33535
  • DJ Skyline
    #4477
    ássssztá', ez igen csak jól néz ki
  • Hypo #4476
    UTX EUROPE
  • w77d
    #4475
    ez tényleg dúrván szép
  • Hypo #4474
    Gex Usa canada europa, eleg jo kiegeszito azert o mar fps evo de nem annyira csak akkor ha minor roadokat is belosz a setupjaba es nagy a forgalom akkor igen amugy nem vettem eszre szamottevo lassulast.
    Fex egy eg, felho, viz program gyonyoruve teszi a tajat, abszolut nem tapasztaltam lassulast tole.

    GEX USA
    FEX
  • zstomi
    #4473
    Szia!
    Nekem viszonylag gyenge gépen (2.8 AMD, 1 GB RAM, 256 MB ATI videó), közepes grafikai beállítások mellett elviselhetően fut (külső nézetből azért kissé szaggat, de a fülkéből élvezhető).
    Viszont az nekem is kérdésem lenne, hogy az SP2-t érdemes-e feltenni?!
    Mit tud pluszban?
  • kokos
    #4472
    Amit irtál,ezek kiegészitők?Gondolom én, megeheti a gépet!
  • w77d
    #4471
    teljes mértékben felejtős a dolog! próbált meg inkább a fs2004-et bár ott sem jósolok túl sok jót! inkább a fs2002 a neked való!
  • DJ Skyline
    #4470
    heló
    elolvastam a FAQ-t, de azért megkérdezem! diavetítésen kívül mire számíthatok egy ilyen gép mellett? P4 2.4Ghz, 768MB RAM, ATI 9550 128 MB VGA, Gigabyte alaplap! egyátalán elindulna a játék? vagy egy total low minden minimum mellett mennyire akadozna? vagy ilyen beállítások mellett is felejtős a dolog? :D
  • Hypo #4469
    ok az a lényeg neked tetszen hiszen te jatszol vele, en csak arra probaltam felhivni a figyelmet hogy akkora eget vero kulonbseg nincs soot, de hardware valogatja hol melyik jobb.

    javaslom dobd meg egy kis UTX USA CANDA EU, es GEX+FEX es mindjart meg szebb lesz
  • kokos
    #4468
    Amugy a törést megoldottam
  • kokos
    #4467
    Ezen a videon is jól látszana a kűlönbség ha a láma készitő nem forgatná jobbra balra a camerát....na mindegy!Minden esetre sokkal szebb,a repterek is élesebbek,összeségébe szebb lett!Öszintén leirom neked......mostantol biztos nem raknám fel xp-re az tuti.
  • mcsaba
    #4466
    Sziasztok, a Free Track 2.1 nevü progihoz nemrég csináltam egy ledes sapit, FS2004 alat jól müködik, de FSX alatt nem igazán, vagyis müködik csak nem jól, ha esetleg valaki tudja honnan lehet letölteni freetrack 2.1 beállítást fsx alá letölteni kérrem irja meg. Tudom be lehet állítani saját magam is, de ha már van kész beállítás akkor nem szórakóznék vele.
  • wolfaud
    #4465
    Egy kis összehasonlitas fsx vs Real

    http://www.youtube.com/watch?v=it8nzI0dAGE&feature=related

  • wolfaud
    #4464
    Ebbol a kis videobol annyira nem latszik nagy kulombseg! :(
    Jovoheten felrakom en is a Vista 64bitet meg az Acceleration!
  • Hypo #4463
    amugy ez a kedvencem mara:)) ..." És ki akarom probálni hogy tényleg dx 10-es" miert ne lenne az?:))
  • Hypo #4462
    Eg es fold?? erdekes en nem tapasztaltam akkora kulonbseget sooot de ez izlesek es pofonok, amugy sp2 tenyleg sokat dobott a progin van akinek lefele de azert a tobbsegnek javitotta az alap fsx et az mas kerdes hogy egyes kieg ek nem mukodnek mukodtek jol, de ezeket is orvosoljak.

    Majd mutathatnal dx10 dx 9 es kepeket azonos beallitas mellett kivancsi vagyok.

    addig itt egy video ami a te eg es fold eted mutatja:))))
    FSX dx9 vs dx10
  • kokos
    #4461
    Na megnéztem, feltettem az sp2-őt és tényleg dx-10 es.Teljessen más minden mint az sp1-ben volt.Hmmmmm!Ég és föld a kettő közti különbség....miért nem volt ez eddig?
  • w77d
    #4460
    ezt könnyen kiküszöbölheted azzal, hogy megveszed!
  • kokos
    #4459
    És ki akarom probálni hogy tényleg dx 10-es
    Mert az fsx az nem az!!!Azt mondják sp2 után az lessz!....Érdekes a reklámokban nem az volt,hogy dx 10 az fsx...ha???????Kintvan már mióta...és csak most?Most talán megveszem!De nem biztos mert átbatak!
  • kokos
    #4458
    Tudom de kéne!Mert nem eredeti!
  • Ombika
    #4457
    Ezt itt nem illik!!!
  • kokos
    #4456
    Hali fsx sp2-hez törést tud valaki!!!!
  • Hypo #4455
    :) Jo otletek, igen sajnos minden foumon a hardwares dolgok a nepszeruek, ez mondjuk lehet a simulatoros elet sajatja, mindig a legjobbat akarjuk kihozni a kicsibol. De t;ny hogy a repulesrol alig esik szo. Pedig van itt egy ket guru (alert).

    zstomi: a realism settingsnel vegyel mindent kozepre es a torque es gyrot meg kisebbre, sok addon gepnel pl kovetelmeny levenni az fsx realism beallitasat mert nem valosagos.
  • i robot
    #4454
    HI! Találtam pár térképet az IVAO-n, de azok csak Magyarországról szólnak. Ezek a JEPPESEN térképek tök jók lennének csak nem tudok mindent értelmezni! Ezeket már ki is nyomtattam.
    Nagyon tetszik mind két verzió amit beraktál.
    Főleg a -példa- mert azon látványosan rajta van a megközelítés és az útvonal.
  • Ombika
    #4453
    Ezzel nincs baj,betudom loni,de nemigazan er barmit is! Lehet Vista 64 bit a ludas?
  • matya00007
    #4452
    Szia .
    Igen, itt le van írva: FSX AA probléma
    Nekem működik, FSX és 2004 alatt is.
  • zstomi
    #4451
    Sziasztok!
    Kb egy hónapja léptem a FSX rajongók táborába és azóta gyűjtöm a tapasztalatokat.
    Eddig a legnagyobb problémat a helikopterek vezetése jelenti, nem tudok velük rendesen leszállni, illetve, ha jobban bedöntöm a valamelyik irányba a gépezetet, elkezd a tengelye körül forogni, amiből nem, vagy csak nagyon nehezen tudom kihúzni.
    Tudtok tanácsot adni a vezetéssel kapcsolatban?
  • pateszi
    #4450
    Szia,
    Most néztem csak a honlapodat, már értem a hozzászólásodat.Bocs, ha hülyeségeket írtam.
  • pateszi
    #4449
    Csatlakozom. A fórum témái között nyilván kiemelt helyen szerepelnek a futtatáshoz szükséges hardverek és azok beállításai. Még jó darabig.
    Az FSX beállítása kapcsán voltak itt nagyon jó postok, külön köszönet azoknak, akik teszteltek és képeket is csatoltak.
    Külföldi fórumokon úgy látom, hogy élénk levelezés folyik a kiegészítőkről (repcsik, scenery-k, stb.) képekkel, értékelésekkel, ez itt is hasznos lehetne. Egy időben sok szó volt itt is kiegészítőkről. (Most kíváncsian várom a Budapestet és a kis reptereket is tartalmazó, FSX-re optimalizált változatot.)
    Az online repülés nagyon érdekes téma lehet (nem tudok hozzászólni) és biztosan van külön fóruma valahol.
    Repüléssel kapcsolatban úgy vettem észre, hogy a kezdő szimulátorozók választ kaptak itt a leszállásra vonatkozó kérdéseikre. Biztos vagyok benne, hogy mindig akad itt valaki, aki válaszol hasonló kérdésekre.

    A repülés kapcsán felvetődött, hogy vannak-e itt igazi pilóták is a fórumozók között. Kicsit elült a téma, de konkrét, repülésre vonatkozó kérdésre szerintem jönne válasz.
    Más fórumon olvastam, hogy valaki feltette a kérdést, hogy a virtuális cockpitben melyik zoom beállítás közelíti leginkább a valós látványt. Hamarosan jött a válasz egy pilótától, hogy készített menet közben fényképeket és leginkább az 1x-es zoom-hoz hasonlítottak. A szokásos monitorok mellett viszont nem használható a repülésnél, alig látszanak a műszerek.
    Milyen repülésre vonatkozó kérdéseid lennének?
    Elmesélhetnénk itt, hogy ki merre repkedett előző este, de szerintem ez elég érdektelen lenne. Szép képernyőképek viszont sokaknak kedvet adnának a progihoz.
    A küldetések kapcsán érdeklődtem néhány dolog iránt, úgy tűnt, hogy ez itt kevés embert foglalkoztat. Igaz, angol nyelvű fórumon sincs sok üzenet a témában.


  • pateszi
    #4448
    Szia,
    Érdekes a kérdésed. Az FSX beépített "térképe" a repüléshez szükséges adatokat tartalmazza. Jó lenne persze több részletes térkép, mint pl. a küldetéseknél lévő JEPPENSEN térképek, amik tartalmazzák a településeket és a megközelítései eljárásokat stb.is. Nincs repülési tapasztalatom, de amennyire meg tudom ítélni, a beépített térképen lévő adatok (NDB,VOR,DME, ILS) a szimulátoros repüléshez elegendő pontossággal a valósak. A GPS adatbázisában pedig benne vannak a megközelítési eljárások is, a küldetések térképeit legalábbis megtaláltam a GPS-en.

    Hogyan használnád a repülés közben a térképeket? Kinyomtatva, esetleg egy 2. számítógépen? A Google Earth-Google Map kombináció szerintem hasznos lehet, a GPS-sel rögzített útvonalat fel lehet tüntetni.

    példa

    A valós repülésben is, amennyire meg tudom állapítani, egyre inkább a GPS-es térképeket alkalmazzák.
    Az Aerosoft készített ilyen kiegészítőt, a demó letölthető.
    FSMap
  • i robot
    #4447
    Tudja valaki honnan lehet letölteni térképeket, de nem Magyarországhoz! (IFR repüléshez)
    + valami magyarázatot mi mit jelent.
  • wolfaud
    #4446
    Mar csak egy kerdesem van hogy az fs2004 mennyivel gyorsabban fut mint az fsx? Ott tudna fullon futni a gepemen?
  • Ombika
    #4445
    Ezt az nHancer nevu progit hasznalja vki FSX ala,hogy ott allitsa be elsimitast,szurest stb?
  • w77d
    #4444
    fsx el kapcsolatban nem is, mivel gyakorlatilag kevés ember tud vele élvezhetően repülni! hidd el, majd ha elfut az emberek gépén, elkezdenek jönni a repüléssel kapcsolatos kérdések ;)
  • m814
    #4443
    Hmm.
    Lehet hogy csak én érzem így,de lassan kezd egy olyan szimulátoros repüléssel foglalkozó fórummá válni az X. Amiben a repülésről már szó sem esik.
    Szomorú.
  • w77d
    #4442
    az egész játék a kompromisszumokról szól, ezért nem szeretem annyira :(
    még mindíg az fs9 a favorit
  • bondi
    #4441
    Mire gondolsz?
    Nekem a 6600 3,15-ön simán fut 6 hónapja. A memória nálam is csak 3,2 G, de ez a Windows miatt van, mondjuk nekem más alaplapom van.
    Csodákat ne várj grafikailag, nekem 640es 8800 GTSem van, de komoly addonokkal eléggé le kell butítanom a grafikát így is. PMDG 747X el 17 fps körül repkedek, az Ariane 900ERel még ennél is kevesebb, és a beállítások olyan HIGH körül vannak, kivéve az Airplane, ott minden fullon.
    Ha rendesen akarsz repülni nagyvárosok felett, akkor kompromisszumot kell kötni grafikailag :(
  • wolfaud
    #4440
    Na Kiprobaltam a G15 os Billentyuzetet de sajnos semmi nem ismeri fel a játékot :(
    es nem is tamogatja
    http://www.logitech.com/index.cfm/68/554&cl=hu,hu
  • wolfaud
    #4439
    Tud nekem segiteni valaki a gépemet felhuzni?
  • bbccc
    #4438
    Nekem másfél giga ramom és egy 2,9 GHZ-s procim van de igyis megszenvedek vele. A VGA-m: GeForce 7600 GT szoval......