33535
  • adam944
    #4517
    Köszi,jónak tűnik a program,csak még nem tom használni. Hogyha pl a 42-es kapuhoz akarom irányítattni magam,akkor csak jobbgomb a kapura és Move plane to here?
  • DJ Skyline
    #4516
    rendben, köszi
  • alert
    #4515
    Pentiumot se komálja. Én kifejezetten az Intel Core2-es vagy QuadCore processzoraira céloztam. Ezekről már beszéltünk néhányszor a topicban. Ha visszaolvasol, akkor már a könyöködön fog kijönni, hogy milyen gépen fut jól az FSX és melyiken illetve konkrét teszteket is találsz :) Ha a frissített FAQ-ot elolvasod, ott is le van írva, hogy kb mire számíts.
  • DJ Skyline
    #4514
    Pentiumot jobban komálja akkor? nekem jelenleg Pentium van, de gondolkozom egy új gépen, és akkor inkább most tudjam meg mi a jó a játéknak, és ne majd akkor essek pofára mikor már meg van a mondjuk jó gép, és még sem hasít :D na nem mintha csak az FSX miatt újítanám fel a gépem, vannak más játékok is, de azoknál nem mérvadó, hogy most Pentium vagy AMD
  • alert
    #4513
    af_lhbp.BGL a fájl neve és az Aerosoft mappán belül keresd a Budapest scenery-ben. Itt egy ingyenes progi hozzá: FSXPlanner
  • Hypo #4512
    Elfut az, de megveni jobb:)
  • alert
    #4511
    Maxon biztos, hogy nem tudod futtatni, mert AMD procid van és abból is "csak" egy 3800-as. Ez sokmindenhez jó, de FSX nem szereti az AMD-t a 3800 pedig végképp kevés neki. Elfutna, de messze nem full grafikán.
  • inter94
    #4510
    Sziasztok!érdemes sztetek letöltenem a játékot?elbirná a gépem 1024*768-as felbontásba és azon kb minden maxon?
  • adam944
    #4509
    És ezt az AFCAD fájlt hol is találom meg?
  • alert
    #4508
    Ezt a szar FSX ATC kezeli... az egyetlen amit tudsz tenni, hogy megnyitod a Bp scenery-nek az AFCAD fájlját valamilyen editorral és kiiktatod az 1-es terminal parkolóhelyeit vagy reális hívójellel repülsz és akkor nagyjából valós hely szerint kapod a gate-et. Elméletileg. Aztán hogy FSX mennyire követi ezt az a beépített ATC dolga. Az AFCAD fájlban a kapuk méreteivel illetve a hozzárendelt légitársaság hívójelei alapján lehet variálni azon, hogy hova küldjön. De így is néha logikátlan..
  • adam944
    #4507
    Már egyszer kérdeztem,nem válaszoltatok rá: főleg Alertet kérdezem, hogy a Mega Airport Budapestben nem lehet valahol beállítani, hogy ne örökké az 1-es terminálhoz irányítson leszállás után,hanem a kettesbe,mongyuk a 41-es kapuhoz?
  • DJ Skyline
    #4506
    nekem 15-20 FPS-em van, 1024*768, minden minimal, kivéve a repülőgép és textúra minőség, az ultra high :D szóval csak a repülő az ami kivan dolgozva, minden más minimal! de így is élvezhető, komoly kihívás billentyűzettel játszani, de már nézelődök Joystickok után, most Saitek Cyborg Evon gondolkozom, olcsó és azt mondják meg olvasom róla, hogy jó vétel.
    így néz ki nálam a játék, azt nem mondom hogy hanyatt dobom magam a látványtól, de legalább a repülő jól néz ki:
  • alert
    #4505
    Kipróbáltuk egy olyan gépen, mint a q6600-asod, gyakorlatilag pontosan ugyanolyannal. FS-ben nem maxra tolva mindent, hanem ésszel úgy beállítva és mellőzve a felesleges dolgokat, ahogy régen belinkeltem ide a beállításokról képet, gyakorlatilag a max grafikát kapod és 17-20 FPS-ednek lennie kellene, ha a legújabb FSX-es Budapest verzió van telepítve. A régivel tényleg elképzelhető, hogy csak 6 a frame.
  • wolfaud
    #4504
    Akkor nalam is gaz van mert felraktam maxra mindent es 6 fpssel ment :(
  • adam944
    #4503
    Ok,köszi, ha lesz időm majd letörlöm mind2-t és újrarakom. Vidkarira meg talán spórolok:D
    És sceneryből régi van meg.
  • alert
    #4502
    A memória bőven elég, a videókártyával van a gond. FSX-hez gyenge. Azonban az 1-2 FPS az dúrva, valószínűleg összeakad valami abban az FS-ben. Pl eleve Acc pack-ot nem telepítünk scenery után, a sorrend FSX, ACC pack, majd kiegészítők, mert az ACC pack felülír egy csomó mindent lévén SP2-re upgrade-eli a progit. Na most az se mindegy, hogy Budapestből a legújabb FSX-es verziót telepítetted-e fel vagy lewarezolt cuccról van szó ugyanis ki lett adva hozzá egy performance patch, ami igazodik az SP1 és SP2-es változásokhoz. Ez rengeteget jelent, a korai verzió(k) tényleg nem mentek normálisan FSX alatt. Megfelelő körülmények között a gépeddel 10 FPS-nek legalább lennie kéne, bár talán valamivel kevesebb a videókártya miatt. Ha pl a videókarid 8800GTX lenne, akkor minimum 15 FPS-nek lennie kell, ha nem 17-20-nak.
  • adam944
    #4501
    Sziasztok!
    Érdekes problémám támadt: felraktam nemrég az Accelerationt a Mega Airport Budapest mellé. Csak küldetéseket csináltam,de ma elhatároztam hogy megyek párat free flight-ban is. Betöltöttem egy mentést és meglepődtem: 1-2 fps-sel ment a game max grafikán.
    Mi gyenge a gépemen? :
    Intel E6850 3,00 GHz
    2048 MB DDR2 (ez tudom,hogy nem sok,de megnéztem,és nem telíti meg csak a felét az fsx)
    ATI 2600 XT Silent
    500W táp
  • Papirzacsi
    #4500
    Kicserélte a flightmodelt.
  • wolfaud
    #4499
    Jovohet elejen csinalok
  • wolfaud
    #4498
    Ez nagyon ott van de kivancsi vagyok hogy a Boeing el mit csinaltak mert en probaltam sima fsx alatt jobbra balra forditani de csak 45 fokik engedte es nagyon lassan!!!
  • DJ Skyline
    #4497
    ez nagyon tetszik, eléggé jó :D (lehet volt már, ha volt akkor bocs)
  • Ombika
    #4496
    Csinalj 1 screenshot-ot beallitasokrol please!
  • alert
    #4495
    Az fsx-en belül a beállításoknál. Egyéni beállításoknál .
  • wolfaud
    #4494
    Igen mind a kettő az egyik az irodaba a masik othon es az otthoninal produkalta (az othoni a gyorsabb)
  • wolfaud
    #4493
    Ezt hol is találom?
  • alert
    #4492
    thx
  • alert
    #4491
    3500-nál nagyon melegszik és a chip is éget, azon meg csak passzív van és fagy. Majd ha már nagyon nem elég ez a 3.2 akkor veszek valami fridzsidert nekik azt hagy szóljon :D De jelenleg megadta magát a VGA-m és lehet, hogy az is közrejátszott a fagyásokban, mert valami hűtés gondja van. Most egy 8400GS 256MB-al tolom, de egész jó. Gyakorlatilag FS2004-ben alig van különbség a 7950GT és a 8400GS között FPS-ben, elég vicces :D mivel a 7950GT került anno vagy 60-ba (most 30 körül lehet) a 8400-at meg 8 ezer HUF-ért vettem vadiújan :D mindegyik hoz vagy 40-50 FPS-t csuda scenerykkel (Budapest ). Ezen felbuzdulva kölcsönkértem több kártyát és át kellett írnom a 2004 faq-ot :D Vicc, hogy gyakorlatilag a procit eszi meg a 2004 és 8000 ezer forintos kártyával is majdnemhogy ugyanazt hozza mint egy 50 ezressel :D Kipróbáltam X-et is, itt azért már erősen látszk a különbség, de elég jó graf mellett (beállításokról küldtem fotót jónéhány hsz-el ezelőtt) tart egy 15 FPS-t a flytampa st maarten scenery-nél.
  • Clidey
    #4490
    Ez a Veniszbanner is jó!
  • Ombika
    #4489
    MEgrancigaltad e mar 3500mhz a procit? :)
    Volt nalam 3800mhz-es, nemsok javulast hozott ,minimalisat azt is inkabb vga kihajtas miatt..


    #4485: Volt 1 idoben,hogy kulso-belso nezet kozotti par valtas meghozta eredmenyt erdekes modon!
  • Hypo #4488
    nhancer ben 16x aniso
  • alert
    #4487
    A filter bilinear trilinear vagy anisotropic-ra van állítva? Ha utóbbira állítod és nincs az Ombika által említett problem, akkor élesnek kell lennie.
  • Ombika
    #4486
    Konfigod ami az alairasodban van? Nekem is volt haosnlo,monitorvezerlot felraktam es nekem ugy megszunt ez!! Mindent maxon hasznalsz beallitasnal?
  • wolfaud
    #4485
    azt hol lehet beallitani hogy ha a kifutó pályán állok akkor kb 5mre tok reszletes es utana meg sokkal rosszabb a grafikai minosege a kifutopályának hogy ne csak 5 meterre legyen reszletes
  • alert
    #4484
    Zsoli03! Eltévesztetted a topcit, az active camera fs2004-hez van és a 9.1-es update is, ez pedig az FSX-es topic. Illegális módszerekkel az SG fórumon pedig nem szolgálunk ki.
  • Hypo #4483
    UTX igen de a setup tooljaba finomhangolasra van lehetoseg igy fps ben minimalis, ami valtozik a loading time az kicsit tobb lesz az uthalozat miatt.

    GEX abszolut nem okoz fps novekedest.

    FEX detto

    REX meg nincs kesz a fejlesztoket ismerem neztem mar betat belole nem volt fps novekedes.
  • w77d
    #4482
    és azt mondod ezek nem okoznak fps csökkenést??
  • Hypo #4481
    :((( Sajnalom ami tortent.

    Amugy mind a 3 progi remek en hasznalom az UTX USA CANada verziot, es a heten jelent meg az UTX EU is, GEX bol mar reg kint van, de most jott ki egy nagyobb uipdate ami egy teljes install.
    Fex hez lesz nemsokara nagy update amiben weather is leszmar.
    Illetve nemsoakra jon a REX nevu hasonlo progi erdemes megnezni

    REX

    Es ami meg nemsokara megjelenik es szerintem fantasztikus cucc az Australia teljes
    Full Terrain Experience
  • zsoli03
    #4480
    Mégegy kérdés!: Valaki nem tudja hogy kell beállítani az active camerát,
    hiába teszem fel a fix -etis a crack-et is, és még 9.1 update is van.
    Már működött ezelőtt! egyszerűen nem reagál.
    köszönöm a segítséget!
  • w77d
    #4479
    eskü már rendelném is meg ha ma reggel nem törték volna fe a kocsim, ezáltal nem tervezett kiadásokat okozva :(
  • zsoli03
    #4478
    Sziasztok!
    AMD sempron processzor, 2600+ 1,6 GHz, 512 MB RAM geforce 6600
    Eilyen a gépem, az fsx elzötyög rajta közepes beállításokon már súlyosan szaggat, talán a pilótafülkéből nem annyira. amint helyreállok anyagilag,
    szeretnék ezt azt a gépembe, hogy szinte majdnem max beállításokon azért elég jól fusson az fsx. Tehát az lenne a kérdésem, hogy A jelenlegi gépemen, mi az amit leginkább újat kéne venni, milyet és mennyiért?
    ÉS nekem vindows xp-m van, ezt is szeretném tovább használni,miért jobb a vista?
    Egyenlőre ennyi kérdésem lenne, köszönöm előre is a segítséget.