33535
  • Hypo #3756
    Hat egyre mindenkepp figyelj, a hazakban az alaplap behelyezese utan a proci altalaban a tap alatt helyezkedik el, na most ott megul a meleglevego ergo oda javasolt egy ventit tenni ami kiszivja onnan alevegot. A vinyora szerintem felesleges, bar haztol is fugg.
    Ha nem huzod a vga-t eleg ra a gyari huto is.
  • w77d
    #3755
    isten ments hogy vitázak veled, csak csupán még korai kijelenteni, hogy veri. Sok tesztben jobb, mégtöbb tesztben pedig alulmarad a gt! ez van, majd visszatérhetünk az összehasonlításra februárba (addigra már sok ember hozzá tud jutni, és tudja tesztelgetni) ;)
  • push back
    #3754
    ha még nem mentem teljesen az agyatokra, akkor még egy dologban szeretnék iránymutatást kérni. ez pedig a hűtés.

    ugye a tápegységben van egy ventillátor. ok.
    van a grafikus kártyán is egy. ok.
    kell egy ventillátor a házra, ami befúj. ok.
    érdemes-e tennem a vinyóra is egy ventillátort?
    kell-e a házra olyan, ami kiszívja (tolja) a levegőt?

    nekem ezek magas témák, kb. 7 éve építettem utoljára számítógépet (akkor még alig kellett hűteni valamit). torony házat is kb. 4 éve láttam utoljára szétszedve (azt sem tudom, hogy manapság egy "alap" házra mennyire jelemző a befújó és kiszívó venti - vagy ezeket utólag kell venni).

    kérnék némi iránymutatást. (és elnézést az off-ért).

    balázs
  • i robot
    #3753
    Bill nem lehet iranyitani. Van viszont egy opcio, az egeret tudod hasznalni a kormanyok mozgatasahoz.
  • Ombika
    #3752
    MAR regebben csinaltam tesztet Quad 3300 Mhz + 8800 Gtx olvass vissza ,kep is van aztan donts!!!
  • Ombika
    #3751
    Jolvan akkor ne hidd el,szerited aki tesztelte az okorseget mond(itthoni allampolgarok)?! Kar vitaznom,probald ki aztan majd rajossz! Nagyon is jo kartya GTX,annak akinek nincs futese a szobaban es aki fogyasztast le...ja vagy nagy tapot akar gepbe vasarolni pluszba!

    Az uj GTS is elfogja verni,nyomni kell kifele uj 65Nm-es csikszelesseggel kartyakat,mert ATI is ezt tevekenykedik!

    Kiszalltam vitabol,ha nem hiszel nekem NE TEDD!!!

    Aztan majd rajossz....
  • sure
    #3750
    Hali, 1)nem, 2)nagy, 3)nem csak.
  • Hypo #3749
    Hali soha nem ertettem hogy mi visz ra embereket szimulatorral repulni, es billentyut hasznalni:}}
  • mama2
    #3748
    Hali karácsonra ezt akrom és három kérdésem lenne. 1:Billengyűzettel is könyű irányítani? 2: mekkora a gépigénye? 3:csak vistán megy, vagy xp-n is?
  • joco22
    #3747
    kösz az infot
  • Hypo #3746
    Megoldas
  • Hypo #3745
    [JOBSCHEDULER]
    AffinityMask=n

    where

    n num of cores scheduled processor bit mask
    1 = 1 core 0001
    3 = 2 cores 0011
    7 = 3 cores 0111
    15 = 4 cores 1111
  • Hypo #3744
    Hali nem hibas az csak nem eredeti ennyi, probald meg a dvd tartalmat athuzni localba es onnan installani. kb 5x proba utan osszeszokott jonni:)
  • Papirzacsi
    #3743
    Faq maybe?
  • wolfaud
    #3742
    Az fsx menyire használja ki a 4 magos procit érdemes miatta q6600 ot venni vagy nem sok kulombseg van az e6750-en között?
  • joco22
    #3741
    Hello! Valaki tudna nekem a játék kapcsán segíteni? Letöltötem az x delux-ét és a második dvd-je hibás ez mitől van?
  • push back
    #3740
    az "iparban" dolgozom ;-)
    illetve csak egy "ott" tevékenykedő vállalatnál.
    én magam nem vagyok informatikus (csak amolyan autodidakta amatör)
  • Solt
    #3739
    upsz... ezek nagyon jó árak! valami ismerős hozza őket?
  • push back
    #3738
    nos, visszajelezték az árakat a "legfontosabb" alkatrészekre. így fest a helyzet:

    - NV 8800GTX 768MB DDR3 91.850,-
    - ASUS P5K-C alaplap 21.990,-
    - Intel Core2 Duo E6750 34.050,-
    - Samsung 320GB HDD SATA/300 7200 16MB 13.440,-
    - 4GB RAM DDR2-800 15.040,-
    - ház, 420W 12.110,-
    - DVD DL 20* 5.700,-
    - WLAN 108 PCI 5.910,-
    + egyéb sallangok ...
    összes aranytartalékomat felélem ezzel! ;-)
    de legalább az FSX deluxe olcsó volt, 8.000,-
  • w77d
    #3737
    hidd el a gtx-el jobban járz mint a gt-vel! nem hiába kerül az többe ;)
  • push back
    #3736
    a konfig árára akkor tudok majd választ adni, ha beérkeztek hozzánk az alkatrészek. ez 1-2 nap. :)
  • push back
    #3735
    azt nem tudom megítélni 100% pontossággal, hogy kinek, mikor van igaza egy grafikus kártya ajánlásakor (vagy éppen ellenzésekor), de én a következők alapján döntöttem:

    1)
    megnéztem, hogy mit leteh kapni azokon a helyeken, ahol tudok vásárolni.
    sajnos az a helyzet, hogy nagyon sok helyen nincsen "megfelelő" 8800-as kártya raktáron. (árlistákban ugyan benne van sok féle, de készleten szinte alig van valami). tehát abból indulok ki, hogy most mit lehet elhozni. (mert ugye az sem mérvadó, hogy mikorra igérnek valami szállítását, karácsonykor ez teljesen kiszámíthatatlan, főleg azoknál a típusoknál, amiből még "hiány" is van).

    2)
    miután a lehetőségek számát tekintve alaposan letisztult a kép, így az elhozható/kapható típusokból kellett valamit kiszúrni. ehhez én a
    http://www23.tomshardware.com/graphics_2007.html?modelx=33&model1=706&model2=707&chart=293
    táblázatot hívtam segítségül.

    a kettő alapján választottam azt, amit.

    nyilván, ha tudnék várni a dologgal néhány hetet vagy pár hónapot, akkor mást is lehetne(lehetett volna), de én karácsony előtt szerettem volna ezt letudni.

    drága volt, de úgy hiszem, megfelelő lesz egy ideig.

    szia,
    balázs


  • w77d
    #3734
    a 8800GT NEM veri a gtx-et! felejtsétek már el ezt a hülye dumát! Persze, az Nvidia maga ítéli halálra a gtx-et és az ultrát azzal, hogy egy feleannyiba kerülő kártya veri! ezt csak azok hajtogatják, akik most azt fognak venni és ezzel nyugtatgatják magukat!!
  • wolfaud
    #3733
    wan értelme quad cor procit venni vagy csak cor 2 duot?
  • wolfaud
    #3732
    Szoval azt mondod hogy erdemesebb 8800 gts venni mint gtx-et gyorsabb is vagy csak olcsobb lesz?
  • Ombika
    #3731
    MAris butasagot kovetsz el!!

    Elsonek is most csak a m....hak vesznek GTX-et,tobb indokom is van ra!
    Elsonek sokat fogyasztm,de durvan es sokban 8800Gt elveri ,raadasul joval olcsobb es GTS-rol ne msi beszelve ami most jon!
    MAsik a ram,ha mar veszel ,akkor cl4-es idozitesut kell venni!!
    A proci szintugy felesleges penzkidobas,minden lehet huzni szinte 3300-ra!!
  • Solt
    #3730
    Nem szabad utána számolni! Vedd úgy, hogy havi 6-7 ezer forintért van egy jó géped, és az mennyi kellemes pillanatot szerez... Ennek a sokszorosát hagytam annak idején a Wizards-ban! :)))
  • repvez
    #3729
    Bakker milyen gyorsan elavulnak a cuccok én tavaly novemberben 180-ért vettem gépet aztán már minden akad rajta.Mostmeg majdnem ugyan abban az árért lehet kapni egy csucsgépet.Jelenlegi árfolyamon az én konfikom jo ha a 100-at eléri :(
  • adam944
    #3728
    Te,ez elég szép kis konfig.Én ahogy utánaszámoltam ez kb 230000 Ft körül jön ki.Neked is ennyi?
  • kiskorúbézoltán #3727
    Warning! Láma kérdés következik, kevésbé türelmes lények ugurják át!

    Hol a nyavajában van az FSX kézikönyve? A dobozban csak pár lap az oké, de hol van a fullosabb e változat, valami pdf-es vagy hasonló, egyszerűen nem találom...
  • w77d
    #3726
    meglátod meg leszel vele elégedve ;)
  • exTrem
    #3725
    Bivalyeros gép. Kellemes szórakozást és elore is kellemes ünnpeket, gondolom karácsonyra lesz :)
  • push back
    #3724
    Köszönöm szépen a VGA kártyával kapcsolatos hozzászólásokat!

    Végül ez a konfig született meg (születik meg napokon belül):
    - NV 8800GTX 768MB DDR3 ;-) (fájó szívvel)
    - ASUS P5K-C alaplap
    - Intel Core2 Duo E6750
    - Samsung 320GB HDD SATA/300 7200 16MB
    - 4GB RAM (2 db Dual-Channel kit 2x1GB DDR2-800 64Mx8 CL5)
    - stb.

    Remélem a ház 420W-os tápja elég lesz ide. (Elvben igen).

    Üdv.:
    Balázs
  • Hypo #3723
    C:\Documents and Settings\xxxxxx\Application Data\Microsoft\fsx.cg

    ezen belul:
    a display resznel
    [DISPLAY.Device.NVIDIA GeForce 7900 GTX.0]
    Mode=1600x1200x32
  • Ombika
    #3722
    Yeap!
  • Hypo #3721
    Monitorod tamogatja?
  • Ombika
    #3720
    ctrl vagy shift + Z
  • adam944
    #3719
    Valahol láttam,de nem emléxem,hogy mit kell nyomni,hogy kiírja az FPS-t?
  • Ombika
    #3718
    MAr nemazert,de nekem 1600/1200 sosincs valasztasi lehetosegbe!!
    En most 7900gtxel nyomom 512 ddr3!!
  • Strami11
    #3717
    2GB RAM; NVidia GeForce 8400 GS Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6550 @ 2.33GHz - Semmit nem ertek a hardwarekhez, kiveve video meg ram, nekem ez van, es varos folott 90%os grafikan akadozik... neked vmi csoda geped lehet :)