33535
  • bukren
    #4156
    Sziasztok! Tervezem, hogy beszerzem ezt a szimulátort és hallottam az óriási gépigényéről. A gépem Amd Athlon X2 4200+, 1024 mb memória, 256Mb-os videókártya. Ilyen géppel lehet vele normálisan játszani?
  • adam944
    #4155
    Lehet,hogy én vok béna,de ha rámegyek pl hogy B737-800 és ott az FSX,akkor azt írja ki,hogy sorry,no products found. Csak a 2004-hez vannak kiegészítőik?
  • alarubia
    #4154
    Hát a 8800 GT-vel mennie kellene. MOndjuk az érdekes, hogy a driver nem akkor felmenni, az 169.25-os verzót próbáltad?

    Ja és esetleg DX10 preview nélkül is megnézted, hogy ugyanazt adje-e?

    A
  • alert
    #4153
    A teljesítményt vészesen nem rombolja, de persze jó géppel érdemes próbálkozni, bár azt hiszem aki FSX-ezik annak nem probléma, mert egy ütős gép nélkül neki sem érdemes állni a proginak. A flight model több real world pilóta szerint az FS-hez készült egyik legjobban sikerült... Komplikáltabb vele repülni? Mint mi? Pontosan ugyanúgy kell vezetni, ahogy egy igazi 737NG repülőgépet. Minden műszer, rendszer szimulált. Ez az igazi szimulátorozás, az FSX beépített gépei a kezdő szintű tanuláson kívül sajnos nem jók semmire.
  • Brikó
    #4152
    Szia%
    Két videókártyával is ezt a hibát produkálja, a régebbi egy NVidia 7600 GT, az újabbik (ezt használom most is) pedig egy 8800 GT...
    Próbáltam már játszani a prioritásokkal is, de hiába...
  • bondi
    #4151
    Húúúú ez gyönyörű! És a teljesítményt hogyan befolyásolja ez a szintű grafika?
    Gondolom kicsit komplikáltabb vele repülni, fizikája milyen?
  • alarubia
    #4150
    Hello,

    Nekem fenn van mindakettő vista alatt és rendben van a reptér. (Mondjuk a Dunán ronda törések vannak).

    Messziről ez inkább videokártya (driver) problémának tűnik. Milyen a videokártyád?

    A
  • Brikó
    #4149
    Fenn van az SP2, az új hivatalos nvidia driver pedig sehogy se megy fel, csak a guru3d-n lévő, annál újabb beta.

    A prioritások között a Budapest Sc. van legfelül, alatta a Budapest City, az FS Global a sor legalján kullog...

    Ha érdekel, szívesen kölcsönadom az FS Globalt, kipróbálhatod - érdemes:-(

    Viszont ha tényleg nem kompatibilisek, akkor valamelyik programot hiába vettem meg...
  • alert
    #4148
    Az FSX-hez feltepeítetted a Service Pack 2-őt vagy az Acceleration Pack-ot? Mert ha nem, akkor mindenképp... A Vistán telepítsd a legújabb frissítéseket. Ezután próbáld az új nvidia driver-t.

    Az FSGlobal 2008nak illetve a Budapestnek sosem volt felmérve a kompatibilitása. Nem lehet ennyi dologra figyelni. Javaslom, hogy a Budapest a Scenery Library-ben legyen nagyobb prioritású, mint az FSGlobal, így talán kiöli annak az elemeit. Bár fúrcsálom, hogy az FSGlobal tartalmazna reptereket.. nemhogy LHBP-t. Sajnos más infóval nem tudok szolgálni lévén soha sem próbáltam ki. Elképzelkhető, hogy tényleg nem fér össze a 2 dolog.
  • Brikó
    #4147
    Sziasztok!

    Két kérdésem lenne:
    Két monitort használok, egy 19"-t és egy 17"-t. Tegnap előtt váltottam Vistára (Home Premium - eredeti), a DX10 miatt. Nos, nem nagyon tudom tesztelni a dolgot... Hiába van az elsődleges monitor minden létező helyen beállítva, az FSX menüje még a nagyobbikon, de maga a progi már csak a kisebbiken indul el - már ha éppen elindul. Elég sokszor kiszáll azzal a hibaüzenettel, hogy "Out of memory", indítsam újra más scenery, graphich, AI forgalom beállításokkal. Ez azért durva, mert 4 giga memória van a gépemben. XP alatt semmi gondja nem volt...
    Ami még érdekes, (bár itt fél-OFF), hogy a hivatalos NVidia Vista driver nem megy fel, szerinte nem Vista van a gépemen - vicc.

    A másik gondom a következő, ezen talán Alert tud segíteni: fenn van az FS Global 2008 és a Ferihegy scenery (mindkettő eredeti). Az eredmény: a gurulóutak illetve a reptér jelzései duplikálódtak - egymástól elcsúszva duplán látszanak - használhatatlan a dolog. Létezik erre valamilyen megoldás?

    Üdv, Brikó
  • alert
    #4146
    "Süllyedés a leszállópálya felett: kb. -100-150 csomó/perc". Feet/min-ben kiegyezünk? :)

    A PMDG tényleg fantasztikus kiegészítő, de van jobb, igaz egy picit drágább. Ajánlanám helyette az Ariane Design - 737-es kiegészítőjét, amiben aztán tényleg minden modellezve van. A tűzoltórendszereken át a display-ek funkcióinak felcserélhetőségén, az egyes műszerek megvilágításának külön állíthatóságán, a legapróbb rendszerek modellezésén, az ablak eljegesedésén keresztül tényleg, szinte minden :) A PMDG-vel össze sem hasonlítható. Arról nem is beszélve, hogy a panel illetve virtual cockpit (mert itt arról beszélünk) hihetetlenül realisztikus. A PMDG virtual cockpit design-ja csak hasonlít a 737-hez, erre pedig azt mondod hogy az :) Nem vicc. Csekkold a szkrínshotokat. Persze nem elhanyagolható a működő funkciók listája, ami kb kétszerese a PMDG-hez képest. Ezekután kíváncsi leszek a PMDG NGX-re... bár a megjelenésről bizonytalan infók vannak. Előtte mindenképp MD11 lesz.
  • bbccc
    #4145
    Admiral van MSN címed? És ha van elkérhetem? Látom te vágod a témát :)
  • Admiral
    #4144
    Jó lenne, ha a géptípust megadnád, mert eléggé változóak a paraméterek. Ha mondjuk egy Boeing 737-el akarsz leszállni, akkor a paraméterek:
    - Sebesség: 120-140 knots (csomó)
    - Flaps: 30 fok
    - Hajtómű igény szerint (kb. 40-50% N1, ha jól emlékszem), de a körülményektől függ
    - Süllyedés a leszállópálya felett: kb. -100-150 csomó/perc
    - Próbáld a kifutópálya ILS frekvenciáját megadni a NAV1 rádióba, és akkor lesz ILS segédleted

    A repülésre egy tipp: a robotpilótát érdemes jól kihasználni, mert nagyon sok dolgot megkönnyít (lehet úgy is használni, hogy csak irányt, magasságot, meg sebességet tartatsz vele, vagy csak valamelyeket ezek közül, de lehet bonyolultabban is használni.)
    Ha utasszállítóval szeretnél repkedni, akkor ajánlom a PMDG 737/747 -esét. Jóval részletesebb, mint a "gyári" Boeing-ek, van benne repülésirányitó computer is (FMC), amivel nagyon sok mindent meg lehet csinálni (pl. útvonalterv), még automatán landolni is tud. Persze elég sok utánaolvasást igényel, és tanulást, de utána sokkal jobbak, mint a beépített gépek.
  • Szabi1991
    #4143
    tegnap 23:20 kor ment el, ablakból még megnéztem :DD
  • w77d
    #4142
    én ma akartam, de most nézem, hogy 8-kor elment :(
  • Szabi1991
    #4141
    [center]off: kiment megnézni vki ? :)
  • adam944
    #4140
    1.Torony: van a műszerfalon pár kis ikon,köztük egy fejhallgatót ábrázoló is,arra kattintva tudsz kapcsolódni.
    2.a sebesség és magasság a gép méretétől függ (tehát egy cessnával pl sokkal kisebb sebességgel kell menned,mint egy B737-essel)
    3.A bal felső sarkos cucc csak a missionoknál van,free flightban nem lehet beállítani. De van a fent említett ikonok közt egy kis parabolaantenna is,azzal elő tudod hozni a GPS-t.

    Olvass segédleteket,ott vannak részletek!
  • bbccc
    #4139
    Sziasztok!

    Lenne pár kérdésem! Először is. Free Flight módban hogyan lehet az adott irányító tornyokkal kapcsolatba lépni?(Mint a Mission-okban) Mert mindig látom hogy minden toronyhoz megvan adva egy frekvencia. Tehát hogy lehet beállítani a frekvenciát és hogyan lehet velük komunikálni?

    Másrészt: Tudnátok pár paramétert mondani a leszállásokhoz? Mert én mindig csak külső nézetben szemmértékre szoktam letenni a gépet. Tehát milyen sebességet és magasságot kell beállítani a biztonságos leszálláshoz? És ha tudna valaki akkor írjon már egykét finomságot,amivel meg lehet könnyíteni mind a repülést mind a leszállást!
    Mert látom hogy egy nagy rakás bigyó van még amihez nem is merek hozzá nyulni mert csak elállítódik valami. Ja és free flight módban hogyan lehet azt beállítani,hogy a bal felső sarokban mutassa a célpontot? mert annyira idegesítő hogy mindig meg kell állítanom a játékot és meg kell nézni a térképet hogy jó irányba haladok e.

    Nem muszály ide leírni a dolgokat! Ha gondoljátok küldjetek E mailt: [email protected]

    ELŐRE IS THNX az infókért!!!
  • Ombika
    #4138
    IGen,de ha meglatod 1280-ba szoszerint elhanynad magad es inkabb kevesebb FPS mellett dontenel ! Tenyleg ennyivel szarabb a nem nativban kis felbontasban,de 1600-as felbontastol meg csak amul aki meglatja! :)
  • JackDow
    #4137
    Én próbáltam , semmi változás két ati 1950 PRO volt benne anno crossfire-be de nem volt különbség. Valsz nem támogatja az FSX. Legalábbis ati crossfire-t. SLI -t nem próbáltam.
  • wolfaud
    #4136
    Tenyleg probalta mar valkaki ket videokartyaval????
    hogy az mennyivel gyorsitja az fsx-et?
  • alert
    #4135
    Nincs baj. Épp ezt írtam. Ekkora moncsira már elengedhetetlen a nagy felbontás. A baj az, hogy rontja az FPS-t :(
  • Ombika
    #4134
    1 baj van ezzel, 24es moncsin nativban 1280/1024-be enyhen szolva is oka...s csunya!! 1680/1200-ban mar szep,de az alatt .....
  • JackDow
    #4133
    ok, kipróbálom majd thx
  • JackDow
    #4132
    egy elvetemült hardver cowboy sztem te ismered :-))))
  • w77d
    #4131
    kipróbáltam azokat a bellításokat is. városon kívül nagyon jó, 33fps-t nyom állandóan (ott van lockolva)
    városban pedig sajnos változatlanul 10-12 fps
  • alert
    #4130
    Csak azt áruljátok el nekem, minek ultra giga high beállításokon futtatni az FSX-et? A bloom-ot kapásból ki lehetne lőni mert jelenleg semmi értelme, majd a geforce 9-es széria és az új sorozatú intel procik lesznek azok, amelyekkel már használható lesz. A látványban annyira nem különbözik, bumm van aurájuk a fényeknek és tárgyaknak. Nagy dolog. A scenery beállítás pedig megint kérdés. 60cm-nél miért kell nagyobbra állítani a textúra felbontást, holott nem használtok még 1méteres felbontású textúrázott kiegészítőt SEM! Mesh felbontás detto és a többit nem is mondom. A bloom kikapcsolása önmagában +10 FPS, a többi beállítás ÉSSZERŰ behangolása szintén kb +10 ha ilyen jó számítógépekről beszélünk. Ha ultra high-ra nyomod az egészet akkor veszted az FPS-t rendesen, holott szebb semmi sem lesz, mivel fizikailag nincs olyan adat a programban, ami nagyobb felbontású/szebb stb. Majd kb fél vagy egy év múlva jönni fognak az ilyen addonok is de egyelőre forrás sincs hozzájuk publikus. Szóval ésszel konfigoljatok mert magatokat szivatjátok high-end gépekkel low-fps-el. Nemrég közzétettem itt néhány screenshotot egy beállításról (#3898), na annál több nem kell mert értelmetlen: nem lesz szebb fölötte a grafika. Hozzáteszem az 1280x1024 feletti felbontás ugyan szép és egy jó nagy 24"-os moncsira vagy TV-re netán HDTV-re elengedhetetlen, de drasztikusan veri lefelé az FPS-t.
  • Strami11
    #4129
    magyarositashoz??? :O:O:O minek az? :D semmit nem kell benne olvasni, menut meg csak betudod allitani :D De tudtommal nincs magyaritas hozza.
  • Ombika
    #4128
    Ki az a guru?!
  • JackDow
    #4127
    Szia nekem asus 8800 GT van. Tegnap próbáltam ki először online. A proci 2.4 Ghz C2D (húzás előtt), máig 2GB ram. Ma egy guru ismerősömmel remélem feltornásszuk a procit 3 Ghz fölé, és berakok 4GB ram-ot. Meglátjuk hogy muzsikál?! Tegnap 15-20 fps között volt , de szeretném ezzel a mutatvánnyal tartósan 20 vagy a fölé vinni az értéket. Az FSX full full -on volt (azaz minden ultra high), 1280*1024 -ben futott ablakban, egy 19"-os samsung 940BF monitoron.

    Ha érdekelnek shot-ok: ITT megtalálod.

    JackDow
  • wolfaud
    #4126
    Az a kerdes hogy a gt nel menyivel gyorsabb a gts?
  • kiki2222255555
    #4125
    Hellósztok! Ha tudtok, akkor adjatok már nekem egy linket a flight simulator x magyarításához. THX
  • Hypo #4124
    Persze hogy van csak kerdes az a keveske tobblet megerie azt a tobb penzt.
    En is a gt-t valasztanam
  • wolfaud
    #4123
    Sziasztok az lenne a kerdesem hogy fps szinten milyen kartyat erdemes vennem??

    EVGA GeForce 8800 GT Video Card - 512MB DDR3, PCI Express 2.0, SLI Ready, (Dual Link) Dual DVI, HDTV, Video Card

    vagy

    EVGA GeForce 8800 GTS SSC Video Card - FREE Crysis PC Game, 640EMB GDDR3, PCI Express, SLI Ready, (Dual Link) Dual DVI, HDTV, Video Card

    vagy

    BFG GeForce 8800 GTX OC / 768MB GDDR3 / SLI / PCI Express / Dual DVI / HDTV / Video Card

    En szivem szerint a gt-t vennemn mert az a leg olcsobb a fo kerdes hogy van-e fps kulombseg a gts vagy a gtx kozott? erdemes-e annyival tobbet aldozni ra!?
  • Papirzacsi
    #4122
    Ami tök logikus, mivel akkor minden létező képarányhoz külön panelt kéne szerkeszteni, hogy mindenki igényeinek megfelelően nézzen ki.Ez nyilván értelmetlen.
  • Hypo #4121
    most utananeztem amit talaltam azok szerint 2d ben nem tamogatja a wide csak vc ben
  • bondi
    #4120
    Köszi, átírtam, de sajna nem változott. A sima 2D cockpit, és az összes plusz műszer, amit elő lehet hozni, 4:3 képarányban jön elő :(
  • Hypo #4119
    Nem tudom hogy 2d panelra is mukodik e de a wideview fsx ben alapbol le van tiltva az fsx.cfg ben at kell irni:
    WideViewAspect=True
  • bondi
    #4118
    PS: nem elipszis, hanem kör alakú műszerek legyenek persze :)
  • bondi
    #4117
    Látom többen 16:10 képarányban játszanak, hogyan oldottátok meg, hogy a sima cockpit ne 4:3-as képarányban jöjjön elő. Nálam csak a VC 16:10, az öszes többi 2D panelt úgy kell összehúzgálnom, hogy elipszis alakú műszerek legyenek...
    Rohadtul idegesít, de lehet hogy csak én vagyok gigaláma, és vmit nem állítottam be a cfg-ben???

    Azzal is küzdök, hogy amikor behozom a VC-t vagy a 2D cockpitet, akkor a default zoom ne 1.0 legyen, hanem 0.3. Már mindkét camera cfgben átírtam (documentsben és fsx rootban is van1), de csak nem úgy jön be a kép....
    Vmi megoldás vagy ötlet???