830
  • Buci9
    #790
    Valakinek működik rendesen a Disciples III - Resurrection?
    Akárhányszor elindítom az élőhalott campaign-t töltés közben minden fehér lesz és beszaggat!:/ Pedig végre itt vannak az élőhalottak!!!
  • steweee
    #789
    na, ezt jó lett volna tudni előtte... amúgy érdekes, hogy nekem pont a csatarendszere jött be az előző részekben, erre olyan lett mint a heroesnak...
  • Lammer
    #788
    onnalo kieg! nem kell hozza az alap! nelkule tolhatod...

    en mar a rebirthot varom, hogy kijojjon angolul! meg csak oroszul van :S

    D3: 'Rebirth' (Gold Edition = D3 + 1. Expansion in one) - release date in Russia: 18.04.2012

    features:

    improved balance and AI
    multiplayer over steam
    movement along water and battles on the ships
    smaller arenas
    fully rewrite maps without corridors - free movement over maps
    improved graphic and new graphic effects (shaders in water, new clouds, grass...)

    Other info:

    totems and flags in the inventory and on the arenas
    new water units and water buildings
    13 new neutral units
    improved hero interface (for inventory and skills)
    more hot-seat maps
    new global magic spells
    double quantity of the quests
    some features from D2 are back!!!
    new map editor
    20 new runes
    40 new skills
    improved initiative

    and more...
  • steweee
    #787
    a renessaince az alap és a resurrection a kiegészítő lemez ? a kieg az alapra települ, vagy önállóan is megy, vagy tartalmazza az alapot is ?
  • Optimus Prime
    #786
    A Disciples II fóruma le van zárva, de gondoltam ide megírom, hogy a GreenManGaming-en szombatig ingyen megvehető a II Gold kiadása.
  • laikuss
    #785
    Én is végeztem vele. Az utolsó két pálya csalódás volt. Nem is az, hogy könnyű volt, hanem kicsi és semmi kreativitás csak egy nagy halmaz.
  • JackSparrow88
    #784
    Tegnap végig is vittem a kampányt xD A vége elég könnyű volt azzal az angyallal, szinte már csak auto-combat-okat nyomtam a pályán mert úgysem tudták vele felvenni a harcot :D
  • laikuss
    #783
    Na én is átrágtam magam a változatokon, a Reload-ost nem lehet Hard-on játszani az első pálya Witchhunter bug miatt. Az orosz verziósok mindenben más (pályavezetés, a várakban nem csak a mágia sebez így könnyű és stb.). Viszont a lengyel Prophet változat (rádobdam az angol szöveget és hangot) eddig jó Hard-on, most az V-ös pályán vagyok. Majd meglátom a VI-oson mi a helyzet.
  • JackSparrow88
    #782
    Hát ezt én magam sem tudnám megindokolni normálisan de valami ilyesmi volt nálam a helyzet. Mert most már amikor csakis a küldetéssel foglalkozom akkor minden rendben van de előtte meg 100 % hogy egy csúnya bug miatt kellett a pályát a fenébe hagynom mert egyszerűen képtelenség volt továbbjutni.(picit lentebb kifejtettem mi volt a baj- és további érdekesség hogy eredeti Steamről vett játékom van amit persze fel is frissítettem rögtön az elején)Az a baj az egész játékkal hogy jó-jó a hangulata meg minden de a technikai hibák igencsak lehúzzák. Emiatt én inkább azt javaslom az oroszoknak hogy keressenek vmi másik elfoglaltságot a játékfejlesztés helyett mert ez még nem megy nekik normálisan.(pl. ugye még említhettem volna az alap D3-at meg a Cryostasis-t amikbe szintén volt jócskán hiba - még a végleges verzióba is - javítások után is)
  • ollie
    #781
    Hogy lehet rosszul haladni előre?
  • JackSparrow88
    #780
    Ok most már jó csak újból kellett kezdeni az egész pályát :(
    Mert nem jól haladtam előre emiatt a küldetések közben bebugzott aztán már elcseszte az egészet.
  • JackSparrow88
    #779
    Na azt hittem a bugok végre megszűntek mivel tovább jutottam azon a pályán de sajnos nagyon úgy néz ki hogy ismét belefutottam egy csúnya "bogár"-ba: A 6-os pályán vagyok amikor ugye két hőssel kell a két "szigeten" mászkálni. A feladat az lenne hogy a két hőssel kellene odamenni egy fentebbre lévő kúthoz. De ha Salaar-ral mek csak oda akkor azt írja ki hogy Amina-nak is itt kellene lennie. Aztán persze jön egy nagyon csúnya bug és onnastól defeat-tel vége a játéknak. Persze a csajjal meg egyszerűen nemtok odamenni mivel egy nagy kő elzárja az utat. (annak valahogy el kellett már volna tűnnie de sajnos nekem még mindig ott van) Nos talán meg is oldható lenne mivel van vmi nekromantás küldi még de mily meglepő az is bugos. Mert odamek a küldihez jön egy dialógus majd egy harc utána ugyanaz van mint lentebb írtam a pókosnál - áll a kép, de persze zene meg mozgás van, csak semmi sem történik, nem reagál semmire, bármit nyomok. A területet teljesen felfedeztem, ahova el tudtam menni, ellenség sem hiszem h maradt de mégsem tudok továbbjutni, mert bugos. Valami ötleted van esetleg erre? Köszi és sorry a regélésért xD
  • laikuss
    #778
    Na az jó.
    Én az orosz 1.4-es verzióra betettem még az angol hangokat ia a reload-osból, (a szöveg már megvolt rég az angol kiadás elött) így már Hard-on, teljesen angolos környezetben, bug nélkül tudom nyomni.
  • JackSparrow88
    #777
    Na végre sikerült továbbjutnom. Még szerencse h meghagytam a régi mentésemet és abban annyit csináltam hogy lementem a térkép délkeleti(képernyőn meg a jobb alsó sarokba kb)részébe és ott beszéltem azzal a Ferre-rel aztán jött egy harc majd utána már kész is volt. Azóta a 5. pályát csinálom. :D
  • laikuss
    #776
    Elkezdtem az orosz verzióval az utolsó 1.4-es patch-el és hard fokozaton tudtam indulni, itt nem volt witchhunter bug.
  • laikuss
    #775
    Itt van egy lengyel leírás, amolyan végigjátszásféle (ezt találtam) az Act IV-ről:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    AKT IV: OGIEÑ ZWALCZAJ OGNIEM

    Nie wszystko idzie po my¶li Bogini ¦mierci. Mortis nakaza³a swoim s³ugom rozdzieliæ siê,
    tymczasem w okolicy pojawi³a siê kolejna strona konfliktu – demony, pomiot Bethrezena.
    Amina musi udaæ siê do morza i dokonaæ zemsty. Tymczasem Salaar ma wytropiæ Legiony
    Potêpionych, kierowane przez Anakletusa i Aristê.

    Zadania g³ówne to tym razem:
    1. Pokonaj Anakletusa
    2. Pokonaj Aristê
    3. Znajd¼ Ferrego
    4. Salaar musi prze¿yæ

    Zmierzaj na po³udnie, tocz±c kilka pomniejszych bitew i zbieraj±c rozrzucone dooko³a
    surowce i przedmioty. Dotrzesz wreszcie do mostu, po którego przej¶ciu znów zostaniesz
    zaatakowany. Kolejne walki z orkami doprowadz± ciê do ¶cie¿ki zakrêcaj±cej na pó³noc.

    Jak zauwa¿ysz, docierasz na ziemie zajête przez Legion Potêpionych. Zmierz siê z Iskr±, by
    przej±æ Wêze³ stra¿nika. Nieco dalej napotkasz zawalone drzewa, a pomin±wszy je zosta-
    niesz zaatakowany przez grupê truposzy. Pod±¿aj dalej na zachód.

    Dojdziesz do za¶nie¿onej osady, gdzie w bie¿±c± sytuacjê wprowadzi ciê pos³aniec z Kri-
    marinnu. Otrzymasz kolejne cele. W ramach zadañ g³ównych musisz dodatkowo znale¼æ
    P³aczkê Oradejsk±. Tymczasem do pobocznych do³±cza „zniszcz Radrion”. Przechodz±c
    przez most na pó³nocy mo¿esz spróbowaæ przej±æ ca³kiem dobrze strze¿on± twierdzê Kra-
    snoludów.
    Id±c na zachód od za¶nie¿onego rynku napotkasz Nagi, op³acone przez elfy w celu bronie-
    nia Radrionu. Najprawdopodobniej spotkasz te¿ bohatera Dzieci Galleana. Sam Radrion
    pilnowany jest w pierwszym starciu przez Wartownika, Sylfidê oraz potê¿nego W³adcê
    niebios (1500 PW). W drugim s± to: Gwardzista, S³oneczna tancerka, Elfi egzekutor oraz
    kolejny W³adca niebios.

    Zniszczenie miasta elfów nie zapewni ci dodatkowego punkty wyskokowego, ale nieopodal
    czeka nagroda pocieszenia. Po zabiciu Cichego stra¿nika bêdziesz móg³ przej±æ kolejny
    wêze³, a wraz z nim poblisk± kopalniê. W wie¿y na po³udniowym wschodzie panuje smok.
    Druga z odnóg ¶cie¿ki zaprowadzi ciê ponownie na tereny demonów.
    Przejd¼ przez most na wschodzie i zmierz siê dwiema lub trzema grupami przeciwników,
    by przej±æ kolejny wêze³. Wróæ siê odrobinê i okr±¿aj górê od pó³nocy i zachodu, wzd³u¿
    rzeki. Przejd¼ pod kamiennym portalem i zajmij Wêze³. Obejrzyj przerywniki, a nastêpnie
    przejmij i obsad¼ miasto. Czas ruszaæ na zachód, na kraniec mapy. Jest tam cytadela Ignem,
    która a¿ prosi siê o zburzenie.

    Od resztek cytadeli kieruj± siê ¶cie¿k± w stronê centrum mapy. Gdy dotrzesz do mostu
    z p³on±cymi filarami, zaatakuje ciê Analektus. Za mostem czeka kolejny Wêze³ do zdobycia,
    a na pó³nocny zachód jeszcze jeden. Wykorzystaj czas, by udaæ siê w lewy dolny róg mapy
    i przej±æ tam miasto Makhal.

    Niedaleko znajdziesz te¿ Prefekta, który powie Ci o problemach z kopalni±. Pierwszy tu-
    nel jest zaraz obok i nie wymaga wiêkszych starañ by wznowiæ prace. Droga do drugiego
    utkana jest przeciwnikami, do tego w samej kopalni zagnie¼dzi³y siê demony. Rozpraw siê
    z nimi, a nastêpnie wróæ do miasta po nagrodê.
    Arista dorwie ciê w momencie, gdy przejdziesz przez kamienny most ulokowany w lewym
    dolnym rogu mapy. Demon, zanim zostanie zabity, da ci kilka wskazówek. Czas udaæ siê
    do P³aczki Oradejskiej. Rzecz jasna czeka ciê starcie, nie tak intensywne jakby siê to mo-
    g³o wydawaæ. P³aczka wska¿e ci miejsca, z których musisz zdobyæ zwój, jad, serce demona
    i amulet. Wszystkie niezbêdne lokacje zaznaczone s± na mapie, czym prêdzej zdob±d¼ wiêc
    wszystkie przedmioty.

    Gdy ka¿dy z filarów zostanie odblokowany, przejd¼ na prawo, aby spotkaæ siê z Ferrem.
  • laikuss
    #774
    Igen tudom mi a probléma ezért raktam fel az orosz verziót (angol szöveggel) csak még nem kezdtem el, mert éppen torokgyulladással küszködök.
    Mivel nekem most ez van felrakva nem próbáltam ki ezt linkállítólag (nem tudom) erre jó.
    Esetleg olvasd el ezt is: link
    Majd ha odaérek azzal a verzióval ami nekem most fent van, írom a tapasztalatokat.
    Nem ajánlom mert cheattel játszani hülyeség, de ott valahol próbáld ki hátha átlendit (nem tudom, fordítás)
    Játék mappa - a file neve user.ini. alkalmazva hozzá van ez a sor:
    int bGameplayTestKeys = 1
    Ezután a játék előrehaladtával lehet aktiválni a csalásokat:
    [F3] - növeli a források
    [F6] - köszönhetően a walkthrough automatikusan megtörténik, a számítógép (pl. auto-harc)
    [F7] - megszerezni a halhatatlanság
  • JackSparrow88
    #773
    Üdv. Nem én abban a fórumban nem kérdeztem semmit se xD Szal az egész lényege h a 4-es pályán természetesen a Resurrection-ban a végén jön elő az a bug amit már lentebb kifejtettem. És ugye az a kérdés h ilyenkor mi van mert ugye eredetinél nem szabadna ilyen súlyos hibának előfordulni. Hova forduljak ezzel a gonddal? Köszi a választ és B.Ú.É.K.! :D
  • laikuss
    #772
    Bocs lehet tévedek, de most elolvastam de ott más volt a gond.
  • laikuss
    #771
    Belenéztem a kalypso fórumba, te kérdezted a problémát rexelallan névvel?
    Pontosan mi volt a probléma mert a válasz jó volt azt vettem ki?
  • JackSparrow88
    #770
    Persze értelek én de most rohadtsz sz*rul érzem magam h fizettem érte több mint 4ezret és nem bírok továbbjutni egy részen.(aminek már 1.09-es verzió esetében már bőven hibátlannak kellene lenni.) De ezzel ellentétben még ezeken a bugokon kívül is van pár apróbb hiba ami ugyanúgy nincs kijavítva az alap verzióhoz képest. Pedig am nagyon jó kis játék lenne ez mert van hangulata de sajnos az előbb felsorolt hibák igencsak lehúzzák az egészet :/
  • laikuss
    #769
    Hát ez tényleg bosszantó.
    A második kép, ott volt egy élőhalott, beszéltem vele aztán egy harc kezdődött egy ellenséggel, szóval azt letudtam és pesze beszéltem a küldetés adójával.
    A térkép baloldalán lévő csillag, a vár mellett a tag csak üdvözöl nem tudom mit kéne csinálnom.
    Hát igen a jobb oldali csillag a póknál, na itt hagytam abba, igaz nekem nem eredetiben van meg.
    Mivel normál fokozaton játszottam kb. 30 nap alatt végigszaladtam ezen a térképen, furcsálottam a te sok napodat.

    Meg fogom próbálni az orosz verzióval, talán holnap (azt előbb adták ki és úgy látom ott mások a patch-ek is)
  • lafi19
    #768
    Elinditok egy ilyen témát,és rögtön egy kérdéssel fordulok hozzátok mégpedig egyolyan hibával hogy amikor végigviszem az elfekkel a játékot be kellene adni a végén a főellenséget a nagy angyalt de nem csinálja eszt hanem visszalép a pályára és kiírja hogy végezzek az inkvizicio kastélyéval pedig az egyik mellékküld9ben ott kellet megszerezni a szív egyik felét a másik felét pedig a legiontol és csak ugy lehet megölni az utat elzáro angyalt.
    És pedig ilyenkor mi a teendő pedig beadja az elf outro-t és egyböl be kellene adni az a kis helyet ahol van az angyal de sajnos nem ilyenkor mi a teendő?
  • JackSparrow88
    #767
    Konkrétan ezek azok a hibák amiatt nem tudok továbbjutni.(+ ma tényleg felfedeztem a pálya egész bejárható területének a több mint 95 %-át de úgy sem javult a helyzet)


  • JackSparrow88
    #766
    Hát írtam pm-et de azért ide is leírom hátha benéz vki rajtad kívül. Sajnos hiába van feljavítva 1.09-re,eredeti is persze de ugyanúgy bugos a 4. pálya vége :(( A lényeg hogy amikor a pókkirálynőhöz kell visszamenni na ott aztán nem lehet csinálni semmit se. Rámegyek a narancssárga izére(vagyis a térképen a csillaggal jelzett pontra) de nem történik semmi
    se. Mi a franc baja van mégis??? El sem hiszem hogy vki tovább jutott ezen mert nekem második nekifutásra is ugyanúgy bugzik, rohadjon meg az egész :S
  • laikuss
    #765
    Majd írd meg még mennyi bug maradt benne.
  • JackSparrow88
    #764
    Na tegnap nagy nehezen rászántam magamat hogy megvegyem Steamről mert kb két hétig féláron lehet megvenni.(15 euró - kb 4500FT)És bár kijavították benne ezt a hibát meg még sok mást is de sajnos azt írták csak akkor működnek ha újból kezdem a pályát. És mivel pont vagy kb a legvégén lehettem a pályájának ennek roppantul örültem is :((
  • laikuss
    #763
    Most vettem rá magam, hogy elkezdjem mert hard-on nem csak normálom tudtam elkezdeni a witchunter bug miatt, így nem tudom belefutok-e, de akkor biztos abbahagyom. Azt olvastam, hogy az 1.07 óta csak a netről tudod frissíteni és nem szándékoznak kiadni letölhetős változatot (talán 1.09-nél tartanak?).
  • JackSparrow88
    #762
    Üdv. Van olyan aki nem eredetivel játszik(a kiegészítővel, élőholtak) és tovább tudott jutni a 4. pályán? Mert én már újból raktam, másik verziót és mentést is próbáltam de annál a résznél amikor vissza kell menni a pók királynőhöz na ott bugos. Mert amikor odaérek megjelenik a videorész aztán a continue-ra kattintva meg nem történik semmi csak áll az egész játék, nem reagál semmilyen billentyűre, de nem fagy le mert a zene megy és a hős is mozog. Bizonyára a patch-ben kijavították de sajnos a warezra nem megy fel a javítás mert utána meg serial-t kér ami meg ugye nincs. (és törést sem találtam másikat csak a Reloaded félét.) Szal a kérdés ez a hiba másnak is előjött vagy csak nálam. :(
    Sajnos megvenni nem akarom mert túl drága :/
  • Outlander
    #761
    Direkt van így, ha a Resurrection-el játszol. A kiegben azok az egységek, amelyeknek jóval magasabb a kezdeményező értéke mint az ellenfél csapat egységeié, azok egy körben kétszer jönnek. Az első támadásuk után feleződik a kezdeményező értékük, s a felezett érték alapján (ami még lehet, hogy így felezve is nagyobb mint a Te bármely egységedé) ismét feláll egy sorrend. Így adott esetben, akkor is ő jön újra, ha a korábbi sorrend szerint Te jöttél volna.
  • laikuss
    #760
    Igen velük és az ő cuccaikat megtalálod a térképen.

    A resurrection-t nyomja valaki?
  • schger
    #759
    Sziasztok!
    Unalmamban előkotortam a játékot,h komolyabban is szemügyre vegyem.
    A kérdésem az lenne,h a kampányok csak az induló hőssel játszhatók végig?
    Mert nekik ugye nem lehet a cuccaikat lecserélni, csak a többieknek. Vagy ez nem is olyan lényeges, mert táposak lesznek anélkül is?
  • Rusy
    #758
    Nekem az a bajom, hogy az ellenfél egy körben többet lép vagyis kimaradnak bizonyos egységeim a körből én nem értem ez direkt van így?
  • AndrewT
    #757
    letudva, a bónuszok megvannak, de a 90-es armorral ügyeskedő werwolfjaimon olyan szépen 268-at csapkodnak jó esetben (rosszabb esetben 400+ critical-t...) a 268-ra hitelesített angel-ek, hogy itt valami turpisságot gyanítok...
  • AndrewT
    #756
    lehetséges úgy befejezni egy kört, hogy a hős a fővárosban ücsörög fizikailag, ami bizonyos bónuszokat jelentene neki? azért volna lényeges, mert egy empire hős a kör végén mindenképpen megtámadna, másként pedig valószínűleg esélyem se lenne ellenne
  • SLICK
    #755
    na ez mindjárt másabb :)
  • enlightened
    #754
    Egy 0-át lefelejtettél. 70 órát ígértek és hosszabb mint a renaissance.
  • SLICK
    #753
    7 óra az lófasz :S
  • hegege
    #752
    Önállóan játszahtó "kieg" igazából nem kiegészítő,hanem a disciples 3 után folytatólagosan meséli ez a sztorit. 7 óra játékidőt igértek.
    A holtak seregével bővül a játszható fajok száma uj egységekkel megspékelve.
  • Was
    #751
    Egy-két kérdés:
    Ez a Resurrection egy kiegészítő, vagy külön játék?
    Az AI javult-e már az alapjáték óta?
    Illetve a patchek javítottak valamit az alapjátékon ilyen téren?
    Annak idején az alapjáték sajnos "játszhatatlanul könnyű" volt