830
  • Tibbor
    #670
    Kösz a választ, de azért lenne még kérdésem:
    gondolom, térkép módban is csak közvetlenül csata előtt használod a potikat, nem akkor, amikor csak felderíted a map-ot?Mellesleg véleményem szerint épp csata közben lenne értelme a potik, buffok használatának, amikor már látom, mire van szükségem?A rúnák viszont csata közben is működnek.
  • SLICK
    #669
    nekem is ez a hiba
  • Varian
    #668
    Nemtudom bug e vagy ez igy van, bár nem hiszem, empire campaign 4. pálya, a 21edik kör után az történik nálam, mindig/többször visszatöltöttem/ érdekes modón a jobbfelső sarokba a város válsztónál átvált az elfek várára és bele is tudok menni, viszont az én városaimat nemtudom kiválasztani, csak úgy tudok bemenni a városaimba ha egy hössel odamegyek. Aztán amikor legyőztem az elf várost akkor megjavult minden.
    Másik dolog lehet csak álmegfigyelés, de a gépnek jóval többször van critical ütése és én többször is ütéshibát vétek ellenük, eddigi legjobb amikor a 18as hössel meg 2 defender of faithel 6ot hibáztam egymásután zsinorban egy heirophanton, pedig nem volt rajta semmi olyan ami ezt eredményezné.
    Azt is a 4. pályán tapasztaltam először, hogy eszméletlen sokat kell várni mire a gép lép, plussz egy csomót tölt utána meg akad a hang aztán egyszer csak megjavul.
    Amúgy tetszik a játék, engem megvett, jobb mint a 2. rész.
  • SaGa Jr
    #667
    Harc közben én még nem alkalmaztam löttyöt, de térkép módban úgy kell használni, hogy seregnézetbe váltasz (ahol a hősöd és a csapatában lévők is látszanak bal oldalon, míg a jobb oldalon az inventory van), majd ráhúzod a lötyit a delikvens képére. Máshogy nincs is értelme a buff lötyik használatának.
  • Tibbor
    #666
    Kérdésem: csata közben többször előfordult, hogy mikor valamilyen potit szeretnék itatni valakivel a csapatomból(pl. Strenght-et vagy Defense-et növelő italt fighter classba tartozó taggal, azt írja, ennek a célpontnak ezt nem adhatom és ráadásul tovább is lép a következő harcosra.(arra már nem emlékszem, hogy mindezt a csatatéren vagy a portrékon próbáltam, de szerintem mindkettőnél írt már ki hibát)
    Mi ennek az oka, mert az italok leírásából nem igazán derül ki, hogy kinek adható, kinek nem?
  • Tibbor
    #665
    Módosítás: a mellék küldit az északnyugati részen kaptam.
  • Tibbor
    #664
    Köszi, közben megtaláltam a "tölgyfát", ami egy kunyhó volt...
    Azért az klassz, hogy a mellékküldit az északkeleti részen kaptam, a párbeszéd szerinti "közeli" fa pedig a világvégén, a délkeleti csücsökben volt.
  • ratgab
    #663
    Húú, erre már nem nagyon emlékszem! Az tuti, hogy ha szétnézel a pályán, akkor narancssárga kör jelzi a főküldetéseket és azthiszem a mellékküldetéseket is, sőt oda is ugrik a kamera.

    Egyébként előfordul olyan eset is, hogy a nyersanyaghelyek elfoglalásával megnyílik az előtte zárt út.

    Azt tudom, hogy azon a pályán természetesen nem tudsz egyenes útvonalon eljutni a templomig, a térkép bal felső területe felé kell menni, utána jobbra.
  • ftivo
    #662
    Teleport enemy: a hős mindig hátrateleportálja az ellent ( troll miegymás) az íjász meg szépen leaprítja. Vagy az ellenfél varázslója/íjásza/gyógyítója hirtelen a közelharcosok között találja magát..
    Ami furcsa: Démon race -nél, varázsló: kővéválltoztatás területi, transform nem?
  • Tibbor
    #661
    Szeretnék egy kis segítséget kérni:

    6.kampány Empire.Lambertnek el kellene jutnia a Ruined Temple-be.Másodlagos küldetése, hogy egy gyűrűt átadjon valakinek, aki egy közeli tölgyfában él, a nem messze található szurdokban.Amíg nem adom át a gyűrűt, ami már rég nálam van, addig nem tudok átjutni az északi területre.
    Na most, se a tölgyfát nem találom, se másik utat felfelé.A Legions Capitalt már legyőztem.Merre tovább?!
  • SaGa Jr
    #660
    A Teleport enemy nem is erős képesség. Az átalakító képességek azok valóban genyó dolgok, ahogy a lassító/bénító képességek is azok. Empire esetében a főhős paraszttá transzformáló képessége nem egyszer jól jött trollok vagy épp werewolf ellen (ha éppen nem volt támadó varázsló a csapatban).

    Nem használtam egyszer sem tolvajt (minek fejlesszek másik hőst ha csak elveszi a XP mennyiséget a saját csaptom és hősöm elől?). A képességei használatához nem elég ha ki van fejlesztve a képesség neki, fel kell húzni a guild-ot is a városodban. Utána működnek a lopkodási és egyéb trükkjei.



    Tutilevi:
    Nem bug a támadó elf csoportok jelenléte az első Empire pályán. Bizonyos időközönként felbukkannak. Ha sietsz akkor nem fogsz beléjük botlani, legfeljebb csak a guardian-jeidet fogja zaklatni a portyázó csapatuk.
  • Tutilevi
    #659
    wow, ez a titan tényleg kicsit felborítja az erőegyensúlyt :)
    így mindjárt más a helyzet. amúgy szerintem bug lehet ez a sok elf sereg első pályán, ha nem mindenkinél jött elő
  • ftivo
    #658
    Köszönöm! Nekem úgy tűnik hogy maga a hős mint harcos / varázsló már közepes szinten leszakad a lényektől, s csak pár képzettség használata miatt van szerepe a csatamezőn.
    A Teleport enemy képzettség rendkívül erősnek tűnik.
    A tolvaj hős hogyan tudja használnbi a képzettségét? Mitől függ hogy meg tud-e lopni valakit? Mert eddig pl. tolvajlás helyett mindig megtámadta az adott lényt.
  • Tomipapa86
    #657
    Itt:
    www.zavvi.com + 1 font a postaköltség
  • ratgab
    #656
    Bugokhoz csak annyit, hogy ami engem a legjobban idegesít az a vár cserélő bug (ha nincs bent hősöd a várban, vagy előtte és a csak a kalapács ikonnal akarsz a várba belépni, akkor más frakció várát hozza be a játék). A démonok utolsó pályájának első 10 köre után minden körben átdobott másik frakció várába. Kellett vennem egy hőst,akinek a belépésével nem jön már elő a probléma (az a démoni 6. pálya amúgy is nagyon gané egy rész)
  • YakHead
    #655
    És hol vetted meg 6 ezerért? Mert annyit nekem is megérne. Bár ha ilyen sok a bug benne, mint ahogy alább olvastam pár hozzászólásban még várok vele kicsit. Régóta várom már, hogy megjelenjen, ez a pár hét már nem oszt nem szoroz
  • ratgab
    #654
    Ne félj az is unalmas lesz :-D Kivétel az 5. fejezet első 20 perce!
  • Janoooo
    #653
    Hali!
    Végigvittem az Empire kampányt! :)
    Könnyü volt, meg elég unalmas is. :(
    Nekiáltam a Démon kampánynak. Hát igen, ezekkel máshogy kell játszani, bele kell jönni. Itt nincsennek gyógyítók. :(
  • Tomipapa86
    #652
    Új javítás érkezik a ruszkiknak, az hogy ide mikor jön még nem tudom
    patch log 1.06.1(csak orosz log van szóval kellett a google translate):


    * In the stores and inventory, items of a type now consist of a single cell to display count of add-wa (wish 7).
    * Fix № 2.57: sometimes a player, instead of his city, the city becomes available opponent.
    * Fixed № 1.47: sometimes the enemies are placed on the wrong side of the arena.
    * Fixed № 2.04: in runes "guardian angel" is not displayed price, and when you buy it, then it is worth 0 gold
    * Fix № 1.02: In the campaign missions in the Russian version of the game neutral city often called "Neutral town".
    * Fix № 1.46: in the description of skill "Change form" means that it operates 3 moves (although he should end the fight), but really he had acted only one move.
    * Fix: in the city could add soldiers in his unit, bypassing the restrictions on the initiative and the overall quantity, simply by dragging icons of urban warriors against each other.
    * Fix: sometimes the war in the city are "out of the interface"
    * The description of skill "Cannibalism" Fixed output of health.
    * Always zero to become "critical" in describing the hero is replaced by the value of the critical damage (Wish 17)
    * Fixed clipping of letters in the info-box'e arena
    * Fixed a bug in the script on the third mission of the Legion, because of which the mission itself starts immediately after loading.
    * Changed files: common to all sound localization (not requiring translation) moved to the folder Resources / Languages / English /
    * Fixed output resistors in the interface of hiring soldiers
    * Fixed: Background image in the transition to the choice of the campaign, at resolutions with aspect ratio of 16:10 is not stretched more than the whole screen.
    * Repaired playing sounds FX'ov
    * Added a plus sign to the increment of resources
    * Fixed: quite often in the training of the cursor is in the form of arrows
    * Removed unnecessary to achieve "Master Treasure
    * Fixed job accomplishments.
    * Fixed: in training could try to enter in another city does not belong to the player when the game fell.
  • SaGa Jr
    #651
    Attól függően hogy hol sütöd el (harcban vagy térképen) másként érvényesül a kör időtartam. Ha rúnából nyomod harc közben akkor csak a harcra lesz érvényes, míg ha a térképen akkor nem csak egy harc időtartamig tart ki a varázslat. Nincs ebben semmi bug, ez így működik. AHogy a többi buff spell is ami tulajdonságot/páncélt/ellenállást növel. Ha rúnából harc közben nyomod el, akkor csak azon harcon belül fix körszámig érvényesül, míg ha térképen (global varázslatként) akkor a térképen zajló körök lesznek a mérvadóak az időtartam szempontjából.
  • ftivo
    #650
    Elfeknél a varázslat hogy "gógyulsz X HP/kör"-t elég erős vagy bug-os, ugyanis harcban, harci körönként is gyógyít. Asszem 1. szintű a 75HP/kör -ös varázslat, és legalább egy napig kifejti hatását.
    Map Editor létezik? Mert elég kevéske hot-seat pálya került bele.
  • ratgab
    #649
    Szerintem nem! Mindig fix erősségű ellent dobál a játék (adott pályán adott erősségű ellenfél jön általában). Egyébként egy rövid idő alatt fejlődik a csapatod 3 szintet, utána már nem lesz kihívás, csak addig kell kihúzni!
  • TGWH
    #648
    És ez most bug?
  • ratgab
    #647
    Első pályán taktika, hogy minél gyorsabban foglald el azt a pontot (falu veszi körül az adott részt), ahol nem tud átjönni, csak a guardian megtámadásával, még ha le is nyomja a guardiant, akkor már az alap egységeid kivégzik.
  • BladeW
    #646
    Az első pálya volt nekem a legnehezebb, én is kifogtam a nagy elf seregeket. A 2. pályától viszont sétagalopp a játék.
  • zsotesz
    #645
    én normalon játszok, de eddig kb. 2 komolyabb csatám volt, az első pályán nem emlékszem, hogy lett volna nehéz csata
  • Tutilevi
    #644
    konkrétan az 5. körben már megtámadott az első :D
    időm se nagyon van venni :)
  • Nazgul1980
    #643
    Én úgy gondoltam, hardon nyomom a többi fajt, de rájöttem, annyi hosszúcsatát kinek van ideje megvívni, így is két körönként előkerül valami elf kompánia
  • Nazgul1980
    #642
    Tartalékoklj be pár Gólemet Tutilevi, úgy már nincs olyan nagy gond
  • Tutilevi
    #641
    már régóta vártam kijöjjön, mert elég nagy disciples 2 fan voltam. megjövök nyaralásból, nah fasza, lesz mivel elütni időm két meló között gondoltam
    elkezdem empire-t. hardon, mert olvastam h így is túl könnyű. első pálya, minden megy a maga rendje és módja szerint. amíg kb max a 10. kör környékén jön egy olyan elf sereg, amiben pl. lvl8as lovas is volt a lvl 5.s íjászokról nem beszélve. mondom WTF, eddig nemis jelezte hogy vannak elfek a pályán. irgalmatlan szenvedéssel, meg a határvédőkkel kiöltem őket. aztán mikor a 35. turn környékén jött a 6. ilyen sereg, hogy 6an voltak, és a leggyengébb is erősebb volt a legerősebb unitomnál, akkor kicsit bedurcultam :)
    újrakezdtem normalon is, ugyanez volt a helyzet
    most ez miez? :D
  • retek683
    #640
    Help! Az Elf kampányt viszem és mikor az act 5 öt végigvittem és betölti a 6 -os kampánt nem jön be a kép:S Valakinek volt már ein Bug?:S
  • Tomipapa86
    #639
    A döntés tényleg csak és kizárólag a tiéd, de én csak annyit mondhatok, hogy a sok hiba ellenére sem bántam meg, hogy megvettem. Nekem 6k forintot bőven megért.
  • nimretil
    #638
    Hát, erre mit monfjunk? Tényleg a tiéd a döntés joga. Nekem így elkpépzelésem sincs, hogy neked tetszene e a játék. Ha érdekel az én véleményem, akkor itt van:
    - grafika: abszolút a játék erőssége sztem, persze nem egy high-tech, de a modellek szépek, részletesek, visszaadják a játék hangulatát. A környezet nagyon szép, néhány csatatérkép meg egyszerűen gyönyörű. Ezen a téren sztem a heroes lebutított modelljeivel össze sem lehet hasonlítani. Az animációk is jók.
    - történet: műfajhoz képest egész jó. Az embereknél még nem túlzottan izgalmas, de a démonoktól kezdve azért már akadnak meglepetések. Összességében tehát jól illeszkedik a játék hangulatához. (Nekem spec jobban bejött, mint pl. a heroes 5 története, de félreértés ne essék, nem azért hasonlítom a heroeshoz, mert sztem az rossz, ez meg sokkal jobb, hanem mert az van hasonló játék, amivit végigvittem)
    - zene, hangok: jó, hangulatos, folyamatosabb mint az előző részbe, csak túl kevés van belőle. A narrátor hangja lehetne jobb is, az elf egységek hangját meg nagyon elcseszték sztem.
    - AI: eszméletlenül gáz. Gyakorlatilag nem létezik, ezért a játék lényegesen könyebb a kelleténél. Egyetlen reményünk, hogy a fejlesztők ígérete szerint a következő patch javítani fogja ezt a hiányosságot.
    - szabályok, balance: sokakkal ellentétben sztem a balance JAVULT az előző részekhez képest. Pl. most már nem csinálhatod, hogy összegyűjtesz megszámlálhatatlan sok mannát, s aztán végigvarázsolod a varázskönyvedet. A tolvajoddal nem lophatod el a kereskedő összes áruját, meg ilyesmik. Persze akadnak így is túl erős cuccok, pl. a harc közben használható varázslatok, az idézések, a polimorf, meg ilyenek, a +50 agilitys bónuszt adó képességről már nem is beszélve. Viszont ezek
    minden fajnál megvannak, csak az a gond, hogy az AI nem használja őket.
    - egyéb: tele van buggal

    Ha a helyedben lennék, azért venném meg, mert:
    - hangulatos, jó kis game
    - a fejlesztők ígérete szerint minden bug, kiegyensúlyozatlan dolog javítva lesz. Sőt, a kalypso honlapján elpanaszolhatod, milyen sérelmek értek játék közben, s elvileg aztán majd továbbítják a fejlesztőknek.

    Ha a helyedben lennék, azért nem venném meg, mert:
    - az, hogy a fejlesztők mit ígérnek, egy dolog, tudja a fene, lesz e belőle vmi. Lehet jobb lenne megvárni.
    - fogalmam sincs, hogy mennyire szereted az ilyen játékokat. Ha nem vagy járatos tbs terén, akkor lehet először bepróbálkozhatnál az előző résszel, a heroes-zal, vagy az age of wonders-szel. (Ha nagyon taktkázni akarsz, akkor az utolsót ajánlom.) Ha megszállott tbs rajongó vagy, akkor gyorsan vedd meg :)

    Remélem azért tudtam segíteni. Ha kell valami, nyugodtan kérdezz, de a döntés joga tényleg a tiéd. Nem akarlak semmire rábeszélni. :)
  • vzajcev
    #637
    Szóval a döntés joga a tiéd
  • paragar
    #636
    heló mindenki!
    nos ezt a forumot meg még egy-két leírást, megjegyzést olvasva komolyan elbizonytalanodtam hogy érdemnes-e megvenni eztt a játékot vagy sem. A demot meg nem töltöm le, mert baromi sokáig tartana letölteni. a steamen már elérhető egyébként. Vagy várjak még egy pár tesztel? Mondjuk itt van már pár magyar nyelvű vélemény:
    http://www.ipon.hu/elemzesek/disciples_iii_renaissance_%E2%80%93_felemas_folytatas/791/1
    http://echelon.web4.hu/cikk/disciples-iii-demopromo
    http://www.pc365.hu/cikk/Disciples_III_teszt#mainBlock
    Szóval?
  • ratgab
    #635
    jaaaa, hogy ez a tutorial..... my bad!
  • SaGa Jr
    #634
    Pedig pofon egyszerű a dolog.

    Építsd fel a varázstornyot a kastélyodban ha eddig még nem tetted (utolsó épületcsoport), majd vegyél támadó varázslatot (kőtábla ikon). Ezt kell majd használni térkép módban (ékköves botra bökve varázslat kiválaszt és használ) a kultistán és majd meghalódik. Ha egy varázslattól nem pusztulna el (úgy emlékszem még a leggyengébb is kinyírja) akkor majd újra varázsolsz a célpontra a már említett módon.
  • ratgab
    #633
    Én sem teljesen értem! Melyik kampány?
  • meteoreső
    #632
    Nem teljesen értem, segítsetek...
    Első pálya meg kell ölni a CULTIS-s ott egy kőfal azt mondja üzenj a kastélyba mágikus segítségért.
    Visszamegyek a kastélyba de semmi...
    Hm ???
  • ratgab
    #631
    Tegnap átjutottam a démonok 5. pályájára, ami eddig az egyik legérdekesebb volt a játék során.

    Nem lövök le egyetlen poént sem majd meglátjátok, ha eljuttok odáig. De ez itt nagyon tetszik, kár hogy nem ilyen színvonalú minden pálya.