33535
  • Papirzacsi
    #4277
    Pdfbe ingyen lehet nyomtatni. :-)
  • bondi
    #4276
    134 oldal, most nyomtatták ki egy nyomdában ismerősök, olyan 20 rugó ennyit kinyomni színesben...
  • Papirzacsi
    #4275
    Ha esetleg ki tudnád nyomtatni pdfbe kézikönyet, és megosztani vhogy, akkor én arra kíváncsi lennék. Bár asszem nem fenyeget az a veszély, hogy valaha is megveszem ezt a kieget.
  • bondi
    #4274
    Na újrapakoltam mindent külön vinyóra, és jól működik az Ariane 737-900ER. Most sikerült kinyomtatni a kézikönyvet is, amit persze fel kellett töretni, mert nem engedte csak úgy...
    FPS azért kevesebb vmivel, de az élmény kárpótol. Hajtómű indítás, APU, Ground power, sokat kell még tanulni :)
    IRS setup nélkül nincs semmilyen navigációs műszer, nincs Garmin :), úgyhogy nekiestem ennek is és az FMC tanulásnak 1000el :)
    A repülési modell szerintem szenzációs, mondanom sem kell, hogy köze nincs semminek az alap sima 737 modellhez. Kicsit bánom, hogy nem az advanced változatot vettem, abban lenne még egy-két nyalánkság pluszzban, de úgy érzem, ha ezzel már simán tudok már repülni, és repülési tervet készíteni, majd akkor ráérek foglalkozni az extrákkal.

    Ha vkit érdekel, szívesen linkelek majd shotokat, de azért azt elárulom, hogy elég bivaly gépem van, és a weboldalukon lévő screenshotokhoz még így sincs sok köze :P Nem csúnya, de azok a képek azért trükkösek.
  • wolfaud
    #4273
    A missiokat végigcsináltad??
  • Admiral
    #4272
    Igen, bármeddig szabad használni (persze a sebességre ügyelve), a lényeg az, hogy repülés közben ne húzzuk tovább annál a csíknál, aminek a felirata "Flight detent".
  • Clidey
    #4271
    nyirva = nyitva
    :) sorry :)
  • Clidey
    #4270
    Attól függ mit nevezünk huzamosabbnak... :) Addig hagyják nyirva, amíg a sebi le nem csökken a kivánt sebességre. De ha vészsüllyedni kell, gyakorlatilag bármeddig nyitva maradhat hogy ne gyorsuljon túl a repcsi magasságvesztés közben. Szerintem. :)
  • w77d
    #4269
    de nem szokás huzamosabb ideig használni úgytudom
  • Clidey
    #4268
    Levegőben is szabad.
  • w77d
    #4267
    elmentetted a kalibrálás eredményét??
  • gviski
    #4266
    na akkor tudom melyik melyik már :-) tnx
  • ellington
    #4265
    kint a windowsban nagynehezen beállítom, hogy középen legyen a kis x, aztán ahogy belépek az fsx-be újra elállítódik..
  • w77d
    #4264
    ne keverd a spoilert a fékszárnyal! A fékszárny amit tudsz fokokra kinyitni. a spoilert csak földetérés után szabad használni!
  • gviski
    #4263
    Saitek Cyborg evo Force Feedback van nekem és eddig teljesen jól megy...
  • gviski
    #4262
    aham én addig azt hittem az a jó ha nincs piros, ez a másik amit nem tudok, ilyenkor teljes gázon vagyok? akkor a fék szárnyat is használjam... ok, eddig azt csak landolás után használtam, míg a másikat (nem tom még a nevét) már a levegőbe 45-ös állásba kapcsolom (ha az a max, asszem, ugye ugy van hogy 0,1,5,15,30,45 de lehet hogy most na butaságot irtam).
    Na majd este megprobálkozok vele megint...
    Amugy még az szokott baj lenni, hogy a végén jobbra vagy balra elmegy a gép és nem tudok hogy korigáljam mert hiába "csavarom" (mert ugye nincs pedálom így a botkormányommal tudom ezt megtenni hogy jobbra balra csavarom)a fűn végzem végül.

    i robot tnx a segitséget, ki fogom probálni.
  • ellington
    #4261
    egyszer jó, egyszer nem, saitek cyborg evo-m van, mácriusban lesz egy éves. használ más is ilyet? neki nem voltak gondjai?
  • i robot
    #4260
    Próbáld használni a fékszárnyakat! Figyeld a PAPIt a pályák szélén, ha 2fehér 2piros akkor elvileg jó a siklópályád és nem vágodsz a betonba!
  • Boboka12
    #4259
    sziasztok! az lenne a problémám hogy nem megy fel az expansion pack(accerelation) mert nem észleli az alap gammát... pedig fenn van de a d: meghajtón... van vmi mód hogy felismerje mert így nem akar települni...
    vkinek ötlete???
    előre is köszi
  • gviski
    #4258
    Hi All!!!

    Tovább szenvedek, de kezdek bele jönni, elég sokat olvastam utána már a dolgoknak, de a leszállás még mindig nem megy 10ből 1szer ha sikerül leszálnom "rendesen" nincs valahol egy jó magyar leírás hogy kell a FSX-be leszálni?
    Amugy a kedvenc gépemmel repülök amit a boeing 787-es és ezzel szeretnék minnél jobban megtanulni repülni...

    előre is tnx

    u.i.: [email protected] msn cimen utolértek.
  • Clidey
    #4257
    Jó, akkor megnyugodtam...már azt hittem leléptél a nejemmel! :D
  • alert
    #4256
    nem csak az, kissé sok dolgom lett. LOL nagyon király!! bár lenne idő vele repkedni :)
  • Clidey
    #4255
    Naon el lettél tűnve, te srác! CPL mi? :D
    Megnézted a LOL-t, teccik?
  • adam944
    #4254
    Ok,csak egy gépet próbáltál eddig beletenni? Mert ha igen,akkor lehet hogy az épp rossz, vagy valami hasonló,és akkor szedj le egy másikat!
  • alert
    #4253
    Azt írta, hogy az Airplanes mappába másolta, márpedig ilyen nevű mappa csak a SimObjects-en belül van szóval feltételezem elég iqja van ahhoz és evidens, hogy oda tette és mégsem működik. Más gubanc lehet.
  • adam944
    #4252
    Próbáld meg azt, hogy az FSX SimObjects mappájában lévő Airplanes mappába másolod a repülő cuccait!
  • w77d
    #4251
    gamepaddal és egyébb kütyükkel élvezhetetlen, nem hiába nem használnak az igazi repcsiken is gamepadot :) egy jó minőségű joystick kell neki!
  • alert
    #4250
    Honnan töltötted le? Adj egy direct linket megnézem.
  • bukren
    #4249
    Biztos hogy fsx repülő, megvan mindene amit írtál!
  • alert
    #4248
    Az FS9-nek van Aircraft mappája, az FSX-nek Airplanes. Tehát lehet, hogy FS9 repcsit töltöttél le? A többi fájlt bemásoltad a megfelelő helyre? Aircraft.cfg-je van? air fájl van?
  • bukren
    #4247
    A readmebe azt írja, hogy az Aircraft mappába kell másolni, de olyan mappa nincs is csak Airplanes én az utóbibba másoltam. Elvileg fsx repülőt töltöttem le!
  • bukren
    #4246
    Egy jo joystick!
  • mama2
    #4245
    Mert nem lehet vele irányítani? Hát még nekem tavaly azt mondták, hogy billentyűzettel nem lehet, de gamepaddal már igen:P. Akkor ez most hogy is van? Akkor mit vegyek hozzá, hogy tudjam irányítani?
  • alert
    #4244
    Kell hozzá az alap. De a gamepadet felejtsd el szvsz :)
  • mama2
    #4243
    A kiegészítője, önállóan is futtatható, vagy kell hozzá az alap? Mert van gamepadom, és játszani szeretnék vele:).
  • alert
    #4242
    Gond lehet:

    - nem olvastad el a readme-t és nem jó helyre másoltad a fájlokat
    - nem fsx-es repcsit töltöttél le
  • bukren
    #4241
    Sziasztok! Sikerült megszereznem a játékot és töltöttem le hozzá repülőgépeket a játék nem ismerte fel! Mi lehet a gond?
  • adam944
    #4240
    Nemtom.Nekem úgy van,hogy minden repülés előtt bekalibrálom,és akkor jól viselkedik. Ha neked eddig nem csinálta,akkor talál kilazult a csapágy,és nem áll függőlegesen.
  • ellington
    #4239
    nem lehet hogy egyszerűen csak haldoklik a kormány? most már alapértelmezettre is teljesen el van állítva, amikor saját magam akarom kalibrálni, akkoris elég furán viselkedik.
  • adam944
    #4238
    Szívesen.Csak onnét gondoltam,hogy nekem ezt gyakran csinálja,de én már rutinból, fsx elindítása előtt újrakalibrálom.