624
Galactic Civilizations 2 : Dread Lords
  • Muki100
    #1
    Na szóval, Paradoxék ( Europa Universalis sorozat, Hearts of Iron sorozat) lesz a kiadó, de nem ők készítik. A játék nagyon hasonlít az IG2-höz! Amiket eddig láttam: bolygók kolonizálása, egyedi bolygók ( talán lehet majd rajtuk építgetni mint az IG2-ben), 3d-s engine, saját hajó design, 10 játszható faj, a hajókat flottákba rakod....egyszóval tiszta olyan!
    A játék a 22. században játszódik, a stílusa fordulókra osztott 4x ( eXplore, eXpand, eXploit, eXterminate). Bizony, fordulókra lesz osztva nem úgy mint az IG2-ben de ez nem jelenti azt hogy nem lesz olyan jó. Persze most összehasonlítottam egy RTS-t egy TBS-sel de azért ne tessék hülyének nézni :)

    Linkek: Hivatalos honlap
    Pre-view
    Egy régebbi preview
    nagy poszter
    nem rakom be ide mert nagyon nagy, nekem a kra'henek jutnak róla eszembe
    Novemberi preview
    Gamespy preview
    A játék februárra jön ki.
    Aki játszott ennek az első részével írja legyen szíves le hogy az milyen volt, és erről mi a véleménye!
  • Pluskast
    #2
    Ja nem lesz rossz game. Egy jó ideje már figyelem. Hála istennek sokkal komplexebb és összetettebb lesz mint az első rész. Már nagyon várom:)
  • Thanatos
    #3
  • PiR8
    #4
    Tiszta Master of Orion... azt meg nagyon kamáztam. Az volt a második legjobb játék számomra (a Privateer I-II után), amivel rengeteget játszottam..

    Várom ezt a játékot.
  • Thanatos
    #5
    jaja, mongyuk első rész sjana nyomába se ért pl moo2-nek de remélem ezen a helyzeten majd javit ez a rész :)
  • [Jakuza]
    #6
    Viszont alazza az MOO3-at.

    Persze csak azert, mert olyan gagyira sikerult az utolso Moo resz, hogy majdnem elsirtam magam, amikor meglattam. (Meg arra sem voltak kepesek, hogy megcsinaljak, hogy ne 800*600ban pompazzon a jatek)

    A GALCiv nem rossz jatek viszont, igaz lehetett volna jobb is, de a koncepcioval nincs gond.
    Hianyossagok:
    -hajok felszerelese (2.reszben mar lesz)
    -keves diplomaciai lehetoseg (szinten)
    -hihetetlen hogy csal a gep
    Kiprobaltam direkt a legkisebb vilagurben, ahol a lakhato planetaket a ritka, valamint az egyetlen gepi jatekost a leggyengebb fokozatra allitottam.
    Elfoglaltam szinte az osszes planetat (12bol 9et) , es elkezdtem a penzt pumpalni a fejlesztesekbe meg az adot is hihetetlen mennyisegure allitottam be.
    Erre mit latok? Minden teren levagyok maradva az ellenfellel szemben.
    Eleg nevetseges volt, amikor lattam, hogy a lakossaga nem eri el az enyimenek a tizedet sem, de a bevetelei es a fejlesztesei, valamint a tobbi statisztikaja magasabb mint az enyim. Nem lehetett mas fajt valasztani. (Ez is megvaltozik)
    Ami viszont tetszett, a kidolgozas es az, hogy modulokkal boviteni lehet a jatekot.Raadasul nem lett tul bonyolitva a kezelhetoseg.Lehetett valasztani, hogy gonosz vagy jo beallitottsagu e a jatekos.
    Remelem a 2. reszben ezeket a hibakat javitjak es atveheti az MOO sorozat helyet.Amugy februar 21.en jelenik meg, rengeteg ujitassal.




  • Lysandus
    #7
    Nagyon MOO2-nek tűnik, de ez egy cseppet sem gond, sőt!!!!!

    Az MOO3 iszonyú szar volt, a GalCiv I nem volt rossz, de messze nem volt MOO2 vagy MOO1 szinvonalú. Nehezebb fokozaton játszhatatlan volt a game, esélyed sem volt arra, hogy megvédd magad. A különböző győzelem típusok nem váltak szét egymástól, ha már megvolt az Excalibur (a legütősebb hajótípus), akkor úgyis te voltál a király.
  • Thanatos
    #8
    maximálisan egyetértek
  • lammaer
    #9
    Hát a MOO3-at alázni nem dicsőség :)

    Isteni év lesz ez... jön a Space Empires V (a IV szerintem a MOO2 után a legjobb :) ) meg a Galciv II... lesz mit hóditani...
  • [Jakuza]
    #10
    Ezert irtam, hogy pofatlanul csalt a gep.
    Mondom probald ki, kis terkep, keves bolygo es egybol kezdj minden 15 folotti bolygot kolonizalni. (Csak a katonai fejlesztesbe pumpald a penzt, igy gyakorlatolag minden honapban kesz van a kolonizalo hajo)
    Ha raallsz csak erre, akkor lenyegesen tobb planetad lesz mint neki , ami azt jelenti, hogy joval tobb adot szedsz be a lakossagtol.
    Ha elfoglaltatok a bolygokat, akkor 0-ra a katonai kiadas es csak fejlesztes es epitesre koncentralj.
    Eltelik nehany ev es latni fogod, hogy lemaradtal mint a borravalo mindenben.
    A katonai dolgokban meg ertheto lenne, de a tobbiben kizart dolog, hiszen az osszes kiadasodat az epitesbe ill. a fejlesztesre forditottad.
    Mar pedig ha tobb lakosod van tobb penzed es hamarabb elkeszul a fejlesztes, raadasul az ellenfelnek meg katonai kiadasai is vannak, tehat megkevesebb penze maradna a tobbi dologra.
    Direkt leellenoriztem ugyis, hogy csak a fejleszteshez szukseges feltalalasokat csinaltam es 100% fejlesztes es meg ugyis lemaradtam azokban.
    A leggyengebb fokozaton.
    A masik amitol kesz voltam a diplomacia, allandoan penzt akart mindegyik, es ha nem adtal lecsokkent naluk a reputaciod.
    Masik pedig az, hogy ha egyik megtamad, akkor a szovetsegese is megtamad, es hiaba kotsz beket az egyikkel, a masik korben ujra hadat uzen mondvan, hogy a szovetsegese haboruban all veled.
    Volt olyan is, hogy beket kotott es kovetkezo korben ujra hadat uzent ugyanezzel a kifogassal. ;)
  • GrimReaper78
    #11
    Sziasztok!

    Most figyeltem csak fel erre a játékra, de ahogy elnézem, nagyon jó lesz. Mostanában pont ilyen hangulatban vagyok, hogy ezeken a hideg téli napokon/estéken/éjszakákon szívesen elstratégiázgatok. Az első résszel ugyan nem játszottam, de ahogy elnézem, ez nem túl nagy htrány; a MOO2-höz viszont volt szerencsém, és az király volt :D
  • Lysandus
    #12
    Ismerős! Mondjuk a fejlesztésekben állandóan lemaradtam, pedig csaltam is. Megnéztem, hogy hol vannak lakható bolygók, utána visszatöltöttem, és pont annyi colony shipet csináltam, amennyi kellett. Mondjuk az adók és a lakosság növekedése összefüggött, és ha csak technológiára költöttem csökkent az adóbevételem is drasztikusan. Gondolom a csökkenő hozadék törvényét akarták így modellezni. Volt olyan játék, hogy bright-ra vagy afölöttire állítottam minden AI-t, és jó oldalon sikerült is megcsinálni. Viszont a rossz oldalon már nem. A qrva "jók" mindig megtámadtak, míg ha én voltam "jó", akkor a "rosszakkal" mindig lehetett tárgyalni. Akkor most ki a jó és ki a rossz? Jó, mi? A "jókkal" való viszonyon a kereskedelem sem segített, azt is hagyták veszni, míg a "rosszak" nem, ha én voltam jó. Amint feltalálták a battleshipet már le is rohantak. Nekem meg azt sosem sikerült elsőnek felfedezni, akárhogy játszottam a fejleszéssel vagy az adókkal. Ja, és mindezt úgy, hogy olyan játékot már nem is folytattam, ahol nem én fedezem fel a diplomatic translatorokot, tehát mindig volt legalább +50-80 dipó előnyöm velük szemben.
  • Muki100
    #13
    Tegnap jött ki
    De még sehol sincs fenn, szóval egyelőre várni kell.

    rossz hír:Q: Galactic Civilizations I got some attention because you didn’t have any CD copy protection. Aren’t you afraid of piracy?

    Our primary concern is our customers – the people who pay my salary. They’re my overlord and I don’t want to inconvenience them. Moreover, piracy is really about how many sales are actually lost. What we do is put out free updates after release. We got Editor’s Choice Awards from most of the major game magazines for the original Galactic Civilizations, and that was on the 1.0 version in the box. However, we put out tons of updates after release that greatly enhanced that experience.

    So let’s say someone got a “warez” copy. If they like the game, they’re going to want the updates, and to do that, they have to have a valid serial number that is verified on the server side (i.e., no cracks). So at that point, we’re going to get that sale or we would have never gotten the sale.
  • Zsolo007
    #14
    Na ez király! Nagyon okosak! Végre egy értelmes megoldás. Ez igenis jó hír! Ha ezt mások is átvennék az nagyon nagyon jó lenne. Ez a tökéletes megoldás arra, hogy meglegyen a balansz...

    Végre kezdenek egyesek oda jutni, hogy rájöjjenek, hogy a warez nagyon sok embernek csak VALÓDI próba lehetőség, és ha tetszik nekik akkor megveszik, mert ez a helyzet! Legalábbis nyugaton, és itt ugye ők a fő vásárlók :)
  • zizzenet
    #15
    Itthon mikor jelenik meg? Egyáltalán megjelenik?
  • [Jakuza]
    #16
    Hat szerintem meg ertelmetlen az ilyen vedelem, szinte azonnal megfognak jelenni a DOX-ok a jatekhoz.
    Igy sem lehet megszuntetni a warezt.
    Tehat en attol nem felek, hogy az update nem lesz elerheto, mert a szerver oldalon ellenorzi le a jatek, hogy megfelelo e a szeriaszam.
  • Zsolo007
    #17
    A warezt sehogy sem lehet megszüntetni. Nem is ez a cél.
  • [Jakuza]
    #18
    Viszont mar megjelent a jatek, mind a hivatalos oldal, mind a jatekoldalak szerint.
    Galactic Civilizations II Dread Lords PC Strategy 02/22/2006
    Megsem lehet seholsem kapni.
  • Muki100
    #19
    Nforce fórumon ment a találgatás.
    Egyszer majd csak ezt is felrakja valaki, ha az elsőt is felrakta.
  • Thanatos
    #20
    magyarországtól mti vársz?...
  • [Jakuza]
    #21
    Te mirol beszelsz ?
    Sehol sem talalhato a jatek.
  • Thanatos
    #22
    jah aszittem csak mo-ra gondolsz hogy nem lehet..., nem lehet akkro hogy csak onlány boltban van mgé esetleg vagy hasonlo?
  • [Jakuza]
    #23
    Nem,nem.
    Hosszas utanjaras utan talaltam egy Torrent boltot ahol megveheto. :P
  • kHares
    #24
    Egy gyerek azt írja pár óra alatt végignyomta a kampányt, 5-6 misszió, inkább tutorial. Azért kicsit elriaszt hogy nem változott sokat az elsőhöz képest, de meglátjuk, pár óra és leér.
    Viszont a Space Empires 4-et mindenkinek ajánlom ebben a kategóriában
  • Thanatos
    #25
    linket nem akarsz dobni egyet priviben? megköszönném :)
  • Thanatos
    #26
    őszitnén emgmondom nekem se4 valahogy nagyon enm jött be, epdig adott lenne midnen de mgésem, nemtom miért :(
  • kHares
    #27
    Állítólag a piratebay-en volt már tegnap csak törölték, én a mininova-ról szedem, ha az nem jó estére ígérték a demonoid-on
  • [Jakuza]
    #28
    Vegre van benne Ship designer resz.
    Thanatos probald meg itt.

  • [Jakuza]
    #29
    Na megegyszer.

  • Thanatos
    #30
    thx
  • Thanatos
    #31
    hm, ez rip lessz? :(
  • kHares
    #32
    Wow, már nyomjátok is? Sajnos nics időm, de fölraktam és 2 perc erejéig belenéztem. Nagyon az első részre hajaz, a viccesnek szánt szövegektől kezdve a fajválasztás, kutatás stb. Bár a bolygókon más az építkezés. Na majd holnap.
    Amúgy nem rip, ha jól tudom steam-en keresztül árulják és ha fizetnél akkor is ennyit tudnál tölteni. Illetve később jönnek majd patchek, azokhoz kell serial number ha tölteni akarod de biztos megoldja a warez-scene a helyzetet.
    vagy ha arra gondolsz akkor nevezhetjük steamrip-nek.
  • Thanatos
    #33
    oks, amugy nekem jött 200-260al szal gyk maxal, azt kellet egy restart és azóta 30al jön emg iylenek, kruvajó :(
  • Muki100
    #34
    FAQ legyen?
  • Thanatos
    #35
    nah elért végre..., msot meg vadászhatok stardock central-t mert azt irja ugyan hogy benne van de mégsincs benne... :P
  • Thanatos
    #36
    najó felraktam midnent elinditani nemtudom mert stardock karatyol :D lehet már csak fáradt vagyok majd holnap megnézem ezt a csodát (ui.: faxkivan ezekkel a sufnituning letöltős szarokkal, ménem adják ki rnedesen cd-n egyböl nem csak iylen letöltöscsodán :P)
  • Thanatos
    #37
    megoldva, megy :) huztam aludni :P
  • lammaer
    #38
    Ezek szerint kijott... szupi, megyek begyujteni :)
    Aki mar nyomja, kuldheti az elmenybeszamolokat...
  • [Jakuza]
    #39
    Na akkor egy kis FAQ a torrentes verzio telepitesehez.

    1) Telepitsuk a Stardock Central-t. Nincs szukseges a Stardock Central-t regisztralni vagy beirni a szeriaszamot, csak az Archiv fajlok kellenek a telepiteshez.Tehat amikor a program keri, valasszuk a "Enter My information Later" opciot.

    2) Miutan telepitettuk a Stardock Central-t, inditsuk el majd klikkeljunk a File menure es valasszuk ki a "Restore Archive" opciot, majd a browse gombnal (mivel a fajlok *.sdc kiterjesztesuek, nem pedig Zip fajlok, alul a fajltipusoknal valasszuk ki az osszes fajltipus lehetoseget "select All files") telepitsuk az archiv fajlokat.

    3) 4 Archiv fajl talalhato itt, eloszor mindenkeppen a 'Galactic Civilizations II_1.0.005_02.14.2006.sdc' fajlt telepitsuk, csak utana a maradek fajlokat.

    4) Telepites utan a jatek a "C:\Program Files\Stardock\Totalgaming\Galciv2" mappaba kerul, ha a Stardock Central beallitasi menujeben nem allitottuk at a telepites helyet.

    5)A jatek igy meg nem indul el, ugyanis updatelni akarja magat.
    Ehhez fellepne a Stardock szerverere, viszont ide eredeti szeriaszamra lenne szukseg.Ezert kezzel kell updatelnunk.

    6) Toltsuk le a http://stardock.cachefly.net/GalCiv2_10D1_BonusPack_022406.exe
    fajlt.
    Nevezzuk at a "C:\Program Files\Stardock\Totalgaming\Galciv2" konyvtarban (ha mashova telepitettuk a jatekot ertelemszeruen a jatek konyvtaraban) talalhato "GC2Launch.exe" fajlt "GalCiv2.exe" nevre.
    Csak ezutan tudjuk a GalCiv2_10D1_BonusPack_022406.exe fajlal patchelni a jatekunkat.
    Ha mindent a leiras szerint csinaltunk, akkor az indito menuben mar megkell jelennie a Play Game opcionak is.
  • [Jakuza]
    #40
    Istenem mekkora gyokerek voltak ismet a keszitok.
    Miert nem lehet egy rendes AI-t csinalni ? Miert kell csalni ?
    7 bolygoval lassabban termelek mint az ellenfel egyetleneggyel, ugy hogy sehol sincs a feltalalasok teren.
    Nevetseges. A foldi csatarol nem is beszelek. Soldiering-em 38, az ellenfele 0, technologiai szintem 38ezer neki, 11ezer.
    Katonaja 4000 nekem 12000. Dobas 11-7 a javara.
    Na ki nyer ? Hat o.
    Hogyne.