • Sephi
    #221
    Most megprobalom ujratelepiteni es elinditani patch nelkul.
  • Sephi
    #220
    Nem nem...
  • kHares
    #219
    És ha cancel-t mondasz neki? Nem a stardock progit akarja regisztrálni? Mintha ott lenne egy majd később megadom az adatokat opció is.
  • Sephi
    #218
    Feltelepitettem a ket CD-et majd raraktam a patchet ami itt volt valami linkbe. Aztan elinditottam a Play Game es megjelenik egy feher ablak hogy keri a emailt es a Serialt... :(
  • Lysandus
    #217
    Nézd meg a #39-es hozzászólást. Lehet, hogy az a megoldás. Konkrétabbat én sem tudok mondani, mert szerintem más verziónk van, nekem sima két CD-és, ott meg nem volt semmilyen aktvilás, indult egyből.
  • Sephi
    #216
    Felaktam es akarja aktivalni a gamat... ker emailt es serial kodot.
  • kHares
    #215
    Aktiválni? Semmi ilyenre nem emlékszem, serialt meg biztos nem kér. Patch-et fölraktad?
  • Sephi
    #214
    Hogy aktivalom a jatekot az elejen amikor elinditom?
  • Lysandus
    #213
    Oké, majd tüzetesebben is átnézem a manualt. Elsőre szépnek tűnik, bár néha kissé idegesít, hogy mutatja a bolygókat is. Úgy tűnik, mintha azok két csillag között félúton tartózkodnának. Különösen, mivel tényleg egy, két vagy három lépésre vannak a csillagoktól a bolygók. Egy kicsit megijedtem akkor is, amikor bejött a bolygó, és ezeket a kockákat mutatta. Nagyon olyan érzésem volt, mint a nagyon rossz emlékű MOO3 "DEA"-ai köszönnének vissza. Most már persze kiderült, hogy nem ugyanaz a szitu.
  • BladeW
    #212
    Finom allitgatasra nincs lehetoseg, de beallithatod, hogy mire "fokuszaljon"
  • Lysandus
    #211
    Köszi.

    Érdekesnek tűnik eddig. Bár nem nekem most úgy tűnik, hogy nem lehet bolygónként változtatni a social, military, tecnology termelést.
  • kHares
    #210
    Miután a méretük csak minimálisan tér el, tehát az újabb kicsit nagyobb, ezért gondolom elég a legutolsót fölraknod.
    A bolygók mérete most arra utal hogy mennyi épületet rakhatsz le, szal egy 3-as is kolonizálható csak nincs sok értelme
  • Lysandus
    #209
    Még egy kérdés: itt most mennyitől lakható egy bolygó?
  • Lysandus
    #208
    Nem tudja vki, hogy új telepítésre elég a legutolsó patchet felnyomni, vagy kell az összes?
  • [HUN]PAStheLoD
    #207
    jó, de mégis vannak jobbak, meg rosszabbak... pl. én Normal alatt kezdtem, és gyakorlatilag labdába se tudtam rúgni, most kezdtem egy újat, itt már azért tapasztaltabb vagyok, de még mindig nem az igazi :C
  • [HUN]PAStheLoD
    #206
    Ez a küldi egyesével, pont olyan mint a StarLords : Imperial Order -ben az AI..
  • mzprox
    #205
    Az SEIV-ben a legnehezebb fokozaton (amin játszottam)az ai bonusza +400%-os volt (egy kutatási/gyártási pontja neki ötöt jelentett, mégis le lehetett győzni.)
    A galcivben (álítólag) ez a bonusz jóval kevesebb. Though fokozaton még ugyanolyan feltételekkel játszik, mint a human player, mégis valahogy sokkal jobban megy neki. Úgy lehet legyőzni, hogy jobb ahjókat kell gyártani, és el kell foglalni a bolygóit szép sorban. Ebben elég gyenge az ai. nem tud hódításra koncentrálni, csak küldi egyesével a fleetjeit akkor is ha nincs esélyük. Lehet, hogy ez a legjobb ai, amit írtak, de még mindig nem az igazi. (azért maga a játék így is jó)
  • Zsolo007
    #204
    Hát nekem egészen más tapasztalataim vannak. Nekem nagyon is összvontan-összehangoltan támad, szívok is miatta nagyon...
  • BladeW
    #203
    Ahogy a manual irja meg normalon is csak 75%-on megy a gazdasaga. Engem meg ugyis kemenyen lenyomott (gazdasagilag). Itt ahogy olvasom kulf forumokon is arra panaszkodnak h strategiailag gyengusz. Nem upgradeli a hajoit, nem tamad okosan, osszevontan szoval hiaba van meghizva, nem tudja ervenyesiteni az erejet. (SEIV AI -nak kisertetiesen hasonlo gyengesegei voltak(
  • Zsolo007
    #202
    Nem hülye az AI. Pontosabban igen, csak csalással rásegítettek :(
  • BladeW
    #201
    Sajna a Space Empires IV-nek is pont az AI lett a leggyengebb resze. Kar hogy itt is ez a helyzet, foleg mivel itt még multi sincs.
  • lammaer
    #200
    Szomorú lenne, ha létezne egy ilyen játékban über stratégia :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #199
    Hellosztok!

    Van általános über stratégia? Pl. mennyi gyárat érdemes, érdemes-e külön fejlesztő bolygót, meg gyártót létrehozni? Mennyire érdemes magasan tartani az approvalt? Hogy lehet sok pénzhez jutni? :)
  • mzprox
    #198
    THX!
    Conquest victory volt. Az első játékot még though fokozaton úgy nyertem meg, hogy nem is ismertem a szabályokat, csak éppen a mai napig gyakran játszok Orion2-vel :-). (különben a gazdaságom pont ezért teljesen tropa volt, viszont a sok-sok minor civnek el tudtam adogatni a régi techeket és így jutottam valamennyi pénzhez.)
    A trükk az, hogy megfelelő hajót kell gyártani az Ai flottái ellen (az könnyen kikémlelhető, pl. a diplo ablakban is, hogy milyen hajói/techjei vannak.
    Most egy gigantic térképen játszok, mazohista fokozaton, lassú kutatás-os opcióval. Extra szabábályként teljesen békésen játszok: azaz nem üzenek hadat és ha mégis háborúra kerül sor akkor békére törekszem.
    Egy viszonylag hosszú, békés időszak után szép lassan mindenki hadat üzent nekem. a 16*16 szektoros térképen már kb egy szektorba szorítottak vissza, amikor szép lassan sikerült visszavágnom. Mostanra megerősödtem és rájöttem: nekik elég indok a háborúra, hogy gyengébb vagyok, mint ők (persze csak számbeli fölényben vannak, a gazdaságom most nagyon erős, ezért technológiában vezetek. ezután elkezdtem egymásra uszítani őket (a frissen elfgolalt bolygókat ajándékozgattam oda azért cserébe, hogy egymásnak essenek. (azután persze visszafoglaltam őket, így elég sok találmányt sikerült ellopnom.) a tendencia meggyőző, de azt hiszem nem fgom befejezni.. nem túl nagy poén hatalmas térképen mozgatni a sok-sok egységet, mindenre odafigyelni. Szerintem az ai is bénább ilyen nagy map-on. Szerintem az Ai különben se valami forradalmian jó. A gazdaságát talán jól megszervezi, de a stratégiai/taktikai részben még mindig gyenge.
  • Pluskast
    #197
    Sorry visszavontam!
  • Pluskast
    #196
    Hmm valaki nem tud esetleg egy cracket vagy serialt az uccsó patch-ez? A link amit Augio megadott az nem müxik.
  • Zsolo007
    #195
    Nyertél painfulon? OMG. Grat.

    És milyen győzelem volt? Hódítás? Influence? Diplomacy?
  • mzprox
    #194
    A játék jó. Figyelemmel kisérem az official fórumot és van rá remény, hogy még jobb lesz (ha megfodaják azoknak az ötleteknek legalább egy részét). Painful fokozaton már nyertem, most már mazohista fokozaton játszok.
    Egy haverom megvette eredetiben, tőle megkaptam én is ment is jól (nekem csak off-line gépem van). Az udatekkel viszont meggyűlt a bajom. Az itt talált patch segített, szóval köszi és csak így tovább (remélem a többit is lesz olyan jó valaki belinkelni ide :) )
  • lammaer
    #193
    Legalább jó kezekbe került :)
  • Methylisocloro
    #192
    Szervusz Kunigunda!
    Nagyon jó volt a Wizards&Warriors!
    Ezer köszönet!
    (wizardry8) :)
  • Zsolo007
    #191
    thx
  • kHares
    #190
    Szerintem az lenne az elgondolás, hogy ne kéthavonta adjunk ki 1 nagy patchet, hanem folyamatosan javítunk. Nekem ez jobban tetszik, bár kevesebb idő van a tesztelésre így lehet új bugokat is behoznak. Vagy pont az egyszerre kevés változás miatt nem? Majd elválik.
  • lammaer
    #189
    Nincs ezzel semmi gond, csak szokatlan ez a kétnaponta patcheljük dolog... ez szerintem a ló másik (bár kétségkivül jobb) oldala. Mondom, az egészben az a furcsa, hogy kétnaponta rájönnek, hogy finomhangolni kell valamit :)
  • kHares
    #188
    eXplore, eXpand, eXploit, eXterminate
  • Zsolo007
    #187
    Egyébként mit jelent ez a 4x kategória?
  • [Jakuza]
    #186
    Igen azt elkell mondani rola, hogy egyre csiszoltabb lesz ezekkel a javitasokkal.
    A vegen meg elhoditjak a jatekosokat az MOO sorozattol ebben a kategoriaban.
  • kHares
    #185
    Oké, részemről vita lezárva, csak azt akartam mondani semmi egetverő nem volt vele, nekem az egér kurzor megfagyás volt ami zavart az is több óra után jött elő. És tetszett hogy foglalkoznak vele aktívan az után is hogy eladták a játékot. Persze lehet csak azért védem mert kicsit megtetszett, elég ritkán jelenik meg játszható game a 4x kategóriából.
    Ennyi
  • [Jakuza]
    #184
    Jaj mar ez pl mi ? Apro kis tweak/balance mi ? LOL
    + Fixed bug where players that turned off "Show Intro" option would get a crash when starting the Campaign

    + Fixed Ship Design Upgrade button so that it removes all but the hull and jewelry.

    + Fix for an exploit that allowed players to build improvements more cheaply/quickly than they should.
  • Zsolo007
    #183
    Nemértem mit vagytok úgy oda. Manapság kész játékot nem adnak ki. Évek óta ez a tendencia, mégis mindíg mindenki fel van háborodva a sok patchtól. Örüljenek neki vazze. Van olyan gém ami iszonyat bugosan jelenik még és nem nagyon csinálnak hozzá patchokat....

    Én örülök neki ha javítgatják szépen a játékokat.
  • kHares
    #182
    Mint írtam a bugok csupán kisebb része. Amit idéztél abból láttam a "not in empire" ill. a "memory fix". Minden más tweak/balance/egyszerűsítés. Persze ha szó szerint akarod értelmezni a dolgokat, akkor több van benne, de azt próbálom már egy ideje magyarázni ez egy vásárlás után is támogatott játék és bizony ez a jó példa.