33535
  • alert
    #4557
    Nincs jobb szó rá se bővebb :D én tudom mit tudtok és azt hiszem eléggé felfeszítettétek az fs2004 korlátait :D a többit majd a GA júzerek úgyis értékelik :)
  • alert
    #4556
    Nincs hozzá még patch. Ha valami nem oké nálad, akkor jelezd nekik a fórumban vagy e-mail-ben, elég hamar válaszolnak. Sajnos az oldalukhoz és az értékesítéshez semmi közöm, ebben csak ők tudnak segíteni.
  • Clidey
    #4555
    Ha minden kötél szakad, én tudok egy tuti tippet:
    - DVD lemez tokjában sík felületre való helyezése (lehetőleg padló)
    - Páros lábbal - enyhén tudathasadásos magatartást felvéve - teljes erőből való ráugrás.
    - Elfáradni Lipótmezőre és tépni ott egy sorszámot, majd kedvesen mosolyogni az ápolókra.

  • Clidey
    #4554
    Tökéletesen működik a mélboxom...megkaptam hogy "amazing", nade bővebben? :DDDDDDD
  • Brikó
    #4553
    Azért a regisztrációval sincs minden rendben az Aerosoft honlapján... Hiába próbálom meg felvinni a Venice X dobozos verzióját, állandóan reklamál, hogy az email cím (amit dobozos lévén a bejelentkezés után már meg se kell adni) vagy a serial number nem egyezik. Pedig az Aerosoft küldte a terméket, feltelepíteni sikerült a seriallal, szóval nem tudom, mi a gondja.
    Tényleg, Alert: van már hozzá valami patch, vagy kár is erölködjek a dologgal?
  • alert
    #4552
    valami nem ok a mailoddal en meg reggel valaszoltam, de a multkor sem kaptal meg valamit. en lecsekkoltam, ma mindenki megkapott tolem mindent. ellenorizd plz
  • Clidey
    #4551
    Várom a mailod a 2004-es verzióval kapcsolatban, Pítör! ;)
  • w77d
    #4550
    egy év alatt 5 óra?? az szép XD
  • ellington
    #4549
    eladnám egy éves kb 5 órát használt saiter cyborg evo botkormányomat. 4.500 forint, érdeklődni az [email protected] címen.
  • bondi
    #4548
    De, most láttam, hogy be kell regelnem ott a terméket, és gondolom utána kapom a linket.
    Az a baj, hogy melóhelyi gépen ezt nem tudom megcsinálni, de hazaérek ezzel kezdek :) Tetszenek a hidak :P
  • Papirzacsi
    #4547
    Nem kaptál hozzá serialt, amivel aztán beregisztrálhatsz az aerosoft oldalon?
  • adam944
    #4546
    Igen,és Aerosoftról,vagy máshonnan nem lehet ingyen leszedni csak az update-t?
  • bondi
    #4545
    Az a baj, hogy én a Simmarketen vettem meg, de ott még nincs meg ez a javítás. Ötlet, hogy honnan lehet leszedni az Aerosofton kívül?
  • alert
    #4544
    Ja igen ahogy Zacsi említette, ez a legújabb 1.4-es verzió.
  • alert
    #4543
  • alert
    #4542



  • wolfaud
    #4541
    Melyik a jobb az fsx-nek Vista 32 vagy Vista 64?
  • wolfaud
    #4540
    Mi történt felhagysz az fsx-el??
  • Papirzacsi
    #4539
    Ha esetleg vki még nem hallott volna a legújabb verzióról.
  • push back
    #4538
    kicsit off, elnézést:

    (Gamer) PC eladó (pl. repüléshez). Legfőbb paraméterei:

    Asus P5KC 1033MHz FSB, Core2Duo E6750 2.66GHz , 4GB DDRII 800MHz (833MHz), 300GB SATA-II 16MB 7200rpm, Gigabyte GeForce8800GTX 768MB DDRIII, fekete házban, 430W-os tápegység, +2 hűtőventillátor, WLAN kártya, DVD-DL, vezetéknélküli USB-s billentyűzet + egér.

    Decemberben raktam össze, így ennek megfelelő garancia van még az alkatrészekre. (64bites Vista-val működik jelenleg, gond nélkül, húzva nincs).

    Az árban benne van még egy SAITEK X52 gázkar+botkormány (kifejezetten repüléshez), illetve egy MS Flight Simulator X Deluxe Edition (HUN), dobozos sw. (Ez a két portéka esetleg külön is eladó, 25eFt-ért).

    Komplett ár: 215.000,- Ft. Csak kp.
    Érdeklődni telefonon lehet, 20/913-4755.

  • adam944
    #4537
    Lehet,hogy hagyom az egészet,mert csoda történt: MAH3-mas hívójelemmel a 36-os kapuhoz küldött!!!!!
  • adam944
    #4536
    Ok,eljutottam odáig, hogy megvan az SDK. De mit értesz az alatt, hogy meg kell neki adni a BGLCOMP-ot?
  • alert
    #4535
    FSX Software Development Kit. > www.fsinsider.com
  • adam944
    #4534
    Nah,ezt légyszi kicsit érthetőbben. Hol találom meg a BGLCOMP-ot?
  • bondi
    #4533
    Akiket érdekel, néhány info komolyabb kiegekről:

    Nálam úgy néz ki összeállt a kép.
    Repülők:
    Ariane 900 ER X szépen muzsikál, elég korrektül lehet vele repkedni, már egyáltalán nem olyan ördöngősség. VNAV és LNAV, FMC speed, minden jól működik. Vannak még idegeítő bugok, de dolgoznak rajta állítólag. (pl mentett állás gyakorlatilag nincs, mert a panel állapotot a bonyolult programozás miatt lehetetlen elmenteni)

    A PMDG 747X sztem ütőssebb, szebb a grafikája, és sokkal többet tud az FMC, nincs semmi egyszerüsítve benne. Elég macerás megtervezni egy utat, kell még hozzá rutin :)
    Aki komoly géppel szeretne repülni, mindkettő elég nagy kihívás szvsz, bár azt kell hogy mondjam, a PMDG kevesebbért pénzért többet tud. Az igazi feeling, ha még az FS2Crew kieget is ráakasztjuk a PMDG-re, gyakorlatilag ennél élethűbb szimuláció PCre sztem nem nagyon van.

    Grafikában maradtam az XGraphics-nál, ja és magyar létemre nem hagyhattam ki a MegaAirport LHBP-t. Nagyon szép, bár néhány buggal itt is találkoztam, pl a kisbusz 3 méterrel a föld felett ment :)

    Újításként tegnap felraktam a MyTraffic5.1-et. Elég szép mennyiségű "valódi" AI-t futtat. Egyszerűbb gép modellek, de nincs többé Orbit meg tökömtudjami :)

    Ezek szépen muzsikálnak együtt, nem akad semmi össze, és elég élethűen lehet repkedni. Picit viszavettem a grafikából, egy hasznos tipp (PMDG-től), hogy az Aircraft beállításoknál érdemes kikapcsolni a gép árnyékot vet önmagára opciót, sok erőforrást szabadítunk így fel. Azért azt tudni kell, hogy ilyen szintű gépeknél a rengeteg kapcsoló meg funkció miatt lényege FPS csökkenés van VC esetén. Nálam olyan 13-18 közé esett, ami alap gépekkel 25 körül van!!!

    Ha kérdés van, szívesen segítek. Egy tény, így sok köze nincs a játéknak az alap FSXhez, és az élvezeti szintje sem összehasonlítható.
  • alert
    #4532
    Persze hogy nem tud. Meg kell neki adni a BGLCOMP.exe-t. Ez az FSX SDK-ban van benne és ő tud XML-ből BGL-t fordítani.
  • adam944
    #4531
    Megnéztem, módosítottam,de a program nem tud BGL-ben menteni,csak XML-ben. Tehát nem tom felülírni az af_lhbp.XML-t.
  • DJ Skyline
    #4530
    sok helyről, nekem most ez a kettő ugrott be:
    Simviation
    Avsim
    az Acceleration eléggé jó, sok új küldetést, és 3 új gépet tartalamaz: egy verseny P-51 Mustangot, egy F-18-ast, és egy EH-101 helikoptert! de ezen kívül ott van még a Budapest Scenery, meg az űrsiklós kiegészítő! másról így nem tudok, kicsit laikus vagyok még a játékkal kapcsolatban, majd a szakavatottabbak mondják mik vannak még. hogy letölteni, hát az egyéni probléma :)

    a plusz gépeket amúgy meg egyszerűen kell betenni, ctrl+c és ctrl+v, de a readme általában írja mit hova
  • zstomi
    #4529
    Sziasztok!
    Segítsetek, mely kiegészítőket érdemes letölteni a programhoz?!
    Repülőket hol találok és hogyan tudom a játékba "betenni"?
  • wolfaud
    #4528
    Még pár évig nincs olyan gép amin fullon jol fut az fsx de a legerősebb core 2 vagy quad core és videokártyába pedig csak a legerősebb Nvidia
  • adam944
    #4527
    Ok :D.
    Csinálok bizt.mentést aztán majd holnap mekiesek...
    Azért köszi.
  • alert
    #4526
    Ezek után nem igazán értem, hogy mi alapján logikázik :) próbálgasd...
  • adam944
    #4525
    És az nem lenne jó,hogy minden,kivéve a 2-es terminál állóhelyeinek az airline kódjából kivennám a MAH-ot?
  • alert
    #4524
    Hát akkor passz. Több dolgot tehetsz. Ha nagyon zavar töröld ki a felesleges állóhelyeket vagy repülj online vagy ne használd az FS ATC-t. Mindig is vacak volt sajnos. Esetleg töltsd le és olvasgasd az FSX software development kitet hogy milyen módon kezeli az engine az állóhelyeket és hogy lehet változtatni rajta.
  • adam944
    #4523
    Megnyitottam, megnéztem, hogy a 37-es kapu pl "elfogadja" a MAH hívójelet. De mégsem oda irányított,vagy egy másik olyanhoz,ami elfogadja.
    Az adatok,amiket beállítottam a Select Aircraftban a Details gombra kattintva: -Tail number: HA-LOU
    -Airline Call Sign: Malév
    -Flight number: MAH3
    Mi nem jó? (most a változatosság kedvéért az 80-as kapuhoz küldött,ahova nem lehet normálisan beállni)

  • alert
    #4522
    Notepaddal ne próbálkozz, mert kódolt fájl. Az FSXPlanner-el kell megnyitni, amit az egyik előbbi kérdésedre válaszoltam :) A reális hívójel alatt azt értem, hogy olyan mint a valóságban. Tehát pl Malév = MAH, EasyJet = EZY, stb. Ezt azért mondtam, mert ha jól emlékszem, akkor valóságnak többé kevésbé megfelelő hívójelek vannak a rendelve a kapukhoz. Többnyire. Ha jól emlékszem.. :)
  • adam944
    #4521
    Ja,és mit értesz reális hívójel alatt?
  • adam944
    #4520
    És mivel nyissam meg az AFCAD-ot-mert notepad nem vágja a kódolását?
  • alert
    #4519
    Már nem emlékszem fejből az AFCAD-re mert nem én csináltam. Először hagyd a fájl buherálást csak nézd meg, hogy pl a 41-es kapuhoz milyen hívójelek vannak rendelve és utána FS-ben repülj ugyanazzal a hívójellel. Ekkor [többnyire] biztos, hogy olyan állóhelyre fog küldeni, aminek a paraméterei között szerepel az a hívójel.
  • alert
    #4518
    Nana :) ez egy szerkesztőprogram, amivel a fájlt szerkeszted. A move plane csak arra vonatkozik, hogyha az FS fut a program futása mellett, akkor egyszerűség kedvéért FS-ben a repcsit áthelyezheted az FSXPlannerben kiválasztott koordinátára. Ehhez persze SLEW mód kell. Neked az egyes állóhelyek és minden más objektum paraméterén kell változtatnod, majd menteni a fájlt, újraindítani az FS-t (vagy reload-olni a scenery-t) és akkor onnantól kezdve az új paraméterek lesznek érvényben.