33535
  • adam944
    #3996
    ÚJ VAS!!!

    Intel Core 2 Duo E6850 3,00 GHz
    2048 MB Kingmax 800 MHz
    ATI 2600xt Silent 512 MB
    ASUS P5B
    450W táp


    Este pakolom fsx-et,kíváncsi vagyok milyen.
  • Solt
    #3995
    lehet, nem ellenkezem! :D
  • pateszi
    #3994
    Profil ment.
  • pateszi
    #3993
    OK, értem. A profilt délután elküldöm. Kiindulásként talán jó lesz, a játék során úgyis magad alakítod ki, hogy mit hogyan vezérelsz a joyról.
    Üdv Zoltán

  • push back
    #3992
    a vistas kezelővel az a baj, hogy a valahonnan letöltött (az a baj, hogy már nem emlékszem honnan való) PR0 kiterjesztésű profil megnyitására hibaüzenet jön. így átküldeni sem tudom a joy-ra. manuálisan (ahogy írtam) létrehoztam egy saját PR0 fájlt. megnézném a te beállításaidat (meg tudom nyitni az xp-s kezelővel) és a gyárihoz képest eltéréseket manuálisan átírnám a vistas kezelőbe. (ha így érthető).

    köszi,
    balázs
  • pateszi
    #3991
    Hali,

    Jól értem, hogy Vistát használsz, és az alatt próbálod a saitek x52 drivert és profilkezelőt működésre bírni és mivel nem sikerül, kínodban az XP-s cuccal próbálkozol?
    Most XP alatt szimulátorozok,de meg tudom majd nézni, hogy mi a helyzet a Vista-val. Az XP-s profilkezelőhöz való .dat profilt el tudom küldeni.
    Üdv
    Zoltán
  • exTrem
    #3990
    Azért nem minden esetben full flaps
  • push back
    #3989
    pateszi!

    sorostárs!
    az x52 kapcsán azt szeretném kérdezni, hogy az általad használt profilkezelő DAT vagy PR0 fájlokat kezel? A Vistas az olyan, hogy PR0 fájlokat. Ha esetleg a tiéd is, akkor tényleg elküldhetnéd a beállításaidat, nekem (mint kezdőnek) valószínű jó sokat segítene.
    --> ide: luser2000 @ freemail . hu

    tegnap feltettem az xp-re készült kezelőt is (van is hozzá fsx DAT profil fájlom), de a program állandóan lefagy, vagy ha nem, akkor sem küldi át a beállításokat valami miatt. (az már nem is izgat, hogy nem jelenik meg az eszköz 3d képe).

    arra jutottam, hogy az xp-s kezelőben megynitottam a gyári fsx profilt és onnan "kinézva", manuálisan, egyesével beírtam a vistás profilkezelőbe. így lett egy valamennyire "gyári" PR0 formátumu fájlom. még nem próbáltam ki, mert tegnap ezzel is elég időm ment el.

    szivesen venném a beállításaidat.

    köszi,
    balázs
  • pateszi
    #3988
    Szia "push back",

    X52-őt használok XP alatt, semmi gondom a profilkezelőjével.
    Vistával még nem próbáltam a profilkezelőt, a joy működött, de a saitek vista drivert még nem használtam.

    Szóval, nálam a gyári FSX profil működött, de nem sok funkciót programoztak be hozzá, legfeljebb kiindulásnak alkalmas, amúgy is magadnak kell ízlésed szerint beállítanod. (El tudom esetleg küldeni a profilt, amit beállítottam, de szerintem mindenkinek más az ízlése és más válik be, érdemes tehát kicsit próbálkozni vele és a neked leginkább megfelelő vezérlést megtalálni.)
    Ha konkrétan megírod, hogy hol akadsz el szívesen segítek, de most egy darabig ritkán leszek netközelben.
  • w77d
    #3987
    de hogyan megy nálad fullon? vagy csak tenger fölött jó? városban, mondjuk a heathrow sceneryn milyen? nálam ott 7-10 fps!
  • w77d
    #3986
  • Solt
    #3985
    full flaps, ideális besiklási szög és sebesség...
  • félix1995
    #3984
    3980!!!Elöre is köszi
  • alert
    #3983
    Menni fog ez látom :D
  • Hypo #3982
    Hat joy nem artana nem?:)
  • Nagy01
    #3981
    Most szedtem le a játék demóját,hát nem nagyon megy:D.Mármint a gépen hálistennek megy GTS-el ultra highon AA val mindennel.Ja és full élvezet 102 cm es hdtv-n tolni:D.Csak a repülés..nah az nem megy:D épphogy sikerült felszállnom xD(billel elég macerás szerintem, de amúgy se ment volna elsőre..se másodjára xD...
    Most kb itt tartok : xDDDDDDDDDD

  • félix1995
    #3980
    Lenne még egy kérdésem.Hogyan lehet sülyezteni?Mert amikor szállok le akkor mindig fölhuzom az orrát és akkor mindig felemelkedik és mindig a pálya közepén teszem le:).Ezt hogy lehet megcsinálni?A sebeséget kissebicsem?Vagy be lehet álitani?Elöre is köszi!
  • Brikó
    #3979
    Tudom, én is küzdöttem a felprogramozásával, de a harcot elvesztettem... Vígasztaljon a tudat, hogy elsősorban harci repülőkhöz találták ki.
  • push back
    #3978
    ez most nem segít rajtam
  • Brikó
    #3977
    Légterelőnek is lehet fordítani...
  • Brikó
    #3976
    Add el...
    Én is ezt tettem, most egy CH szarvat + pedált használok, az élmény összehasonlíthatatlanul jobb.
  • push back
    #3975
    használ valaki Saitek X52 kontrollert?
    képtelen vagyok a profilkezelőt működélsre bírni.
    a gyártó honlapjáról letölthető *.prO fájl megnyitására hibát ír ki.
    mi tegyek???
  • w77d
    #3974
    de kár :S
    akkor egy csomó repzim kuka (
  • sindelnet
    #3973
    Az Sp2,és az Acceleration is ilyen problémát okoz, minden shockwaves
    addonál ez a szitu,kivéve a legutóbbit(P-40Warhawk).
    A BearStudios Mig15-ből,meg ki sem lehet látni...
    A legutóbbi Fsx változat másképp kezeli az alfát.Ez van...


  • Clidey
    #3972
    Dehogynincs. Áramlásrontó, ahogy írtátok. De lapát nélkül! :D Bár a magyarban is legtöbbször inkább spoilernek mondják...
  • w77d
    #3971
    angolul igen, spoiler, de magyarosítva nincs valami elnevezése?
  • Clidey
    #3970
    Lapátja a csónaknak van...
    Spoiler a neve amire ti gondoltok.
  • Hypo #3969
    igaz azt hittem default aircarft
  • Hypo #3968
    Hat igy eleg nehez megallapitani mi a gond kene a beallitasaid, de ahogy latom 8800gtx ed van ott elofordul dirver gond illetve beallitas gond.
  • pateszi
    #3967
    Szia,
    Számos fórumon írnak a témáról. Elsősorban FSX+SP2 alatt jelentkezik FS9-hez fejlesztett és FSX-re adaptált repülőknél. Az FSX-hez kiadott fejlesztői készlettel készített repülőknél már nem tapasztalható. A légcsavar átlátszóságát meghatározó, a textúrához tartozó alfa channellel kapcsolatos.
    Azt írják, hogy ismert a probléma, de javítás nem várható.
    Talán az FSX+SP2-höz való SDK tartalmaz egy leírást arról, hogy hogyan lehet a textúrát módosítani.
  • mcsaba
    #3966
    Sziasztok, a Fsx-ben szeretném azt beállítani hogy a repgépnek a texturája mindig éles legyen, az Fs2004-ben ha jól emlékszem a mip mapping nevü csúszkával lehetett ezt állítani, de az fsx-ben nem találtam ijet, ha valaki tudja hogyan lehet beálítani kérem irja le, előre is köszönöm.
  • félix1995
    #3965
    Ok nagyon szépen köszönöm!!!
  • bbchris
    #3964
    Áramlásrontó lapát azt hiszem ez a neve neki . A sebességet pedig csökkentsd le 210km/h alá , nálam akkor nyílt ki a futómű .
  • w77d
    #3963
    és nem tudod hogy lehet-e tenni ellene valamit? eléggé idegesítő :(
  • V43 1105
    #3962
    Valószínűleg textúrával kapcsolatos !
  • w77d
    #3961
    ne, szépen apránként kell, csak közvetlen fölgetérés előtt engedd ki teljesen! Aztán amikor leértél a földre használd a fékezőlapokat (nem jut eszembe a hivatalos neve)
  • félix1995
    #3960
    Ok.Köszi szépen és teljesen kihuzzam a fékszárnyat leszálláskor?
  • w77d
    #3959
    felszállásnál és leszállásnál is a fékszárny helyes beállítására figyelj! a többi meg adja magát :)
  • félix1995
    #3958
    Sziasztok!Tudtok tanácsot adni a felszállásnál és a lesszállásnál?PL hogy milyen kapcsolokat kell megnyomni.Elöre is köszi szépen!
  • w77d
    #3957
    sztetek mitől lehet, hogy pár modellnél a propelleren átnézve nem látunk semilyen objektumot?