33535
  • Brikó
    #3916
    Hmmm...
    Lassan ismét összegyűlik egy bővítésre való anyag az FAQ-ba...
  • alert
    #3915
    Rontja a teljesítményt és az aniso filter ellen dolgozik. Generál 180 millió felesleges bitet a pipeline-okon, akkor már inkább 1600x1200-ba kell tenni és elviselhető "recésség". Megszokod.
  • w77d
    #3914
    a világ tetején :D
  • Willenbrock
    #3913
    Red Bullos pályákat nem lehet valahonnan letölteni?
  • Ombika
    #3912
    Igen az nem artana!
  • w77d
    #3911
    élsimítást abszolút nem használsz?
  • alert
    #3910
    Ez Aerosoft Heathrow scenery nem sima fsx. Sima FSX-ben 30-40 fps. Mi nem elég szép ezen?

  • alert
    #3909
    Az autogen azt szabályozza, hogy mennyi objektumot láss (fák, házak, stb), amelyek nem statikusak, hanem a program pakolja ki őket. A többi beállítás eléggé magától értetődő..... azt állítja, amit a szó jelent :)
  • w77d
    #3908
    az autogen density mit állít?
    valaki összeállítaná, hogy mi-mit állít a scenery fül alatt??
  • Hypo #3907
    Bar egy addon siman tonkre vagja az egeszet pl Aerosoft Budapest 2007 fsx hez meg az ucso patch is fele fpst elveszi ergo 10 fpsnel tobbet ne kapok
  • Hypo #3906
    Hat nem tudom ez sima fsx vagy sp1? sp2? vagy acc packal egyutt?

    En meg javasolnam az nhancer progit ha meg nem lenne meg es azt hasznalni nvidia profilnak sokkal jobb.


    Illetve ahogy a screenshotot nezem fsx.cfg-re is talan raferne egy kis tweak, nekem sincs nagyobb gepem de nalam mmeg ai is van meg utx gex es 21 fps konstans, ja es jol is nez ki:)

    szoval lehet meg van ott tartalek a gepedben
  • Ombika
    #3905
    1.52Vig nyugodtan,bar alaplap valogatja,havernal ment tutira,bar nem akarmilyen hutovel!!
  • alert
    #3904
    Kapott is :) ugylátszik nem eleget.
  • Ombika
    #3903
    FEszt kell neki huzni ennyinel mar, ez alap! :))
  • alert
    #3902
    Nem megy :) kifagy boot közben és visszaállítja magát alapra. Bár lehet nem állítok megfelelő fesz értékeket. Majd egyszer ha szükség lesz rá.. :)
  • Ombika
    #3901
    TEdd csak fel 3500 MHZ-re,annak elvileg vinnie kell!! :)))
  • alert
    #3900
    intel core2 e6400 @ 3.2ghz, 2gb ddr2 ram, 7950gt 512mb

    ai traffic off
  • alert
    #3899
  • alert
    #3898
    Ennél nincs értelme nagyobbra venni a graf beállítást. A traffic-ot én kihagytam valakinek kell valakinek nem. Mindenesetre az rontja legjobban a teljesítményt, már minimális beállításnál is brutálisan romlik az fps.




  • alert
    #3897
    Bocs erre nem is figyeltem. Vistán én is próbáltam tesztelés végett, katasztrófiálisak az eredmények, persze nem csak FSX-nél. De legalább 20%-al szarabbul fut.
  • w77d
    #3896
    hát mostmár nem fogom a vistát leszedni, minden más tökéletes alatta
  • litlebubu
    #3895
    XP-re tedd,ne a VISTA-ra,XP-n sokkal jobban fut.
  • w77d
    #3894
    na így light bloom nélkül már játszhatóbb a dolog, de nagyobb, sűrűbb városoknál sűrűn leszalad 7fps-re! Hát nem tudom mi lehet a baj nálam, hisz mindenki mondja, hogy az enyémnél gyengébb konfigon sokkal játszhatóbb!
  • Papirzacsi
    #3893
    Igazából a nap az amin jól néz ki a bloom effekt, a többiről nekem nem hiányzik, viszont pont a napnál van az ,hogy magasan, vagy a szélvédőn keresztül már nem látszik az effekt. Ellenben pl az graphicsX kiegben van hasonlóan szép nap,ami bloom nélkül hasonlóan néz ki, mint a default nap bloommal, csak fpsben jobb. :-)
  • alert
    #3892
    Naplementekor, hajnalban, éjjel a fények és a világító vagy csillogó felületek körül látható aura vagy ilyesmi :) Nagyon szép tőle minden csakhogy valóban -10 vagy -15 FPS. kép
  • w77d
    #3891
    mi az a light bloom? mit eredményez? Mit kéne látnom ha bekapcsolom? viszont azt tudom, ha kikapcsolom, akkor kapok vagy +10 fps-t
  • Ombika
    #3890
    Azt csak akkor kellett hasznalni,ha vkinek csak 1 magot dolgoztatott!!
  • Papirzacsi
    #3889
    Pedig az acceleration nem teszi át máshova. Én amúgy megcisnáltam azt a bizonyos többprocs tweaket, amit itt korábban vki beszúrt, de nem látok javulást. De az, hogy kihasználja a több procit, is sántít vhol, mert nálam a 4 magból egyet pörget 100%-on, a többit meg néha megdolgoztatja, de furcsamód mindegyiket egyszerre, és mindegyinél ugyan olyan alakú, jellegű, nagyságú a terhelési görbe, ami sztem nem azt jelenti ,hogy rendesen kihasználja.
  • w77d
    #3888
    gondoltam, hogy ott van valahol, de mégsem! Még régebben egyszer megtaláltam ott, de az acceleration telepítés után nem találom :(
    na mind1, úgysem hozna akkora gyorsítást!
  • Papirzacsi
    #3887
    Akkor vagy nincs FSX telepítva, vagy rosszul írtad be a keresési feltételt, mert nálam pl azonnal megtalálja.
    De jó barátod a google is tud ám segíteni, 2 másodperc alatt kiköpi a jó választ.Amúgy doksik és settings/Lúzerném mappán belül lenne érdemes manuálisan keresgélned.
  • w77d
    #3886
    naná, de úgy sincs ilyen fájl!
  • Papirzacsi
    #3885
    Akkor ismervén a funkciót, minden bizonnyal "nem" felejtetted el bepipálni ,hogy a rejtett fájlok és mappák között is keresse...
  • w77d
    #3884
    hmm... levettem az időjárásváltozást és egyből kaptam 4fps-t pluszba!

    Amúgy az acceleration által hozott dx10 egy nagy semmi! Ha be van kapcsolva, akkor tényleg gyorsabb a játék picivel, de csak azért, mert dx10 alatt nincs élsimítás!
  • Ombika
    #3883
    Mikor 4 mag volt es 8800 GTX full szinte minden,most 7900 GTXel full minden kiveve forgalom +par aprosag!!
  • w77d
    #3882
    csak azért kérdezem félnaponta, mert a keresés gunkciót ismervén használtam, de nem találta meg, gondoltam hátha tudja valaki, egyáltalán tényleg van-e ilyen fájl ;)
  • Papirzacsi
    #3881
    F3 majd fsx.cfg és kattintás a keresés gombra annyira bonyolult, hogy inkább itt kérdezed meg kb félnaponta?

    Mit fölösleges húzni? Pl sztem a road trafficot tök felesleges, mert elég ritkán repülsz olyan alacsonyan, hogy látni lehessen. Leszállás közbe meg elvileg nem az autókra figyelsz.:-)Kb ugyan ez vonatkozik a hajókra is. A reptéri kiszolgáló járművek pedig sztem nem adnak akkora plusszt, bár jó dolog, mikor odajön a tartály kocsi. De persze ez a funkció sincs minden reptéren.
    Ugyan így talán felesleges az időjárás változást beállítani, mert úgyis vagy a 15 perces letöltést, vagy egyéb külső időjárás generálót használsz, ami folyamatosan frissít. Így meg tök felesleges, hogy az fs számoljon változást, mikor pár perc múlva úgyis felülírja más.
    A grafikai beállítások meg sztem teljesen az izlésedtől függnek, mit szeretsz látni, mit nem, és mennyire.
  • w77d
    #3880
    meg az is érdekelne, hogy merre van az fsx.cfg fájl, mert a tweak szerint, abban kell átírni egy értéket, hogy 2 magot használjon (jelenleg csak egyet terhel)
  • w77d
    #3879
    Ombika te a különböző forgalmakat hogy állítottad be? Mennyire húztad föl a csúszkát?(földi mozgás, légitársaságok, kisgépek, stb)
  • Ombika
    #3878
    HA olvasnal regebbi hozzaszolast ,akkor tudnad,hogy igen! Alul van kereso is konyorgom!
  • w77d
    #3877
    még nem, megvárom a végleges sp1-et