33535
  • mcsaba
    #4196
    Van egy kis gondom, sürgősen hely kellet és szimplán Shift-Delete-el töröltem az FSX-et és most nem akarja istalálni, uninstalálni sem tudtam, registry cleaner programmal mindent kitöröltem ami az fsx-re vonatkozott, mostmár sehol semmi bejegyzés de csak nem engedi telepíteni, van erre valami megoldás vagy csak egy friss windows segít a bajon? Amúgy mitől nem hiteles az fsx-ben az ürrepülés?
  • alert
    #4195
    Van hozzá kiegészítő: CaptainSim: Space Shuttle. Viszont egyáltalán nem hiteles. Vicc az egész. Csak azért lehet kimenni az űrbe, mert teljesen új az FSX engine és valóban gömb alakú a Föld... Ezáltal bennehagyták, hogy ki lehessen menni az űrbe, mert jópofa. Ennyi. A csillagok a helyükön vannak. Talán ennyi a pozitívum :D
  • franko2
    #4194
    Érdekes, ezek szerint az FSX-et lehet ürszimulátorként is használni? Amúgy mennyire hiteles ezen a téren? Vannak hozzá valami kiegészítők? pl Space Shuttle, Soyuz, ISS, vagy hasonlók?
  • frecc
    #4193
    Nekem tetszik, sztem állat!
    JackDow! Milyen konfigod van? Csak az érdeklődés kedvéért.
  • JackDow
    #4192
    Sziasztok,

    egy kis űrültködéshez volt kedvem a minap. Megnéztem meddig bírja az fsx magassági korlátja. Sajnálatos módon az fsx nyert mivel több mint két óra "emelkedés" után túl a 7 millió 200 ezer feet felett már nem volt erőm tovább várni. A climbing-ot nyílvánvalóan SLEW módban produkáltam és ott kapcsoltam át normál repülésre. A látvány leírhatatlan volt, beleértve azt is, hogy az fsx szerkesztői ügyeltek arra is hogy a súlytalanság élménye se maradjon ki a sorból. Készítettem pár shot-ot amit most belinkelek, hátha nem csak engem nyűgöz le a dolog. Akinek kicsit OFF a téma, kíméljen a lehúzásoktól! JackDow

    space
  • exTrem
    #4191
    pss az szar :D én az ARIANE 737 familyre gondoltam :). Mostmár 3.5ös verzsön van kint és azok ütnek :). Pmdg ngxrol semmi hír :S
  • bondi
    #4190
    Hát sajna igazat kell adnom Hypo kollégának. Az a baj, hogy elindítom, és minden jól műxik, de nem tud visszalépni az FSX főmenübe, hanem kifagy, és kidob egy windows hibaüzenetet.
    Bármi más addon működik, de a 900ER nem.
    Elolvastam a 70 oldalas FAQot, mert ha hülyeséget kérdezel, akkor fizetni kell ám 5 fontot (nem is hallottam még ilyenről..lol), de nem találtam ilyen jellegű problémát. Na erre felbátorodva írtam egy mailt, elmagyaráztam nekik a problémát, majd megkaptam a választ, hogy ez egy "well known FSX bug", semmi köze az ő software-jükhöz...

    "THis is a known FSX bug, nothing to do with our software. We are told that because the Nividea cards and ATi cards do not support the DX10 driver that going to full screen and/or selecting the menu causes a crash. You can read about this on our forum and also on MS and Nvidea and DC10 forums."

    Forumot rohadtulnem találok az oldalon, lehet hogy én vagyok a láma, de sztem nincs, soha nem volt ilyen gondom az FSXel korábban. nem merem reinstallálni, mert az sem úgy megy ám, hogy hopp kapsz még 1 activation kódot, hanem nyíltan megmondják, ha más vasad van, akkor buktad az 50 pénzt...

    Kicsit keserű a szájízem, pedig komolyan akartam foglalkozni vele, de most már nem is merek Vistára váltani, mert akkor az kapásból 20 rugóval drágább lesz :D


    Ha vkinek kell a Manual, privátban jelezzen, 7 Mb, de szivesen feltöltöm vhova ideiglenesen.
  • SG rock
    #4189
    HI, nekem van egy patch-em az FS2004 vízhez, ugyanúgy néz ki, mint az FSX-ben, és nem viszi le az FPS-t.
  • Hypo #4188
    eleg rendesen vissza ad mindent?? Most a PSS airbus csaladra gondolsz fs9 hez?? mert nekem megvan az osszes egy vagyon volt es az elso kiadasban levo bugok kesobb se tuntek el, nem hardware ctd re gondolok hanem maga az fmc a repulesi modell stb. Persze nem allitom hogy nem volt jo meg szep, de aztan amikor meglett a pmdg es a leveld es raadasul majdhogynem olcsobban akkor azert mar toroltem is lefele. En mondjuk igy voltam a wilco airbus cuccaval is fsx hez borzalmas, de ez szubjektiv.

    En mar nagyon varom a 737NG uj valtozatat a pmdg-tol.

    De ha tudsz ajanlani gepet amit erdemes ne habozz
  • exTrem
    #4187
    azért a tele buggal az nem teljesen igaz , azért a pénzért amit kiperkálsz, elég rendesen visszad szinte mindent !
  • Hypo #4186
    Ez a baj az arienel sajna mint a pss jo draga tele bugal szar support,
    leveld es pmdgn kivul eleg nehez jo kieget talalni megfelelo aron es supportal nagygepre
  • alert
    #4185
    Valóban drága arról nem beszélve, hogy a festésekért is külön fizetni kell és ráadásul nem is megy jóideje ez a "kiegészítő" rendelő oldaluk. Elég érdekes :S FMC van benne de up-to-date adatbázis nincs! Sajnos. 1 éve ígérik az editort, de se híre se... nem értem mennyiből állna a navigraph-al leszerződni.
  • Papirzacsi
    #4184
    Én elég drágának találom. Csak a 700-as verzió fs9hez 30 font, és pl hmű hangokat nem is tartalmaz, a default hangokat használja. még 12 font a hang, és azt írja, hogy a 30 fontos ár nem tartalmazza a manualt, aminek nem találtam az árát, de ezek alapján sztem az is 10 font körült/felett lehet. Ez így min. 15e forint egy olyan addonért, amiből még csak "beszerzett" példányt se próbálhattunk ki.
  • Admiral
    #4183
    Igen, természetesen láb/perc :D Valszeg még a sebességen gondolkoztam, miközben írtam, és így jött ez össze :)
    Ez az Ariane 737-es tényleg nagyon szép, és ahogy nézem, FS 2004-hez is kapható... Ha nem túl drága, akkor lehet, hogy megveszem. Remélem, hogy van benne FMC :)
  • Admiral
    #4182
    Küldtem privit :)
  • alert
    #4181
    Általános javító cucc ami nagyon sokat dob (állítólag) pl az FS Global 2008, ami valós domborzatot és landclass-t ad az egész bolygónak csak legyen hozzá elég helyed :) Találhatsz még pl avsim-en millió ingyenes textúra "lecserélő" pack-ot az autogen-hez. Feljavították és változatosabbá tették az megjelenő épületeket, fákat és textúráikat.
  • litlebubu
    #4180
    Köszi! Igen ilyen általános grafikai kiegészítőkre gondoltam!
  • alert
    #4179
    De Bondi kolléga megvette, ha megkérjük talán megosztja velünk a manualt :)
  • alert
    #4178
    Eddig még nem találtam, de itt és itt nagyjából leírják, hogy miket tud. Az IRS fullos benne pl, de az ablakot is lehet nyitni
  • alert
    #4177
    Szia! Attól függ, hogy hol repülsz. Azokat a scenery-ket kell beszerezned, ahol te szeretnél repülni. Pl kinézel egy repteret és megnézed hogy készítettek-e hozzá scenery-t. Ingyeneset biztos, de azok többnyire eléggé elnagyoltak (szerencseré mostmár egyre több jó készül). A www.simmarket.com egy nagy gyűjtőoldal, ahol szinte minden megjelent cucc fentvan és egyből meg is vásárolhatod. Általános grafika "javító" pedig a www.flight1.com-on a Flight Environment vagy az Active Sky, Ground Environment stb. Utóbbit szintén a Flight1.com-on tudod megvásárolni, előbbire keress rá google-al.
  • Papirzacsi
    #4176
    Nem lehet letölteni vhonnan az ariane 737 manualját? Kíváncsi lennék miket szimulálnak benne, amit a többi kiegben nem. (nem ajtónyitásra és ilyesmire gondolok, hanem tényleg olyan rendszerre, ami a repüléshez kell, pl IRS)
  • alert
    #4175
    A flytampa oldalán ha a teljes FS2004-est veszed meg, akkor megkapod a TNCM FSX-es változatát is illetve ha valaha megjelenik a két kis sziget is FSX alá akkor azt is ingyen.

    Azt a Boeinget jól tetted hogy megvetted, de sokat kell ám hozzá tanulni :) Javaslom kezd a terjedelmes leírások elolvasásával. Ha nem vagy annyira jártas a repülésben vagy ha nem volt még szerencséd Boeinghez, akkor anélkül nem fog menni. Sok sikert, megéri!
  • litlebubu
    #4174
    Sziasztok! Tunátok segíteni,hogy mik azok az alap kiegészítők,amivel az általatok is említett szintre tunám szépíteni az FS2004-et. Eddig szenvedtem az FSX-el,de elég,megszereztem újra az FS2004-et.
  • bondi
    #4173
    Azt hiszem, hogy a 2004 Virtual Cockpitje nem támogatta a 16:10-es módot. Nem azért vettem 24es monitort, hogy a közepén játszak ablakban :) Lehet hogy tévedek, vagy csak vmi fix kellett volna hozzá??
    Mind1, már nincs meg, úgyhogy mind.
    A Flytampára tudsz linket FSXhez?

    Tegnap megvettem a 900 ER FSXet. Sokat még nem tudtam vele pöcsölni, de első blikkre nagyon profinak tűnik.
    Viszont egyáltalán nincs benne 2d cockpit ... VC + FMC + külső nézetek.
    Minden műszer "él", még az ablakok is nyithatók. Nem lesz egyszerű megtanulni :)
  • Hypo #4172
    avsim en van freeware amin a tobbi sziget is megvan
  • Ombika
    #4171
    En nemfogok feltenni regebbi progit,ha mar itt a jo gepem,ezt nyuzom es amire en hasznalom tokeletesn jo FSX!!
    Sokan azert fikazzak,mert nemfut naluk jol,erre nemtudok mit mondani!!
  • alert
    #4170
    Most mire is gondolsz? Minek nincs VC-je? :) A FlyTampa TNCM-nek van FSX-es változata is, csak a két kis sziget nincs hozzá.
  • bondi
    #4169
    Megvettem, feltettem, de a VC hiánya miatt elajándékoztam, lehet hogy hiba volt?:) Én csak VCvel repülök, és hozzá nyitogatom a szükséges paneleket.

    Az a FlyTampa TNCM már engem is csábítgatott, dehát, már nincs meg a 2004 :(
  • Papirzacsi
    #4168
    Teljesen egyetértek. Korábban se voltam oda az fsxért, de most se, mióta van olyan gépem amin már lehet "normálisan" futtatni. Az fs2004 ezzel a géppel fullon gyorsabb az fsxnél, és szebb is. Most élvezet
    repülni az fs2004ben, most fut úgy, ahogy mindig is kellett volna.És egy két fontos újitást leszámítva nem is több az fsx a 2004-nél, csak egy merő giccs.
  • alert
    #4167
    Valóban szebb lenne ha van egy atomerőműved, de még beteszel hozzá egy Ariane vagy PMDG gépet és garantáltan nem lesz több 15 FPS-nél még a legoptimizáltabb scenery-vel sem. FS2004 esetében ez nem fordul elő, a te konfigoddal olyan 40-50 FPS-t produkálna. A másik pedig FS2004-hez minden reptérhez / térséghez van scenery. FSX-hez gyakorlatilag semmi. Még. FSX-hez minden scenery "jobb fajta", de van összesen kb 20. FS2004-hez meg 4000. Flight Environment és több hasonló cucc FS2004-hez is van többféle is. Majd kiforr ez az X, de egyelőre a 2004 összhatás szempontjából messze jobb. Ez az én egyéni véleményem.
  • Ombika
    #4166
    2 kigeszitovel lepipalja FSX ezeket szerintem ! :))))

    Flight Environment X(ha meglesz teszek shotokat) + vmi jobbfajta scenery !! Fps ertekrol nem nyilatkoznek! :)
    DE mondjuk nalam 20fps korul kellene menni 1650/1200-ba!!

    Vitat nemakarok szitani ezzel a posztommal! koszonom
  • Solt
    #4165
    Aztakurvaéletbe!!!
  • alert
    #4164
    Figyelmetlenül olvasol :) néhány száz mega kell neki. Én nem használok FSX-et csak GA repüléshez max.. FS2004-es verziója viszont megvan és tényleg jó. Egyébként FS2004-hez 15 milliószor több kiegészítő van és azokkal együtt szebb és gyorsabb mint az FSX. 40 FPS garantált :)

    Mondjátok, hogy FSX-el ilyen grafika mellett kaptok 40 FPS-t :)





  • surgeon
    #4163
    Sziasztok!
    Tudnátok segíteni, hogy a FSX Google Earth Tracker csak a Google Earth Plus-szal megy? Ezerszer telepítve-törölve a legújabb verzió, indításkor mindig u.a. a hibakóddal visszadob. Help?
  • bondi
    #4162
    Neked megvan??

    Egy dolgon akadtam fent, tényleg 100 Giga kell neki?
    Már majdnem megvettem, de ez kicsit túlzásnak tűnik :)
  • Ombika
    #4161
    En szivtam telepiteskor 2 monitorral,szerintem uj vista telepites lesz tutira!
    Vista fel szuz particiora,intel chipset driver amit adtam,169.25 WHQL ,majd fsx egeszen sp2-ig es teszt,ha megy johetnek addonok!!
  • Brikó
    #4160
    Igen, ezt a verziót próbáltam, a dx10-s pipa kivételét este kipróbálom. Még egy ötletem van: MS Support, kíváncsi leszek, mit mondanak:-) Mindkettő az ő termékük, a Vista is és az FSX is...
  • alert
    #4159
    Nagyon kevés és AMD :(
  • alert
    #4158
    FSX-es verzió csak a 737-900ER-ből van. A többi FS2004-es.
  • w77d
    #4157
    nem igazán :(